Notowania

Takiego protestu nie było od 50 lat. Pracownicy Banku Anglii walczą o podwyżki

Strajk miałby rozpocząć się 31 lipca i potrwać do 3 sierpnia. To właśnie wówczas zbiera się rada polityki pieniężnej Banku Anglii, aby zdecydować o stopach procentowych. Wtedy też Bank of England ma opublikować raport o inflacji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/Domena Publiczna)

Personel utrzymujący porządek, zapewniający obsługę pracowników wyższego szczebla, witający gości oraz konserwatorzy i ochrona Banku Centralnego Anglii wspólnie zdecydowali o rozpoczęciu strajku. Powód to niższa niż inflacja podwyżka płac zaproponowana przez zarząd banku.

Takiego strajku nie było w Banku Anglii od 50 lat. Związek zawodowy Unite poinformował, że jeśli nie uda się wynegocjować z zarządem Bank of England sprawiedliwego wynagrodzenia placówki banku, włącznie z zabytkową i reprezentacyjną siedzibą na Threadneedle Street w Londynie pozostaną bez obsługi.

Pracownicy, którzy zajmują się na co dzień utrzymaniem i konserwacją eleganckich wnętrz banku, zapewniają przekąski, a także witają gości oraz ochraniają instytucje już drugi raz z rządu otrzymali propozycję podwyżek płac o wartość mniejszą niż inflacja – czytamy w CNN Money.

Wynagrodzenia tego personelu miałyby zostać podniesione o 1 proc. podczas gdy inflacja na Wyspach wzrosła i wynosi obecnie 2,9 proc.

Strajk miałby rozpocząć się 31 lipca i potrwać do 3 sierpnia. To właśnie wówczas zbiera się rada polityki pieniężnej Banku Anglii, aby zdecydować o stopach procentowych. Wtedy też Bank of England ma opublikować raport o inflacji.

Związek zawodowy wezwał zarząd, w tym także reprezentującego go Marka Carneya, aby zaangażował się w spór i "zrobił porządek we własnym domu". Jak podaje CNN Money, Carney został powołany na to stanowisko w 2013 roku i liczy, że jego kadencja potrwa do 2019 roku.

Jak wyliczył portal, Carney w ostatnim roku zarobił ponad 1,2 mln dol. wraz z wartym 324 tys. dol. zasiłkiem mieszkaniowym. To czyni go jednym z najlepiej opłacanych bankierów banków centralnych na świecie.

Tagi: bank centralny anglii, wiadomości, praca, gospodarka, najważniejsze, czołówki, gospodarka światowa, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-07-2017

NeostradamusWojna domowa czeka UK. Nic dobrego tu niestety już nie będzie

06-07-2017

kokosanglicy ludzie o malych mozgach kakosy

06-07-2017

wizjonerto jest koniec prywatny bank of anglia nastepnie rosja w wyrafinowany a zarazem subtelny sposob zniszczy anglie

Rozwiń komentarze (3)