19 IV - 23 IV

max1224 / 2010-04-18 00:29
otwieram ostatnio miałem dobrą passę a liczę że przyszły tydzień będzie mimo wszystko dobry na rynkach
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-04-25 00:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna. Znowu zapomniałem. Ale nazbierało się. Wiesz,jakie dyskusje są w RPP? Może się zdziwisz,ale są głosy za pojściem wbew zarysowującej się tendencji. Są dyskusje na temat....OBNIŻKI STOP! Przynajmniej takie ostatnio były,jako sposób na osłabienie złotówki. A co do sytuacji opisanej w poprzednich wpisach,poniżej. Teraz wiesz,po co został "wyprodukowany" ten straszak w postaci RGR. Zakupy,zakupy i jazda na 2800p.
max1224 / 2010-04-25 11:16 / Tysiącznik na forum
Paranoja weekend a ja nawet nie mam czasu zerknąć na forum tego nie grali ale cóż pogoda działeczki itp itd
Zeus52 / 2010-04-25 13:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
W ogóle jakoś pusto się zrobiło. Priva rozumiem...nie spał pewnie całą noc w czwartek,a w piątek też był zajęty robieniem milionów na forexsie...wiesz,100pipsów w dół,200pipsów w górę...pewnie teraz to nawet rozmawiać z nami biedakami nie będzie chciał...ciekawe,jak się odezwie i powie...czy potwierdzi? Ale pewnie nocka była...Hi,hi...Max,może by wątek otworzyć? A poza tym...na rayie już chyba wszystko wytłumaczyłem. Co robię i powody. Zarówno mojego"nosa",jak i potwierdzenie tego samego przez innych...po prostu nic nie wymyślę innego. A każdy oczywiście i tak sam musi podjąć decyzję o pozostaniu w agresywnych,czy nie. I w których. Bo to,że ja siedzę w ML-ach to mój wybór...ale mogą być lepsze miejsca...Tu chodzi o rozważania ogólne. Czy giełdy w górę,czy w dół,a nie prikaz,że ML-e...Może akurat GPW? Bo taka zmizerowana i może błyskawicznym ruchem nadrobić straty. Wiesz, podfale tej wielkiej piątki. Podfala 3...to chyba była jedna długaśna trójka. Teraz czwórka...właśnie była. Ten rozmiar spadku pasuje,jako czwórka.Żadnych RGR-ów! Teraz piątka...a ta bywa gwałtowna.
Zeus52 / 2010-04-24 23:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,jeszcze o czymś zapomniałem. Kuczyn przytoczył cały zestaw ostatnich danych makro z Polski...dotąd nie zwracaliśmy na nie uwagi,ale to wręcz szok! Szok w sensie nad wyraz pozytywnym. Wydaje się pewnym,że wynik PKB za pierwszy kwartał przekroczy 3,5% i to z palcem w d... Przewidywania na cały rok są już wysoko. Ponad 5,5%. Kuczyn jest nieco sceptyczny co do wróżenia PKB za cały rok,gdy drugie półrocze jest dużą niewiadomą...ale tego nie wyklucza. Jeśli następny miesiąc nie zweryfikuje w dół dotychczasowych,trzeba powiedzieć-wyrąbistych-danych,ale które mogą być efektem niskiej bazy,to wynik może okazać się naprawdę wysoki. A co do danych...nawet nie ma czego wyszczególniać,bo to tak jak u Janków,po prostu idzie cała seria ogromnie przekraczających wszelkie prognozy....a Ty boisz się RGR? Źartuję.
