Notowania

wiadomości
04.06.2013 08:08

Turcja-protesty-Erdogan-ofiara

Podziel się
Dodaj komentarz

Z Turcji płyną kolejne doniesienia o ofiarach antyrządowych protestów. Według telewizji NTV, w szpitalu na południu kraju zmarł 22-letni mężczyzna, postrzelony z broni palnej. Stacja powołuje się na oświadczenie biura gubernatora w prowincji Hatay.
Służby wszczęły dochodzenie w sprawie incydentu. Antyrządowi aktywiści twierdzą że mężczyzna został postrzelony podczas demonstracji przez policjanta.
Wczoraj tureckie stowarzyszenie lekarzy informowało, że podczas protestów zginął 20-latek. Ujawniło także okoliczności zdarzenia. Mężczyzna miał zginąć w Stambule gdy w tłum demonstrantów wjechała taksówka. Cztery osoby zostały ranne, jedna z nich poważnie. Zdarzenia nie potwierdziły władze.
Policja do pacyfikowania protestujących używa armatek wodnych i gazu łzawiącego. W niedzielę turecki rząd podał, że zatrzymano około 1700 demonstrantów. Większość z nich miała być zwolniona po przesłuchaniach.
Protestujący zarzucają premierowi Recepowi Tayyipowi Erdogaowi autorytaryzm i dążenie do przekształcenia Turcji w kraj islamski.
On sam wzywa demonstrujących do zachowania spokoju. Apeluje do rodaków, aby nie dali się sprowokować protestującym. Według niego antyrządowe protesty zostały zorganizowane przez "elementy ekstremistyczne".

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz