Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Koronawirus to problem dla gospodarki. Jest apel do rządu: odroczmy wszystkie daniny

70
Podziel się:

Prezes Business Centre Club apeluje do władz, by "odroczyć wszystkie daniny" dla przedsiębiorców. Zdaniem Marka Goliszewskiego, pozwoli to firmom "utrzymać płynność finansową", która jest niezbędna, by wypłacać pracownikom pensje.

"Przejdziemy tę próbę", "zaświeci słońce". Prezes BCC chce podnieść przedsiębiorców na duchu
"Przejdziemy tę próbę", "zaświeci słońce". Prezes BCC chce podnieść przedsiębiorców na duchu (Forum, Mateusz Wlodarczyk / Forum)

Szef BCC wystosował list do przedsiębiorców, w którym prosi ich o "solidarność z państwem". Czyli z rządem, ministrem zdrowia, ale też z GIS-em, wojewodami oraz marszałkami województw. - Apeluję też o możliwie punktualne regulowanie wzajemnych zobowiązań i należności, by nie pogłębiać recesji w firmach kooperujących - prosi przedstawicieli biznesu.

Marek Goliszewski zapewnia przy tym, że BCC jest "w stałym kontakcie z rządem" i że "naciska na władze na odroczenie wszelkich danin", które są nałożone na przedsiębiorców.

Jak prowadzić księgowość w małej firmie bez błędów, mandatów i odsetek?

Goliszewski przy tym jednak nie precyzuje na ile te daniny miałyby być odroczone. - Naszedł czas próby. I tę próbę przejdziemy z sukcesem. Zaświeci słońce - tak kończy swój list do przedsiębiorców szef BCC.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz wczoraj apelował do premiera, aby na pół roku wprowadzić dobrowolność płacenia składek społecznych ZUS - przy zachowaniu tych zdrowotnych. Według jego pomysłu, przedsiębiorcy nie musieliby wysyłać wniosków do ZUS-u - wystarczyłby jeden telefon bądź e-mail.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(70)
Adam
4 lata temu
Najważniejsze że 2mld dostało TVP.
Ustąp Glapa
4 lata temu
Mają rację internauci piszący że w warunkach polskich Glapiński niech nic nie majstuje przy oprocentowaniu depozytów bankowych bo to niewiele da przynajmniej od razu a może narobić takiego kłopotu w bankach przy masowych wypłatach gotówki i zamieniania ich na twardą walutę jak to już było za komuny. A tak nawiasem to im szybciej ten pan ustąpi ze stanowiska tym lepiej dla polskich finansów i złotego. Te blondyny zupełnie odebrały mu rozum.
Odzczędzanie ...
4 lata temu
Rząd powinien wdrożyć i to natychmiast pakiet oszczędnościowy wydatków pieniędzy z budżetu. Konieczny przegląd tego budżetu. Wszystkie siły na ratowanie gospodarki. Tylko Glapa niech nie obniża oprocentowania wkładów pieniężnych ludzi w bankach bo wypłacą pieniądze i zamienią złotówki na dolary euro franki czy funty. Nim coś zrobi niech pomyśli o skutkach zanim nie narobi bigosu w bankach.
Kapiszi Glapi...
4 lata temu
Tu nie pomoże kosmetyka. Straty biznesu pójdą miliardy złotych. Trzeba zawiesić na okres kryzysu wypłaty wszystkich socjalnych plusów PiS ( to około 100 miliardów złotych rocznie ) i pieniądze przeznaczyć do gospodarki. Należy również zaprzestać dotowania nierentownych zakładów w tym głównie kopalń wegla kamiennego i spowalinić stopień wydawania pieniędzy na zbrojenia. Całość tych pozyskanych środków przeznaczyć do gospodarki i na służbę zdrowia. Inaczej nie będzie co zbierać za rok. Tu małymi kroczkami jak obniżenie oprocentowamia kredytów nic się nie zrobi bo w takiej sytuacji nikt nie będzie inwestował i się zadłużał nie mając pewności kto kupi jego towary i usługi.
Więcek
4 lata temu
Wysyłać trzeba wszystkie zwroty VAT!!! I jak przyjda na kontrole to można przekazać dokumenty przez pracownika który właśnie przechodzi katar. Taki zwykły. Będzie panika. #NaródOddajeKontroliSkarbowej
...
Następna strona