19 IV - 23 IV

max1224 / 2010-04-18 00:29
otwieram ostatnio miałem dobrą passę a liczę że przyszły tydzień będzie mimo wszystko dobry na rynkach
Wyświetlaj:
privy / 2010-04-22 12:58 / Tysiącznik na forum
1,5 dnia. Nie tym razem. Zastanawiam się nad tym co może stać się z ED jeśli to co widzimy na rynkach przejdzie w trend spadkowy. Czyżby wówczas jazda aż do 1,3?
elka25 / 2010-04-22 16:26 / Bywalec forum
Do jakiego poziomu może dość usd/pln jesli eur/usd spadnie do 1,30? w jakim okresie czasu może sie ten scenariusz zrealizować? z góry dziękuję za odp
Zeus52 / 2010-04-22 14:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
1,28-29 taki optymistyczny wariant. Kurna,wczoraj mieliśmy już chyba 1120 odcinek ulubionego serialu"Grecja w opałach". Odcinek na temat rentowności obligacji nosił tytuł"Hieny na żerowisku"...dziś(wiadomo jakim powodzeniem cieszy się serial)wyprodukowano i wyemitowano w trybie przyspieszonym następny odcinek.
privy / 2010-04-22 14:42 / Tysiącznik na forum
To już dwa dziennie puszczają? Pewnie Ridge i Brook grają tam główne role.
Zeus52 / 2010-04-22 15:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wigwam dwudziesty,tak już od pewnego czasu przymierzał się do postraszenia RGR...i właśnie rtraszy. Czy to RGR,czy szykuje się pies baskervilla,pułapka bessy? Ja tak na to trochę patrzę może od du...y strony,ale jakiś czas temu powiedziałem sobie tak:jeśli powstanie RGR,to jaki będzie miała minimalny zasięg rażenia....i jak to sobie policzyłem,spojrzałem na ogólną sytuację u nas,u Janków...gdzie te powody do takiego zjazdu? Chyba nie ma wyjścia...to jednak"pies"
Blazej_ / 2010-04-22 15:34 / Tysiącznik na forum
też szukałem tych złych danych do zjazdu ale chyba nie ma. Powtórka z lipca?
Zeus52 / 2010-04-22 16:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Surowce. Miedź w porzo,stanęła gdzie trzeba,ropa gorzej,zanurkowała pod linię szyi. Ale na obu sprawa jest poważna. To już nie lokalne,płaskie formacje intra,ale na wykresach dziennych. Z tym,że zawsze widząc taką gromnicę nurkującą pod wsparcie,pamiętam że to nie koniec sesji i gromnica może stać się zapuszczonym pod wsparcie długim cieniem...tak ostatecznie powstają dolne cienie,że muszą najpierw,intra,lecieć zużyte pampersy.
Zeus52 / 2010-04-22 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z Wigwamem to jednak nic nie wiadomo. Zapominam czasem o jednym...ktoś robił takie zestawienie,z którego wynika,że GPW jest najgorszą giełdą na świecie pośród rynków wschodzących. Porównując jednak do rynków rozwiniętych wypadamy podobno lepiej..."podobno",ałe ten,kto to zestawienie robił uwzględniał tylko wzrosty od dna bessy,do styczniowego szczytu. Jeśli tylko na to patrzeć,to można się zgodzić. Jednak jeśli popatrzeć na wcześniejsze spadki,od szczytu hossy,wziąć to jako całość...to nawet wobec rynków rozwiniętych jesteśmy w ogonie. Teraz też Janki dopiero próbują zbudować coś,formacje,których dopiero realizacja da zjazd do styczniowych szczytów....a nasi? Nasi już zbudowali RGR opartą na styczniowym szczycie...z zakresem minimum jazdy do około 2380-90p. Minimum,jak dobrze pójdzie. Fajnie też wygląda porównanie spadku WIG20,z DJIA podczas bessy....i to się dzieje w kraju,który ponoć jest"zieloną wyspą"(PKB)...Coś,mimo takich zapewnień,nie widać tego w chęci inwestowania na GPW.
akordent / 2010-04-22 15:52
O jakiej powtórce z lipca mówicie? I czy należałoby zwiewac z akcji?
Zeus52 / 2010-04-22 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Było wtedy coś podobnego,ale raczej to był czerwiec...mniejsza o to...chodzi o to,że powstały wtedy prawie na wszystkim bardzo negatywne formacje:Podwójnego szczytu,RGR...nawet z naruszonymi liniami szyi...a następnie,jakby nigdy nic,nastąpił odpał,zamiast zwały.
tedchom / 2010-04-22 17:21 / Tysiącznik na forum
wyszedłem z akcji dzisiaj ale jak się to okaże tylko straszakiem to wracam 100% we wtorek
akordent / 2010-04-22 19:35
Wyszedłeś czy złożyłeś dyspozycję konw.?
tedchom / 2010-04-22 21:23 / Tysiącznik na forum
złożyłem dyspozycję
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-04-22 19:34
wszyćko sf1 tyż?
