11 .III - 15 .III

tedchom / 2013-03-10 21:49
Czas rozpocząć kolejny tydzień. Zobaczymy jak będzie, ale początek powinien być spadkowy. Natomiast w zależności jak pójdą te ewentualne spadki się zobaczy czy potem mocno w górę czy dalej południe.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2013-03-12 12:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do Ala,na FRX...ale i fundusze...zerknij na Sensex-Indie...to może być tylko przerywnik w fali wzrostowej.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-12 16:06
nie bawie sie w fundy zadne ani gre u skosnych;-) choc kilka razy korciły chinole cos powalczyc...
Zeus52 / 2013-03-12 16:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
To o fundach było do wszystkich,a sam Sensex dla Ciebie,w sensie zainteresowania na FRX,jeśli masz go na platformie. A co do gry...też zdziwiłbyś się,co czasami robię. Ostatnio kupiłem pszenicę...nie wiem nawet ile buszli... :). Mam z resztą inne typy tego rodzaju na później...
max1224 / 2013-03-11 21:59 / Tysiącznik na forum
janki już czas przesunęli teraz 2 tygodnie będzie godzina więcej po zamknięciu:)
Zeus52 / 2013-03-11 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nic...przydałoby się zerknąć...gdzie to ma być ten następny poziom,teraz,to już pewnie na 1000% punkt zwrotu w dół u Janków... :)
tedchom / 2013-03-11 23:02 / Tysiącznik na forum
Tak przeglądam różne wpisy i chyba faktycznie większość wodzi przed nami kierunek południowy. Jak piszesz, całkiem słusznie ta większość nie powinna mieć racji jednak jest druga strona, że większość może wywołać spadek taki właśnie dla ochłody i orzeźwienia. Jednak tak dla porządku powinniśmy w jankesowie jeszcze troszkę podciągnąć przed korekciną która mrze się okazać lichutka.
Zeus52 / 2013-03-12 00:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może być najpierw lichutka korekcina...bo brak lokalnej czwórki i piątki,najmniejszych podfal,od ostatniego zrzutu licząc. Natomiast coś większego,naprawdę duża korekta...może powinni się trzymać zasady"sprzedawaj w maju"...
Zeus52 / 2013-03-12 00:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powinni na S&P500 PRZYNAJMNIEJ zaklepać szczyt wszechczasów....absolutny,czyli szczyt górnego cienia...1570 z kawałkiem. A cofnięcie po tym wcale nie musi być znaczne,może krótki boczniak...Dow Jones pokazuje,co może się stać....ruch powrotny do wybitego szczytu...to,co pisałem...powinien wyjść na tyle wysoko,że korekta zejdzie do obecnych poziomów(wtedy,gdy to pisałem),czyli ruch powrotny z góry do szczytu z 2007 roku. To Dow Jones....a w tym samym czasie Stasiek może zaklepać koniec górnego cienia z października 2007...i cofnie się wtedy tak długo czasowo,jak długo DJ będzie robił ruch powrotny...czyli niewiele i krótko. Jakaś konsola pod szczytem. Ale to tylko pewna możliwość,a nie pewność. Bo druga strona medalu,to sabat czarownic w piątek...nie wiadomo,co wymyślą. A co do analityków...no mówię Ci...autentycznie od 2 tygodni"szybki zjazd...jutro,a najprawdopodobniej już dzisiaj"...i tak codziennie. Najpierw gadki o pogłębianiu korekty. Po odbiciu,że"to tylko drobny załamek w górę...WIDAĆ że byki nie mają sił"..." oj,tak wysokie otwarcie się zemści...a więc już dzisiaj możemy spodziewać kontynuacji,pogłębienia korekty"(że to po prostu luka hossy,nad którą jankesi chcą postawić korpus...ani mru,mru)....po wyjściu wyżej:" widać słabość byków...może jeszcze intraday zerwą się w górę,ale powinni zostawić tylko górny cień...co zapoczątkuje dalsze pogłębianie spadków,który to kierunek jest w/g KIERUNKIEM BAZOWYM"...."widać,że byki po godzinnej próbie odbicia pola zaledwie wyszły na poziom neutralny...ale brak już paliwa do czegoś więcej,niż chwilowo zielony,mikry kolor". No i tak dzień,w dzień od dwóch tygodni. Nie wspomnę o tym,co było wcześniej,od 2 miesięcy....na początku roku było podobnie....dopiero po długiej jeździe up,po miesiącu anale jakby uwierzyli,że to coś więcej. Ale na krótko,bo zaraz ten ruch w górę zaczął ich jakby przerażać...no,tak jakby uwierzyć nie mogli w to,co widzą. Teraz nie ma nadal prognoz poziomów powyżej szczytów z 2007 roku. No nie ma,nie znalazłem. Nikt nawet o tym nie pisze(siebie pomijam). Poziomy wsparć,co będzie gdy pękną,jakie wsparcia poniżej...następne jeszcze niżej. A co będzie,gdy pęknie szczyt z 2007 na Staśku? ZERO. Nic? Przejrzyj analizy z ostatnich dni....zwykle jak się coś takiego robi,to chyba powinny być brane pod uwagę oba kierunki. Owszem,korekta musi nastąpić. Ale analom jakby poziom wyobraźni zamknął się pod szczytami. Dalej pustka.
