Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Aion Bank podsumował pierwszy miesiąc. Tyle pieniędzy wpłacili Polacy

5
Podziel się:

W pierwszym miesiącu działalności konta w Aion Banku założyło 10 tys. osób, które zdeponowały tam 500 milionów złotych.

Aion Bank podsumował pierwszy miesiąc. Tyle pieniędzy wpłacili Polacy
Karol Sadaj, szef Aion Banku na Polskę. (Materiały prasowe)
bELazdRx

- Wyniki po pierwszym miesiącu naszej działalności pokazują czego dzisiaj szukają Polacy (…). Zdobyliśmy zaufanie dzięki korzystnej ofercie i łatwości założenia rachunku w aplikacji mobilnej – mówi Karol Sadaj, szef Aion Banku na Polskę.

Aion reklamuje się jako bank w pełni cyfrowy - konta bankowe i inne usługi dostępne są przez aplikację mobilną. Proces zakładania konta ma być całkowicie cyfrowy - bez papierowych dokumentów i konieczności wizyt w banku.

bELazdRz

Aion Bank wszedł na polski rynek 5 sierpnia. Na start oferuje trzy plany do wyboru. W zamian za jednorazową miesięczną opłatę, klient otrzymuje dostęp do określonego pakietu usług.

Zobacz także: Szef będzie wiedział o szczepieniu. "Dobre rozwiązanie, ale rząd musi wprowadzić coś jeszcze"

Klienci mogą wybrać między planem Light (0 zł m-c), Smart (29,99 zł m-c) lub All Inclusive (49,99 zł m-c). W ramach każdego z planów mają dostęp do konta oszczędnościowego. z początkiem tego miesiąca Aion dodał do swojej oferty kredyty.

bELazdRF

W zależności od wybranego planu depozyty w złotych są oprocentowane 1 proc., 1,25 proc. lub 1,5 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie o tak nie wynagrodzi jednak utraty wartości pieniądza spowodowanej inflacją, która w sierpniu wyniosła 5,4 proc. w skali roku.

Założycielem Aion Banku jest Wojciech Sobieraj, twórca Alior Banku. Sobieraj był prezesem Aliora od 2008 do roku 2017 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELazdSa
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
mimi
miesiąc temu
10 000 klientów uruchomiło konto "w ramach ciekawości" albo ze względu na nieco wyższe oprocentowanie niż rynkowe. pytanie co dalej? czy uda im się zdobyć kolejnych 10 000 albo 20 0000? obstawiam, że już może nie być tak łatwo.
Stara praczka
miesiąc temu
To nie bank tylko PRALNIA !
tgrf
miesiąc temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.
bELazdSb
Jeeee
miesiąc temu
Fajny bank i fajni klijenci prosto licząc każdy zdeponował 50000 . Normalnie państwo szejkow 🤣🤑🤣🤑🤣
Krakus
miesiąc temu
Akcje Orange już kupować czy Mostostal Warszawa?