Notowania

banki
31.10.2018 13:05

BGŻ BNP Paribas sfinalizował przejęcie Raiffeisena. Rebranding w najbliższych miesiącach

Oficjalnie można już powiedzieć, że Raiffeisen Bank Polska należy do BGŻ BNP Paribas. Przez sąd został dokonany odpowiedni wpis do rejestru. Klienci mogą spać spokojnie. Umowy pozostają ważne i nie ma potrzeby podpisywania żadnych aneksów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk / East News)
Kolejne zmiany właścicielskie w sektorze bankowym.

BGŻ BNP Paribas poinformował o zarejestrowaniu przez Sąd Rejonowy w Warszawie podwyższenia kapitału zakładowego banku w związku z podziałem Raiffeisen Bank Polska. Tym samym BGŻ BNP Paribas przejął podstawową działalność RBPL. Kapitał został podniesiony z 97,5 do 147,5 mln zł. Stało się to przez emisję prawie 50 mln akcji.

- Działalność obu banków jest wobec siebie komplementarna, zwłaszcza pod względem zakresu świadczonych usług. Połączenie wzmocni naszą pozycję przede wszystkim w obszarach MŚP, bankowości korporacyjnej i faktoringu, jak również bankowości prywatnej - podkreśla Przemysław Gdański, prezes Banku BGŻ BNP Paribas.

W komunikacie wskazano, że przejęcie podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska przez BGŻ BNP Paribas nie wymaga od dotychczasowych klientów obu banków żadnych działań. Umowy zawarte przez klientów z bankami pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN.

Na obecnym etapie bank działa jeszcze pod odrębnymi markami. Rebranding planowany jest w najbliższych miesiącach. Na czwarty kwartał 2019 roku zaplanowana jest integracja systemów informatycznych.

"Polskie banki wejdą na rynki zachodnie"

Przypomnijmy, że umowa przejęcia została zawarta już 10 kwietnia 2018 roku. Na jej mocy BGŻ BNP Paribas przejął podstawową działalność konkurenta, ale z wyłączeniem walutowych kredytów hipotecznych na cele mieszkaniowe i niemieszkaniowe udzielone przez RBPL, innych ekspozycji kredytowych, jak również wszelkich stosunków prawnych pomiędzy RBPL a sześcioma funduszami inwestycyjnymi w likwidacji, zarządzanymi do listopada 2017 roku przez FinCrea TFI.

Raiffeisen Bank Polska został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Na koniec ubiegłego roku jego aktywa wynosiły 48,97 mld zł. Większy pod tym względem jest BGŻ BNP Paribas, który może się pochwalić aktywami o wartości 72,75 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, giełda, wiadomości, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-10-2018

veniooTo nic innego jak wycofanie się Raiffeisen Bank z polskiego rynku. Kredyty hipoteczne przechodzą do Raiffeisen AG, obsługa ich jest możliwa tylko … Czytaj całość

31-10-2018

AniaDziadowski Polbank co chwilę pod inną nazwą. Złodzieje .

02-11-2018

BankierZałożyłem konto w Raifffeisenie, bo nie chciałem mieć w żadnym "polskim" , "powszechnym", narodowym, publicznym itp. Chciałem mieć konto w solidnym, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (11)