Zeus52 / 2010-04-22 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ty masz dobrze...rach,ciach...i już:wyszedłem. Koniec przyszłego tygodnia,to też koniec miesiąca...pie zapomnij.
max1224 / 2010-04-22 18:27 / Tysiącznik na forum
sam się zastanawiam czy nie bryknąć z gpw w golda ale tylko zastanawiam
Zeus52 / 2010-04-22 20:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,wiesz jak na wykresach obserwuję zwykle kilka linii. Dlatego Rumburakowi pisałem wtedy,żeby zaznaczał dla gold i XAU też w ten sposób. Po świecach i po cieniach...tak,na wszelki wypadek. Później wychodzi dopiero,co jest istotne. I wiesz...dla ropy,a także miedzi liczy się tylko poziome wsparcie po świecy,z zamknięcia z początku stycznia. Po prostu tylko ta linia jest akurat w grze.Już wiele razy była grana,zarówno od dołu,jako opór,jak i jako wsparcie..
Zeus52 / 2010-04-22 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,to jest tak,że gdyby Janki zaczęły się poważniej korekcić,z realizacją podwójnego szczytu...a my w tym czasie byśmy spokojnie szli w górę,to gdy Janki skończyliby korektę...to my i tak bylibyśmy jeszcze w tyle za nimi. A tymczasem ta reakcja GPW na najmniejsze drgnięcia,ticki...to naprawdę zabawne. Albo może i nie...może to raczej prywatne poletko,ranczo dwóch,czy trzech graczy. Wyłącznie do golenia,a nie inwestowania(głupie słowo w tym kontekście).
Zeus52 / 2010-04-22 19:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i jeszcze,żeby Janki doszły do linii szyi...na razie daleko im do niej.
max1224 / 2010-04-22 20:29 / Tysiącznik na forum
prawda i trudno się z tym nie zgodzić z drugiej strony od kąd wlazłem po połowie w gpw i złoto porównanie wyników wychodzi zdecydowanie na korzyść naszego rynku dws3 dał 6,78% a ml5 3% jutro się uszczupli ml5 spadnie do 1,7% a dws ok 2,5% czyli i tak znacznie lepiej sęk w tym co dalej a tu bardziej mam do złota zaufanie niż do gpw
Zeus52 / 2010-04-22 21:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak,ale to krótki czasowo odcinek,a na dodatek złotówka nie popuszcza...mi chodziło o taki ogólny obraz w dłuższym przedziale czasowym...gdzie jesteśmy,co zrobiliśmy i jak to się ma do rynków,które faktycznie,a nie iluzorycznie,mogą być przegrzane...i dlaczego takie dziwne reakcje u nas. Kichnięcie u Janków,czy za odrą...małe a psik! A u nas tornado. Tak,jakby było na odwrót,jakbyśmy to my byli w okolicach 2800p.(doczekamy!),a Janki w tyle,za nami męczyły się na poziomach ze stycznia. Przecież,jakby popatrzeć tak sząrzej,to możnaby od biedy powiedzieć,że jesteśmy od paru miesięcy w boczniaku,gdy reszta świata dawno już się wybiła,teraz szykuje znów pewnie małą korektę-boczniaka,a niebawem pójdzie znów up. Technika,techniką,ale na GPW...mam wrażenie,że wszelkie wzorki są"rysowane na zamówienie". Tak prowadzona gra,żeby na wykresach wyrysowało się co potrzeba. Jak potrzebny straszak...malujemy RGR. Wiele razy różne rysunki na GPW w ogóle się nie sprawdziły,ewentualnie tylko po części,jak z PLN.
Zeus52 / 2010-04-22 19:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,Miśki u nas ładnie od lutego podeszły...co nie znaczy,że jest z nimi tak dobrze,bo wcześniej pół roku stały w miejscu...ale teraz mają prawo odetchnąć. Ale Wig20? Jak tak patrzę na reakcje,najczęściej przesadne,na najmniejsze drgnięcie DAX,a tym bardziej Janków...to wręcz pusty śmiech ogarnia. To takie zachowanie,jakbyśmy to my,a nie oni,byli zbyt napompowani...a przecież to my jesteśmy daleko w tyle. Przecież od początku roku,to tak jakby nic się nie stało,żadnego postępu. Jak byliśmy przy 2500p.,tak jesteśmy... Wiesz,a jak słychać podobno z parkietu:"No ile to jeszcze może rosnąć? Chyba już dość tego?" to już nie wiem,czy śmiać się,czy załamać...Przecież jeszcze nic nie urosło,to dopiero początek, przebicie 2500p. to pierwszy etap, sygnał zakupu. Zobacz u Janków jakikolwiek indeks...Jeśli dojdą do linii szyi podwójnego szczytu. Następnie zrealizują pełny zakres jego rażenia. Co tam pełny,to minimum,jeśli nawet zrobiliby półtora,dwa razy taki zakres spadku...to jeszcze będą fruwać ponad styczniowymi szczytami. Na Nasdaq nawet wysoko ponad. A nasi nic jeszcze nie zrobili,dokładne ZERO...a krzyczą,jak długo to będzie rosnąć. Już RGR na 2500p. wybudowali. Z zasięgiem rażenia...poniżej 2400p.!(To jakby "obowiązkowy"minimalny spadek). To dokąd oni chcą spadać?I z czego,jeśli jeszcze nie urośli? Co? Jesteśmy dopiero przed styczniowo-lutową korektą? Nie wiem,ale dla mnie to jakiś pic na wodę,fotomontaż.
