Notowania

5000 bankierów w Unii Europejskiej zarabia ponad milion euro rocznie. W Polsce jest ich dziewięciu

Najwięcej bankierów, którzy rocznie inkasują co najmniej 1 mln euro, mieszka w Wielkiej Brytanii. Po pożegnaniu z Unią Europejską brytyjskie banki będą mogły zaproponować im jeszcze wyższe wynagrodzenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Najwięcej świetnie zarabiających bankierów pracuje w londyńskim City

Z danych Europejskiego Nadzoru Bankowego wynika, że w 2017 r. 4859 bankierów otrzymało ponad milion euro (uwzględnia to premie związane z wynikami). Pracownicy banków zarabiają coraz więcej: w 2016 r. było ich o sześć procent mniej – informuje Puls Biznesu.

Spośród nich 3567, czyli prawie trzy czwarte, było zatrudnionych w Wielkiej Brytanii. W Niemczech było 390, we Francji 233, we Włoszech 201 i w Hiszpanii 161. W Polsce było to zaledwie 9 osób.

Banki sprawdzają aktywność klientów w sieci. "To za daleka ingerencja"

Świadomość wysokiej premii zachęca do zawierania ryzykownych transakcji. Aby hamować impulsywne działania bankierów, w 2014 r. UE wprowadziła limit wysokości premii. Zgodnie z tymi zasadami, premia nie może przekraczać standardowego stałego wynagrodzenia. Jeżeli akcjonariusze wyrażą na to zgodę, wynagrodzenie zmienne nie może być również dwukrotnie wyższe od wynagrodzenia stałego.

W Wielkiej Brytanii limit premii mógłby zostać złagodzonypo opuszczeniu UE. Takie rozwiązanie zasugerował pod koniec ubiegłego roku prezes Banku Anglii, Mark Carney.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wynagrodzenia, banki, wielka brytania, brexit, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2019

LordBez skrupułów zagarniają do swoich kieszeni krociowe kwoty właściwie bez zahamowań i nic dziwnego, że dla plebsu już nie starcza, jak nie ukradniesz … Czytaj całość

12-03-2019

ZibiCzy ci polscy bankierzy przypadkiem nie pracują w państwowych bankach ?

12-03-2019

koperza to my mamy oprocentowanie w 07% oni zarabiają my tracimy bo inflacja wszystko zżera w 1989 wyjechałem do Niemiec na stałe zrobiłem sobie konto w … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)