max1224tel / 83.7.177.* / 2013-03-12 09:28
a ja?:)
Zeus52 / 2013-03-12 20:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,racja...Ciebie pominąłem,ale to dlatego,że Nas nie traktuję jako zawodowych analityków.
tedchom / 2013-03-12 01:09 / Tysiącznik na forum
Może to być efekt tego iż jednak znaczna większość kowalskich dalej pamięta rok 2007-9 i nikt nie chce się wychylić z optymistycznymi prognozami bo to "nie modne". Poza tym Ci którzy wtedy prognozowali dalsze wzrosty dostali po łapach, a Ci co spadki mieli rację jak się okazało, więc teraz wszyscy chórem nawołują by spadało. Nie zauważyłem w mediach nigdzie informacji na temat Hossy, która tak prawdę mówiąc zostanie zauważona po pobiciu rekordów wszechczasów. Kto się w takich okolicznościach wychyli? No oprócz Ciebie;)
Dopiero jak pojawią się reklamy z reguły to są TFI ileż to nie zarobiły to się anale rozjadą i powstaną różne zcenariusze również te optymistyczne. Wiadomo już po fakcie jak zwykle.
Zeus52 / 2013-03-12 01:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. Nagonka TFI się pojawi. Ciekawe info z TVCNBC...zaraz po cięciu stóp prawie 20 banków cięło od razu oprocentowanie lokat. Reszta zrobi to niebawem. I już powód do nagonki....teraz lokaty są beee! Inwestuj w fundusze. Poza tym to ma nawet sens,bo jeśli cięcie stóp wspomaga gospodarkę...to gdzie inwestować,jak nie w akcje. I to już teraz,z wyprzedzeniem,a nie wtedy,gdy zaczną być widoczne efekty i z tego powodu na GPW będzie drogo. Miałoby sens,gdyby naganiali wcześniej,a nie w finale jazdy up w ramach wyprzedaży. W Stanach? W Stanach już nie tylko dane,wskaźniki...ulica już czuje rzeczywistą poprawę. Gdyby teraz wybierali prezydenta,to Obama nie przeszedł by 53:47,ale minimum 60:40. Marian(znowu wrócił do N.Jersey) od dawna mówił,na podstawie rozległych kontaktów wśród przedsiębiorców,Polonii i nie tylko....TO SIĘ CZUJE! Ulica odczuwa wyraźną poprawę! Stąd nie dziwią mnie dane PMI,ISM(opinie menegerów),czy Michigan....tego się spodziewałem od dawna. Oni już jadą pod to,co będzie pod koniec roku,w roku przyszłym....jadą pod PKB na poziomie z 2007 roku...bo taki będzie niebawem. Trudno jednak będzie o późniejszą,większą dynamikę,zwłaszcza gdy nastąpi wycofywanie się FED z ultraluźnej polityki pieniężnej. Z drugiej strony FED nie dopuści do tego,by PKB rósł mniej niż do 2007 roku. Jest więc pod co grać...ale do czasu. Gdy dynamika PKB będzie na poziomach około 4%...to będzie już w cenach...właśnie teraz pod to jadą...a lepiej już nie będzie. Wtedy koniec hossy. Może źle powiedziałem. Nie koniec,ale jakaś potężna i może długotrwała realizacja. Bo zanim się wszystko unormuje,zanim nastąpią,jak niektórzy mówią,"zdrowe wzrosty"...minie pewnie parę lat. A pomiędzy obecnym pompowaniem na przyszłość,a tymi"zdrowymi wzrostami" musi się wszystko potężnie wyczyścić.... Ale jest pewna,niewielka na razie szansa,że poziomy z 2007 roku zostaną trwale utrzymane. Ale na razie NIEWIELKA. Po prostu zbyt wiele niewiadomych.
