Notowania

gospodarka
08.01.2020 15:10

Podpis na ekranie to mniejsze zużycie papieru. PKO BP wprowadza nowe rozwiązania

Do końca czerwca elektroniczne ekrany, na których będzie można złożyć podpis, zostaną wprowadzone w 500 placówkach - informują przedstawiciele banku. Urządzenia mają ograniczyć zużycie papieru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
PKO BP ogranicza zużycie papieru.

Ekrany do składania cyfrowych podpisów są już dostępne w 56 placówkach. Podpis złożony na ekranie umożliwia m.in. wpłatę i wypłatę gotówki, czy złożenie dyspozycji przelewu.

- Wdrażane przez nas rozwiązanie skraca czas obsługi co wpływa na większą satysfakcję klientów, a jednocześnie wprowadza w sposób automatyczny pełny elektroniczny obieg dokumentów i pozwala na znaczącą redukcję zużywanego papieru. Naszym celem jest dalsze wzmacnianie wizerunku PKO Banku Polskiego jako instytucji nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie, ale również wprowadzającej proekologiczne rozwiązania. Digitalizacja procesów jest jednym z kluczowych elementów strategii „PKO Bank Przyszłości - mówi Bartłomiej Wypchło, dyrektor Departamentu Sieci i Wsparcia Sprzedaży.

Od kilku lat bank pracuje nad tym, by zmniejszyć zużycie papieru w placówkach. Wprowadzono m.in. autoryzację 23 operacji kodami SMS czy możliwość przesyłania wybranych dokumentów drogą elektroniczną - m.in. skanu polisy ubezpieczeniowej do kredytu hipotecznego, czy legitymacji studenckiej.

Jak informuje PKO BP, w pierwszej połowie 2019 roku bank kupił o ponad 50 proc. mniej pudeł niż w analogicznym okresie 2016 roku. Dzięki temu oszczędził już 3,82 ha lasu.

Obejrzyj także: Bez biletu komunikacją miejską. Mastercard stawia na technologię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, banki, pko bp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-01-2020

AdachoAlior miał to rozwiązanie od pierwszego dnia, 11 lat temu

08-01-2020

OnaKiedyś umowa kredytowa, to góra 2 strony i 2 podpisy,a teraz ???

08-01-2020

DzikOdcisk linii papilarnych załatwił by wszystko

Rozwiń komentarze (3)