Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Zakładanie firmy przez telefon. Ministerstwo Rozwoju daje nową możliwość

8
Podziel się:

Od poniedziałku firmę można założyć przez telefon - zachęca wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński.

Zakładanie firmy przez telefon. Ministerstwo Rozwoju daje nową możliwość
(money.pl)

Od poniedziałku firmę można założyć przez telefon - zachęca wiceminister rozwoju Tadeusz Kościński (na zdjęciu).

Kościński wyjaśnia, że dzięki nowej usłudze w trakcie rozmowy telefonicznej konsultant wyjaśni zasady rejestracji działalności gospodarczej, przyjmie dane niezbędne do wypełnienia wniosku i wprowadzi je do systemu Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Po zakończonej rozmowie przedsiębiorca otrzyma sms z numerem wniosku, z którym będzie mógł udać się do dowolnego urzędu gminy, gdzie urzędnik go wydrukuje i przedłoży do podpisu.

Całą rejestrację można wykonać też zdalnie, wykorzystując do tego profil zaufany lub podpis elektroniczny.

- Niektórzy wolą zadzwonić i porozmawiać z człowiekiem - nie z maszyną, ponieważ potrzebują więcej informacji. Z pomocą konsultanta mogą też liczyć na uniknięcie błędów w wypełnieniu wniosku. I taką dostają możliwość - tłumaczy stworzenie nowej funkcjonalności Kościński.

Nowe usługi realizuje Centrum Pomocy Przedsiębiorcy biznes.gov.pl, nadzorowane przez Ministerstwo Rozwoju. Celem podjętych działań jest informowanie przedsiębiorców oraz pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy.

Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

wiadomości
druki
baza wiedzy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(8)
tak,tak.
6 lat temu
Zakładanie własnych firm ... Tylko nikt nic nie mówi jakie są emerytury po prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Jak emerytura wyjdzie 1200-1300zł. to należy się cieszyć . Więcej nie będzie !!!
artysta
6 lat temu
Obskubali i dali cukierka powąchać. A pacjent już zdechł od głodu ...
melchior
6 lat temu
Warto przy okazji postarać się o Certyfikat Rzetelnej Firmy. Taki stosowny dokument przygotowuje wyspecjalizowana jednostka działająca od lat. Wrocław. Kaczmarski. KRD. Windykacje, etc .
GB
6 lat temu
Wymyślili, co to za problem był założyć firmę, nie rozumiem chyba to było i jest najłatwiejsze, niech powiedzą jak utrzymać tę firmę, to jest sztuka .przecież nic nie zrobili żeby ulżyć z jednoosobowym firmom z drakońskimi opłatami do ZUS i US. Właśnie od 1 stycznia jeszcze bardziej wzrosły składki. Nie dajcie się ludzie nabrać na ten chwyt bo i tak co uda wam się zarobić na życie to będziecie musieli oddać. To śmiech na sali ta cała ich pomoc. Żenada.
olo
6 lat temu
dziki kraj i dzikie obyczaje itak powiedzial kontur krzyżacki.no i maił rację.