Zeus52 / 2010-04-24 23:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max.Jeszcze jedno do mojego wpisu nieco niżej. Pamiętasz,jak tydzień temu,w ubiegły piątek przeprowadzałem dywagacje na temat ruchów indeksów w korelacji z PLN ? Źle zachowywał się sam Wia20 i z PLN nie pasowało. Było inaczej,niż podczas poprzedniego skupu akcji. Spadki nie były związane z ucieczką kapitału na zewnątrz,natomiast napływy kapitału nie podnosiły właściwie indeksu. Rzut oka na spółki...i była konkluzja: Gruby nie szykuje się do ucieczki,ale robi jakieś przemeblowanie w portfelu...tylko o co chodzi? Teraz wiemy. O PZU. To jednocześnie potwierdza się nawzajem. Zaobserwowane przemeblowanie z tym,co piszą analitycy o wpływie PZU na GPW.
Zeus52 / 2010-04-24 14:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,zapomniałem o czymś. Dopiero dzisiaj zajrzałem na stronę Black Rocka. Fajne te wyniczki ML-ów,tym razem ML6 nawet bardziej do przodu. A zwłaszcza w połączeniu z dolarem,przedpołudniowym fixingiem NBP...ładnie się zsumowało. Od razu miło na duszy się zrobiło
Zeus52 / 2010-04-23 16:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
I następne dane. Sprzęaż nowych domów. Prognozowano wzrost o 2,3%. Wynik:+26,9%...to nie pomyłka z przecinkiem!!! Z resztą są liczby bezwzględne. Prognoza:315tys. Wynik:411tys. To tak,a propos tych złych danych,na które podobno nie reagują Janki...specjalnie dziś je podawałem...taka próbka,jak codzień...żeby pokazać,że te złe trzeba rzeczywiście wyławiać.
max1224 / 2010-04-23 16:10 / Tysiącznik na forum
ale niepokoi mnie gpw w tym kontekście co będzie jak przyjdą złe jak teraz tak ciężko się dźwignąć??
Zeus52 / 2010-04-24 21:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Po pierwsze odpada już od poniedziałku sprawa kasy potrzebnej na zakup PZU...sprawa zamknięta,a więc już koniec wyprzedaży akcji,dla uzyskania kasy na ten cel. Po drugie znowu działo się już po sesji to,o czym pisałem Ci jakiś czas temu...rosnąca złotówka. Oj będą grubasy robily po niedzieli zakupy! Może się mylę,może to,co pisałem przez ostatnie dwa tygodnie to błąd...ale mam potwierdzenie tego myślenia w wypowiedziach i ocenie rynku przez innych,zawodowych analityków. O tym co pisałem o RGR("to pies","pic na wodę,fotomontaż"). Pisze Kuczyn:" Owszem,widać RGR,ale nie przwiązuję do tego żadnej wagi", Pisze Gessner(IDMSA):"RGR owszem,ale z jednym mankamentem...jest tak idealnie wyrysowana,że wygląda,jakby została wklejona prosto z podręcznika....nawet w razie próby jej realizacji,będą problemy z jej zakresem rażenia.(to,co pisałem,że jest nierealny). Wygląda na pułapkę bessy"...czyli mówiąc po naszemu,następna pułapka na niedźwiedzie,"pies baskervilla". Na temat tego,pamiętasz,chodzi o zauważony jakiś czas temu brak właściwej korelacji spadków z PLN,oraz niejednakowe spadki różnych indeksów. Nie będę jeszcze raz tłumaczył,bo to już było. Chodziło o konkluzję,że to"ulica"panikuje,a gruby korzystając z okazji robi zakupy. Także u Janków,nadmierny wolumen,nieproporcjonalny do czarnego korpusu. Później też u nas potężny wolumen przy dochodzeniu do wsparć...konkluzja:gruby robi nadal zakupy,to nie jest dystrybucja! I co znajduję u Kuczyna we wczorajszym komentarzu:" ...obecnie spadki stanowią dla dużych graczy pretekst do robienia zakupów i to zarówno na GPW,jak i widoczne jest to na NYSE...". Czyli mimo poziomu indeksów,mamy do czynienia z ewidentną akumulacją...(to chyba "deja vu",bo kiedyś już tak było,jeśli dobrze pamiętam). Mówię,że mogę się mylić,ale przytoczyłem fragmenty wypowiedzi zawodowców,które są potwierdzeniem tego,o czym ostatnio pisałem,tak na bieżąco....jeśli się mylę,to mylimy się wspólnie i nic lepszego nie wymyślimy. Na dodatek...Max. Pytałeś,czy nie czytam Pagacza,albo czy czasem to ja nie jestem Pagaczem,a ukrywam się pod nickiem Zeus52. Wiem,że to żart,ale mimo to odpowiadam: 1)Nie,nie czytam.2.) Nie,nie jestem Pagaczem. Ale wiem,skąd to pytanie-żart. Nie tylko Ty to zauważyłeś. Dostałem niedawno od kogos z forum analizę Pagacza...no cóż powiedzieć? Zbieżność stanowisk niesamowita. Ale nic na to nie poradzę,po prostu tak jest. Na szczęście ja pisałem na bieżąco,a opinia Pagacza wyszła później... Ale on myśli to samo,co mówi mi mój nos! Jest jedna różnica,wiesz o co chodzi,sam to zauważyłeś na priva... Jedną z nich jest też poziom. 2650p.? Owszem,pisałem że to bardziej ostrożny poziom dla Wig20, ale kiedyś,przed korektą sądziłem,że dojdziemy do 2700-800p. I coś Ci powiem. Wydaje mi się,że to właśnie teraz może się urzeczywistnić. Nie zdziwi Cię to pewnie,jeśli powiem,iż uważam że poziom 2800p.na Wig20 jest teraz bliższy realizacji,niż kiedykolwiek. Wiesz,dlaczego. Zobacz choćby to jakby sztucznie wymalowane,wklejone,jak napisał Gessner, RGR. Moim zdaniem-"Pies baskervilla". Minimalny,niejako obowiązkowy wyrzut,to...ponad 2700p...minimalny!
Zeus52 / 2010-04-23 16:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,jak ED zmienił korelację. Całkiem na odwrót. Teraz nawet na duże wahnięcia w dół indeksów,albo reaguje niechętnie,albo wcale. Natomiast najmniejszy ząbek,nawet zatrzymanie spadku indeksów od razu powoduje euforię na ED.
max1224 / 2010-04-23 19:55 / Tysiącznik na forum
no dzięki za złotko przyjacielu wracam od pszczółek i co i Midas czuwa miło;-))
Zeus52 / 2010-04-23 20:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tak w ogóle,to chyba sam ze sobą ostatnio gadam...z pocztą wychodzącą mam jakiś kłopot,więc zamiast na priva... A co do domów...muszę przypomnieć,że to już było wywróżone dawno temu. Jeszcze trwała lutowa korekta,a właściwie przed nią. Żeby nie być gołosłownym...to jest do sprawdzenia. Wtedy chodziło,o zamieszanie z programem pomocowym,oraz drożejącym kredycie(rentowność 10Y)...że to się przyczyni do korekty. Ale także późnięj,gdy rentowność się skoryguje,to w pewnym momencie,podczas trwania już piątki,dostjaniemy nagłe dopalanie z tej strony. Bo nadchodzący koniec dopłat to tylko część prawdy. Druga sprawa to taka,że jeśli ktoś ma brać kredyt to poczeka,aż stanieje. A taka okazja miała się nadarzyć wiosną. Był taki okres,że R10Y mocno się korekciła,po odbiciu od oporu. Pisałem,że pewnie coś już wymyślą,jakieś niby promocyjne kredyty"wiosenne",albo inaczej zwane i wcisną. Ludzie się rzucą,bo część się wstrzymała. Kurna,powiem Ci,że sam nawet nie liczyłem,że te dane będą aż takie.. Liczyłem na zaskok,nawet duży zaskok,który wstrząśnie niedźwiedziami,ale nie aż taki razy 10 z kawałkiem...pierwotny,to niby mały rynek,ale potwierdza wcześniejsze,także zarąbiste dane z wtórnego.