B. / 79.185.29.* / 2010-04-23 10:12
To jeden z najlepszych komentarzy dotyczących WIG jakie ostatnio czytałem. Chcą nam wmówic, że rośniemy od ponad roku a tak naprawdę to za ostanie pół roku WIG20 urósł niecałe 5%. To dla nich dużo, że domagają się spadku? 2400 to właśnie poziom sprzed pół roku...
privy / 2010-04-23 11:05 / Tysiącznik na forum
To nie jest takie proste do oceny. Na naszym grajdole to inwestorzy zagraniczni wywołują większe ruchy. W20eur urósł więcej niż wszystkie rozwinięte parkiety w ostatnim półroczu. W tej sytuacji w pierwszym rzędzie powietrze będzie spuszczane właśnie z rynków EM, bo choć anemiczne w krajowej walucie wyglądają zupełnie inaczej w obcej.
Zeus52 / 2010-04-22 14:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cała śmietanka! No,cóż taki sukces,więc trzeba to ciągnąć...teraz doszły dane o dużym znaczeniu. Inflacja PPI,a właściwie jej duży wzrost wobec prognoz. W innym wypadku pewnie nie byłoby to tak istotne,bo głównie chodzi o CPI...ale obecnie to kluczowe dane. A do tego taka rozbieżność...ponad dwukrotnie wyższa od prognoz(w punktach procentowych)...reakcję na ED już widać.
Zeus52 / 2010-04-21 10:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxiu.Widziałeś,jaką okazję niedźwiedzie zmarnowały na Euro/dolarze? Mieli już go dzisiaj na widelcu,objęli ten poniedziałkowy dolny cień...i zabrakło im ochoty do walki. A niewykorzystane okazje się mszczą. Jest nieźle,oby tak dalej. Chyba pozostaje iść na długi spacer...
privy / 2010-04-21 11:13 / Tysiącznik na forum
Cierpliwości. To była pierwsza próba, której prawdopodobieństwo porażki było wysokie ze względu na zniesienie fibo i wzrostową linię trendu po korpusach świec. Trend jest spadkowy niestety. Dywergencja na tygodniowych trochę się wypaliła więc trzeba ją będzie poprawić lub w konsekwencji kontynuować spadek na większą skalę.
Zeus52 / 2010-04-21 12:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym przebicie 1,4345 czyli linii szyi lokalnej ORGR na wykresie intra dawałoby szansę na wyraźniejszy ruch w górę.
Zeus52 / 2010-04-21 11:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to traktuję tak,że trend był spadkowy. Została przebita linia trendu luką hossy,a teraz cały czas jesteśmy w trakcie ruchu powrotnego. Dopóki nie zostanie pokonane jakieś 1,3400 cały czas ważna jest koncepcja"W"
privy / 2010-04-21 12:39 / Tysiącznik na forum
Tak, tak może być. Ja podchodzę do tego jako flagi, która w tym ruchu powinna zostać przebita a następnie wykonany test przebitej linii bessy w okolicach 1,33 i wykonanie przy okazji potrójnego dna.
max1224 / 2010-04-21 13:12 / Tysiącznik na forum
i chyba na potrójne jednak wychodzi
Zeus52 / 2010-04-21 14:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tzn odrobienie strat może być trudne. Ale na zielono...czemu nie. Idę znowu na spacer i mam nadzieję,że dopilnujesz interesu...ostatecznie to ja na GPW nic nie mam. Ale Maxsiu,jak się postarasz,to jak wrócę,powinno być na zielono...to tak w kontekście tych drobnych,które z powodu mrozów nie poszły na totka.. Da się z tym coś zrobić?
max1224 / 2010-04-21 15:47 / Tysiącznik na forum
melduję na tę chwilę złoto zielone ed jeszcze nie ale już nad 1,34 się go udało wig20 najtrudniej tam szykują gotówkę na pzu nie poddaję się walczę i pozdr
Zeus52 / 2010-04-21 17:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
No trudno,będę musiał podziałać na NYSE. Ale myślisz,że to łatwo...to nie GPW.Alcoa,Rio Tinto,BHP Billiton,a do tego tyle spółek z ML5...Będę musiał sypnąć groszem...sam mogę nie dać rady. Wydatki ostatnio miałem...żona...rozumiesz...przez to NYSE może paść. W razie czego,wspomożesz?
max1224 / 2010-04-22 08:53 / Tysiącznik na forum
jakoś tak bardziej koncentrowałem się wczoraj na złocie i tak wyszło
się zastanawiam co dalej bo coraz trudniej trzymać poziomy jeśli chodzi o gpw co do złota to przez ten pas oporów między 1148-1165 będzie ciężko ale powinno się udać
Zeus52 / 2010-04-22 10:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak na poważnie,to po wczorajszych plotkach,spread między greckimi,a niemieckimi obligacjami skoczył już ponad 500 p.b. Przecież to normalne jaja sobie robią...
