Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Nowy kodeks pracy. Wiceminister Stanisław Szwed wyjaśnia, nad czym będzie pracował rząd

53
Podziel się:

- Chcemy przygotować nowy kodeks pracy. Komisja kodyfikacyjna będzie się składała z przedstawicieli rządu, ekspertów i strony społecznej. Chcemy, aby oparciem były kodeksy opracowane w 2006 roku. To będzie bazą, ale 10 lat minęło, więc trzeba postawić na rozwiązania sprzyjające pracodawcom i pracownikom - tłumaczył wiceminister rodziny, pracy i polityki Stanisław Szwed w programie #dziejesienazywo.

Nowy kodeks pracy. Wiceminister Stanisław Szwed wyjaśnia, nad czym będzie pracował rząd
(PAP/Tomasz Gzell)

- Chcemy przygotować nowy kodeks pracy. Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy będzie się składała z przedstawicieli rządu, ekspertów i strony społecznej. Chcemy, aby oparciem były kodeksy opracowane w 2006 roku. To będzie baza, ale minęło 10 lat, więc trzeba postawić na nowe rozwiązania sprzyjające pracodawcom i pracownikom - tłumaczył wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed w programie #dziejesienazywo.

Czego mogą się spodziewać obie strony? Wiceminister zapewnia, że komisja zajmie się między innymi uregulowanie kwestii rozliczania czasu pracy. - Tutaj musi być czytelniejszy i prostszy system - zapewnił. Do tego dojdzie również kwestia zatrudnienia i sytuacje związane z jednolitym podatkiem od wynagrodzeń, nad którym pracujemy. To wszystko powinno regulować kwestie zatrudnieniowe, z tym mamy problem dziś - wyjaśniał Szwed.

Jak zapewnił wiceminister w nowym kodeksie pracy na pewno znajdą się nowe przepisy dotyczące stosowania umów o dzieło, które często są dziś nadużywane. W nowym kodeksie mogą się pojawić zapisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę.

Kiedy rząd chce zaprezentować dokument? Jak mówił wiceminister Szwed nie wcześniej niż za 18 miesięcy. Dopiero wtedy projekt trafi pod obrady Sejmu i być może zostanie przyjęty przed końcem tej kadencji parlamentu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(53)
ksawery
6 lat temu
Jeśli będziemy mieli takich ,, ekspertów '' w Komisji Kodyfikacyjnej a pewnie tak, to kolejny bubel przez duże B pojawi się niebawem
Saturn
6 lat temu
Proponuję zapoznać się z przepisami prawa w zakresie prawa pracy i prawa cywilnego. ,, Wrzucanie'' do ustawy kodeks pracy umów o dzieło ?? Ciekawe.. Jakie wykształcenie ma ten pan ?
jarecki988
6 lat temu
W dodatku po to jest komputeryzacja zeby zatrudniac bande urzednikow,polowe zlikwidowac na dodatek formularze sa bardzo zawile pytania sie powtarzaja nikomu to niepotrzebne gdzie dane sa w kompie!!!!!!!
jarecki988
6 lat temu
My jako pracownicy jestesmy dosc dociazeni podatkami a do tego zlodziejski ZUS z banda nierobow do utrzymania,do tego wojsko banda urzednikow ktorzy nie wytwarzaja pieniedzy a na ktorych trzeba lozyc +banda poslow +senat to twory pobierajace a nie dajace nic,wszystko frontem do pracownika!!!!!!
;kjug/
6 lat temu
W nowym kodeksie mogą się pojawić zapisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę,............ jak handlu to i pracy
...
Następna strona