Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BGŻ BNP Paribas sfinalizował przejęcie Raiffeisena. Rebranding w najbliższych miesiącach

11
Podziel się:

Oficjalnie można już powiedzieć, że Raiffeisen Bank Polska należy do BGŻ BNP Paribas. Przez sąd został dokonany odpowiedni wpis do rejestru. Klienci mogą spać spokojnie. Umowy pozostają ważne i nie ma potrzeby podpisywania żadnych aneksów.

Kolejne zmiany właścicielskie w sektorze bankowym.
Kolejne zmiany właścicielskie w sektorze bankowym. (Wlodzimierz Wasyluk / East News)
bFfRbRkR

BGŻ BNP Paribas poinformował o zarejestrowaniu przez Sąd Rejonowy w Warszawie podwyższenia kapitału zakładowego banku w związku z podziałem Raiffeisen Bank Polska. Tym samym BGŻ BNP Paribas przejął podstawową działalność RBPL. Kapitał został podniesiony z 97,5 do 147,5 mln zł. Stało się to przez emisję prawie 50 mln akcji.

- Działalność obu banków jest wobec siebie komplementarna, zwłaszcza pod względem zakresu świadczonych usług. Połączenie wzmocni naszą pozycję przede wszystkim w obszarach MŚP, bankowości korporacyjnej i faktoringu, jak również bankowości prywatnej - podkreśla Przemysław Gdański, prezes Banku BGŻ BNP Paribas.

bFfRbRkT

W komunikacie wskazano, że przejęcie podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska przez BGŻ BNP Paribas nie wymaga od dotychczasowych klientów obu banków żadnych działań. Umowy zawarte przez klientów z bankami pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN.

Na obecnym etapie bank działa jeszcze pod odrębnymi markami. Rebranding planowany jest w najbliższych miesiącach. Na czwarty kwartał 2019 roku zaplanowana jest integracja systemów informatycznych.

Zobacz także: "Polskie banki wejdą na rynki zachodnie"

Przypomnijmy, że umowa przejęcia została zawarta już 10 kwietnia 2018 roku. Na jej mocy BGŻ BNP Paribas przejął podstawową działalność konkurenta, ale z wyłączeniem walutowych kredytów hipotecznych na cele mieszkaniowe i niemieszkaniowe udzielone przez RBPL, innych ekspozycji kredytowych, jak również wszelkich stosunków prawnych pomiędzy RBPL a sześcioma funduszami inwestycyjnymi w likwidacji, zarządzanymi do listopada 2017 roku przez FinCrea TFI.

bFfRbRkZ

Raiffeisen Bank Polska został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Na koniec ubiegłego roku jego aktywa wynosiły 48,97 mld zł. Większy pod tym względem jest BGŻ BNP Paribas, który może się pochwalić aktywami o wartości 72,75 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfRbRlu
banki
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(11)
Alex
2 lata temu
Ciekawe jak się zmieni wysokość minimalnej raty...Powinna pozostać taka sama skoro umowa się nie zmienia.
Marek
3 lata temu
Myślałem nad zmianą swojego banku na grupę BNP i z tego co czytam to chyba dobra decyzja będzie. Więcej placówek, pewniejszy bank, większy kapitał... Tylko dobrać sobie sensowne konto trzeba
Ala
3 lata temu
Ja jestem od dawna w BNP i myślę, że Ci którzy pozostaną po zmianie banku właśnie w BNP nie będą narzekać. Zawsze wszystko działa, nie ma uciążliwych przerw, a nawet aplikacja jest niezwykle intuicyjna.
bFfRbRlv
Austi
3 lata temu
Osobiście to byłem niezadowolony z mojego konta w Raifeisen i i tak planowałem zmianę banku. Przejęcie w sumie mnie tylko zmobilizowało. Sprawdzę teraz co BNP w długookresowej współpracy mi zaoferuje.
Bankier
3 lata temu
Założyłem konto w Raifffeisenie, bo nie chciałem mieć w żadnym "polskim" , "powszechnym", narodowym, publicznym itp. Chciałem mieć konto w solidnym, niemieckim (austriackim -) banku. Każdym byle nie polskim. I mnie wykiwali... :)