Notowania

Nest Bank zastąpił Smart Bank. Nowy bank dla rodziny

Docelową grupą klientów mają być rodziny, czego wyrazem ma być m.in. uwzględnianie 500+ w wyliczaniu zdolności kredytowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Wargin / East News)

Zmiana czasu z letniego na zimowy przyniosła przetasowania na rynku bankowym w Polsce. Zniknęły Bank SMART i BIZ Bank, a pojawił się Nest Bank. Docelową grupą klientów są rodziny - bank w wyliczaniu zdolności kredytowej uwzględnia np. 500+.

W niedzielę rano zakończyła się trwająca od piątku przerwa techniczna w Bank Smart. W tym czasie doszło do rebrandingu, czyli zmiany nazwy na Nest Bank. Pod tym szyldem od teraz funkcjonuje również BIZ Bank, który obsługuje mikroprzedsiębiorstwa.

Zmianie uległa nie tylko nazwa, ale i podejście Smart Banku, który do tej pory był raczej kojarzony głównie z bankiem internetowym. Nowa instytucja ma być bankiem dla rodzin - jako jedna z nielicznych instytucji Nest będzie uwzględniał w ocenie zdolności kredytowej środki z rządowego programu 500+.

Na razie dostęp do banku przez oddziały jest mocno ograniczony. W tym momencie logo Nest Banku figuruje na 12 placówkach własnych, które uzupełniają 63 punkty działające w ramach sieci franczyzowej. Docelowo cała sieć ma liczyć 57 oddziałów i około 300 punktów franczyzy.

Co to oznacza dla klientów?

Zastąpienie dotychczasowej nazwy i marek nie będzie miało wpływu na umowy zawarte przez klientów z FM Bankiem PBP, do którego należały Smart Bank i BIZ Bank, a teraz Nest Bank. Będą one kontynuowane na dotychczasowych zasadach. Nie ma mowy na razie o podwyżkach opłat i prowizji. W tym również numery rachunków nie ulegną zmianie.

Nest Bank zapowiada utrzymanie najpopularniejszych usług, czyli takich jak konto osobiste bez opłat (czyli 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta, za wydanie i korzystanie z karty płatniczej oraz za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce).

Dotychczasowi klienci banku, których zaskoczyły zmiany lub nie mogą połapać się w nowych funkcjonalnościach, mogą wszelkie informacje uzyskać poprzez infolinię, która w niedzielę 30 października działa do godziny 20:00.

Nest Bank to kolejny bank z zagranicznym kapitałem. Udziałowcami są fundusze, którym doradza londyński AnaCap Financial Partners - największy specjalistyczny fundusz private equity w Europie, działający wyłącznie w sektorze usług finansowych. Należy do niego m.in. Mediterranean Bank (brytyjski bank zajmujący się obsługą bogatych klientów i zarządzaniem ich majątkiem), Equa Bank (detaliczny bank w Czechach) i Aldermore (bank depozytowy dla małych firm).

Bank Smart był jednym z mniejszych banków, o którego istnieniu wielu klientów nawet nie miało pojęcia. Marka ta pojawiła się całkiem niedawno, bo w 2014 roku. Jego założycielem był Sławomir Lachowski, który wcześniej skutecznie wypromował mBank.

Tagi: nest bank, wiadomości, najważniejsze, banki
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-10-2016

maxZmiana nazwy i znowu bank nie płaci podatku przez kolejne 3 lub 5 lat. I tak wszystkie firmy srają na polską gospodarkę i podatki. Tylko robotnik i … Czytaj całość

30-10-2016

JA VOL !!!!!!!!!!!!CWANIACTWO BANKOWCÓW NIE MA KOŃCA, NAWET 500+ POZABIERAĆ ABY DAĆ KREDYT. ŻYCIE NA KREDYCIE PROWADZI DO ROZPADÓW MAŁŻEŃSTW ITD... ITP... KTO DZIŚ … Czytaj całość

30-10-2016

helmutpojawił się nowy bank dla rodziny - rodziny Soprano hehehehehe

Rozwiń komentarze (25)