Notowania

wiadomości
28.03.2017 06:39

Rosyjski Sbierbank sprzedaje swoje oddziały

Oddziały banku nad Dnieprem były blokowane przez ukraińskich nacjonalistów. Sto procent akcji Sbierbanku na Ukrainie sprzedanych ma być konsorcjum, w skład którego wchodzą łotewski Norvik Bank i nie nazwana białoruska spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

Rosyjski Sbierbank sprzedaje swoje oddziały na Ukrainie. Wcześniej bank-córka rosyjskiego banku, decyzją ukraińskich władz poddana była sankcjom.

Nad Dnieprem oburzenie wywołała decyzja centrali Sbierbanku o honorowaniu w Rosji dokumentów wydawanych przez separatystów z Donbasu.

Oddziały banku nad Dnieprem były blokowane przez ukraińskich nacjonalistów.
Sto procent akcji Sbierbanku na Ukrainie sprzedanych ma być konsorcjum, w skład którego wchodzą łotewski Norvik Bank i nie nazwana białoruska spółka.

Zakończenie transakcji ma odbyć się w pierwszej połowie tego roku. Jak oświadczyła centrala Sbierbanku w Rosji, sprzedanie akcji ukraińskiego banku - córki powinno sprzyjać odblokowaniu pracy ukraińskich placówek. Oddziały rosyjskiego banku blokowali na Ukrainie przedstawiciele skrajnie prawicowych organizacji. Zarzucali instytucji będącej własnością rosyjskiego państwa - współfinansowanie separatystów na wschodzie Ukrainy.

Również ukraińskie władze nałożyły na Sbierbank, podobnie jak na kilka innych rosyjskich banków sankcje. Zabraniają one wyprowadzania środków
finansowych za granicę Ukrainy.

Tagi: wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-03-2017

polakProszę zapytać dowolnego Ukraińca przebywającego w Polsce kiedy było lepiej czy za Janukowycza czy za Poroszenki? I czy Majdan był potrzebny?

28-03-2017

WilaliaDecyzja Rosji jak najbardziej słuszna i rozważna. Rosjanie to najbardziej inteligentni ludzie w obszarze europejsko-azjatyckim i jesli podejmują … Czytaj całość

28-03-2017

lejabardzo dobrze po co mająsie z banderowcami spierac niech jch wszystkich banderowcow slag trafij

Rozwiń komentarze (13)