Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bankructwa firm w Polsce. Trzeci miesiąc z rzędu rośnie ich liczba

7
Podziel się:

W ostatnich trzech miesiącach tego roku można się spodziewać wzrostu liczby upadłości w budownictwie, co prawdopodobnie potrwa kilka kwartałów. Jest to związane m.in. ze spadkiem publicznych inwestycji infrastrukturalnych.

Bankructwa firm w Polsce. Trzeci miesiąc z rzędu rośnie ich liczba
(Shutterstock/www.BillionPhotos.com)

Trzeci miesiąc z rzędu rośnie liczba upadłości firm w Polsce. Z danych Euler Hermes wynika, że we wrześniu opublikowano informacje o bankructwie 86 przedsiębiorstw wobec 47 przed rokiem w tym samym czasie.

Od stycznia do końca poprzedniego miesiąca splajtowało 589 spółek, a analogicznym okresie 2015 roku - 574. Jest to wzrost o 3 procent.

Autorzy raportu zaznaczają, że problemy dotykają przede wszystkim handlu hurtowego, usług, ale też budownictwa, a wkrótce także zapewne transportu. W ich opinii, w ostatnich 3 miesiącach tego roku można się spodziewać wzrostu liczby upadłości w budownictwie, co prawdopodobnie potrwa kilka kwartałów. Jest to związane m.in. ze spadkiem publicznych inwestycji infrastrukturalnych.

Dodają, że w przypadku handlu hurtowego widać nowy problem: producenci coraz częściej docierają sami do odbiorców końcowych, pomijając hurtownie, co pogarsza i tak ich trudną sytuację.

Po 3 kwartałach, województwa centralne rozdzielają te, w których widać pogorszenie koniunktury - na wschodzie i na południowym zachodzie Polski.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(7)
Gdanszczanka
7 lat temu
No i mamy "dobra zmiane" , a to dopiero poczatek.
GVFVYY
8 lat temu
PIS JUZ JEST ROKU U WLADZY I ZADNYCH REFORM DLA MALEGO BIZNESU NIE MA
Adam
8 lat temu
Firmy upadają ponieważ wzrasta import. W Polsce nie opłaca się produkować ze względu na mocno złotówkę.
momekt
8 lat temu
"Dodają, że w przypadku handlu hurtowego widać nowy problem: producenci coraz częściej docierają sami do odbiorców końcowych, pomijając hurtownie, co pogarsza i tak ich trudną sytuację." Co za geniusz rynkowy wyciąga takie wnioski. Główny wniosek powinien brzmieć, upadek placówek detalicznych sprawia, że producenci(ci co mają "szczęście") sprzedają swoje produkty do sieci zachodnich pozostali producenci skazani są na konsumpcję własnych produktów.:(
Sisi
8 lat temu
[QUOTE] Dodają, że w przypadku handlu hurtowego widać nowy problem: producenci coraz częściej docierają sami do odbiorców końcowych, pomijając hurtownie, co pogarsza i tak ich trudną sytuację. [/QUOTE] Niestety w przypadku budowlanki to ostatnio jest nagminne. Potem taki klient z wyceną od takiego producenta trafia jeszcze punktu handlowego detalicznego i pyta czy on dastanie jeszcze jakiś rabat. Po przeliczeniu okazuje się, że klient otrzymał taki sam rabat z jakim ty jako firma u nich kupujesz towar. Hurtownicy też już tak robią. Do tego zaniżają ceny usług. Ech :(