Zeus52 / 2013-03-11 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Weź pod uwagę wpisy nawet niby optymistycznie nastawionych analityków...gdziekolwiek,na stooq,macronext,czy gdzie indziej. Ja to też czytam. Od tygodni,a tym bardziej ostatnio widzę wpisy,które mówią o tym,co będzie,gdy S&P500 wyjdzie z zakresu zmienności...o jakim wyjściu myślą,świadczą dalsze zdania....rozważania,gdzie to byki mogą się bronić...i dalej ciągnięcie tematu,co to będzie,jeśli wsparcie pęknie,gdzie następne,a co jeśli nie wytrzyma? Takiej JEDNOMYŚLNOŚCI dawno nie widziałem. Nie widziałem ani jednej analizy...dosłownie:ani jednej...która by choć wspomniała,choć jednym słowem....a co w razie pokonania oporu! Gdzie niedźwiedzie znajdą poziom do działania? Jakie poziomy ponad przewidują? Nic z tego...nie widziałem,choć usilnie szukałem,takich analiz. To chyba dobrze pokazuje ogólne przekonania anali....nie mówią o tym,że są pesymistami,wręcz przeciwnie...ale nawet sposób pisania pokazuje jakby ich podświadome myśli...idealna jednomyślność....zjazd na100%! I nikt się nie wychyli. Tyle,że taka jednomyślność może się zemścić.
Zeus52 / 2013-03-11 16:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Al- problem tkwi w tym,że za wiele osób widzi to,co Ty...161fibo...super,mega opory z 2007r....wszyscy analitycy o tym pieją,inwestorzy to widzą to na forach,liczą na korektę z tego miejsca. No i w tym właśnie problem. Jak wszyscy twierdzą wręcz,że zjazd z tego punktu jest nieuchronny....to powinna zapalić się taka wielka czerwona lampka...
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-11 16:27
No własnie nie bardzo widze aby ktos pokazywał 161% na rynkach czy to fw czy inny z dziennego,janki rosły 6 sesji z rzedu,ostatni raz rosli 7 w 2006,niby"bankowo" ze dzis powinni skonczyc na czerwono,pyt czy -001 czy -20%;-)a moze w koncu złamia statystyke...
Zeus52 / 2013-03-11 17:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,spread 24 zeta przy 0,1 lota(414PLN)...
Zeus52 / 2013-03-11 17:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Weź lepiej obejrzyj EUR/CAD...bo jakby szukał pretekstu...jakiekolwiek zachwianie na jankeskich indeksach...które może nie zaszkodzić ostatecznie samym indeksom,ale może być pretekstem. A jak już się rozbujają,to ich nic nie zatrzyma... Od pierwszego wpisu na ten temat ładnie podeszli w górę...w sam raz,bym mógł wrzucić sell...zobaczymy,jak dalej pójdzie. 0,1 lota,spread przy tej ilości to niewiele,ledwie 38 zeta w plecy...nie powiem,że już jest dobrze,bo strasznie się wierci...ale może coś wypali. Jak nie to zwiewam :)
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-11 18:32
rzucilem okiem,jak zamknie 1h nad 1.33.70 juz bedzie powazne ostrzezenie,jesli wyjdzie na 1.33.98 wiałbym ile sił w nogach,chyba ze szybka szpilka,edek 1.30.30 stuka wrota do upup
Zeus52 / 2013-03-11 19:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mnie tam już dawno nie ma...ślubu z EUR/CAD nie brałem,tym bardziej,gdy zaczął się szykować inny zygzak...a,b,c pod górę...od razu był wypad,nie czekając na stopa...za wcześnie na sell. Ale to nie jest wykluczone później. Nie zauważyłem USD/CAD...tu ładnie poszli.
Zeus52 / 2013-03-11 02:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
W razie spadków zawsze jest możliwość powstania lokalnej o-RGR na Wig20....
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-11 07:47
Siemka,janki es 1552 zrobił na ktore czekałem,rosli 6 sesji z rzedu wiedz na koncu sesji s pod cofke a dalej sie zobaczy...fw 2502-5 powinien i zejsc dotknac choc 2474fw ,najlepiej 2460 dla w20,badzmy dobrej mysli,2511 cel o ktorym była mowa został osiagniety i nalezało....ten tego z pozycja,reszte da odp rynek...
