Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
morgan stanley
09.06.2016 14:56

Morgan Stanley zapłaci milion dolarów kary za wyciek danych

W latach 2011-2014 brak odpowiednich zabezpieczeń umożliwił zatrudnionemu wtedy w banku doradcy finansowemu, transfer na prywatny komputer danych osobistych posiadaczy 730 tys. kont.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adrian Scottow/CC/Flicr)

Morgan Stanley, jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie, zapłaci milion dolarów kary za luki w systemie bezpieczeństwa, które umożliwiły wyciek danych osobistych klientów banku - informuje Reuters. Grzywna została nałożona przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

W latach 2011-2014 brak odpowiednich zabezpieczeń umożliwił zatrudnionemu wtedy w banku doradcy finansowemu, Galenowi Marsh'owi, transfer na swój prywatny komputer danych osobistych posiadaczy 730 tys. kont. Część danych została potem wykradziona i upubliczniona.

W grudniu 2015 roku Galen Marsh został skazany na trzy lata więzienia w zawieszeniu oraz grzywnę w wysokości 600 tys. dolarów, którą w ramach odszkodowania ma zapłacić swojemu byłemu pracodawcy.

Według SEC, bank Morgan Stanley nie zabezpieczył w odpowiedni sposób danych osobowych i umożliwił swojemu pracownikowi dostęp do nazwisk, adresów, telefonów oraz informacji o stanie kont klientów banku.

- Biorąc pod uwagę zagrożenia związane z cyberatakami, ochrona danych jest niezwykle ważnym aspektem ochrony inwestorów - powiedział Andrew Ceresney z SEC.

Tagi: morgan stanley, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze, gospodarka światowa, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2016

Poszkodowany JanA w Polsce Bank Handlowy nie dostał kary za to, że od 25 do 31 01.2013 r. nie było można dokonać przelewów? i ja straciłem oki 100 tys. zł. co … Czytaj całość

09-06-2016

Kolohahaha Wyciek danych , u nas to norma i nikogo nie karzą .

09-06-2016

ObservateurMilion dolarow dla jakiegokolwiek banku to jak moneta, po ktora nawet nie chce sie schylac.

Rozwiń komentarze (6)