Notowania

emerytury
14.01.2020 21:56

Emerytura bez podatku. W przyszłym tygodniu na posiedzeniu Sejmu

Obywatelski projekt ustawy dotyczący emerytury bez podatku znalazł się w porządku przyszłotygodniowego posiedzenia Sejmu - informuje Władysław Kosiniak-Kamysz.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: Piotr Nowak)

Jak informuje cytowany przez PAP prezes PSL, pierwsze czytanie projektu ma być pierwszym punktem rozpoczynającego się w przyszłą środę posiedzenia Sejmu. Kosiniak-Kamysz przypomniał, że projekt został złożony w Sejmie poprzedniej kadencji, ale obywatelskich inicjatyw nie obejmuje zasada dyskontynuacji i przechodzą one na kolejną kadencję.

Emerytki z rocznika '53 nadal czekają na przepisy, które wyrównają ich świadczenia.
Emerytura kobiet z rocznika '53. RPO ma uwagi do projektu

Kosiniak-Kamysz zapewnia, że emerytura bez podatku nie jest żadnym "prezentem dla emerytów". - To dług naszego pokolenia, wobec pokolenia rodziców i dziadków - mówił, a odpowiadały mu oklaski słuchaczy. - To jest nasz dług wobec was, za długie lata życia, za trudny czas transformacji lat dziewięćdziesiątych, za trudne lata siedemdziesiąte i osiemdziesiąte - dodał.

Obejrzyj: Innowacyjne rozwiązania w sektorze produkcji lotniczej w Województwie Podkarpackim

Jak wskazywał takie rozwiązania są w innych krajach europejskich, choćby na Węgrzech.

14. emerytura od listopada 2021 - zapowiedziała minister rodziny
Minister rodziny: 14. emerytura od listopada 2021

- To dużo lepsze rozwiązanie niż trzynasta emerytura, bo ono nie jest z łaski wyborczej pana prezesa. Trzynasta emerytura była dlatego, że były i są wybory. I jak się skończą lata wyborcze - w 2021 r. ich nie będzie, to nie mamy pewności, że 13. emerytura będzie, bo ona nie jest wpisana na stałe - mówił. Prezes PSL wyraził nadzieję, że projekt nie przepadnie w pierwszym czytaniu i trafi do dalszych prac.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-01-2020

płatnikTo pieniądze od których już raz zapłaciłam podatek, ściąganie go po raz drugi to okradanie emeryta. Nie prezent, nie spłacanie długu, tylko zwykła … Czytaj całość

15-01-2020

MrAle pan już "swoje zrobił! Emerytura po 67 roku , OFE, zasiłek pogrzebowy, daj pan sobie spokój! W demokracji jest tak że zwycięscy rządzą,! Pan … Czytaj całość

15-01-2020

MarcoPomysł dobry i oby był skutecznie zrealizowany. Przede wszystkim powinni je dostać, na początek, emeryci należący do 1-szej grupy podatkowej..

Rozwiń komentarze (129)