Zeus52 / 2013-03-11 15:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jaknesi chyba sobie poradzą,taki mają przynajmniej zamiar. Ale euro coś słabo...jednak zwróć bardziej uwagę nie na ED,ale EUR/CAD... Co o tym sądzisz? Będzie powtórka zjazdu,zjazd po cieniu?
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-11 15:35
na edku czekam czy podejda na 1.30.29-30 i co tam zrobia...na jankach es 1552 w piatek zrobil 161% i geomterie na 208pk,powinni teraz zejsc w okolice 37-8sp na ostatni dołek,moze dekop nad,pyt czy juz w co zaczynam watpic,chyba sprawa nadrzedna zrobi sie test wyzej na "chama" po 52,8 mam ski podebrane z piatku,niby 1558 powinno wzywac,1570,1583,95 jest tych poziomow i tak sie zwala nie ma to czy tamto,obstawiam i nie 20 czy 30pk,161% to prawo giełdy,choc tutaj moze byc ewenement z powodu poziomow na ktorych sa i zaklepania pewnych poziomow...tak czy siak pkc na klikniecie,jak zawsze zreszta;-)
Zeus52 / 2013-03-11 16:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czy się zwalą? Cóż...jak mówisz,zawsze może być wyjątek...i to będzie pewnie teraz. A co robią nasi? Szykują miotły na zlot w piątek... i to by było tyle...
Zeus52 / 2013-03-11 13:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przypominam o obligacjach. Włoskie odrobiły część strat z tego słynnego strzału w dół...tyle,że tak naprawdę nie widać ku temu wielkiego powodu. Kłopoty to oni mają i mieć będą. Ale zwróć uwagę na coś,co może być na długi termin...jankeskie obligacje(też mamy dostęp)....wcześniej,czy później FED ograniczy skup obligacji...ich cena spadnie. Właściwie ruch już się rozpoczął,ale na razie jest to zagięcie u góry wykresu(w dole na rentownościach)....a to oznacza,że jeszcze długa jazda przed nimi,w dłuższym terminie oczywiście.
Zeus52 / 2013-03-11 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rozumiem,że dałeś eski hedge,bez likwidacji nisko położonego long...ewentualnie asymetrycznie,chwilowo większe es...
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-03-11 14:23
....Nie,tak sie czasami bawie przy wyklarowaniu trendu,wtedy na przeciwstawnym portfelu jak cos na dt probuje cos pod prad...L z dołu,zdane 2498,s po 98 i 94,zdane na fixie po 74....L 85 i 94 zdane po 2510 i wziete eski....2511 to typowy cel dla 4rki z dziennego,była mowa wyjda wyzej 2530-40 prawdopodnie obcinamy nogi 5tce,zamkniecie nad 2511 swieczki dziennej powinno nas kierowac na 2569 cel...moze to na razie 2511 A w 4 robia b i wyzej ,wazne zamkniecie nad 2511 dziennej,ktora nam powie co gramy....moze idziemy 5tka na 2380-2400,ogolnie fajnym cele dla w20 byłby 2250-2310 ale to bohaterow potrzeba;-)jak zamkna swieczke pod 74 1h bede cos działac,na razie zerkam co dalej...zrobilismy 80pk od dołka co moze nas kwalifikowac do zmiany trendu,trzeba zerkac i co najwazniejsze:nie upierac sie;-) ogolnie jak idzie zmiana trendu cps mocniej,podejscie na nizszy szczyt a tu brak jakiegos wyzszego dołka,fajne miesce 2460 dla w20 np,to tylko zgadywanka i pisanie scenariuszya gracze sie lubuja w scenariusze pod zajete pozycje;-)dodatkowo,nie ma to ja sie uprzec na rynek,ze sie wie lepiej;-)cały czas Was czytam i tak w ostatnim tyg sie rozpisałem;-)
Zeus52 / 2013-03-11 14:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz sam,że czasami trzeba się "uprzeć",wykazać agresją wobec rynku....problem w tym,że nie zawsze wiadomo,kiedy...:)) Ale przeciwstawne pozycje to niezła rzecz...zamrażasz portfel,nie tracąc pozycji bazowej.
max1224 / 2013-03-10 23:35 / Tysiącznik na forum
;)
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy