Trwa ładowanie...
bErqepAl

Notowania

Przejdź na

Zamiast szaleństw zaciskanie pasa. ZUS udostępnił najnowsze prognozy emerytalne

Jak będzie wysokość naszej emerytury wobec ostatniej pensji? Z prognoz udostępnionych przez ZUS wynika, że za 20 lat emerytura będzie na poziomie około 38 proc. wynagrodzenia, a po 2050 roku spadnie poniżej 30 proc. - Im kto młodszy, tym stopa zastąpienia będzie niższa - podsumował Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. - W przełożeniu na dzisiejsze realia to będzie tysiąc, może półtora tysiąca złotych, więc rzeczywiście te emerytury będą bardzo niskie - powiedział. - Wyliczenia brane są dla obecnego, bardzo niskiego wieku emerytalnego - zaznaczył. - Drugi aspekt to demografia: osób w wieku produkcyjnym będzie coraz mniej, a w wieku poprodukcyjnym coraz więcej - tłumaczył Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego.

23-06-2021
Tagi:
28 reakcji
4
14
10
Podziel się
Komentarze (10)
zobacz więcej komentarzy (10)
bErqepAx
KOMENTARZE
(10)
Przedstawicie...
4 tyg. temu
Moja emerytura to sztaby srebra zakopane w ogrodzie, Zusy to taki dodatek na waciki ktorego Nie biore pod uwage
Proste pytani...
miesiąc temu
Co się dzieje ze składkami rentowymi osób, które po długoletniej pracy przeszły na emeryturę ? Tak z ciekawości pytam.
Zdzich
miesiąc temu
Dalsze, siłowe przekonywanie do PPK.
bErqepAP
kap
miesiąc temu
ZUS -TO ZWYKŁY ZŁODZIEJ,GDZIE SĄ PIENIĄDZE PO ZMARŁYM Z RODZINY?????? Powinny przejsc na konto żony lub męża który jeszcze żyje!!!!!!!!!!!!!!
Ala
miesiąc temu
Podłość systemu w Polsce polega na tym że nie daje się obywatelom wolnego wyboru jak chcą wydać swoje pieniądze, jak i gdzie i czy w ogóle chcą się ubezpieczyć . Ludzie pracy sprowadzeni są do poziomu numeru i płatnika , a gdzie w tym jest wolność ???