Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Adam Glapiński nagrodził sam siebie? Echa nagrody bankowego menedżera roku

105
Podziel się:

Przed kilkoma dniami prezes Narodowego Banku Polskiego odebrał nagrodę bankowego menedżera roku. Sęk w tym, że Adam Glapiński sam zasiada w kapitule, która ową nagrodę przyznała - pisze "Gazeta Wyborcza". Redaktor naczelny "Gazety Bankowej" odpowiada: to nie kapituła ją wręczyła, a zatem prof. Glapiński nie miał nic wspólnego z wyborem laureata.

Adam Glapiński nagrodził sam siebie? Echa nagrody bankowego menedżera roku
Nagrodę bankowego menedżera roku Adamowi Glapińskiemu przyznała kapituła, w której zasiada... Adam Glapiński. (YouTube, NBP)

Aktualizacja 13.52: Na stronie wGospodarce.pl pojawiła się opinia redaktora naczelnego "Gazety Bankowej". Maciej Wośko, wskazał w niej, że nagrodę specjalną przyznaje nie kapituła, lecz redakcja gazety. A prezes NBP jest laureatem nagrody specjalnej.

Przed kilkoma dniami "Gazeta Bankowa" poinformowała, że nagrodę specjalną bankowego menedżera roku otrzymuje Adam Glapiński. Szef banku centralnego w rozmowie z gazetą m.in. stwierdził, że złotego trzeba utrzymać "na zawsze".

"Gazeta Wyborcza" jednak sprawdziła, kto zasiada w kapitule przyznającej nagrodę. I jako jeden z pierwszych wymieniony jest... Adam Glapiński.

Oprócz Glapińskiego w kapitule zasiada jedna trzecia Rady Polityki Pieniężnej, której przewodzi sam prezes NBP. Przedstawicielami RPP w kapitule są: Grażyna Ancyparowicz, Eugeniusz Gatnar i Jerzy Żyżyński.

Zobacz także: Podatek od deszczu zapłaci dużo więcej osób. Rząd szykuje zmiany

Sama "Gazeta Bankowa" jest obecnie kontrolowana przez spółkę Fratria. Medialna spółka w swoim portfolio ma m.in. tygodnik "Sieci", czy portale internetowe wPolityce.pl, wGospodarce.pl, czy telewizję wPolsce.pl.

W ostatnich dniach prezes NBP zdecydował się tłumaczyć decyzję RPP o utrzymaniu stóp procentowych na obecnym poziomie. W komunikacie po posiedzeniu Rada nie dała żadnego sygnału, jakoby w ogóle rozważała podwyżkę.

- Polityka pieniężna dba przede wszystkim o trwałość ożywienia. Jest jeszcze za wcześnie, żeby rozważać dostosowanie polityki pieniężnej - stwierdził Adam Glapiński na konferencji prasowej.

Jest to o tyle istotne, że inflacja w maju wyniosła 4,8 proc., a średni poziom cen w Polsce wzrósł w skali roku najbardziej od prawie dekady. Po przedstawieniu tych danych przez GUS nasiliły się głosy, że nadszedł czas na podwyżkę stóp.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(105)
staruszka
2 lata temu
Ludzie zatrzymajcie tych szaleńców !!!!! Zniszczą Naród .
mateusz n
3 lata temu
Ty powiesz pewnie niedlugo czy wzrost cen dóbr mieszkań i paliw jest tylko pozytywny bo tak się się przyśni ty nie znasz się na tym nie powinnaś tej funkcje pełnić jesteś jednym z najgorszych prezesów banku jacy mogli być.
kicz
3 lata temu
co glapiński, ile znów dostałeś??? mało ci twojej pensji?? znów okradłeś Polaków. A twoje blondi glapiński bez nagród???
marian
3 lata temu
Widocznie mu się "należało" i tu powiem jak były bankowiec taki z krwi i kości. On jest tylko "prezesem" co całkiem nie oznacza że jest bankowcem. Nagrody owszem należą się ale tym "robulom" co to odwalają szarą robotę, a nie prezesowi czy też dyrektorom departamentów - w bankowości zaliczyłem 29 lat i 9 m-cy!!!
Skandal
3 lata temu
Za co? Za szalejącą inflację i ograbianie Polaków z oszczędności?
...
Następna strona