Notowania

polska
18.04.2010 09:52

Rosja-Cerkiew-Polska-jedność

W rosyjskich cerkwiach są odprawiane nabożeństwa w intencji ofiar katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Rosyjska Cerkiew jest szczególnie mocno zaangażowana w proces pojednania narodów Polski i Rosji .

Podziel się
Dodaj komentarz

Ihumen Filip Riabych, zastępca metropolity wołokołamskiego Hilariona, kierującego cerkiewną dyplomacją powiedział Polskiemu Radiu, że w tej tragedii rosyjska Cerkiew i rosyjski naród są razem z Polską. "Modlimy się razem z Wami. Ważne, aby Polska nie była dzisiaj osamotniona w bólu. Chciałbym zapewnić naszych polskich braci, że w nie jesteście sami. Możecie liczyć na to, że rosyjska Cerkiew i naród rosyjski podadzą wam pomocna dłoń i będą razem z Wami w tych tragicznych momentach. I mamy nadzieję, że w chwilach szczęśliwych też będziemy razem"- powiedział ihumen Filip Riabych.

Wcześniej zwierzchnik rosyjskiej cerkwi patriarcha Cyryl i prawosławny patriarcha Aleksandryjski Teodor Drugi we wspólnym liście przekazali Polsce kondolencje w związku ze śmiercią prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz