Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wróci 40-procentowa stawka PIT? PiS się waha

0
Podziel się:

- Nie wiemy jaka jest sytuacja finansów publicznych - tłumaczy Jarosław Kaczyński.

Wróci 40-procentowa stawka PIT? PiS się waha
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Prawo i Sprawiedliwość nie wie, czy byłoby skłonne poprzeć potencjalną propozycję rządu odnośnie przywrócenia 40 proc. stawki PIT dla najlepiej zarabiających, decyzja uzależniona będzie o sytuacji budżetu - ocenia prezes partiiJarosław Kaczyński.

_ - Nie jestem w stanie odpowiedzieć, jakie będzie stanowisko PiS, gdyż nie wiemy jaka jest sytuacja finansów publicznych _ - powiedział Kaczyński.

Od 2009 roku doszło do obniżenia stawek PIT do 18 i 32 proc., co według, przedstawianych w ubiegłym roku przez ministra finansów szacunków, uszczupliło dochody budżetowe o 7,5 mld zł.

W środę na konferencji prasowej premierDonald Tuskpoinformował, że jeszcze latem rząd przedstawi projekt ewentualnych zmian w podatkach na lata 2010-2011.

Z przeprowadzonych przez PAP rozmów z politykami PO i PSL wynika, że dla poprawienia przyszłorocznej sytuacji budżetowej PSL dopuszcza m.in. czasowe wprowadzenie 40 proc. podatku dla najlepiej zarabiających, zaś PO jest przeciwna zwiększaniu podatków bezpośrednich i taki ruch byłby ostatecznością, rozważyć może natomiast podniesienie akcyzy. PSL jest przeciwny ewentualnej podwyżce stawek VAT.

pit
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)