Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. DSZ
|

Wielka reforma emerytalna PiS. Zbliża się ważny termin

Jeśli ktoś to zignoruje lub o tym zapomni, od kwietnia dostanie mniejszą wypłatę. Chodzi o automatyczne zapisywanie do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Najbliższy autozapis odbędzie się w marcu 2023 roku. Główną zaletą PPK są dopłaty od państwa i od pracodawcy. Z naszej pensji na rachunek PPK trafia 2 proc. kwoty, natomiast pracodawca dokłada kolejne minimum 1,5 proc. Można je również zwiększyć. Dodatkowo można liczyć na państwowe wsparcie, czyli 250 zł premii powitalnej, a potem co roku na kwotę 240 zł. O wszystkim, co powinniśmy wiedzieć w związku z wielką reformą emerytalną zaproponowaną przez PiS, opowiadał w programie Money.pl Oskar Sobolewski, ekspert emerytalny HRK Payroll Consulting.
234
Podziel się:
KOMENTARZE
(234)
Wqurzony
rok temu
Kiedy przestaną emerytów okradać że składki rentowej ? Tym co pracują na emeryturze potrąca się składki rentowe, jakiś absurd !
Ziober
rok temu
A kiedy zniosą złodziejską ustawę z 1999 r z grudnia która okrada ludzi pracujących w przemysłach cieżkich i ograniczająca wysokość emerytury do 250%czas aby rządzący zweryfikowali zapisy w tej ustawie.A zegar tyka wybory tuż tuż
tadek
rok temu
Przymuszanie ludzi do tego szfindlu ,jest trudne bo dużo ludzi potrafi czytać , ale Czarnek stworzy nowego Polaka , który nie potrafi się wyzwolić tępota] z tego automatycznego zapisu, i będzie wspaniale , aż do czasu gdy nie będą wypłacać pensji, bo robolowi wystarczy miska ryżu Morawieckiego, tu gwiazdki , 8 a i 11 .
Kibic z Dala
rok temu
Oskar Sobolewski ekspert emerytalny HRK Payroll Consulting - to taki ekspert jak ze mnie baletnica !!!!!!!
Olo
rok temu
Szaleństwo, co roku dołożą aż 240 zł. Nie kompromituj się Morawiecki bardziej, niż już się skompromitowałeś.
...
Następna strona