Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"To Ewa Kopacz obiecała pomóc frankowiczom"

0
Podziel się:

PiS wzywa Ewę Kopacz, aby pomogła frankowiczom. W trakcie kampanii samorządowej pani premier zadeklarowała wsparcie dla zadłużonych- mówi Jadwiga Wiśniewska, posłanka do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości.

"To Ewa Kopacz obiecała pomóc frankowiczom"
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bEKYbfKd

Jej zdaniem, już najwyższa pora, aby z tej obietnicy się wywiązała.

Posłanka zwraca uwagę, że dziś w Polsce obywatel ma dużo mniejsze prawa niż bank i trzeba coś z tym zrobić.

Proszę przestać grzebać w systemie bankowym - odpowiada Jadwidze Wiśniewskiej Mariusz Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. Według niego, kiedy politycy próbują dawać recepty bankowcom to nie oznacza nic dobrego.

bEKYbfKf

Umowy w sprawie kredytów, to porozumienia między ludźmi i bankami. To te strony muszą się dogadać- mówi Mariusz Kierwiński. Za właściwe uważa sugestię Związku Banków Polskich o wakacjach dla kredytobiorców i niższych spreadach.

PiS przedstawiło propozycję zgodnie, z którą osoby zadłużone we frankach szwajcarskich mogłyby spłacać kredyt po kursie sprzed uwolnienia szwajcarskiej waluty.

Platforma Obywatelska radzi czekać, żeby zobaczyć jak w przyszłości będzie wyglądał kurs franka. Poseł PO Mariusz Kierwiński przypomina, że Europejski Bank Centralny dał na Stary Kontynent dodatkowe pieniądze. Także sytuacja po wyborach w Grecji może pomóc. Może się okazać, że wsparcie rządu nie jest potrzebne- uważa Mariusz Kierwiński.

Czytaj więcej w Money.pl
"Nie damy się bankom" i "banksterom stop" Zadłużeni domagają się m.in. powołania komisji do spraw renegocjacji umów i przewalutowania kredytów.
Banki prezentują frankowiczom swoje propozycje. Zobacz, które Mają one zrekompensować kredytobiorcom wzrost wysokości rat z powodu umocnienia helweckiej waluty.
PiS ma pomysł na kredyty we frankach PiS uważa, że rząd powinien zareagować na wzrost kursu franka i pomóc tym, którzy wzięli kredyty w tej walucie.
PiS "zmartwiony zaginięciem" Ewy Kopacz Poseł Tomasz Latos podkreślał, że obecne problemy to skutek komercjalizowania służby zdrowia.
bEKYbfKG
wiadomości
waluty
KOMENTARZE
(0)