Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Banki będą inwestowały na GPW

0
Podziel się

Minister skarbu poinformował inwestorów, że w najbliższym czasie Giełda będzie przede wszystkim działała na polskim rynku finansowym.

Banki będą inwestowały na GPW
(Ministerstwo Skarbu Państwa)
bDZPeyUl

Otwierając w siedzibie GPW konferencję Warsaw Capital Market Summit Włodzimierz Karpiński poparł pomysł umożliwienia instytucjom finansowym kupowania aktywów na giełdzie.

Wyjaśnił, że uzyskując jednolitą licencję bankową spółki te mogłyby w ograniczonym zakresie inwestować na przykład w obligacje.

Za wprowadzeniem licencji w tym tygodniu opowiedział się też przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, Andrzej Jakubiak.Minister skarbu chce, żeby banki mogły inwestować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

bDZPeyUn

Minister skarbu poinformował inwestorów, że w najbliższym czasie Giełda będzie przede wszystkim działała na polskim rynku finansowym, na razie odkładając plany połączenia się z innymi parkietami.

Prezes GPW Paweł Tamborski poinformował niedawno, że na razie Giełda nie będzie się łączyła ze swoim wiedeńskim odpowiednikiem. Dodał, że możliwości rozwoju widzi na rynku wewnętrznym.

30 października Tamborski przedstawi strategię dla GPW.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec marzeń o rywalizacji GPW z największymi rynkami. Powrót do rzeczywistości Eksperci w większości pozytywnie oceniają odważne decyzje nowego prezesa giełdy.
KNF zdecydowała ws. nowego szefa GPW. Co go czeka? Po niespełna miesiącu od wyboru Pawła Tamborskiego na nowego prezesa GPW w Warszawie, zgodę na tę zmianę wyraziła Komisja Nadzoru Finansowego. B
Kto prezesem GPW? Znów przerwali walne Zanim Tamborski obejmie swoją funkcję, musi jeszcze otrzymać na to zgodę Komisji Nadzoru Finansowego.
bDZPeyUO
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)