Zeus52 / 2010-04-22 10:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja się skupiłem na Nasdap.Sypnąłem wczoraj trochę i pomogło. Ale oszczędności trochę poszło. Moja mnie zabije,jak zauważy...dobrze,że ktoś pomógł w końcówce....to Ty max? Pewnie zauważyłeś,że bardzo chcieli iść w górę,a stanęłi na maximach śródsesyjnych. Posypałeś i zapory pękły. Dzięki.
max1224 / 2010-04-22 10:53 / Tysiącznik na forum
do usług ;-))
Zeus52 / 2010-04-22 11:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Widziałem,że tak będzie,że mogę na Ciebie liczyć. Dzięki. Bo,jak mówiłem,że wracam ze spaceru dopiero na zielone...no i byłby problem...a nie zabrałem ze sobą namiotu...
Zeus52 / 2010-04-21 14:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na to wychodzi. Kurna,miało być nudno.Wyszedłem na spacer,wracam...i co widzę? Wniosek: albo był za długi,albo za krótki. Idę jeszcze raz...ale Wig20 będzie miał trudne odrabianie strat. Może na czerwonym pozostać. Ee...tam. Spacer to jest to.
Zeus52 / 2010-04-21 09:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasi zaczęli i idą tym razem szeroką ławą pod 2600p. Poprzednie podejście,to szła sama generalicja...teraz żołnierze podążają za nią,więc tym razem to powinno być skuteczniejsze....
u2mart / 2010-04-20 18:34 / Tysiącznik na forum
Hej
A tak z innej beczki to ktoś z Was może zapisuje się na akcje PZU ?
Myślicie że warto, że np. w pierwszy dzień można by je już opylić z jakimś zyskiem?
Czy tez dużo zamieszania a będzie podobnie jak z PGE ?
privy / 2010-04-20 22:52 / Tysiącznik na forum
Z tym PZU to dziwna sprawa. Kasę mam przygotowaną, ale jakieś wewnętrzne opory mnie męczą. Za duża chęć do sprzedaży przez głównych akcjonariuszy nawet dodatkowych pakietów. Skoro to taki dobry biznes to o co chodzi? Do tego cała masa akcji pracowniczych. Znam w PZU kogo trzeba i twierdzi, że lata świetności właśnie minęły, że trudno będzie powtarzać wyniki nie mówiąc już o progresji. Moim zdaniem przy tej cenie gra pójdzie o 3-5% i kto wie czy następnie nie podzieli losów PGE. Ten limit w jakiś sposób określa, że jest to oferta bez większych fajerwerków ustawiona tak by drobny nie stracił i jednocześnie wiele nie zarobił. Takie mam wrażenie.
Zeus52 / 2010-04-20 21:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że ilość akcji na głowę jest mocno ograniczona. Ja się tym zajmuję tylko wirtualnie,ćwiczę wspólnie z jednym z forumowiczów. Tzn ja doradzam,ćwicząc,w co i kiedy wejść,a on decyduje kiedy wyjść. Poza tym,on ma z tego realną kasę,a ja trening i niezły ubaw.
u2mart / 2010-04-20 22:44 / Tysiącznik na forum
Ano mocno ograniczona po 30 na łebka. Tak się zastanawiałem ale raczej sobie daruję
Ps. Ale Inter pokazał, raczej obstawiałem Barcę ale jak widać wyniki sportowe jak inwestycję, czyli na odwrót )))
Zeus52 / 2010-04-20 17:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale ED się uparł. Po wybiciu dołem z tego kanału intra,realizuje prospadkową flagę niezależnie od giełd...ciekawe,czy wybije tę flagę definitywnie,tzn pokona okolice 1,3415...czy coś koło tego. Nie byłoby to sympatyczne z jego strony.
screep / 195.95.170.* / 2010-04-20 16:31
Panowie mówicie ciągle o dolarze - komentujecie działania na forexie typu xtb czy na funduszach usd >>>?
Zeus52 / 2010-04-20 16:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o dużo wolniejsze fundusze...jeśli coś jest na bieżąco,to tylko dla zorientowania się,co nam grozi. Choć niektórzy,jak priv,grają na forexie...ale pewnie nie mają wtedy czasu na pisanie.
devil000 / 2010-04-19 22:47 / Bywalec forum
czyli wiekszosc nastawia sie na wzrosty po tym co S&P500 wykrecili moze to i dobrze dla dolara niech w spokoju dojrzewa i nabiera sily:)
max1224 / 2010-04-19 22:51 / Tysiącznik na forum
po czym wnioskujesz że większość
Zeus52 / 2010-04-20 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,ale muszę Ci przyznać,że ML5 idzie ostatnio lepiej od ML6,zarówno w spadkach,jak i wzrostach. Np wczoraj ML5:-0,68%,a ML6 aż:-1,2%. Dziś ML5:+1,45%,a ML6 tylko:+1,12%. Podaję już realnie po przeliczeniu z dolarów na złotówki.
