Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nie dostałeś dotacji na założenie firmy? Odwołaj się

0
Podziel się:

Jeżeli twój start-up nie znalazł się na liście 160 wygranych projektów, nie rezygnuj i odwołaj się od decyzji.

Nie dostałeś dotacji na założenie firmy? Odwołaj się
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Na 1700 właścicieli startupów, którzy nie dostali dofinansowania w ostatnim naborze POIG 8.1 tylko 160 dostało dotacje. Nie oznacza to, że pozostali stracili już szansę na uzyskanie dotacji na e-biznes. Mogą się odwołać.

**Wyniki zeszłorocznego naboru w ramach działania 8.1 przyniosły niemiłą niespodziankę dla większości e-biznesmenów. Tylko co dziesiąty ze złożonych wniosków znalazł się na liście projektów, którym przyznano dotację. Istnieje bowiem kilka możliwości pozyskania dotacji na swój projekt e-biznesowy, mimo tego, iż nie znalazł się on początkowo w gronie zwycięzców.

Możesz się odwołać

Pierwszą z nich stanowi procedura odwoławcza, która jest przewidziana dla wszystkich działań w ramach POIG. Przedsiębiorcy mają prawo złożyć protest od wyników oceny. - J_ ak pokazuje nasze doświadczenie warto jest odwoływać się od negatywnej oceny ekspertów, gdyż większa część protestów faktycznie jest pozytywnie rozpatrywana – przekonuje Aldona Janicka Konsultant do spraw funduszy UE w firmie ECDF. **- ** Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na skrupulatne przygotowanie i złożenie protestu, tak by wszystko było zgodne z obowiązującymi zasadami _ - dodaje.

Dotyczy to m. in. czasu na złożenie protestu, jego formy czy instytucji, do której trzeba go skierować. Przede wszystkim należy dopracować merytoryczne kwestie odwołania, aby przekonać oceniających o wartości projektu. To zadanie najtrudniejsze, które większości wnioskodawców nie mających doświadczenia w tego typu korespondencji z PARP może sprawić trudność. Warto wtedy skorzystać z pomocy specjalistów, tak by zwiększyć szanse na sukces projektu w procedurze odwoławczej.

Spróbuj jeszcze raz

Szansę na pozyskanie dotacji na e-biznes daje także niewątpliwie start w kolejnym konkursie 8.1, który rozpocznie się już w maju. Ocena ekspertów i wskazane powody odrzucenia projektu powinny pomóc go udoskonalić. Należy jednak dokładanie przeanalizować popełnione wcześniej błędy i poprawić wniosek, tak by w nowym naborze spełniał już wymagania oceniających.

Niekiedy warto zwrócić się po poradę do ekspertów, którzy potrafią spojrzeć świeżym okiem na projekt, wychwycić uchybienia i wykorzystując swoje doświadczenie pomóc nanieść odpowiednie korekty. Niektóre firmy doradcze organizują nawet konkursy na najlepszy projekt. Zwycięzcy mogą liczyć na profesjonalna obsługę z ich strony, co powinno znacznie zwiększyć szanse w ubieganiu się o dotację.

PARP nie planuje wprowadzić poważnych zmian w dokumentacji aplikacyjnej więc cały proces będzie już mniej uciążliwy dla firm. Wcześniejsze przeprawy przez poszczególne etapy konkursu i biurokratyczne zawiłości powinny zahartować przedsiębiorców i uzbroić ich w wystarczającą wiedzę na temat unijnego toku pozyskiwania dofinansowania.

Jeżeli więc twój start-up nie znalazł się na liście 160 wygranych projektów, nie rezygnuj z walki o jego wdrożenie. Być może któraś z zaproponowanych opcji okaże się szczęśliwą dla twojego e-biznesu i pomoże w realizacji wymarzonego przedsięwzięcia. Jeżeli jesteś zdeterminowany do wprowadzenia swoich biznesowych planów w życie, najlepiej skorzystaj ze wszystkich trzech rozwiązań.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t34250.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/do;e-biznesu;dostaniesz;dotacje,126,0,795262.html) Do e-biznesu dostaniesz dotację Rozpoczynający działalność mogą otrzymać do 490 tys. złotych unijnej dotacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t77993.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/pomoc;w;skladaniu;wnioskow;o;fundusze;ue,231,0,789991.html) Pomoc w składaniu wniosków o fundusze UE Krajowym System Usług pomoże podkarpackim przedsiębiorcom przy weryfikacji wniosków o fundusze POIG.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/219/t126427.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/marnujemy;dotacje;na;e-biznes;zostalo;245;mln,112,0,801136.html) Marnujemy dotacje na e-biznes, zostało 245 mln Polska Agencja Rozwoju Przemysłu rozdysponowała kwotą 74,7 miliona złotych z puli, która liczy 320 milionów.

Autorka jest pracownikiem agencji Dobocom

e-biznes
wiadomości
porady
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)