Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
WZI
|

Pracownicze Plany Kapitałowe. Senat przyjął projekt ustawy

66
Podziel się

Senat przyjął projekt nowelizacji ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych, która ma umożliwić m.in. posłom i senatorom zatrudniającym pracowników zawieranie umów o zarządzanie i prowadzenie PPK.

Pracownicze Plany Kapitałowe. Senat przyjął projekt ustawy
Zmiany w PPK. Senat chce załatać dziurę w przepisach. PAP/Radek Pietruszka (PAP, PAP/Radek Pietruszka)
bDRSJiYB

Zmiana ma usunąć lukę prawną, która eliminuje spod działania ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych podmioty takie jak: przewodniczący klubów, kół albo posłowie lub senatorzy, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej i zatrudniają osobę fizyczną.

Obowiązujące przepisy sprawiają, że ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych nie stosuje się do pracowników biur poselskich, senatorskich oraz biur klubów i kół, wobec czego nie mogą od 1 stycznia 2021 r. przystąpić do Pracowniczych Planów Kapitałowych.

W projekcie nowelizacji proponuje się, aby nowa grupa podmiotów zatrudniających objętych projektem ustawy zawarła umowy o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych w terminie do 10. dnia miesiąca następującego po upływie miesiąca od dnia wejścia w życie ustawy, a umowy o zarządzanie PPK, nie później niż 10 dni roboczych przed upływem tego terminu.

bDRSJiYD
Zobacz także: Pracownicze Plany Kapitałowe. "Sukcesu nie ma"

Ustawa ma wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia. Za jej przyjęciem głosowało 50 senatorów, przeciw było 45, jeden wstrzymał się od głosu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDRSJiZe
emerytury
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(66)
Myślący
2 tyg. temu
Nikt przy zdrowych zmysłach po przekręcie z OFE nie da się ogłupić i przystąpić do PPK.
Polak
2 tyg. temu
PPK nie wierzę ze można byc tak głupim by uwierzyć pis po tym co zrobili z Polską i Polakami. Ręce opadają
RedBlocker
2 tyg. temu
Ludzie nie wiedzą skąd biorą się pieniądze na PPK, co wynika z poziomu wiedzy ekonomicznej i trochę naiwniaków się na to nabrało: 1. PRACOWNIK płaci sam większą składkę- 2% czyli to jest jego kasa. 2. Pracodawca się dokłada z pieniędzy wypracowanych przez PRACOWNIKA 1,5% 3. 240 zł ( i to nie zawsze) dokłada budżet państwa z pieniędzy zabranych w podatkach płaconych przez PRACOWNIKÓW, bo przecież podatki płacą tylko Ci którzy pracują. Reasumując: cały projekt, może być finansowany tylko i wyłącznie przez nas samych.
bDRSJiZf
Agda
2 tyg. temu
Następny twór geniuszy do poprawki.
Twój nick
2 tyg. temu
Zaiste poważna to luka dotycząca 560🤡 i ich przydoopasów
...
Następna strona