max1224 / 2010-04-23 21:04 / Tysiącznik na forum
teraz czas taki że czasu mało bo roboty jakby więcej do chodzą już działki i działeczki i inne takie rozryweczki niedługo "otwarcie wikliny"
Zeus52 / 2010-04-23 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,tak sobie pomyślałem o browarku,latem na działce...słoneczko grzeje.coś tam się grilluje. Ale słyszałem,że do pszczółek lepiej nie podchodzić w stanie wskazującym,bo bardzo tego nie lubią. Czy to prawda?
max1224 / 2010-04-23 22:52 / Tysiącznik na forum
oj prawda prawda na szczęście wiem nie z autopsji ale byłem świadkiem kilkanaście lat temu jak pognały za jednym gościem co zbytnio po kilku pikach się do nich zbliżył
Zeus52 / 2010-04-23 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,zastanawiałem się,czy wypada...ale co mi tam. Przecież prawdę piszę,tak było. Najpierw,w pierwszej połowie stycznia,ten stawiający włosy dęba, wykres od analityków PKO,wykazujący nadchodzące załamanie,a następnie na podstawie wykresów rentowności,poślizgu w realizacji kredytów+poślizgu w danych...był nawet podany czas dopalania,czyli kwiecień/maj...to także dotyczyło firm,które:"już teraz korzystają z dostępniejszych kredytów,ale skok wyników zobaczymy za miesiąc,dwa z powodu opóźnienia odczytów"...koniec cytatu. Sorki,ale cieszę się,że trafiłem,a że nie kłamie(to jest we wpisach),więc wybaczcie mi tę odrobinę ego.
u2mart / 2010-04-23 21:52 / Tysiącznik na forum
Działki działeczki i lato eghh
Tak jak kiedyś pisałem opuszczeniu kraju królowej, już odliczam dni. W czerwcu powrót na zawsze do słonecznego kraju ))) , a na pewno cieplejszego porą letnią
Zeus52 / 2010-04-23 22:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max ma fajne zajęcie. Pszczółki...eeech...tak latem usiąść,popatrzeć...czemu ta zima? Pewnie po to,by docenić wiosnę i lato...
max1224 / 2010-04-23 22:54 / Tysiącznik na forum
ale na grilla i inne jest ta druga działeczka co Ci kiedyś fotki z niej podesłałem ta większa
Zeus52 / 2010-04-24 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,tak a propos pszczółek. Kiedyś znajomy pszczelarz nazwał pewnego jegomościa trutniem. No cóż,było hi,hi,ha,ha,ha...co tam truteń? Samiec pszczoły...też do czegoś tam przydatny,choć poza tym nic nie robi. Wtedy znajomy wziął mnie na bok i wytłumaczył po cichu,do czego jest przydatny przeciętny,zwykły truteń. Wtedy zrozumiałem,że to faktycznie jedna z największych obelg...wiesz pewnie dlaczego.
Zeus52 / 2010-04-23 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
No chyba,że grillujecie w przerwie gry w golfa...toż to kolos. Ale teren ładny.
max1224 / 2010-04-23 23:47 / Tysiącznik na forum
na golfa nie bardzo spadek terenu zbyt wielki
Zeus52 / 2010-04-23 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,to właśnie byłyby atrakcje! Las też jest,jeszcze jeziorko...i heja!
max1224 / 2010-04-24 00:32 / Tysiącznik na forum
w okolicach pobliskiej Klimkówki wielu znanych np. aktorów zakupiło działeczki nad tym zalewem nazwisk z oczywistych powodów nie podaję a to od tej działki w linii prostej 4km
max1224 / 2010-04-24 00:30 / Tysiącznik na forum
jest i jeziorko SERIO
Zeus52 / 2010-04-24 00:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to niczego nie brakuje. A wiesz już(pewnie głupie pytanie)jak to jest z tym trutniem. Czy statystyczny truteń...choć niby samiec pszczoły...jest do czegokolwiek potrzebny?
