Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czas rozliczyć dofinansowanie z PFRON

0
Podziel się:

W lutym pracodawcy korzystający z dofinansowania z PFRON muszą złożyć rozliczenie za 2006 rok oraz wybrać formę pomocy na rok bieżący.

Luty to gorący miesiąc dla firm korzystających z dofinansowania dla niepełnosprawnych pracowników. Tylko w tym miesiącu należy dokonać dwóch ważnych operacji - rozliczyć dofinansowanie za 2006 rok oraz wybrać formę pomocy na rok bieżący.

Pracodawcy, którzy uzyskali w ubiegłym roku dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych osób niepełnosprawnych - do 15 lutego 2007 r. mają czas na złożenie rozliczenia oraz ewentualną wpłatę nadwyżki otrzymanych środków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Roczne rozliczenie należy sporządzić na formularzach INF-D-R oraz INF-D-Kz, stanowiących załącznik nr 3 oraz nr 4 do rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 23 grudnia 2004 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych (Dz.U. Nr 283, poz.2835).

Pracodawcy korzystający z Systemu Obsługi Dofinansowań mogą złożyć rozliczenie on-line

Drugi ważny termin to 20. luty br. Do tego dnia pracodawcy mają czas na podjęcie decyzji co do formy otrzymywanego dofinansowania.

Wybierać można pomiędzy rozliczeniem kosztów rzeczywistych a prostszą, ryczałtową formą wypłaty dofinansowania. Uwaga!
Jeśli wybierzesz ryczałt - musisz do 20 lutego złożyć oświadczenie o wyborze tej formy rozliczenia.

Niedotrzymanie tego terminu spowoduje rozliczenie otrzymanego dofinansowania z uwzględnieniem rzeczywistych, podwyższonych kosztów wynikających z zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Podstawa prawna:

  1. Ustawa z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz.U. z 1997 r. nr 123, poz. 776 ze późn. zm.)
  2. Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy przedsiębiorcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne (Dz.U. Nr 114, poz.1194 z późn. zm.).
wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)