21 VIII - 27 VIII

student_mel / 2010-08-22 19:51
będzie ciekawie...
Wyświetlaj:
u2mart / 2010-08-24 21:23 / Tysiącznik na forum
rozumiem że póki co dolara zostawiacie ? Czy coś zamienialiście dziś?
max1224 / 2010-08-24 21:56 / Tysiącznik na forum
ja nic a nic
Zeus52 / 2010-08-25 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Jak tu mówią o piwach(Koźlaka probowałem),to ja Ci powiem o miodzie. Pierwszy raz w życiu spróbowałem miodu gryczanego...miód w gębie!(to chyba właściwe powiedzenie?)
max1224 / 2010-08-25 00:37 / Tysiącznik na forum
a u nas na południu miodowa tragedia pszczoły głodują spadają jeden wielki koszmar
Zeus52 / 2010-08-25 01:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
A dokarmianie?
max1224 / 2010-08-25 08:46 / Tysiącznik na forum
cały lipiec i sierpień a jakże
tedchom / 2010-08-25 03:26 / Tysiącznik na forum
możliwe, że zapomniał max bo na rynku było gorąco:)
u2mart / 2010-08-24 21:59 / Tysiącznik na forum
ja raczej też zostawię bez zmian. Końcówka u Janków wymarzona )
Co prawda zawsze mogłoby być lepiej ( z -3%) ale i tak jest ok póki co
Ciekawe co jutro Euroland, pójdą za ciosem czy będą chcieli zakozaczyć?
max1224 / 2010-08-24 22:02 / Tysiącznik na forum
zobacz wpis Zeusa poniżej zwróć uwagę na lukę bessy i jej znaczenie no i u nas puściło tak zaciekle bronione 2440 a to wg PK oznacza tylko jedno 2260 w sumioe może się z tego coś posypać a wtedy $ napewno a być może i złoto dadzą zarobić miałem ok 20 chwile zwątpienia ale teraz coraz realniejszym widzi mi się te 3,30
u2mart / 2010-08-24 22:06 / Tysiącznik na forum
U nas puściło fakt, luka jest ale na SP500 wsparcie na 1050 trzyma i lepiej żeby pękło
max1224 / 2010-08-24 22:16 / Tysiącznik na forum
nie chcę straszyć ale na nasdaq mamy jeszcze fajniejszy układ jest wyraźna luka startu i dzisiejsza luka kontynuacji do kompletu brakuje luki odwrotu i dopiero po niej mogą nastąpić sygnały wyczerpania spadku
London / 2010-08-24 22:23 / Bywalec forum
Wygląda okey ale jeszcze fajnie jakby pękło na wigu 2400 i na S&P500 1050 . To wszystko na dużych obrotach i z duża fajną świeczką ... ale mi się zamarzyło...)
max1224 / 2010-08-24 22:26 / Tysiącznik na forum
kurna współczuję jak nas czytają ludziska zapakowani w giełdy po uszy mam nadzieję że wszyscy są po TEJ stronie
romuald_z / 2010-08-24 23:20 / Bywalec forum
No cóż od rana w 2/3 jestem już z powrotem po TEJ stronie bo tyle mam certach. Niestety fundów tak zawrócić się nie da. Za głupotę trzeba będzie zapłacić.
tedchom_nielog / 83.15.162.* / 2010-08-25 00:18
Ja patrząc na to co sie dzieje dzisiaj sprzedałem złotko i ml7 100% i wpakowałem połowę w obligacje tak na wypadek a resztę w pieniężne oczywiście 51% dalej tkwi w sf1
tedchom / 2010-08-25 00:21 / Tysiącznik na forum
tak na marginesie zmienili ustawienia w SF więc zobaczymy co to da:)
Kostek 82 / 178.73.63.* / 2010-08-25 00:56
Zdradziwz źródło informacji, lub powiesz co konkretnie uczynili?