max1224 / 2010-04-24 00:45 / Tysiącznik na forum
jeden na milion rzec by można reszta dla zwiekszenia prawdopodobieństwa sukcesu coś Ci to mówi?, choć wbrew obiegowej opinii są sytuacje w których nieświadomie ale jednak przysługują się rojowi no i kapitalnie nadają sie do wyjaśnienia ciągu fibonacciego jako przykład modelowego zadania taka alternatywa dla powszechnie przytaczanych królików
Zeus52 / 2010-04-24 01:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...wiadomo. Matematyk. Ale wiesz,co się dzieje,gdy królowa wylatuje,a cała ta wataha za nią...coraz wyżęj i wyżej. Selekcja. 1 km,2 km....5km,6km nad ziemią.Powietrze coraz żadsze,ptaków nawet brak...nie każdy helikopter tam doleci...a ona wyżej i wyżej. Aż do skutku. Aż wszystkie trutnie wyginą i zostanie ten najsilniejszy. Wtedy ostatkiem sił może sobie ostatni i jedyny raz"bzyknąć"...i pa,pa! Samicy potrzebny jest tylko jeden z tej całej watahy...i to na dodatek tylko jeden raz w życiu. To wystarczy. Wiadomo,że chodzi o selekcję. Ale te fakto,to przeciętny truteń,biorąc rzecz statystycznie jest kompletnie do niczego nie potrzebny. Nawet do "bzykania".się nie nadaje. Jak mi to powiedział pszczelarz,to myślałem,że padnę...wiesz, ten nazwany trutniem nawet nie kumał o co chodzi...głupi uśmiech...a co tam,truteń.
tedchom / 2010-04-24 11:14 / Tysiącznik na forum
w naszych stronach często spotykałem kiedyś wyzwisko ty trutniu ale jakoś nikt się na to zbytnio nie obruszał. Podobała mi się kiedyś sytuacja jak mój wuj który pomagał nam przy pszczołach i wleciała mu do spodenek pszczoła patrzymy a on podskakuje trzymając się za intymne miejsce i narzeka czemu ty dziado nie jesteś trutniem :)
Zeus52 / 2010-04-24 13:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Jakoś przeważnie tak kojarzy się,że trutnie w roju,mimo że nic nie robią,to choć do jednego są przydatne. A to pszczoły,nie muchy,które bzykają się na okrągło,nawet w rosole. Tu taki akt seksualny dotyczy tylko królowej i jednego,wyselekcjonowanego trutnia i jest jednorazowy,jako akt stworzenia nowego roju...
Zeus52 / 2010-04-23 23:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tamta? Ale kto tam grilluje? Pół Warszawy zapraszasz? Hi,hi...
max1224 / 2010-04-23 23:46 / Tysiącznik na forum
no bez przesady miałem propozycję budowy stadionu na Euro ale stwierdziłem że i tak nie zdąrzę
Zeus52 / 2010-04-23 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja sobie tak pokpiwam z GPW,ale PZU dołuje...dlatego GPW odstaje in minus nawet od regionu. Na duży minus. Choć wszystkiego to nie tłumaczy,zwłaszcza wcześniejszej,relatywnej słabości,od samego dołka w lutym...GPW ciągle zachowywała się tak,jakby słuchała"Globtrexu"...ha,ha.
Zeus52 / 2010-04-23 15:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak...sprawa Grecji...ciągle jeszcze niezupełnie zamknięta. W okolicach 16.00 ma na ten temat wypowiadać się A.Merkel i M.F. Niemiec...znając ich podejście do sprawy,nic dziwnego,że nadal mamy niepewność. Tylko,że trochę to emocjonalne. Przecież i tak wiadomo,jaki będzie skutek. Ale muszą sobie pogadać...
