Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PSL ma własny pomysł na zmianę składki rentowej

0
Podziel się:

Ludowcy przyznają, że nie konsultowali jeszcze swojej propozycji z Platformą Obywatelską.

PSL ma własny pomysł na zmianę składki rentowej
(Amaxim/Dreamstime)

Ludowcy chcą zwolnienia z płacenia w całości lub części składki rentowej pracodawców, którzy zatrudnialiby absolwentów szkół wyższych. PSL nie konsultowało jeszcze pomysłu z PO, ale liczy, że uda się mu przekonać koalicjanta, by był to projekt rządowy.

_ - Pracodawca zatrudniający absolwenta wyższej szkoły, dla którego będzie to pierwsza praca, będzie mógł być zwolniony z płacenia składki rentowej w całości lub części. To pozwoli na zmniejszenie bezrobocia wśród młodych oraz preferencyjne traktowanie w zatrudnieniu młodych ludzi po studiach _ - tłumaczył rzecznik PSL Krzysztof Kosiński.

To odpowiedź Stronnictwa na zapowiedziane przez premiera Donalda Tuska w expose podwyższenie o dwa punkty procentowe składki rentowej po stronie pracodawców. Jak zaznaczył Kosiński, PSL zgadza się na tę propozycję, chce jednak odciążenia tych przedsiębiorców, którzy dają pierwszą pracę młodym po studiach.

_ - Pracodawca będzie chętniej zatrudniał absolwentów szkół wyższych wiedząc, że będzie zwolniony w całości lub części ze składki rentowej _ - argumentuje rzecznik PSL.

Kosiński przyznał, że pomysł nie był konsultowany z Platformą. PSL chciałoby, żeby jako projekt rządowy został złożony przez nowego ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Nie wiadomo jeszcze jak długo pracodawca byłby zwolniony z płacenia składki rentowej. Kosiński zaznaczył, że sprawa jest do omówienia, ale wstępna propozycja przewiduje, że byłoby to 2-3 lata. Szczegóły pomysłu ma przedstawić po południu wicepremier, szef PSL Waldemar Pawlak.

Czytaj więcej o pomysłach PSL
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t20164.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sawicki;chce;prawdziwej;polityki;prorodzinnej,201,0,975817.html) Ta propozycja PSL ucieszy każdą rodzinę? Szef resortu rolnictwa przypomniał, że PSL jest ugrupowaniem prospołecznym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t130840.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/psl;moze;poprzec;zmiany;w;krus,24,0,970776.html) PSL może poprzeć zmiany w KRUS Nie wykluczył tego Stanisław Żelichowski z PSL. Zaznacza jednak, że wszystko będzie zależało od szczegółowych rozwiązań.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/154/t80026.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;krus;co;proponuje;psl,70,0,966726.html) PSL też chce się wziąć za KRUS. Ulgi dla... _ - Miejmy świadomość, że rolnicy, którzy mają po kilka hektarów, prowadzą najczęściej gospodarstwa niedochodowe - _ mówi Jan Bury.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)