tedchom / 2010-08-25 01:17 / Tysiącznik na forum
zarządzający sf:) powiem tylko tyle ile chyba mogę, że będą szybciej reagowali na wszystko:)
u2mart / 2010-08-24 23:01 / Tysiącznik na forum
jakby wszyscy byli zapakowani po tej stronie co my to pewnie sytuacja poszłaby na odwrót, bo wiadomo że większość nie ma racji w tej dziedzinie akurat
zobaczymy co jutro przyniesie
Zeus52 / 2010-08-24 17:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
To ja właściwie już nic nie mam do dodania na razie...dane:-27,2%,wstrzelone prawie w dziesiątkę,na złotku długaśny dolny cień jest,dolar cofa się z okolic 3,20...więc cóż dodać?Kurka wodna,tego na razie nie wiem,co będzie dalej z dolarem,bo to zależy od Janków. Na razie reakcja jest prosta:złe dane=słaby dolar=wzrost ED. Ale to znowu,jak parę dni temu,może się nie utrzymać. Jeśli nastroje się nie poprawią,to może być krótki ruch EDa w górę. Jutro Niemcy: IFO.
London / 2010-08-24 22:25 / Bywalec forum
Zeus pamiętasz jak jeszcze niedawno pisaliśmy jak to wygląda wszystko okiem Amerkanów , jak nie ma komu kupować , jak wszyscy czekają na spadek cen. No i prosze jak szybko mamy potwierdzenie w liczbach . A to pewnie nie koniec .
Zeus52 / 2010-08-25 00:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
O nieruchomościach...Faktycznie! Ja to wiem właśnie od ludzi z forum,ale rozmawiałem i to nie raz,z właścicielem domu,którym się zajmuję i w którym mieszkam...wrócił na dłużej do New Jersey...i poznać swojej miejscowości nie może. Ciągle wszędzie:"For Sale",albo zaznaczenie,że własność banku. Nie może znaleźć znajomych skląpów,firm...i strach,jak urządzić dorastające dzieci? Jaki interes pomóc im otworzyć,który nie padnie za parę miesięcy? Może kupić nieruchomości...ale po co,jeśli wszyscy mówią wokół:nie spiesz się. Jeszcze stanieją. Ale z danych wynika,że średnia cena minimalnie wzrosła. Ale"minimalnie"i"średnia"...nie wiadomo,co na to miało wpływ.
max1224 / 2010-08-24 17:29 / Tysiącznik na forum
no i właśnie na to liczę kiepskie giełdy wzrost dolca a złoto wiadomo jak trwoga...
Zeus52 / 2010-08-24 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Dostałem maila od Kuczyna z takim,retorycznym pytaniem:"Gdzie więc,na co idą te kredyty?"...Kurna... z czegoś ta bańka na obligacjach rośnie. Ale w takim razie czarno to widzę. Nie dziwię się ludziom. Jak jest okazja...rentowność 10Y,a więc benchmark rynkowych stóp procentowych na rekordowo niskim pułapie...okazja czyni złodzieja. Z całym szacunkiem dla tych,co z tego korzystają...te przysłowie tak mi się skojarzyło,bez obrażania nikogo. Jeśli kasa sama pcha się w ręce,to trudno się dziwić. Ale wskaźniki makro przez to zafałszowane...pozornie akcja kredytowa się rozwija,jest niby coraz lepiej...a tu sruuu...może okazać się,że jest jeszcze gorzej. Już kraczą,chodzą plotki,że piątkowy odczyt PKB może bardzo niemiło zaskoczyć. Mówi się nawet o wartościach ujemnych...to raczej plotki,bo 2 kwartał to nie tylko czerwiec,ale też maj i kwiecień,jednak widać,jakie zamieszanie się zrobiło.
