Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Pracownicze Plany Kapitałowe. Senat przyjął projekt ustawy

66
Podziel się:

Senat przyjął projekt nowelizacji ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych, która ma umożliwić m.in. posłom i senatorom zatrudniającym pracowników zawieranie umów o zarządzanie i prowadzenie PPK.

Pracownicze Plany Kapitałowe. Senat przyjął projekt ustawy
Zmiany w PPK. Senat chce załatać dziurę w przepisach. PAP/Radek Pietruszka (PAP, PAP/Radek Pietruszka)

Zmiana ma usunąć lukę prawną, która eliminuje spod działania ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych podmioty takie jak: przewodniczący klubów, kół albo posłowie lub senatorzy, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i zatrudniają osobę fizyczną.

Obowiązujące przepisy sprawiają, że ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych nie stosuje się do pracowników biur poselskich, senatorskich oraz biur klubów i kół, wobec czego nie mogą od 1 stycznia 2021 r. przystąpić do Pracowniczych Planów Kapitałowych.

W projekcie nowelizacji proponuje się, aby nowa grupa podmiotów zatrudniających objętych projektem ustawy zawarła umowy o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych w terminie do 10. dnia miesiąca następującego po upływie miesiąca od dnia wejścia w życie ustawy, a umowy o zarządzanie PPK, nie później niż 10 dni roboczych przed upływem tego terminu.

Zobacz także: Pracownicze Plany Kapitałowe. "Sukcesu nie ma"

Ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Za jej przyjęciem głosowało 50 senatorów, przeciw było 45, jeden wstrzymał się od głosu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
emerytury
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(66)
aldon
rok temu
ja osobiscie z programu jestem mega zadowolony. systematycznie i terminowo kasa wplywa, sam pewnie zapomnialbym przelac to na konto oszczednosciowe, a tu sie odklada ;) zawsze to jakis zastrzyk gotowki bedzie w razie awaryjnej sytuacji czy na jakas inwestycje
majka
rok temu
No ja mam tylko nadzieję, że u mnie ppk wprowadzą szybko i bezproblemowo, bo widzę w tym wygodną opcję na odłożenie na wkład własny na mieszkanie. A tu jak wiadomo liczy się czas.
iwona
rok temu
a ja jednak się cieszę że zostałam w programie, przez ten rok można było już sporo zyskać, a kto wie, w przyszłości może będzie więcej?
Monika
rok temu
Ciagle porównywanie ppk do Ofe staje sie po prostu nudne. Jesli ktos nie chce to nie musi przystepowac, ja sie zapisałam i nie mam w planach narzekac. Kasa dodatkowa sie zawsze przyda
PolkaPracujac...
rok temu
Sorki.... Jak to "NIE PROWADZĄ DZIAŁALNOŚCI, A ZATRUDNIAJĄ OSOBY??????"
...
Następna strona