Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kurs franka. SNB gotów do interwencji, bo frank jest "przewartościowany"

0
Podziel się:

- Narodowy Bank Szwajcarii będzie aktywny na rynku walutowym, jeśli będzie to konieczne, by wpływać na sytuację walutową - zapowiada szef banku Thomas Jordan.

Kurs franka. SNB gotów do interwencji, bo frank jest "przewartościowany"
(PAP/EPA)

Narodowy Bank Szwajcarii (SNB) jest gotowy do interwencji na rynku walutowym, gdyż frank pozostaje _ przewartościowany _ - powiedział we wtorek w Brukseli prezes banku Thomas Jordan (na zdjęciu). Dodał też, że SNB będzie _ aktywny na rynku walutowym, jeśli będzie to konieczne, by wpływać na sytuację walutową _.

_ - Znaczące przewartościowanie naszej waluty oznacza, że gospodarka szwajcarska, a zwłaszcza sektory wystawione na międzynarodową konkurencję, stoją obecnie przed dużymi problemami i licznymi wyzwaniami _ - powiedział Jordan.

15 stycznia rynki zaskoczyła niespodziewana decyzja banku centralnego Szwajcarii o zniesieniu limitu kursu szwajcarskiej waluty, który utrzymywał na poziomie 1,2 za euro od września 2011 r.

Przedstawiciele SNB powtarzali od tamtego czasu, że są przygotowani do interwencji. Agencja Bloomberg wskazuje jednak, że z danych banku wynika, że mógł on przestać interweniować 29 stycznia.

Tak od stycznia zmieniał się kurs franka:

Frank spada we wtorek o 0,9 proc. w stosunku do euro, do 0,94 euro. W stosunku do złotego kurs franka spada o 0,5 proc. do 3,93 zł.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)