20VII - 24VII

max1224 / 2009-07-19 19:47
no nie już nikt nie chce wątku otworzyć???
zróbmy z tego show jak na wall street
Wyświetlaj:
max1224 / 2009-07-20 20:44 / Tysiącznik na forum
info dla złotników ml5 dał 4% ale część z tego zabiera dolec no i Zeus pozdrawia forumowiczów póki co mocno zajęty w pracy cóż nie wszyscy na urlopach
Zeus52 / 2009-07-20 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witam. Już jestem. Dzięki za przekazanie pozdrowień...i jak już wiesz,podtrzymuję nadal swoje prognozy. Cały czas,jestem ze "złotnikami". Jestem jednym z nich...zaznaczałem to na każdym kroku,nawet wchodząc-jak pisałem- do partii zielonych,to było to z myślą,że tylko na chwilę,przed dalszą jazdą. Popełniłem błąd. Choć założenia okazały się słuszne...to po prostu przekombinowałem...liczyłem na tradycyjny,krwawy piątek u Janków(z dalszymi konsekwencjami) i że sobie wejdę ponownie w środku tego tygodnia w gold. No cóż. Jakby nie było też nie mogę narzekać,choć jeśli już,to mogłem dwa dni poczekać ze zleceniem...Dwa,bo jutro ML5 i tak ma plusy zaklepane,co by się nie działo.
max1224 / 2009-07-21 08:47 / Tysiącznik na forum
a u mnie neta nie było tak od 22 z hakiem
Zeus52 / 2009-07-21 09:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,przeczytaj uważnie wyżej...powinienem poczekać ze zleceniem dwa dni...wypadłaby dzisiaj rprzedaż. Ale nie wiem,czy takie kombinacje mają sens...jeśli potwierdzi się wczorajsze przebicie 945p. na S&p500? Choć pisałem Ci wczoraj rano,że opór najpewniej padnie,ale są wątpliwości...znowu nieodpowiedni wolumen Tak,jak wcześniej przy tych straszących formacjach,tylko teraz odwrotnie...to nie znaczy,że to musi być pułapka,ale to przebicie wymaga potwierdzenia. Poza tym O.K. miedź wygląda dość ładnie,na GPW zaangażował się duży kapitał... Dobra...na ra. Bo dochodzę do pracy(cały czas telefon,). Pzdr. All
Rumburak / 2009-07-21 16:17 / Bywalec forum
Złoto zakrwawiło... korekta, konsolidacja, złapanie oddechu...

osobiście trzymam kciuki za korektę i złapanie szansy na wskoczenie ;)
max1224 / 2009-07-21 18:03 / Tysiącznik na forum
zob wyżej co wczoraj napisałem
Rumburak / 2009-07-21 19:59 / Bywalec forum
hm.. nie wiem czy dobrze rozumiem - ale w takim razie jeśli potrwa to max jeden-dwa dni?
przyznam że zaskakująco wysoko złoto poleciało jeśli to jest 1 fala z 1-5....

wejść czy nie wejść oto jest pytanie...
max1224 / 2009-07-21 20:38 / Tysiącznik na forum
no Zeus też jest poza goldem i ma plan ja juz wlazłem więc chyba przeczekam ew. jak zrobi się tragicznie będę wiał na razie spoko
Gucioo / 2009-07-21 21:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
na xau lekko sie cofnelo o 2pktr. ale to moze byc tylko przystanek w dalszym marszu choc dolarek sie zatrrzymal przy 3 zl sam nie wiem zeby znowu nie powtorzyc tamtego bledu pozdro
max1224 / 2009-07-21 21:27 / Tysiącznik na forum
wiem wiem ale bądź tu mądry kilka razy próbowałem różnych rzeczy i nie zawsze dobrze się kończyło teraz też targam się jedni wieszczą ostrą korektę inni przystanek przed dalszym rajdem eh
na razie wygląda na to drugie zeby jeszcze edek podskoczył ponad 1,42 to mógłby być dobry znak
Rumburak / 2009-07-21 21:31 / Bywalec forum
osobiście myślę że poleci w górę - hm.,.. przynajmniej tak się to układa technicznie mam wrazneie [aczkolwiek ze mnie technik niewielki raczej].

no cóż - zobaczymy
max1224 / 2009-07-21 21:36 / Tysiącznik na forum
nie bądź taki skromny co nie co czytałem Twoich nielicznych (a szkoda) wypowiedzi a i słyszałem dużo dobrego od forumowiczów i piszę to nie dlatego że akurat myślę podobnie pewności nigdy mieć nie będziemy ale może ktoś się do dyskusji włączy i coś wspólnie wykombinujemy co przwda jeszcze kilkanaście minut do końca ale są szansę na obronę 950 na s&p zaś xau odrobił prawie 2,5% od dzisiejszego dołka
u2mart / 2009-07-21 21:35 / Tysiącznik na forum
Mi się też widzi że może jeszcze będzie jazda w górę eghh
Od dziś posiadam już tylko 50% zielonego.
Ps. Właśnie wyczytałem jak m.in tną wydatki w Kaliforni "Dużej liczbie więźniów zredukowano karę więzienia, co pozwoli na zaoszczędzenie kosztów ich pobytu w zakładach karnych oraz ich dozoru"
Nie wiadomo czy się smiać czy płakać ale giełdy mają to w głebokim poważaniu
max1224 / 2009-07-21 21:37 / Tysiącznik na forum
w co wlazłeś??
u2mart / 2009-07-22 07:59 / Tysiącznik na forum
Poza zielonym mam od kilku dni 25% akcji lotosa, jakieś 5% Ganta i jeszcze troszkę wolnych środków , zobaczymy jak się sytuacja rozwninie to może coś kupię.
Gucioo / 2009-07-20 21:24 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nio czyli +2,8% ml5 wzrosl juz 3 raz bardzo wysoko dzis wig20 ponad 5% z czego glownie pko czyll wiadomo co wiec zastanawiam sie glosno czy nie wyskoczyc z wozka zwanewgo ml5 poki cos mi odrobil co mysla inni zlotnicy?:P
max1224 / 2009-07-20 21:39 / Tysiącznik na forum
ja na razie zostaję korekta pewnie przyjdzie ale raczej scghłodzenie oscylatorów no chyba że...
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-07-20 22:03
Ja również jeszcze zostaję. Tak jak Max liczę się z możliwością korekty, ale liczę na to, że po korekcie (mam nadzieję niezbyt głębokiej) będzie jeszcze wzrost. A wycofywać się będę w obligacje/rynek pieniężny $ i poczekam na "come back" zielonego. pozdr.
tedchom / 2009-07-20 22:48 / Tysiącznik na forum
czyli siedzicie w gold? czy wig?
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2009-07-20 23:06
Siedzimy w gold (ML5).
tedchom / 2009-07-20 22:49 / Tysiącznik na forum
trochę sie wkurzam bo nie chce zejść do mojego poziomu:(
inny. / 94.254.173.* / 2009-07-20 19:42
To nasz GPW zaszalała. Pierwsza na świecie , a za nią 3 cegiełki BRICu.
http://stoaoq.com/notowania/?kat=i1&sort=6
Nawet nieobliczalny RTS za nami.
krzysiek29 / 2009-07-20 18:49 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam po bardzo dlugiej nieobecnosci. Wedlug mojej opini nie wazne sa dane w najblizszych dniach a nawet co powie Ben gdyz prawie wszystko wskazuje na mocno korekte, ktora moze zaczac sie juz jutro lub pojutrze. Czasowo 21-22 lipiec, 6-7 sierpien a moze i dluzej. Co do potencjalu spadkow moze byc bardzo duzy wiec zalecana ostroznosc.pozdr
mendes / 2009-07-20 20:40 / Bywalec forum

prawie wszystko wskazuje na mocno korekte


Tzn? Jeśli to możliwe.
RT2 / 89.78.51.* / 2009-07-20 16:18
Ja musze przyznac ze tych wzrostow ktore sa ostatnio na GPW w ogole nie przywidywalem ;-) Dla mnie sie sprawdzilo, ze duze zmiany sa wtedy, gdy sie ich nie spodziewamy.
devil000 / 2009-07-21 00:10 / Bywalec forum
tych wzrostow nikt sie nie spodziewal bo to zgrywka grubego i ciekawe jak dlugo jeszcze tym wozkiem bedzie jechal na longach szczesliwy ten kto z gubym w rodzinie a nam jak zwykle ochlapy wpadna albo i wypadna tu AT ma malo do powiedzenia przy takiej spekule
darek2222 / 2009-07-21 05:23 / Bywalec forum
Jadę z grubym. Ciekawe jak daleko zajedziemy .....
Pozdr
max1224 / 2009-07-20 16:17 / Tysiącznik na forum
odwrót???
jak wszyscy uwierzyli że przebiją 945
cwane janki cwane
u2mart / 2009-07-20 17:11 / Tysiącznik na forum
Ja bym ich jeszcze nie skreślał.
Jutro i środa dużo kwartalnych, makro i bajkopisarz Bernake.
Czyli "wszystko się zdarzyć może "
Cud że dolar jeszcze się trzyma nad 3 zetami )
max1224 / 2009-07-20 17:19 / Tysiącznik na forum
co jeszcze inni muszą zrobić żeby się te janki dźwignęły nad 945
tomek zielony / 2009-07-20 18:45 / Bywalec forum
947 z ogromnymi bólami
devil000 / 2009-07-20 19:49 / Bywalec forum
a na wigu widac bylo dzis ta ogromna spekulacje oni graja pod leszcza co duzo wzrosta to duzo spada tylko martwi mnie analogia 2 miesiace w tyl kazdy tez obstawial korekte po tak dyzch wzrostach przyszla ale jednodniowa gleboka ale zaraz wybilo w gore z podwojna sila czyzby powtorka z rozrywki moze zrobimy prognoze KTO ZA SPADKAMI A KTO ZA WZROSTAMI gdyz strach w tym zielonym siedziec kiedys odbije ale my raczej obstawiamy szybkie ruchy
u2mart / 2009-07-20 18:16 / Tysiącznik na forum
Oni to raczej mają głeboko gdzieś czy w Europie zielono czy czerwono bo przecież usa zawsze najlepsiejsze i najważniejsze.
Naprawdę dużo bym dał żeby wiedzieć co Bernake jutro powie + wysyp wyników kwartalnych jutro
Ps. zielony już na granicy 3.00 chyba się boję )
tomek zielony / 2009-07-20 18:43 / Bywalec forum
http://waluty.wp.pl/kat,50008,title,Juz-za-rok-euro-znow-po-370,wid,11330079,wiadomosc.html

spotkałem się również z opinią 3,6 za eur na koniec przyszłego roku wiec dolar ech, sam siedzę w dolarowych i zagryzam paluchy
Gucioo / 2009-07-20 13:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
narazie gold niezle ciagnie w gore ale pamietam nasz aostatnia jazde na ml5 jak przez 2tyg mialem 18% zysku a potem zamienilo sie to w strate na skutek zbyt poznego wyjscia wiec bacznie obserwuje zeby okreslic moment wyjscia pozdro zlotnicy i dolarowcy:P
Zeus52 / 2009-07-19 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czyli będziemy zaniżać prognozy,żeby później lepsze wyniki wypadły?
max1224 / 2009-07-19 22:03 / Tysiącznik na forum
raczej chodziło o tych gości co otwierająi zamykają z jakichś tam okazji
Zeus52 / 2009-07-19 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Obejrzałeś wykresy? Co do edka,to w ramach boczniaka wstawiłbym tam wewnątrz raczej trójkąt,lub flagę,co oznaczałoby,że ewentualna korekta zakończy się szybciej(a także wybicie w górę). Na XAU oscylator stochastyczny jest prawie w strefie przedsygnalnej sprzedaży...ale STS,to prawdopodobieństwo,a wiesz jak to bywa. Co Ci będę mówił. Prawdopodobieństwo 80% jakiegoś zdarzenia(korekty) to nie pewność. Probabilistyka to Twoja dziedzina. To Ty jesteś matematykiem
Zeus52 / 2009-07-20 07:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,chodzi mi na edku o szczyty z początku czerwca i początku lipca(+obecny poziom),oraz dołki z połowy czerwca i drugiego tygodnia lipca. Kuczyn ma to ujęte w boczniaku,ale to układa się raczej w/g podanego wyżej schematu. Czyli wcale może nie dojść do dolnego ograniczenia kanału w razie korekty,a start w górę też może nastąpić szybciej...stąd moje obawy. Dlatego muszę to przemyśleć.Obawy polegają jedynie na terminie korekty i dotyczą w tej chwili tylko mnie...pytanie,czy nie za szybko wyszedłem. XAU możliwy zakres 182p....w razie czego i tak dużo jeszcze przed nami. Zobaczymy dzisiaj,jak się sytuacja rozwinie.
max1224 / 2009-07-20 01:13 / Tysiącznik na forum
taa dzięki właśnie na mailu masz odpowiedź czytam i czytam oglądam i oglądam i coraz większy mętlik w głowie pora chyba na spanko
max1224 / 2009-07-19 22:03 / Tysiącznik na forum
raczej chodziło o tych gości co otwierająi zamykają z jakichś tam okazji
u2mart / 2009-07-19 20:35 / Tysiącznik na forum
Show się kiedyś musi skończy i wtedy tąpnie ))) pytanie kiedy?
Jakaś zgadywanka co się stanie w przyszłym tygodniu odnośnie giełdy i zielonego???
Zeus52 / 2009-07-19 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o to,że na akcjach,gold zrobiło się trochę miejsca na niewielką korektę(2) i zapowiada się dalszy ciąg jazdy w górę(3). Nawet nie mam pewności,czy dobrze wyjdę na ucieczce z akcji w piątek(od poniedziałku już dolar). Mam nadzieję,że tak i że ten tydzień to czas korekty...choćby płytkiej.
devil000 / 2009-07-19 22:12 / Bywalec forum
zeusie twoja teroria tez mi pachnie wzrostami banki naganiaja teraz na lokaty niby po co...????? taki jak dwa mieesiace temu analogicznie oprocentowanie lokat na 3 miesiace siegalo do 9% i teraz znowu zaczynaja wojne o klienta w pozyskaniu kapitalu obrocenia nim na gieldzie i wyciagniecia sporych prowizji. jakos mi sie to zazebia z twoja teoria grubego trudno rozgryc pewnie zrobi i tak inaczej bo czyta nasze forum:)
Zeus52 / 2009-07-20 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też zauważyłem,że zaczyna wzrastać oprocentowanie lokat(reklamy)...ale to obosieczny miecz...może klienci im uciekają? A to by znaczyło,że banki mogą mieć kłopoty z zyskami w przyszłości. Tak było dotąd. Nie wymienię z nazwy,ale gdy głównie dwa banki prowadziły agresywną,wręcz nachalną kampanię(telefony kilka razy dziennie...)latem 2008r.wiadomo było,że będą kłopoty. I nastąpił wrzesień! Później podobna nachalna kampania(te same dwa banki) na początku tego roku...wynik w raportach kwartalnych tych banków można było przewidzieć. I znów przewidywania były słuszne. Akurat te banki pochwaliły się największymi stratami...dużo większymi nawet od pesymistycznych prognoz. Tak może być teraz. Jeśli na siłę kuszą klientów oprocentowaniem...znaczy,że są w opałach. Potrzebują na gwałt pieniędzy. Im więcej ktoś obiecuje,tym większe widocznie ma problemy.To dotyczy także kredytów. Udzielenie kredytu bank może zaksięgować od razu,jako zysk(przyszły)...może to kreatywna księgowość,ale na nią zdaje się nastaje znów moda.