max1224 / 2010-08-24 21:11 / Tysiącznik na forum
no groźnie to brzmi a i wygląda niezbyt ciekawie
Zeus52 / 2010-08-24 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna. Groźnie to wyglądają Jankeskie indeksy. Pisałem,abyś zwrócił uwagę na poziom odbicia dolnym cieniem. Ale sądziłem,że będzie jakaś akcja byków. Jeśli tak,jak jest pozostanie,to pozamiatane. Nieistotne,co pod spodem,pod luką. Czy będzie długi cień,czy gatki wiszące na krzaku...najpierw liczy się,że jest luka bessy i to jest bardzo niedźwiedzi znak. Taki,że szanse byków co prawda są zawsze,ale stają się w następnych sesjach bardzo małe...może wyjść coś,jakiś układ pozytywny,ale gdyby jutro byki odpłaciły tym samym. Czyli luką hossy i korpusem. Wyjątkowo takie rzeczy się zdarzają...ale o tym można powiedzieć dopiero jutro,na koniec sesji,gdyby coś takiego naprawdę się zdarzyło. Na teraz technicznie to jest układ kontynuacji spadku. Luka bessy i coś pod nią. Niestety,tak to w tej chwili wygląda. Luka bessy zawsze premiuje niedźwiedzie. Jakakolwiek świeca pod nią,nawet"gwiazda",jest tylko przystankiem. To należy zawsze mieć,jako plan bazowy...natomiast utworzenie się z tego,w następnej sesji"gwiazdy porannej"tylko"z tyłu głowy" jako scenariusz opcjonalny,mało realny. Już kiedyś to omawialiśmy. I pewnie wiesz,do czego,lub raczej,do kogo piję. Znowu ktoś mi podrzucił pewną analizę.
max1224 / 2010-08-24 21:53 / Tysiącznik na forum
to na priva nieaktualne teraz skumałem hi hi trybie dziś jak szachista na domiar złego korespondencyjny
Zeus52 / 2010-08-24 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Komuś różowe okulary naprawdę przykleiły się do nosa. A może to różowe soczewki kontaktowe? Dlatego nie zdaje sobie z tego sprawy? " S&P500 właśnie odbił się od wsparcia i robi ładny dolny cień....a więc po tej świecy nastąpi odbicie"...to nie cytat,ale jakoś w tym stylu. A że jest luka bessy...i to już nie pierwsza...Co mi tam! A może się jednak tym razem uda! Fakt,na rynku różne rzeczy bywają. Przypadkiem tak może być,jak napisał....może mieć rację. Ale mieć rację...przez przypadek...sorry,chyba nie o to chodzi.
max1224 / 2010-08-24 22:24 / Tysiącznik na forum
no dokładnie szczególnie że na nasdaq jest wyraźne potwierdzenie pisałem ciut wyżej o lukach tam widocznych
Zeus52 / 2010-08-24 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,cały pic z korelacją złotka z giełdami...to przyczyna ewentualnych wyrostów,ma to wypada."Normalne" wzrosty,to ucieczka z bezpiecznych aktywów i vice versa. Ale wzrosty generowane nadzieją pompowania kasy z dodruku...to korelację zmienia na dodatnią. Wtedy i giełdy i gold ramię,w ramię...
Zeus52 / 2010-08-24 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
A może właśnie jakby na ocieplenie się zbierało...FED czuwa! Po takich danych i wcześniejszym,pod nie właściwie zjeździe...będą kupować. Zobacz dzisiejsze minimum na S&P500. A złotko? Wypada jeszcze raz:zapamiętnijmy sobie,że Newcrest Mining ma zwykle rację...tak to wypada(!?). A jak FED czuwa,to i na giełdach bykom może przyjść ochota na zakupy...a złotko...to z tego samego wynika:im gorzej,tym lepiej. Niech drukują,zloto uwielbia te słowo. Znowu ED...w tym momencie to zarazem pierwsze ogniwo łańcuszka(bo pierwszy ruszył),jak i może być ostatnim(bo ruszy dalej,gdy już byki zdecydują się na zakupy na giełdach). Ale to na razie takie,tam...bajeczki. Obaczmy co też Janki wymyślą?
