Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|
aktualizacja

Neckermann Polska niewypłacalny. Jest oficjalne oświadczenie

180
Podziel się:

Biuro podróży Neckermann Polska złożyło oświadczenie o niewypłacalności. Na wakacjach z tym biurem jest 3,6 tys. turystów. Neckermann jest częścią Thomasa Cooka i jego niewypłacalność jest związana z ogłoszonym w poniedziałek bankructwem brytyjskiego biura podróży.

Neckermann Polska. Biuro podróży wstrzymało sprzedaż wycieczek
Neckermann Polska. Biuro podróży wstrzymało sprzedaż wycieczek (East News, Beata Zawrzel)

Dane o liczbie klientów przebywających za granicą podała nam Marta Milewska, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Zgodnie z prawem Neckermann Polska musiał złożyć wniosek o niewypłacalności, aby Urząd Marszałkowski mógł rozpocząć procedurę ściągania klientów do Polski.

Urząd Marszałkowski poinformował że zna miejsca pobytu turystów korzystających z oferty biura i wraz z Allianz Partners (ubezpieczycielem Neckermanna) będą wspólnie sprowadzać klientów do kraju. Inne biura podróży zgłaszają się już do Urzędu z informacją o wolnych miejscach w czarterowanych przez nich samolotach, aby usprawnić procedurę powrotu klientów Neckermanna. "Wszyscy będą bezpieczni i spokojnie wrócą do kraju" – zapewniają przedstawiciele urzędu.

Klienci, którzy dodatkowo opłacili swój pobyt zagranicą, powinni zachować fakturę lub paragon. Dzięki temu otrzymają zwrot kosztów z funduszu gwarancyjnego. Urząd jednocześnie podkreśla, że w przypadku wykupienia wakacji u niemieckiej siedziby Neckermanna, Polacy muszą zgłosić się do niemieckich służb, gdyż Urząd Marszałkowski może pomóc wyłącznie klientom Neckermann Polska.

W najbliższych dniach również pojawi się wniosek o ogłoszenie upadłości biura podróży. Neckermann Polska poinformował również, że z dniem 25 września zawiesza działalność.

Touroperator wskazał, że przyczyną zawieszenia działalności operacyjnej jest upadek brytyjskiego biura podróży Thomas Cook, który jest 100 proc. właścicielem Neckermann Polska. W komunikacie podkreślono, że "pomimo stabilnej kondycji finansowej (firma) nie może funkcjonować samodzielnie bez swojej spółki-matki".

"Zła i szkodliwa działalność naszych właścicieli i zarządu Thomasa Cooka spowodowała, że wymagana była podwójna płatność naszych klientów (pomimo, iż opłaciliśmy już raz hotele, wpłacając pieniądze do TC). Miejsca w samolotach mieliśmy już wykupione, ale konieczność podwójnej opłaty, a także serwisu na miejscu spowodowała niemożność prowadzenia działalności operacyjnej" – napisał pracownik Neckermann Polska na jednej z wewnętrznych grup firmy na Facebooku, do której dotarł money.pl.

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego spotkali się we wtorek 25 września z władzami Neckermann Polska, by przedyskutować trudną sytuację biura podróży. Spotkanie miało miejsce z powodu problemów polskich turystów, których wyrzucano z zagranicznych hoteli.

Jeszcze w poniedziałek biuro podróży zapewniało, że jej sytuacja finansowa jest "stabilna". "Wszyscy polscy Klienci Neckermanna, zarówno ci, którzy obecnie przebywają za granicą, jak i ci, którzy jeszcze nie wyjechali na swoje wakacje, będą realizowali swoje wyjazdy wakacyjne zgodnie z planem" – przekonywał zarząd Neckermanna.

KOMUNIKAT NECKERMANN POLSKA:

Zobacz: Frankowicze oburzeni. "Prezydent nie dotrzymał słowa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

turystyka
msp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(180)
bez komentarz...
4 lata temu
Pewnie wszyscy zdziwieni jak frankowicze .
Marcin Szwant
4 lata temu
Biznes turystyczny robi się coraz trudniejszy pomimo, że coraz więcej podróżujących
pobozny
4 lata temu
.….ja gdy kupuje bilet w kasie na pociąg to jade...gdy w hotelu opłacam pokoj to spie……...a w biurze podrozy placa moja kasa za usluge dopiero po 60 dniach.....
pete
4 lata temu
Oszust. Dzień wcześniej pisał co innego. Zatem kłamstwo w żywe oczy. Postawić przed sąd !
rzr
4 lata temu
tak zwane spółki z zagranicznym kapitałem 😁
...
Następna strona