Znając wady i zalety poszczególnych rozwiązań można się pokusić o stwierdzenie, które z nich można polecić i komu. Polisą na życie powinni zainteresować się ci ludzie, których nie stać na to, aby opłacać sobie ubezpieczenia na życie i jeszcze inwestować jakieś pieniądze z funduszem inwestycyjnym czy samodzielnie na giełdzie. Dzięki temu w jednym produkcie mają tak ważne w dzisiejszych czasach zabezpieczenie bliskich na wypadek własnej śmierci, jak i odkładają jakieś pieniądze na starość.

Z kolei fundusz inwestycyjny jest idealny dla ludzi nieco bogatszych, którzy mają tanią polisę na życie bezterminową czy terminową, i ona chroni ich bliskich na wypadek nieszczęścia. Fundusz inwestycyjny traktują natomiast tylko i wyłącznie jako sposób oszczędzania pieniędzy na starość.


Zarówno ubezpieczeniem na życie jak i funduszem inwestycyjnym powinny zainteresować się te wszystkie osoby, które nie potrafią samodzielnie inwestować pieniędzy na przykład na giełdzie papierów wartościowych, czy handlując nieruchomościami. Systematyczność, jakiej wymagają oba rodzaje opisanych inwestycji, umożliwia zapewnienie sobie spokojnej starości, bez jakichś ogromnych nakładów.
wybierz inną datę »
Narzędzia