Zeus52 / 2009-07-19 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piszę o tym od dłuższego czasu...dane makro się zmieniają. Myślałem,że raporty kwartalne namieszają,ale więcej na minus,niż plus. A po nich i tak wzrosty...właśnie z powodu danych makro. Zbyt wiele dobrych danych się nazbierało i nie zostały zauważone...technika nie pozwalała. Teraz nastąpił wybuch,ale to jeszcze nie to. Nie liczyłem,że raporty spółek będą aż tak dobre. Myślałem,że będzie więcej złych,co powstrzymałoby wystrzał w górę do końca raportów. Ale i tak w górę(dane makro). Teraz tym bardziej zanosi się na jazdę...ale czas na pewną korektę,odpoczynek. Mam też scenariusz spadkowy...ale w moim przekonaniu o znikomym prawdopodobieństwie. Porównując z gold(a gold idzie,jak surowce i giełdy)...mam dwa scenariusze,ale spadkowy graniczy z cudem...jednak tu też potrzebny jest odpoczynek. Być może ten tydzień,a być może tylko ze dwie,trzy "szpulki"na wykresie. Patrzyłem przed chwiką na wykres edka od Kuczyna. On ma to w kanale bocznym,ale jeśli dobrze się przyglądam,to mamy trójkąt,lub flagę prowzrostową. Ale na razie jest miejsce na korektę...jeszcze jedno małe wahnięcie w dół na edku. A więc także krótkie wahnięcie w górę na parach złotowych wobec głównych walut(osłabienie złotówki). Następne wahnięcie w dół(już to pisałem),powinno sprowadzić dolara poniżej 3 PLN...To wiąże się oczywiście ze wzrostem na edku. Powtarzam...po korekcie,której rozmiary trudno określić. Może to być tylko zatrzymanie.To taki wirtualny plan...a jak się sprawdzi,przyszłość pokaże. Pzdr..
devil000 / 2009-07-19 23:08 / Bywalec forum
trzeba bedzie reagowac na biezaco i chyba ryzykowac jakim wejsciem a w przypadku niepowodzenia szybka ucieczka inaczej czekajac mozna zostac na stacji z biletem w lapie laatwo sie mowi trudniej to zrobic w mbanku mamy troche lepiej niz w skandii PZU krakowiak wyjscie wejscie to jeden dzien cos sie rozjasni w tym tygodniu tak czuje ciekawe co z tym RGR na wigu
Zeus52 / 2009-07-20 00:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co do bieżącego śledzenia to,jak zwykle. Wiadomo,że wszelkie prognozy to pewna wizja przyszłości. Wizja,która czasem się sprawdza,ale często wymaga korygowania w miarę rozwoju wydarzeń. Bywa,że za tydzień,lub parę dni będzie nieaktualna.
Zeus52 / 2009-07-19 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Akurat nie sprawdzałem Wigu,ale jeśli chodzi o tę lokalną RGR na Wig20,to już dawno został zrealizowany maksymalny spadek z niej wynikający. Natomiast ewentualny spadek wynikający z formacji średnioterminowej zależy raczej od warunków zewnętrznych,a te są pozytywne. Na wszystkich indeksach u Janków(S&P500,DJIA,NASDAQ) zostały całkowicie anulowane negatywne sygnały(przebicie linii szyi RGR),które się rysowały...z resztą były,ale tylko jako linie na wykresie...nie miały potwierdzenia w wolumenie. A to oznaczało,że należało je brać pod uwagę(jak zwrócił mi na to uwagę łukasz) i należało o tym napisać,choć właściwie to jakby ich nie było...
devil000 / 2009-07-19 22:18 / Bywalec forum
daleko nie szukac logo open finance ktore nam przyswieca na gorze mowi samo za siebie co do mnie to oficjalnie wolalbym zeby dolar troszke odbil i zrownal straty po wejsciu taki maly prezent od kolezki baraka bylby mily dla nas bucksiarzy:) juz drugi raz leeko sie zawiodlem na tej walucie
u2mart / 2009-07-19 20:42 / Tysiącznik na forum
No i co czarodziej Bernake będzie miał do powiedzenia w tym tygodniu???
Mam nadzieję że siedzi w zielonym po uszy , bo jak nakupił akcji to krucho będzie (
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy