11 .III - 15 .III

tedchom / 2013-03-10 21:49
Czas rozpocząć kolejny tydzień. Zobaczymy jak będzie, ale początek powinien być spadkowy. Natomiast w zależności jak pójdą te ewentualne spadki się zobaczy czy potem mocno w górę czy dalej południe.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-03-15 17:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ładnie...zejście na 23,6fibo na kontraktach...i to by było na tyle.Eski znowu zajęte jak popadnie,rozstrzał od góry do samego dołu...niedźwiadki znów się proszą o porządne lanie.Sygnały zakupu na Wig20 i kontraktach nadal w mocy.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-15 18:37
;-) Tyle jeszcze do zamkniecia sesji u jankow ale nic nie peniaj seria M nie uniknie spotkania z 2470;-) a dzis to nie był dołek...
Zeus52 / 2013-03-15 19:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie szkodzi, tak czy inaczej,te chaotyczne zajmowanie pozycji się na nich zemści...gonienie za rynkiem,bo czas ucieka. A tymczasem ja też jadę na eskach,tyle że u Jankesów.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-15 19:52
Rowniez jade u jankow,cel teraz 1540sp,troszke nurtuje czy nie pojda jeszcze raz zrobic 1566-70 ,trzeba zerkac i dopiero w dol,oby nie...a w20 jak kazdy rynek ma do zrobienia swoja figure;-)
Zeus52 / 2013-03-15 21:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam już mam od dłuższego czasu fajrant....dwie przeciwne pozycje na Staśku. To nawet śmiesznie wygląda...sell i b_uy...a obie(prznajmniej w tej chwili) profitowe...tak będzie bezpiecznie do poniedziałku. Jak wybiją prawe ramię RGR wyrzuci mi sell,gak wybije się w dół,wyłączy b_uy. Jakiś dziwnego kształtu trójkąt intra sobie wyznaczyłem...tak mi wyszedł.
tedchom / 2013-03-15 22:02 / Tysiącznik na forum
W poniedziałek zajmuję pozycję, ciekawe czy przebijemy podaż;)
Zeus52 / 2013-03-15 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak nie w poniedziałek,to chwilę później. Ale spodziewałbym się ataku byków od razu....to nie musi być ostatecznie atak skuteczny w tym dniu,ale taka okazja wyłojenia niedźwiedzi...z pewnością to wykorzystają.
Zeus52 / 2013-03-15 19:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prostu...ja tam niczym nie gardzę...była okazja jazdy sell pod tworząca się RDR intra,więc należało skorzystać...co nie zmienia zapatrywań.Ale jak jest okazja...
tedchom / 2013-03-15 00:03 / Tysiącznik na forum
Cóż nasi dzisiaj podjechali ładnie, hmm trudno. Może jutro skorekcą, oby albo w poniedziałek, bo jakoś tak nie mogłem obok rynku wysiedzieć i załadowałem się z powrotem połową w q2 i zwykły akcyjny resztą. A co mi tam, jeszcze ładny zysk i tak pozostał więc w razie W nie będzie tak bolało.
Zeus52 / 2013-03-15 15:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ktoś zna i ma dostęp do Pengram Corp? Jest po 0,03$,a target: 0,30$ Podobno,ale to pasuje z wykresem.Do czorta...stale ostatnio ktoś mi podsyła takie dane na skrzynkę mailową...nie mam pojęcia kto,dlaczego i skąd...gdzie ja wchodziłem ostatnio(???) i dlaczego te dane ktoś mi podrzuca...nie mam pojęcia.Ale są niezwykle trafne,jak zdołałem się już przekonać...nieraz wbrew temu,co widać,jakby ktoś miał wcześniej dane spółek.Tyle,że ja i tak nie mam opcji pogrania na nich,a ten"ktoś"chyba o tym nie wie...w ogóle dziwna sprawa.