max1224 / 2010-04-20 22:43 / Tysiącznik na forum
no ostatnich kilka dni prawda ale ma co odrabiać wcześniej ml6 bił go na głowę
Zeus52 / 2010-04-20 14:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,pamiętasz ten wykres,który Ci podesłałem...ten ED robiący ruch powrotny do pokonanej linii trendu spadkowego. Trochę,Ci powiem,sytuacja robi się dwuznaczna...bo na wykresie intra ED rysuje kanał wzrostowy,po silnym spadku,czyli jakby prospadkową flagę?
max1224 / 2010-04-20 15:01 / Tysiącznik na forum
tego nie unikniemy przy nawrotach testach itp. kiedy coś się kształtuje patrząc z określonej perspektywy nabieramy wątpliwości obaw itp. wtedy trzeba zwiększyć taktowanie i zobaczyć co się dzieje stąd moja ignorancja niedawnego rgr na złocie gdyż było to tylko przwe ramię orgr, której zasięg był znacznie większy więc spokojnie trzeba poczekać do zamknięcia lepiej zaczekać do zamknięcia i zobaczyć jaka świeczka z tego wyjdzie np. zob co się na tygodniowym taktowaniu złota zaczyna budować tyle że jeszcze3,5 sesji do końca ...
max1224 / 2010-04-20 15:02 / Tysiącznik na forum
sorki to miało być daily na 5 miesiecznym czyli jesteśmy w połowie
Zeus52 / 2010-04-20 15:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kumam,kumam...nie martw się,zauważam przejęzyczenia i staram się domyślać skąd się wzięły.
max1224 / 2010-04-20 15:27 / Tysiącznik na forum
no ale ja mam pewność i czytający forumowicze też
Zeus52 / 2010-04-20 15:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poza tym jen słabnie,a to może oznaczać,że slabość odbicia ED,to tylko chwilowe niedomaganie
Zeus52 / 2010-04-20 12:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niezłe dane o inflacji CPI z GB,dobre dla funta. A co dobre dla funta,to zwykle bywa takie i dla euro. ZEW: 53p. wobec oczekiwań na poziomie 43p. Punktują nadal dla nas...Incydentalny numer z Goldman Sachs tu niewiele zmienia,także wobec ogromu wcześniejszych rekomendacji dla spółek,w tym wydobywczych,banków. Głównie na kupuj,lub przeważaj,z podniesieniem ceny docelowej...to wszystko tuż przed"aferą"...ale tańsze zakupy pewnie były
privy / 2010-04-20 13:12 / Tysiącznik na forum
O nie, ja protestuję, niech to w końcu spadnie!

A teraz do rzeczy. Powrót wigwamu ponad 2550 to wstępny powrót do wzrostów. Jedynym ale tej sytuacji jest obrót, który jakoś nie pokazuje promocyjnych szaleństw zakupów. To bardzo niedobrze i radzę studzić głowy. Na kreskach mam ten ruch zinterpretowany jako mocna korekta trendu wzrostowego, mocna bo jedna kreska wypadła mi poza dopuszczalny limit (już powróciła do normy) a druga jeszcze do niego nie dojechała. Taki układ oznacza często koniec trendów taki ''format disc'', beztrendzie.
Zeus52 / 2010-04-20 14:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam nadzieję,że domyśliłeś się,że z tymi oknami hossy i bessy to tak ciekawie wygląda m-Wig40. Piszę z telefonu i większość wykresów w pamięci,dlatego czasem się coś poplącze.
Zeus52 / 2010-04-20 13:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bo to tak wygląda na wykresie. Z jednej strony okno bess,a z drugiej hossy! Natomiast,co do wczorajszego wolumenu...przypominam,bo ciągle się uczymy...to już niedawno było. Pisałem kiedyś o podobnej sytuacji. Był silny zjazd na Wig20,podobnie jak wczoraj. Na dodatek z dużym wolumenem...też mnie to wtedy wystraszyło...i zmyliło. Tymczasem Kuczyn wtedy natychmiast to wyłapał:że wtedy był to duży wolumen przy spadku NA WSPARCIE ! "NA",a więc wolumen spowodowany jego zdecydowaną obroną,a nie ucieczką po pokonaniu wsparcia. Wtedy Kuczyn przedstawił tę silnie spadkową sesję,jako mocno byczy sygnał...i,jak się okazało,miał rację. Ja się wtedy przestraszyłem,z resztą nie tylko ja. Opisywałem to z resztą. Piszę,tak do zapamiętania,bo jak mówiłem...ciągle się uczymy.
privy / 2010-04-20 14:11 / Tysiącznik na forum
A gdzie zazwyczaj się spada? Chyba nie na opór. :)
Zeus52 / 2010-04-20 14:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mi też zdarza się czegoś nie doczytać...tak,że rozumiem.
Zeus52 / 2010-04-20 14:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
?...-(
privy / 2010-04-20 14:48 / Tysiącznik na forum
Przy spadku na wsparcie, tak przytoczyłeś Kuczyna. Zaznaczyłeś ''NA'', czy jest inna możliwość jak ''NA''? Bo z tego wychodzi, że jest i stąd moje pytanie bo nie bardzo to rozumiem.
Zeus52 / 2010-04-20 15:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
?...bo nie zdziwiłbym się,gdyby kto inny o to zapytał...tymczasem z wpisu wynika wyraźnie,o co chodzi. Chodzi o wolumen...nic już jaśnięj się nie da.
privy / 2010-04-20 15:23 / Tysiącznik na forum
Już rozumiem, chwilowe zaćmienie, aż sam się dziwie.
privy / 2010-04-19 17:53 / Tysiącznik na forum
Chyba nie tym razem ''max''. Każda seria się kiedyś kończy i trzeba przeładować magazynek.
max1224 / 2010-04-19 18:35 / Tysiącznik na forum
tydzień się zaczyna jeszcze 4 a u janków 4,5 sesji
TDI / 78.131.137.* / 2010-04-19 18:42
co się stało w Chinach?? -5%! Wygląda to fatalnie
privy / 2010-04-19 19:02 / Tysiącznik na forum
Shanghai Composite Index to w pewnym sensie prywatny folwark dla wybranych więc zrobili co zrobili i zarobili, skala spora. Warto spojrzeć technicznie na ten index, mamy krzyż śmierci, po którym zaraz nastąpiły dywergencje niedźwiedzia na chyba wszystkich podstawowych wskaźnikach. Efekt piorunujący ze względu na skale, ale bez zaskoczenia
max1224 / 2010-04-19 22:24 / Tysiącznik na forum
a jak widzisz to na zamknięciu mam nadzieję że już nie tak czarno złoto i edziu ładna świeczka o jaśku i staśku nie wspomnę za to na usd_i to dobrze nie wygląda nic tylko czekać co w nocy azja z tym zrobi oczywiście odrzucamy z tego sterowane chiny i z niecierpliwością oczekujemy jutra głowa dop góry
privy / 2010-04-19 23:00 / Tysiącznik na forum
Na chwilę obecną: zielony w małym odwrocie do plna. Jutro może paść nieprzyjemny sygnał pod warunkiem, że rynki zakończyły korektę. Co do janków....chodzi mi po głowie układ, który już kiedyś widziałem z wyższym jutrzejszym otwarciem zakończonym czarną gromnicą połykającą dzisiejszego młotka. Na razie mamy przed sobą połowę czarnej piątkowej do przejścia. Obecnie układ generalnie neutralny i dobrze dla rynku jankeskiego by utrzymało się 1190pkt.
Zeus52 / 2010-04-20 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
O widzisz. Jeśli popatrzysz na Wig20 i ten zjazd,dotknięcie dolnym cieniem poziomu konsolidacji z końca marca...to wiesz o czym myślałem dla S&P500. Po prostu Wig20 zrobił zamierzony zjazd,a Stasiek nawet do konsoli z końca marca nie doszedł. Dla niego to było około 1171p. Spadek zatrzymał się na pierwszym lepszym ząbku,a to duży plus,bo mocne wsparcie jest poniżej i nie zostało nawet tknięte. Wig20...minus,to okno bessy...długa droga do pokonania. Ale plus i to duży,wczorajszej sesji,to właśnie dotknięcie i odbicie się od wsparcia(marcowa konsola)...wsparcia już wcześniej wypróbowanego,z utworzeniem także dolnego cienia. I drugi ważny plus to potężny wolumen. To świadczy o sile obrony wsparcia. Wolumen jest także nieproporcjonalnie duży w stosunku do wielkości korpusu...duży odbiór akcji,bez wielkiej zmiany ich ceny. Pozostaje czekać na Janków,bo u nich sprawa z wolumenem jest mniej jasna. Choć można by powiedzieć podobnie o ich poniedziałkowej sesji...,to trochę psuje sprawę ten duży wolumen w piątek i tu na dwoje babka wróżyła,bo wczorajszy wolumen był przez to wyraźnie niższy,a to równie dobrze może być oznaką konsoli,przed następną gromnicą,jak pisałeś. Ale świece,zwłaszcza na Nasdaq,gdzie mamy udaną obronę okna hossy,pokazują jednak optymizm
privy / 2010-04-20 14:04 / Tysiącznik na forum
Powiem Zeusie, że wolumen jest dla mnie sprawą drugorzędną, uważam go często za fałszerza sytuacji. Pieniądz tak, wolumen nie. Co innego gdy idą w parze wówczas i ja posługuję się wolumenem, ale wolumen wolumenowi nie równy. Ważny jest obrót, świadczący o wielkości pieniądza poruszającego nie na rynku. Popatrz:

wolumen/obrót [mln szt/zł]

czwartek: 92,5/1500
piątek: 85,3/1370
poniedziałek: 143,5/1400

Policz wskaźnik średniej ceny i wyjdzie wałek jakim jest wolumen dla całego rynku. Wolumen ma wartość jedynie w odniesieniu do akcji pojedynczej spółki czy ogólnie do jednego instrumentu, a nie do rynku.

do przemyślenia.
Zeus52 / 2010-04-20 11:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na Staśku mimo optymistycznego podejścia do sprawy,sądziłem że zatrzyma się jednak na 1170p....na poziomie tej większej konsoli. Dlatego z resztą pisałem,że jedynie Stasiek ma jeszcze trochę miejsca do zjazdu. Tymczasem zatrzymanie na tym mało znaczącym ząbku w okolicach 1190p....to tym bardziej sukces byków i nastraja optymistycznie.
max1224 / 2010-04-19 23:07 / Tysiącznik na forum
ze sztuki umiejetności czerpania radości z drobiazgów widzę mimo wszystko zmiane na neutralną a to juz coś ;-))
Zeus52 / 2010-04-20 11:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to widziałem od początku jako neutralny zrzut...neutralny,znaczy że do wyjaśnienia w następnych sesjach. Choć z pewnym wskazaniem na dalsze wzrosty...budowa dolnych cieni na surowcach,ED,indeksach. No,GPW się nie spisała. Na GPW otwarły się okna bessy na wszystkich indeksach...po takim szoku może być problem z większym wyjściem w górę.
tedchom / 2010-04-20 11:56 / Tysiącznik na forum
miałem nadzieję na schłodzenie wskaźników, a tu parę dni i sygnał sprzedaży już mamy jak nic. Wydaje mi się, że troszkę zbyt szybko je schłodzono , więc może materiał nie wytrzymać i rzeczywiście pęknąć więc nic nie pozostało tylko czekać. Te dwa dni konwersji nie pozwalają na zajęcie krótkiej pozycji:(
Zeus52 / 2010-04-20 12:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
W fundach tak czasami to nazywam,ale to żart.
Zeus52 / 2010-04-20 12:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
He,he... Masz na myśli"krótką"w cudzysłowie,czyli w dolcu?
devil000 / 2010-04-18 23:14 / Bywalec forum
witam szanowne grono......czy wieci dlaczego przy takich poziomach gield nowych szczytach usd/pln = 2.87 powinien byc co najwyzej po 2.60 i czy to nie przemawialo by na jego korzysc, wiem ze korelacja gieldy z para walutowa eur/usd rozjechala sie nieco......wogole to balagan niesamowity wiec moze gieldy oszukuja tym razem????
Zeus52 / 2010-04-19 00:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem tylko tyle,że powinno się to wyjaśnić po niedzieli. Choć spadek w piątek był dość spektakularny,to jednak mieści się on w pryewidywanych ramach...takie spadki wynikały z "figur"rysowanych na ropie,miedzi...lokalnych i bardzo płaskich,których zasięg rażenia został właśnie wykorzystany. Jednym rzutem. Tak samo Nasdaq...to było nawet w ciągu połowy sesji(dojście do okna hossy). ED także miał prawo zjechać nawet do parapetu okna bez dalszych konsekwencji. I tak się stało...od parapetu zaczęły się zakupy euro. Jestem za dalszymi wzrostami,ponieważ mamy hossę,a trend to podstawa. Żeby naruszyć obecne wsparcia musiałoby stać się coś mocniejszego,a nie"afera"z G.S. Ten zjazd był zbyt emocjonalny,ktoś wykorzystał G.S.,jako pretekst. Tym bardziej,że to międzynarodowe grubasy robiły wcześniej zakupy. Szczególnie w/g mnie,było to widać u nas,na GPW. Pisałem do maxa,a później też tutaj...że coś dziwnego się dzieje. Pisałem:zobacz,max na różnicę w indeksach i porównaj z PLN,bo dzieje się coś nietypowego. Od poprzedniej środy ktoś robił duże zakupy na GPW. To samo było także w następne dni,już po katastrofie. Większość sądziła,że to się odbije negatywnie na GPW i PLN...ja też,choć tylko chwilowo. Dlaczego? To innym razem. A tymczasem to znowu"ulica" z tego powodu wystraszona sprzedawała,a ktoś wykorzystał okazję i robił nadal duże zakupy...więc myślę,że jeśli tak,to nie dlatego,że jakieś grubasy sądzą iż teraz nastąpi korekta. Owszem,psuje obraz piątek,także u nas. Pisałem jeszcze przed Jankami,że tym razem na GPW dzieje się coś innego,jakaś wymiana w portfelach grubasów...ale trudno to rozgryźć. Musimy poczekać. Tak,czy inaczej myślę tak,jak Łukasz. Nieistotne,czy to tylko jednosesyjny zrzut,czy nieco się to przedłuży...i tak można na razie mówić tyłko o korekcie. Po której i tak przyjdzie atak i pokonanie dotychczasowych szczytów. To jeszcze nie ta zapowiadana na dużo później wielka korekta całej ponad rocznej hossy. Przynajmniej na razie brak ku temu przesłanek. Pożyjemy,zobaczymy jak to się rozwinie. Być może trzeba będzie zmienić zdanie...ale nie w tej chwili.
devil000 / 2010-04-19 00:28 / Bywalec forum
to mnie zeusie utwierdziles dzieki...... generalnie to tez jestem zwolennikiem teori o hossie i zadajac to pytanie mialem na uwadze pozbycie sie dolara na jakis wyzszych poziomach korekcyjnych nawet powyzjesz 3 zl raz przespalem moment i utkwilem ale sam chyba przyznasz ze te dobre kilka tygodni z korekta jedno dniowa to troche malo szegolnie gdy przeanalizowac wykrees im wiecej sesji wzrostowych tym pozniej glebiej schodzily indeksy zeby zaczerpnac powietrza tym czasem dobrej nocki zycze
Zeus52 / 2010-04-19 01:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,przez brak korekty wkrada się jakaś niepewność,zdziwienie...jak długo tak można. Ale liczę na wskaźnik wykupienia(i trendu) RSI właśnie...jeśli tak głęboko wbił się w strefę,zwłaszcza na Nasdaq,to zwykle ten proces wzrostów nie kończy się w ten sposób,że następują coraz wyższe szczyty na wskaźniku i nagle zjazd,ale musi powstać przynajmniej jeszcze jeden szczyt. "Przynajmniej" jeden oznacza to,że przed korektą powinien powstać jeden niższy. Wtedy czas zwiewać. Ale następny niekoniecznie musi być niższy...dlatego"przynajmniej jeden",bo może być ich więcej.
akordent / 2010-04-19 07:23
No Panowie wygląda na to,że zaczęła sie jazda w dół bez trzymanki.
Zeus52 / 2010-04-19 09:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,GPW,Wig20 musi nadrobić zaległość w spadku(2500p.?). A nam powinien nieźle pomóc dolar...i ważne dla nas,co będzie później,u Janków.
u2mart / 2010-04-18 23:22 / Tysiącznik na forum
Co do dolca to właśnie zasiałeś we mnie wątpliwość bo korzystając z szansy na jego umocnienie jutro właśnie zleciłem jego sprzedaż, bo wydaje mi się że jednak klimat na rynkach będzie dobry.
Ale z drugiej strony te ostatnio obroty na naszym straganie i siła naszego złocisza każą mi myśleć że to jednak zagranica ma sporo papiera i nie ma ochoty na razie się go pozbywać.
privy / 2010-04-19 09:15 / Tysiącznik na forum
Nie ma się co zastanawiać tylko stosować najprostsze rozwiązania tz. kreski po szczytach dziennych i tygodniowych i wyłania się obszar oporu czyli 2,870 - 2,8915. Decyzja o sprzedaży słuszna, a przynajmniej sprzedaży połowy bo wynik przepychanek w tym obszarze dopiero poznamy. Wyjdziemy dołem sell drugą połowę, jeśli górą, odwrotnie.
u2mart nielogo / 80.238.0.* / 2010-04-19 13:04
No i opchnalem dolca z dzisiejsza wycena i jednocześnie z jutrzejsza wchodze trochę w złoto i idee surowce bo liczę na ropę ze się ładnie odbije , a jak będzie to się niebawem przekonamy
elka25 / 2010-04-19 10:29 / Bywalec forum
Witam, Privy czy jest szansa, że w ciągu najbliższych kilku dni usd/pln przebije 2,90 i dojdzie do okolic marcowego szczytu na 2,9390 czy znowu czekają nas spadki na dolarze jeśli giełdy ruszą up?
p.s. czy mógłbyś mi odpisać na wczorajszego maila, prosze
privy / 2010-04-19 11:26 / Tysiącznik na forum
2,87 jeśli nad kupuj jeśli pod sprzedawaj. Obecnie kupno z potencjalnym zasięgiem 2,92-2,96.
elka25 / 2010-04-19 11:38 / Bywalec forum
ok, dzięki :) mam kupione bardzo dużą ilość dolarów po 2,95 i nie wiem czy czekać czy lepiej teraz sprzedawać ze stratą póki dolar jest w okolicy 2,90?
pozdrawiam
devil000 / 2010-04-18 23:53 / Bywalec forum
dorzuc do tego ze na naszym wigusiu jestesmy pod linia trendu i wypadalo by odbic w dol tak to jakos wyglada moze jednak sie myle ale dolar jokos spada i odbija z coraz to wyzszych dolkow tez mam go troche z tym ze mi sie nie spieszy ze sprzedaza cierpliwoc polaca tego sie nauczylem :) pozdro
Zeus52 / 2010-04-18 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam. Jeśli oglądacie uroczystości pogrzebowe...nasz prezydent to jednak do końca ma pecha. To taka zagadka na spostrzegawczość....przypatrzcie się uważnie trumnie prezydenckiej.
max1224 / 2010-04-18 22:35 / Tysiącznik na forum
wiem że to nie plebiscyt ale w pewnym momencie odniosłem wrażenie że raz tabliczka z tyłu a innym razem z przodu
hrw / 2010-04-18 21:49
orzeł odwrocony? moze jakas podpowiedz?
Zeus52 / 2010-04-18 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie...ma ogon tam,gdzie...dość,bo znowu zaczną się dowcipy.
Zeus52 / 2010-04-18 00:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aaa...witam wszystkich. Choć piątek straszy,to jednak sprawa jest nadal otwarta i widzę więcej powodów do wzrostów,niż spadków. No i liczę na szczęśliwą rękę maxa...
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy