Notowania

unicredit
04.04.2019 09:51

Przejęcie Commerzbanku. UniCredit staje do wyścigu z Deutsche Bankiem

Zamiast niemieckiego giganta bankowego może powstać duża włosko-niemiecka grupa bankowa. UniCredit, a więc dawny właściciel Pekao, jest zainteresowany przejęciem Commerzbanku, a więc obecnego właściciela mBanku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Jean Pierre Mustier stoi na czele włoskiego UniCredit. (Fot: EPA/ARMANDO BABANI)

Zanosi się na wielką fuzję bankową. Nie wiadomo tylko, które duże banki połączą siły. Miesiąc temu pisaliśmy o możliwej współpracy dwóch gigantów z Niemiec - Commerzbanku i Deutsche Banku. Teraz do gry włączyła się jedna z największych włoskich instytucji finansowych.

UniCredit (dawny właściciel Pekao) planuje kupić znaczny pakiet udziałów w Commerzbanku i połączyć go z HypoVereinsbank, niemieckim pożyczkodawcą, nad którym ma już kontrolę - donosi Financial Times, powołując się na własnych informatorów zbliżonych do sprawy.

Włosi mają przygotowywać wielomiliardową ofertę konkurencyjną w stosunku do Deutsche Banku, który ze względu na problemy finansowe może mieć trudności z jej przebiciem.

Najnowszych doniesień brytyjskiego dziennika nie komentują ani władze UniCredit, ani Commerzbanku.

Banki przyszłości. Wystarczy, że klient pomyśli, czego chce

W przeszłości UniCredit robił już podobne podchody. W 2017 roku padła nawet oferta, ale ostatecznie nie doszło do porozumienia. Wtedy jak i teraz na przeszkodzie może stanąć niemiecki rząd, który ma udziały w Commerzbanku. Zamiast międzynarodowej współpracy może preferować utworzenie jednej mocnej niemieckiej grupy bankowej.

Informacje o zainteresowaniu Włochów pojawiły się po różnych wypowiedziach obserwatorów, sugerujących, że Deutsche Bank i Commezbank mogą się jednak nie dogadać. Commerzbankowi zależy na czasie, a to premiuje włoskiego konkurenta.

Niemiecki tygodnik biznesowy Wirtschaftswoche wskazuje, że zarząd Commerzbanku dał sobie czas do 9 kwietnia na konkretniejsze decyzje. Ma wtedy ustalić czy zintensyfikuje rozmowy z Deutsche Bankiem, czy wycofa się z transakcji, otwierając pole Włochom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: unicredit, commerzbank, deutsche bank, fuzja, przejęcie, banki, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-04-2019

Lord VaderUni Credit ??? To jakieś szaleństwo. Zniszczyli PeKaO S.A. ateraz chcą zniszczyć mBank...

04-04-2019

Lord FarquaadJak tylko Makarony kupią Commerzbank to definitywnie kończę współpracę z mBankiem! Gorzej już tylko by było dać zarobić Francuzom lub Ruskim!

04-04-2019

feefvfe2efvTak czy siak ten bank i tak nie jest polski a więc będzie nas doił.

Rozwiń komentarze (7)