Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Połączenie Millennium i Euro Banku. Jest zgoda KNF

Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na połączenie Banku Millennium i Euro Banku przez przeniesienie całego majątku Euro Banku na Bank Millennium. Połączenie banków ma nastąpić 1 października. Będzie automatyczne i nie będzie wymagało od konsumentów żadnych dodatkowych formalności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK)

Umowa przejęcia Euro Banku została podpisana w listopadzie 2018 roku. Na początku roku zgodę na tę transakcję wyraził Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a w maju Komisja Nadzoru Finansowego. Pod koniec sierpnia br. akcjonariusze Banku Millennium zatwierdzili połączenie z Euro Bankiem.

Od 11 listopada tak będą wyglądać wszystkie placówki Euro Banku
Połączenie Millennium i Euro Banku. Co się zmieni dla klientów?

"Planowane połączenie jest drugim etapem transakcji dotyczącej przejęcia Euro Banku przez Bank Millennium" - informuje KNF. "Pierwszym etapem transakcji było wykonanie umowy sprzedaży akcji z dnia 5 listopada 2018 r. zawartej pomiędzy Bankiem Millennium i SG Financial Services Holding SA, w wyniku której Bank Millennium bezpośrednio nabył w dniu 31 maja 2019 r. od SG Financial Services Holding S.A. 49 769 493 akcji Euro Banku stanowiących ok. 99,787 proc. kapitału zakładowego Euro Banku" - poinformowała Komisja w komunikacie.

Obejrzyj też: Płaca minimalna w wysokości 2500 zł? "Niektórych postawi to na granicy bankructwa"

Po połączeniu nie ulegną zmianie numery rachunków osobistych, oszczędnościowych, lokat terminowych, kart debetowych i kredytowych. Klienci zachowają również obecny kody PIN kart debetowych i kredytowych, harmonogramy spłat kredytów i pożyczek gotówkowych, kredytów ratalnych i hipotecznych udzielonych w złotówkach.

Bank Millennium rośnie w siłę.
Rekordowy rok Banku Millennium. Zarobił 760 mln zł

Zmienią się z kolei numery rachunków do spłaty kredytów indeksowanych i spłacanych we frankach szwajcarskich. Szczegóły tych zmian zostaną przekazane w odrębnej korespondencji.

Tagi: millennium, eurobank, banki, knf
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

rombUwazam Millenium za slaby bank .Zamykam lokate w Eurobanku

12-09-2019

CzechuMam kredyt z MDM w Eurobank. Ciekawe czy mogę rozwiązać umowę z winy banku.

Rozwiń komentarze (2)