Zeus52 / 2010-04-23 14:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zamówienia na dobra w marcu. Ogółem:-1,3% wobec prognoz:+0,3%(ale podniesione za luty)...to jednak dane mało istotne. Najważniejsze dane o zamówieniach bez środków transportu(samoloty?): +2,8%. Prognozy mówiły o zaledwie+0,5%. Na dodatek zamówienia w lutym okazały się wyższe. Nie 1,4%,ale 1,7%. A ponieważ to od tego podniesionego do 1,7% progu,są liczone dane za marzec...te+2,8%,wobec tego wynik jest bardzo wysoki. Co nie przeszkadza naszym na GPW w próbach spadku...jak zwykle,tak"przewartościowana"giełda musi się wyróżnić.
Zeus52 / 2010-04-23 13:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ostatnio ED reagował na najmniejsze nawet obsunięcia na giełdach dużymi spadkami. Natomiast wzrosty na giełdach powodowały co najwyżej zatrzymanie spadku ED,lub tylko minimalny ruch w górę. Mówiąc krótko ED reagował niesymetrycznie,tylko na spadki. Teraz sprawa Grecji,jej zamknięcie(jeszcze niezupełnie) powinno zmienić korelację ED z giełdami przynajmniej na neutralną,a możliwe,że przeciwną do istniejącej do niedawna. Tak to się może odbyć...z natychmiastowym wystrzałem to była może przesada. Muszą być powody do ruchu ED,a Grecja przestanie być inhibitorem ewentualnych wzrostów. Kiepas przewidywał nawet,że w pierwszym ruchu ED spadnie,ale na krótko...a następnie euro rozpocznie proces silnego umacniania się.
Zeus52 / 2010-04-23 12:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Plotki stały się więc faktem. Ale trafiło to na jakiś moment osłabienia w Eurolandzie. Poza tym brak szczegółów...musimy poczekać na więcej. I na reakcję.
Zeus52 / 2010-04-23 11:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przesunięto na 13.00...premier Grecji(pomyliłem z MF) ma zwrócić się o pomoc. Sread rentowności gr/niemieckich obl.(omawiane w odcinku"Hieny na żerowisku") spadl o 50p.b.
Zeus52 / 2010-04-23 11:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zamówienia w przemyśle strefy Euro za luty:+1,5% wobec 0,9% oczekiwań. No,a ten IFO...jeśli komuś się zdawało,że prognoza 98p była wyśrubowana,to 101p. z hakiem rozwiewa wątpliwości. Sprawa Grecji może przesunąć się o 2 godziny. Takie plotki. Jeśli poprosi o pomoc,a takie są doniesienia,to ED wystrzeli w kosmos!
London / 2010-04-23 11:25 / Bywalec forum
Chyba ,że już to zdyskontował...;)
Zeus52 / 2010-04-23 12:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na giełdach wyczekiwanie,DAX zatrzymał się w pobliżu wczorajszego szczytu,ED też...ale sprężyna coraz bardziej się napina.
Zeus52 / 2010-04-23 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,to był wzrost na IFO. Plus oczywiście plotki. Ale zatrzymal wzrost w momencie przełożenia godziny na 13.00. Ale pokazał kierunek,w którym zamierza iść,gdy plotki...doniesienia agencyjne...staną się faktem. To już kiedyś omawialiśmy. Że budowa tego"W" to była pod to. Teraz"W"padło,ale wchodzi koncepcja potrójnego dna. Poza tym,jak dotąd to problemy Grecji były powodem właśnie spadków i trudności w odbiciu...które po tym"W" powinno być duże,a nie było go wcale. Był powrót i potrójne dno. Tu nie można myśleć o zdyskontowaniu czegokolwiek...robi się jakaś konsola:dół,góra,dół...taki ruch...niepewność i wyczekiwanie. Jedyne,co może przeszkodzić wybiciu,to jakiś zawód po 13.00... Wtedy mielibyśmy odcinek serialu pt"Stracone złudzenia" Ale na razie spread nadal cichaczem spada. Już o 70 p.b. Tak,że wisi coś w powietrzu.
Zeus52 / 2010-04-23 10:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja czekam na szczyty. Z nowości: PKB w GB za 1 kw. zawiódł,ale to tylko po części ma wpływ na Euroland. Indeks IFO za to,przekroczył 101p Mamy następny odcinek serialu"Grecja w opałach",ale tym razem jest nadzieja,że coś ruszy. O 11.00 konferencja prasowa Ministra Finansów Grecji. Chodzą plotki,że Grecja zwróci się o pomoc. Dlatego ten zryw Euro/dolara w górę.
devil000 / 2010-04-22 22:48 / Bywalec forum
a dolarek spokojnie po swojemu up - i tu mam pytanie do was czy jezeli jutro ideksy by odbily to potraktujecie to jako okazje do ucieczki i tanszy zakup waluty czy raczej jako sygnal ze nowe szczyty nadchodza bo juz gdzies to kiedys bylo ze nasz stragan tez wyszedl przed szereg.
Zeus52 / 2010-04-22 21:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,zobacz KGHM. Teraz przebił LS lokalnego podwójnego szczytu...ale czy to nie oznacza,że będzie tworzył prawe ramię rozległej ORGR,takiej,budowanej od listopada?
max1224 / 2010-04-22 23:00 / Tysiącznik na forum
Juz kiedyś Ci to obiecywałem i zapominałem o tym kilkakrotnie

http://www.megawypas.pl/readarticle.php?article_id=334

pod tym adresem darmowo tvncnbc biznes co prawda kilkunastosekundowy poślizg jest ale przynajmniej jest strona bezpieczna korzystam z niej od miesięcy
Zeus52 / 2010-04-23 13:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Dostałem dziś od kogoś komentarz Pagacza za wczoraj...Ale jaja! Wiesz pewnie dlaczego! On chyba zagląda do nas na forum :)
u2mart / 2010-04-22 23:23 / Tysiącznik na forum
Heh widzę że więcej osób korzysta z tej stronki )
Mam jeszcze jedną taką z której oglądam zawsze Grand Prix na żużlu i różnego rodzaju mecze jak LM czy reprezentacje. Jakby ktoś chciał to na priva bo reklamy robić nie będę.
Ps. Devil ja znawcą super nie jestem ale wydaję mi się że to dobry moment żeby opchnąć jutro dolca, co zresztą zrobię z moją resztówką tegoż fundu.
Potrójne dno na edku robi swoje , no chyba żeby wybili dołem , ale myślę że już po sesji azjatyckiej to niebezpieczeństwo trochę się oddali.
No ale ja z dzisiejszą wyceną dokupiłem surowców więc mogę być nieobiektywny )))
max1224 / 2010-04-22 22:03 / Tysiącznik na forum
PK w TVNCNBC
max1224 / 2010-04-22 21:54 / Tysiącznik na forum
poprzedni wpis mi wcięło
a chciałem odpowiedzieć Ci że doskonale rozumiem o czym piszesz w kontekście gpw i jedynie zaznaczyć że też jak być aktywnym to coś można na tym ugrać, oczywiście żadnych ruchów nie wykonałem a sytuacja z KGHM ? mieliśmy coś takiego na złocie całkiem niedawno pamiętasz na pewno pamiętasz
Zeus52 / 2010-04-22 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne,że pamiętam. A jeszcze...cóż dodać do dzisiejszego dzionka. Że słowo ciałem się stało? Chodzi mi o te wyrzucane,zużyte pampersy,podczas zamiany czarnych gromnic na ropie i miedzi na piękne długie dolne cienie na styczniowym wsparciu. Na ropie na dodatek jeszcze z czymś białym na górze. Poza tym...co jeszcze? Nasdaq zrobił nowy rekord...o mało co nie powstałaby podobna świeca,jak na Wig20,tylko biała...prawie,bo jednak mały ogonek na dole został. Zdaj relację z TVCNBC. Pzdr.