tedchom / 2013-03-15 01:14 / Tysiącznik na forum
Nawet nie patrzyłem jak idealnie Janki się zatrzymali. Teraz jest szansa że minimalnie chociaż skorekcą, no chyba, że jutro już obiorą dalsze ciągnięcie obranego kierunku. No i zacznie się rysowanie scenariuszy i poziomów oporu jeszcze przez większość wcale nie podejmowanych. Pojawią się nie spotykane poziomy potem reklamy tfi i nie tylko a potem nadejdzie koniec kolejnej pięknej bańki i tak w kółko;)
Zeus52 / 2013-03-14 21:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednak ten górny cień z 1 marca(nie stycznia,wcześniej,w pośpiechu się machnąłem) odgrywa swoją rolę na F-wheat...726,13$.Dzisiejsze maximum 724,50$...no bliziutko,może jeszcze z tego być o-RGR.Fajnie to widać na H4.
Zeus52 / 2013-03-14 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
I znowu cisza na forum...wszyscy zajęci...
privy / 2013-03-14 21:36 / Tysiącznik na forum
Jak tu nikt rolnikiem nie jest to i nikt nie odpisuje. Jutro test banana 2520 być albo nie być i jeszcze te wiedźmy.
Zeus52 / 2013-03-14 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwykle ta sezonowość objawiała się dnem na pszenicy co nieco później...czasami tylko zahaczało o marzec,ale najczęściej dno wypadało w kwietniu/maju,a czasem nawet dopiero w końcu maja...podaż z południa.Ale teraz,jak sądzę mogą się na to nakładać wyjątkowe susze w ubiegłym roku,Stany,Rosja...tamte niedobory powinny się odbić...może właśnie przyspieszeniem dna cenowego,przesunięciem go na początek marca...zbiory z południowej półkuli poszły po części na zrekompensowanie tamtych niedoborów.Tak jakoś sobie główkuję...może nieudacznie...grunt,że jak na razie skutecznie.
Zeus52 / 2013-03-14 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak,co racja to racja...ja poza techniką to pojechałem na pszenicy,myśląc jak rolnik na przednówku...ostatnia fala podaży styczeń/luty...z powodu żniw na półkuli południowej...przesilenie,potrójna dywergencja...a więc ta podaż już się wyczerpała...pozostają żniwa na naszej półkuli.A do tego daleko.Jasne,wpływ na ceny ma wiele innych czynników,ale główny cykl daje się na wykresach zauważyć...oj daje.
image77 / 2013-03-14 22:17
dawno mnie tu nie było.... pzdr dla Zeusa i zarazem pytanie - jak twoje zapatrywania na złoto (dws5) a co za tym idzie ml5 czy nawet ml6? moim zdaniem to już chyba prawie całkowite dno i czy nie warto w średnim terminie zrobić zakupów
Zeus52 / 2013-03-14 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż...nadal kanał spadkowy.Co nie przeszkadza w czasowym podejściu w okolice 1624-1640...tam jest cała masa oporów...i gdzieś tam może trafi w linię trendu spadkowego(górna banda kanału spadkowego).Jak Europa.Włosi zaczną znowu straszyć,to może tam zawędrować...gdybyż to jutro okazało się,jak sugeruje przesunięty o dwa miechy w tył względem produkcji przemysłowej wykres Phil.FED...że dane o produkcji zawiodą analityków(mniej strachu o zacieśnianie polityki pieniężnej),a do tego obawy o cyrk wyborczy we Włoszech i parę innych dziwnych sprawek w Eurolandzie...to powiedziałbym,że górna banda kanału czeka na gold.Jest w tym niepewność....kiedyś Phil.FED był bardzo ściśle skorelowany z produkcją,po odpowiednim przesunięciu wykresu...ale to już bardziej historia.Ostatnio mniej się sprawdza.Tak,czy inaczej,myślę jedynie o jakimś ruchu korekcyjnym na gold,nie o trwałych wzrostach.No i ważna sprawa...nie próbujmy sprzeciwiać się Gminnej Spółdzielni...jeszcze nikt na tym dobrze nie wyszedł.A analitycy G.S."zarządzili" złoto po średnio 1600$/ozt w tym roku i 1450$/ozt w roku przyszłym. A gdy FED zacznie wycofywać pieniądze z rynku...to mogą zrobić nawet poprawkę prognoz w dół.Ale to na razie zbyt odległe i niepewne.
image77 / 2013-03-15 06:27
no a zgodzisz się z Kuczyńskim który zapowiada nawet 2900 na wig20? http://bankier.tv/kuczynski-hossa-tak-ale-po-korekcie-12647.html
image77 / 2013-03-15 06:27
no a zgodzisz się z Kuczyńskim który zapowiada nawet 2900 na wig20? http://bankier.tv/kuczynski-hossa-tak-ale-po-korekcie-12647.html
Zeus52 / 2013-03-15 11:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
O! A to miła niespodzianka! Oczywiście,że tak. Ja stale czekam na SWOJE 3000p. na Wig20....i jazdę ponad. Trochę mi się to opóźniło. Miało być na przełomie 2012/13....z ewentualnym przesunięciem na wiosnę 2013r. No i jak na razie..myślę,że przesunięcie będzie większe..,z Piotrem zgadzam się całkowicie...nie tylko co do Wig20...ogólnie sposób analizy,wyznawane teorie ekonomiczne. Ale przecież,jeśli ktoś był uważny,to pewnie zauważył,że czasami nawet niechcący próbuję go naśladować. Nieudolnie naśladować,oczywiście.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-15 11:39
to Tam pozniej a chwilowo na podworku pieknie test 2516 na serii M i obrot na eske,oczekuje cofkni na 2470 i lecimy up na 2540 lub 2570...
Zeus52 / 2013-03-15 13:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oki,dzięki...
Zeus52 / 2013-03-14 16:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poszło...pierwszy opór na F-wheat poszedł w drzazgi...nawet z jedynie minimalnym cofnięciem. To była linia po korpusach szczytu ze stycznia...pozostaje opór nad górnym cieniu. Ale widać,że to się rozpędza i gdyby tak świeczka została utrzymana,to mielibyśmy serię coraz to dłuższych białych korpusów daily....LS o-RGR na tym poziomie(?)...pozostaje do przemyślenia. I obserwacji.
Zeus52 / 2013-03-14 15:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
W międzyczasie,gdy ja tu gadu,gadu, na pszenicy f-wheat pękło zakładane 720$/100b.
Zeus52 / 2013-03-14 15:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
No ładnie nasi poszli...spruli eskowców,jak po sznurku. I uwaga na pszenicę..,jeśli ktoś się skusił z powodu mego zachwalania....dziś zrobiła powtórkę z wczorajszej rozrywki....ponad 718$/100buszli. Gdyby miała się sprawdzić ta o-RGR z linią szyi nieco ponad 720$/100b...to właściwie tuż,tuż. Szybka jazda od 680,w ciągu tygodnia...jakiś odpoczynek może się przydarzyć...może nawet w formie prawego ramienia w dół. Może tak nie być,ale może warto teraz uważniej obserwować...no i pomyśleć o podciągnięciu stopów(ewentualnie). Chyba,że ktoś zlewa totalnie prawe ramię i siedzi na długo....ale od momentu,gdy o tym pierwszy raz pisałem...jeśli ktoś wtedy wszedł,wyżej...warto rozważyć ewentualne prawe ramię....może znieść cały profit.
Zeus52 / 2013-03-13 21:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,ale Jankesi dają ostro...już po sesji(AHI),a ich bykom ciągle mało. No i wreszcie znalazłem analityka,który choć pośrednio,ale wiele mówi. Wreszcie ktoś wyznacza poziomy do osiągnięcia..."po zadymie z rozliczaniem serii kontraktów w piątek, jestem przekonany,że szeroki rynek(Wig)uderzy na szczyty z 2011 roku i powalczy o 50 kilo." To pośrednio także sugestia co do ruchów na Wig20...cytat z analityka DM BGK.
max1224 / 2013-03-13 22:08 / Tysiącznik na forum
hehehe zerknij do mnie, ja na razie tak ostrożnie ale w podobnym duchu:)
Zeus52 / 2013-03-14 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Popatrz,sądziłem,że po takiej jeździe na f-wheat,nieco się cofną. Tymczasem po przerwie byki postanowiły pszenicę jeszcze domłócić ręcznie,cepami...łupu,cupu...
Zeus52 / 2013-03-13 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
A widziałeś wykres w skrzynce mailowej? Niezły trick walutowy,co? I to jest tak znane,od tak dawna,że aż....nikt o tym nie pamięta. :) A Jankesi tymczasem w AHI chcą chyba atakować 1560p....jeśli przemnożyć to na regularną sesję jutro...no,to ciekawie się zapowiada...może nawet atak na absolutny szczyt,jednym pociągnięciem,w trakcie jednej sesji(???)
tedchom / 2013-03-13 22:41 / Tysiącznik na forum
Chyba wilk wreszcie został wywołany z lasu;)
Zeus52 / 2013-03-14 02:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nic nie mów...bo jeszcze nam wątek otworzy... :))
tedchom / 2013-03-14 23:58 / Tysiącznik na forum
To byłby prawdziwy już szok.
Zeus52 / 2013-03-13 18:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Straszyli,straszyli...ale sygnał zakupu na FW utrzymali...w sam punkt:2476. Na pszenicy też straszyli,próbowali mnie nawrócić,abym zaczął śpiewać"Zasiali górale owies,owies..."
max1224 / 2013-03-13 19:00 / Tysiącznik na forum
a góralom to nie w głowie właśnie sypnęło u nas śniegiem:)
Zeus52 / 2013-03-13 20:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jakoś po wykresie f-wheat zorientowałem się,że chyba górali zawiało i nie zmuszą mnie do kupowania owsa,ani żyta... :) F-wheat właśnie dotarł prawie do pół drogi do hipotetycznej LS o-RGR...właśnie zaklepał 710$/100buszli=ponad 1% wzrost...tylko dzisiaj!(z lewarem to daje odpowiednio). Acha,papieża wybrali...ale to już pewnie wszyscy wiedzą.
tedchom / 2013-03-13 13:35 / Tysiącznik na forum
Dzisiaj kierunek mamy właściwy. Oby tylko tak dojechali do zakończenia sesji.Tak 2420 byłby idealnym poziomem jak dla mnie, a widzę, że jest cień szansy na takie właśnie zakończenie tego tygodnia.
Zeus52 / 2013-03-13 14:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Prawe ramię o-RGR.Ewentualnie...i to tyle.Tak myślę.bo jeśli zajmują eski na FW20M13 bardzo systematycznie,a więc na dowolnych poziomach...bardzo przypadkowych poziomach...to jedna większa realizacja przez grubszy podmiot...i niedźwiadki mają pozamiatane...prucie,jak po sznurku.
Zeus52 / 2013-03-12 22:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z dzisiejszych informacji,to najbardziej zastanowiła mnie,żeby nie powiedzieć...rozbawiła...niesamowita dbałość węgierskiego parlamentu o bezdomnych śpiących na ulicach.... Rząd zapewni im lokum w więzieniach. Nie za darmo...mają zapłacić grzywnę. Co jak co,ale zapłacić,to oni na pewno nie zapłacą. Pozostaje więc oczywisty wniosek....węgierski rząd dbając o bezdomnych zapewni im darmowy wikt i opierunek...przymusowo. Śpisz na ulicy....marsz do hotelu...sorki,do ciupy! :)))
tedchom / 2013-03-12 22:47 / Tysiącznik na forum
Usilnie poszukujesz informacji jak widać;)
Zeus52 / 2013-03-12 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,napisałem,że to mnie rozbawiło. Ale to zabawne nie jest. Pozostaje poczekać na następne posunięcia....bezdomni stali się przestępcami...no ciekawe,ciekawe. Jaki następny krok? Eutanazja? Czy...idąc za Watersem z Pink Floyd w"The Wall"....czekamy na rozpalenie pieców?
tedchom / 2013-03-12 23:39 / Tysiącznik na forum
Na pewno co poniektórym by się to rozwiązanie podobało ale było by to bardzo żałosne. W dzisiejszym świecie kto wie do czego jeszcze może dojść? Mało kto dba o wolność a często w jej imię (i oczywiście poprawności politycznej) dajemy się zniewolić tym co wolności jako takiej nie rozumieją. Wykorzystując demokrację uzyskują większość. Z jednej strony korzystając z wolności zaczynają ją innym ograniczać.
Czego to jeszcze nasze dzieci dożyją?
Zeus52 / 2013-03-13 01:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pewnie"Państwo" Platona ich czeka....Tyle,że gdy Platon po śmierci Dionizjosa Starszego przybył do Syrakuz,licząc że Dionizjos Młodszy,który za młodu"łykał"jego teorie będzie skłonny do wprowadzenia w czyn projektów platońskiego porządku społecznego...mocno się naciął. "Co? Teraz ja tu rządzę...a Ty nie będziesz urządzał obozów koncentracyjnych moim poddanym,za których teraz odpowiadam"....można by rzec,że tak pewnie pomyślał Dionizjos..."Weź,sam spróbuj,jak smakuje to,co chciałeś zafundować innym"...i kazał Platona pojmać i sprzedać handlarzom jako niewolnika. Taki fakt z historii....niektórym taka lekcja by się przydała.
Zeus52 / 2013-03-12 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co jest? Gdzieś wszystkich wywiało? Może pobiegli kupować pszenicę...tylko uważajcie,żyta i buraków nie bierzcie...no, jaja ewentualnie mogą być... :)
tedchom / 2013-03-12 22:25 / Tysiącznik na forum
Ja jestem ale nie mam nic do dodania. Dalej czekam obok rynku i dumam czy nie doładować się w akcyjne zwykłe ale jeszcze dam sobie czas chociażby do jutra. Oj przydała by się korekta jeszcze trochę.
Zeus52 / 2013-03-12 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne. Niech to się rozstrzygnie wreszcie. I nie chodzi o Jankesów,ale o nas....bo ruch u nich niekoniecznie musi przekładać się na nas. Będzie u nas ta o-RGR,czy nie...wiele pytań,ale przed sabatem czarownic trudno będzie o rozstrzygnięcie. Chyba,że właśnie jako te prawe ramię... No,kończę na razie,bo za chwilę rusza f-wheat,po 4 godzinnej przerwie.
Zeus52 / 2013-03-12 17:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze do tego poniżej. Za tym,że na pszenicy była już pełna pięciofalowa struktura spadkowa przemawiałby układ fal w powiązaniu z RSI. Przy tej domniemanej trójce mamy dno RSI...przy następnej fali RSI tworzy wyższe dno...a to sugeruje,że właśnie domniemana trójka spadkowa rzeczywiście nią była. Piąta fala spadkowa utworzyła pozytywną dywergencję na RSI...właściwie mamy tam potrójną dywergencję(+),co nawet lepiej widać na 4H. Nieźle wyglądają też inne produkty rolne...kukurydza,kawa...możliwa jest niezła jazda. Ale oczywiście z uwagą.
Zeus52 / 2013-03-12 17:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pszenica w tym trójkącie miała pełną 5 falową strukturę spadków...jakby więc wyższego rzędu jedynka spadkowa. Następnie wzrostowa dwójka...spadkowa trójka...czwórka w górę,przed zbiorami na południowej półkuli w lutym...dodatkowa podaż. Luty/marzec...prawdopodobnie spadkowa piątka. To się dopiero okaże. Jeśli teraz dojdzie do 720$/100buszli(potencjalna linia szyi),to jest szansa na odwróconą RGR....i wzrosty do sezonu żniw na półkuli północnej. Czyli prawie do sierpnia. Oczywiście dolar też ma swoje do powiedzenia.
Zeus52 / 2013-03-12 12:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie ma co mówić...Rogalski miał rację...bezbłędnie wyczaił,co się stanie na Węgrzech,pisząc o dalszym osłabieniu forinta...nieopatrznie wypowiedziane słowa ichniego ministra gospodarki na temat "zbyt słabego forinta,że rząd temu zaradzi"....na podstawie tych słów...bo jakim prawem rząd wchodzi w kompetencje banku centralnego.... Rogalski wyczaił,co się dziś stanie....i dalszy spadek forinta. Z resztą,rynek też to wcześniej zauważył.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy