Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Polacy mają sposób na kryzys. To chorobowe

0
Podziel się:

Wiele firm przygotowuje się na niepewne czasy i przeprowadza restrukturyzacje.

Polacy mają sposób na kryzys. To chorobowe
(fstop123/iStockphoto)

Gdy sytuacja na rynku pracy się pogarsza, Polacy uciekają na fikcyjne zwolnienia. Tracą na tym firmy, gospodarka, ale przede wszystkim uczciwi pracownicy opłacający składki do ZUS.

W sierpniu na zwolnieniach przebywaliśmy ponad 10 milionów dni - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _. W 2008 roku, gdy gospodarka pedziła do przodu, tylko 8,3 miliona. Podobnie było we wrzesniu: nie było nas w pracy z powodu choroby 10,25 milionów dni - wynika z niepublikowanych jeszcze danych ZUS, do których dotarła gazeta. W 2008 roku liczba dni chorobowych w tym miesiacu wyniosła 9 i pół miliona.

Dziennik zauważa, że wzmożone chorowanie nie jest wynikiem pogorszenia stanu zdrowia Polaków. Wiele firm przygotowuje się na niepewne czasy i przeprowadza restrukturyzacje.

_ - Niedawno zgłosił się do nas pracodawca planujący zwolnienia, u którego z dnia na dzień zachorowało 250 osób. Sprawę bada ZUS _ - mówi dziennikowi Wojciech Polkowski, ekspert Pracodawców RP.

Czytaj więcej o kłopotach ZUS-u w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t17940.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/skladki;zus;rosna;o;prawie;600;zl,32,0,747808.html) Składki ZUS rosną o prawie 600 zł Miesięczne obciążenia przedsiębiorców wobec ZUS mogą wzrosnąć o blisko 50 złotych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t41039.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zus;nie;bedzie;mial;pieniedzy;na;emerytury,16,0,951312.html) Znowu zabraknie na emerytury. Zobacz jak wielka jest dziura Zmiany w OFE nie poprawiły sytuacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t20165.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/sawicki;krus;to;nie;problem;dla;budzetu;zus;jest;gorszy,78,0,948558.html) Brak KRUS nie uratuje budżetu. Problem to... Podatki dochodowe dla rolników tak, ale od 2014 roku i na zasadach dobrowolnych - proponuje minister rolnictwa.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)