max1224 / 2010-04-22 22:21 / Tysiącznik na forum
janki mocne ignorują kiepskie dane niepokoi go zbytni optymizm u nas słabość i bylejakość do PZU
Zeus52 / 2010-04-22 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co do słabości u nas,to właśnie dziś sobie pozwoliłem popsioczyć. Mogłem,bo nie mam nic na GPW,więc nie będzie zarzutów,że psioczę z przegranej strony. Co do Piotrusia,to ogólnie nie można nic zarzucić...ale...on lubi,jak zauważyłem,podkręcać dane makro,czasem przemilczeć,nie zauważyć ich,jeśli nie pasują mu do teorii. Np podać jakieś dane,że są nawet minimalnie gorsze od prognoz(dane procentowe m/m),a jednocześnie raczy nie zauważyć,że poprzedni odczyt zostaje zweryfikowany mocno w górę. Tak,że dane w rzeczywistości nieraz mocno przeważają prognozy. Choć w pierwszym momencie wyglądają źle. Po prostu czasami tak coś go nachodzi. Ale wiesz,to co mówi,należy wziąć pod rozwagę,nawet ubarwione,bo za jakiś czas faktycznie się uzbiera.
Zeus52 / 2010-04-22 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Acha. Czyli nic nowego. Piotruś od pewnego czasu uwziął się na wyłapywanie kiepskich danych(bo faktycznie,to trzeba je wyławiać spośród dobrych). Nie przeczę,w końcu się uzbiera i pęknie...ale na razie zamiast schodzącej z góry czarnej gromnicy,mamy na Nasdaq początek nad oknem hossy,przebadanie okna dolnym cieniem...i owszem,gromnicę...rozmiarów,jak na Wig20,ale białą,wychodzącą z dołu i połykającą wszystkie 6 poprzednich świec po oknie hossy...może coś z tej mąki będzie?
max1224 / 2010-04-22 22:56 / Tysiącznik na forum
no właściwie to zupełnie łącznie z tym że jutro u nas próba odrabiania strat całkiem możliwa a i że grecję janki totalnie zlewają
Zeus52 / 2010-04-22 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrzę na moje ostatnie typy: City interaktiwe i Mostostal Export...City,minus 6%,ale na to nie patrz. Wejście miało być 2 dni temu,w konsoli,więc jest dużo do przodu...
Zeus52 / 2010-04-22 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko po wyrzucie w górę z tego zwyżkującego,odwrotnego klina...będziemy musieli chyba już uważać...zbyt długo tak chyba nie pójdzie. Przypomnę już któryś raz...zwróćmy uwagę na RSI. Co będzie budował. Chodzi o kolejne szczyty wrkaźnika w strefie. Czy powstanie wyższy od poprzedniego.
max1224 / 2010-04-22 23:30 / Tysiącznik na forum
no i termin korekty PK określił w okolicach połowy II kwartału znaczy blisko już i trzeba czujność zwiększyć
Zeus52 / 2010-04-22 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślałem o przelomie kwiecień/maj na jeszcze jazdę. Wiesz te okienka,sretetete...początek miesiąca? A maj...nie wiem,czy wierzyć powiedzeniom na temat maja? Ale powinniśmy zacząć uważać.
Zeus52 / 2010-04-22 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bardzo możliwe. Ale z naszymi to bez pół litra nie rozbieriosz. Nasdaq,tak w ogóle,to od września szedł odwrotnym,rozszerzającym się klinem. Wybijając się niedawno oknem hossy,właśnie wybił się ponad górne ograniczenie tego klina. Ostatnie sesje to była próba powrotu...ale nieudolnie to niedźwiedziom szło,ledwie dolnymi cieniami muskały linię klina. Dziś początek nastąpił wewnątrz...i wyrzuciło go. Podobno Obama dużo gadał...tylko kiedy był Obama,a od kiedy rosło...
akordent / 2010-04-22 13:18
Czyżby to co widać to korekta?
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy