Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|

Nowa wiceminister rozwoju: chcę wzmacniać działanie małych i średnich firm

19
Podziel się:

- To małe i średnie przedsiębiorstwa są jednym z najistotniejszych elementów całej gospodarki, dlatego też chcę wzmacniać ich działanie - oznajmiła nowa wiceminister rozwoju.

Możdzanowska: To małe i średnie przedsiębiorstwa są jednym z najistotniejszych elementów całej gospodarki.
Możdzanowska: To małe i średnie przedsiębiorstwa są jednym z najistotniejszych elementów całej gospodarki. (Stanisław Kowalczuk/East News)

Chcę wzmacniać działanie małych i średnich przedsiębiorstw oraz wypracować ułatwienia w tym sektorze - deklaruje Andżelika Możdżanowska, nowa wiceminister rozwoju odpowiedzialna za małe i średnie firmy.

O tym, że Możdżanowska, do niedawna posłanka PSL i członkini komisji śledczej ws. Amber Gold, została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju.

Możdżanowska powiedziała PAP, że propozycję wicepremiera Mateusza Morawieckiego przyjęła "mając na względzie planowane kierunki rozwoju w ramach planu strategii dla Polski".

- To małe i średnie przedsiębiorstwa są jednym z najistotniejszych elementów całej gospodarki, dlatego też chcę wzmacniać ich działanie - oznajmiła nowa wiceminister rozwoju.

Zobacz także: Wideo: jak dojrzałe cyfrowo są polskie firmy?

Jak wyjaśniła, chodzi o "wypracowanie ułatwień zarówno na etapie start-upów, tworzenia firm oraz ich rozwoju poprzez innowacje, nowoczesne technologie oraz szersze otwarcie i ekspansję na rynki zagraniczne".

Na czym polegać ma misja Możdżanowskiej w Ministerstwie Rozwoju? Wyjaśnił to sam szef tego resortu, Mateusz Morawiecki.

Jak stwierdził, "głos przedsiębiorców musi być jeszcze lepiej słyszany i w rządzie, i w parlamencie". - Tak widzę rolę Pełnomocnika ds. MŚP i jestem pewien, że pani minister Andżelika Możdżanowska doskonale tę rolę wypełni - powiedział.

W latach 2011-2015 Andżelika Możdżanowska była senatorem RP z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, a w 2015 r. objęła funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Ewy Kopacz.

W 2015 roku z sukcesem wystartowała z list PSL do Sejmu. W lipcu 2016 roku została przedstawicielką ludowców w Komisji Śledczej ds. Amber Gold. Rok później zdecydowała się na rozstanie ze swoją macierzystą partią, a we wrześniu odeszła z komisji śledczej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(19)
ola
5 lata temu
a dług publiczny rosnie zamiast malec fajnie sie szasta kasa az w koncu braknie myslcie troche
Bolszewia
5 lata temu
Na razie robią wszystko aby dobici czyż ma być jeszcze gorzej.
jaro
5 lata temu
tupeciara. 1200 zl zusu. nawet jak jestem ciezko chory to musze placic zdrowotne prawie 300. zasilek chorobowy zalosnie niski nie do przezycia. i co ty panno pieprzysz za dyrdymaly.
oooo
5 lata temu
MINISTER ANDZELA??????????????????????
Mery
5 lata temu
Niech zgadnę na początek 1500 zł Zusu ? Albo nie krępujcie się2000 zł, taka okrągła sumka. Złodzieje. Moi znajomi "mali przedsiębiorcy" od dawna są w UK i cieszą się życiem. Ja obmyślam aktualnie jak przenieść firmę do Niemiec. Jak nie przenosiny to zamykam i idę na socjale. Opłacasz horrendalne podatki i Zus a tobie zostaje ochłap.