Zeus52 / 2010-08-24 14:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie obserwuję. Jak na razie nie działa zasada,że"Jak trwoga,to do Boga(metali)". Złotko minęło już mój poziom niepokoju,mój poziom lekkich obaw...i doszło do mojego pierwszego poziomu ewentualnego działania. Ale na razie na nim się zatrzymało i odbiło dolnym cieniem...
pablomaz / 2010-08-24 14:42
Panowie, a co ze złotkiem? Spadło do 1211. Są jakieś powody do obaw? Co do dolara to zaczynam sprzedawać powolutku. Oczywiście jestem mbankowcem.
Zeus52 / 2010-08-24 18:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wytrzymałeś ze złotkiem,czy nerwy puściły?
privy / 2010-08-24 15:02 / Tysiącznik na forum
Na razie to tylko penetracja intra, która może sięgnąć nawet 1202. Jeśli jednak to był koniec korekcyjnej trójki to es tut mir leid. Zobaczymy po zamknięciu.
max1224 / 2010-08-24 15:19 / Tysiącznik na forum
kto wie? wygląda że ED idzie w kierunku 1,2447 więc i złotku lekko nie będzie acz już za 41 minut wszystko może stanąć na głowie
max1224 / 2010-08-24 16:10 / Tysiącznik na forum
a ed spenetrował 50% fibo i odbiło od niego jak na razie 1,2612 wybronione
matu / 15.195.185.* / 2010-08-24 16:04
świete słowa max - juez złoto 1225!! :)
paweł77 / 2010-08-24 14:52 / Bywalec forum
dobry moment na wejście w dws gold, czy poczekać?
Ewusiaa / 2010-08-26 20:27 / Czekająca na hossę
powtarzam zapytanie czy to dobry moment na wejscie w dws gold lub dws turcja?
max1224 / 2010-08-26 21:11 / Tysiącznik na forum
co innego posiadanie a co innego otwieranie pozycji w złocie jestem od 8 marca na pewno dobrym momentem było wejść kilka dni temu przy poziomie 1210 teraz? w okolicach 1248 a na pewno 1260 będą problemy jednak liczę że 1300 a nawet wyżej jest możliwe tyle że mam zupełnie inną perspektywę wchodziłem w okolicach 1100 dlatego tak trudno cokolwiek doradzić i stąd zapewne ta cisza no i najważniejsze zmienność nastrojów taka że najlepiej nie ruszać zajętych pozycji
Zeus52 / 2010-08-24 14:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrząc na wczorajszych Janków i aktualnie ich kontrakty,już po wejściu Janków do gry...to groza narasta. Ciekawe. Wczoraj wieczorem obniżono jeszcze prognozy sprzedaży domów. Z minus 11,5% do minus 13,4%. To średnia,więc widocznie większa ilość analityków dokopała się do tego,co my... Różnica jest jednak i tak kolosalna pomiędzy prognozami(-13,4%),a podpisanymi DO początku lipca umowami(-30%). Jednak niespodzianka może być w obie strony. W/g indeksu umów,to analitycy są jeszcze wyjątkowymi optymistami. Ale w/g poprawiającego się wyraźnie w lipcu rynku kredytów hipotecznych(ciągły,mocny wzrost ilości kredytów,do tego kredytów nowych!)...są wyjątkowymi pesymistami. Ale to dopiero o 16.00 się okaże. My tu nic nie wymyślimy. Jeśli przeważy indeks umów,to lecimy w dół. To z resztą jest zgodne z tym,co planujemy od dawna(to dla nowych,nie śledzących na bieżąco wątków). Dyskusja bieżąca jest tylko na temat:czy przed zwałą będzie jeszcze próba odbicia,czy jej nie będzie. Jednak,jeśli przeważy poprawa danych z rynku kredytów(spadająca rentowność 10Y i 30Y)...to wybuch radości może być ogromny. Biorąc pod uwagę obecny wymiar strachu. Pzdr.
student_mel / 2010-08-24 14:25 / Bywalec forum
zbliżamy się do 1,20... mbankowcy czekają czy już działają?
ja chyba dziś połowę dolara oddam z jutrzejszą wyceną.
u2mart / 2010-08-24 14:52 / Tysiącznik na forum
ja czekam wszak czas jeszcze jest, najważniejsze jak zakonczą dziś Janki no i jeszcze dane o 16.00
student_mel / 2010-08-24 14:25 / Bywalec forum
tfuuuu do 3,20 :)
u2mart / 2010-08-24 11:58 / Tysiącznik na forum
a tak z innej beczki.
Dostał ktoś już nagrodę z konkursu skarbca???
Bo u mnie póki co cisza
London / 2010-08-24 12:02 / Bywalec forum
Ale chyba wysyłka od jutra jest ?
u2mart / 2010-08-24 12:28 / Tysiącznik na forum
tego nie wiem, bo nigdzie takiej informacji nie widziałem
London / 2010-08-24 12:50 / Bywalec forum
Gdzieś chyba czytałem ,że wysyłka ma się zacząć od 25.08 . Ale już niepamiętam gdzie to było napisane
privy / 2010-08-24 08:20 / Tysiącznik na forum
1217 to powinien być lokalny dołek na goldzie na dziś i kilka dni naprzód.
Zeus52 / 2010-08-24 13:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Priv. Mam sprawę. Ktoś mnie pytał na maila o PZU...ale robiłem porządki,wykasowałem i teraz nie wiem komu odpisać. A poza tym Ty lepiej się orientujesz w GPW,zainteresowanych pewnie jest więcej,a więc to pasuje bardziej na forum. W/g tego co widzę,to PZU idzie kanałem wzrostowym o przybliżonej szerokości,obecnie: od 375.- PLN,do 450.-PLN. Wczorajszy biały korpus,który powstał już po odliczeniu dywidendy(to plus)chroniony jest na dodatek od dołu wyraźną luką hossy...wygląda pozytywnie. Cóż więcej? To tak technicznie wygląda,ale ten walor ma tak krótką historię,że nie wiem na ile technika ma tu znaczenie...co o tym sądzisz?
privy / 2010-08-24 13:56 / Tysiącznik na forum
GPW tak, AKCJE nie. Jedyna rada trzymać się linii trendu. W kanale sprzedawać na górnej kupować na dolnej bandzie, a tam jest kanał jak ta lala.
Zeus52 / 2010-08-24 14:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
No właśnie. To właściwie chciałem powiedzieć. Nie wiem komu,ale pewnie to czyta...
Zeus52 / 2010-08-24 11:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Powinien,w znaczeniu,że musi...bo lokalna linia trendu jest naruszona...i teraz MUSI być wystrzał intraday w górę,żeby uniknąć czegoś gorszego. Ale myślę,że to dziś nastąpi...świeca z długim,dolnym cieniem. Patrzę na Newcrest Mining(w ML5 to podstawa)....to ciekawostka,ale on zawsze wyprzedza złoto i to o dzień,dwa. Zdarzają się wyjątki,ale rzadko. Tymczasem Newcrest jest tak zakotwiczony...żadne niedźwiedzie go nie są w stanie szarpnąć mocniej w dół. Mało kiedy można z taką pewnością na coś patrzeć i powiedzieć...ale tak to widzę:Newcrest nie może spaść! Wgryzł się zębami w glebę,tak zabezpieczył...cały dół jest tak odcięty,zabezpieczony takimi barierami,że ewentualnie jakiś ruch boczny...a następnie w górę. I jest to mocna pozycja nie tylko do takiego sobie ataku na czerwcowy szczyt...to jest pozycja do potężnego nadbicia czerwcowego szczytu...i to szybkim,gwałtownym,pojedyńczym ruchem. Moment odpału...w tej sytuacji dowolny. Choć dla samego złota są znowu ograniczenia: szybki wystrzał właściwie musi być dziś.Bo inaczej kłopoty i niepewność.
nena93 / 62.233.163.* / 2010-08-24 11:28
SOS ........Bardzo was prosze o odpowiedz ....Czy juz nalezy sprzedac dolara??????? Mam przeczucje , ze teraz pojdzie w gore by za kilka dni spasc....czujecje tez tego blusa??????
Zeus52 / 2010-08-24 12:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Są różnice zdań. Ja podawałem okolice 3,20(3,22)jako kres możliwości dolara. Ale max przesłał mi wykres i wyliczenie,gdzie kres jego obecnych możliwości wypada w okolicach 3,30. To była też jedna z przyczyn(poza groźbą dzisiejszych danych),że zrezygnowałem wczoraj ze zlecenia sprzedaży dolca(SKAN2). To kwestia ryzyka i przeliczenia:ile ewentualnie można zarobić,a ile stracić. W tej chwili ten wskaźnik, nakazuje dolara i tak sprzedać w okolicach 3,20...ale to zasada: zysk/ryzyko. W liczniku ułamka...ewentualne+3%. A w mianowniku: minus...no właśnie. Minus ile? Ale możliwość dobicia do 3,30 istnieje. Tylko spada powyższy współczynnik. Albo inaczej:rośnie współczynnik odwrotny: ryzyko/zysk. Zwłaszcza,że poziom 3,22 to poziom linii szyi RGR i ten wzrost może być ruchem powrotnym. Może znowu,jak przy zejściu w dół stopniowy zakup...teraz odwrotnie?
u2mart / 2010-08-24 11:43 / Tysiącznik na forum
nie czuję ale słucham pandora radio ( działa tylko w USA ale da radę zrobić i w Polsce ), a co do dolca to poczytaj co się pisuje od dłuższego czasu. Ciężko przewidzieć czy już , czy czekać na 3.30 czy będzie jeszcze wyżej czy zaraz poleci niżej by później odbić.
London / 2010-08-24 11:46 / Bywalec forum
ja z blusem też na bakier ;)
max1224 / 2010-08-24 12:38 / Tysiącznik na forum
no ja też dawno od bluesa do metalu przeszedłem i to nie koniecznie szlachetnego aktualnie z metalu to najchetniej OVERKILL jeszcze 30 lat temu było ACDC tyle ze oni się zestarzeli a ja nie he he he
NENA 93 / 62.233.163.* / 2010-08-24 19:21
PANOWIE DZIEKI ! MYSLE , ZE POSZYBUJE NA 3.25
fundek00 / 2010-08-24 09:40
a jak kreski na dolarze wyglądają? :)
max1224 / 2010-08-24 08:26 / Tysiącznik na forum
oj chyba mamy te same kreski;-)) zob poni9żej oczywiście zwracam na to uwagę gdyż bardzo mnie cieszy że u Ciebie jest bardzo podobnie niestety gdy tylko się różnimy w ocenach racja po Twojej stronie stąd dobry nastój
Zeus52 / 2010-08-23 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozostałem w niezmienionym składzie. Już mówię dlaczego. Usilnie szukałem przyczyn takiego słabego zachowania Janków. Szukałem,szukałem...i nic. W piątek byki poszalały,zrobiły młotek na wykresie...po tak złych danych wcześniej,to był byczy sygnał. A teraz absolutnie nic,żadnych danych,żadnego info. Ale znalazłem! Otóż w takim układzie musiałem sprawdzić,czego się boją. Nie teraz,ale np jutro. No właśnie. Boją się i na dodatek mają uzasadnione powody. Na początku lipca był odczyt indeksu podpisanych umów. Ich czas realizacji,to 4-6 tygodni. Znamy już dość ścisłą korelację tych wykresów. Wszak rozsyłałem wykres indeksu przesunięty do przodu i nałożony na wykres sprzedaży domów na rynku wtórnym. Myślę,że niektórzy pamiętają i wiedzą,jaka była zgodność. Otóź teraz,na jutrzejszy odczyt analitycy prognozują spadek sprzedaży o 11,5%. Tymczasem indeks podpisanych umów na początku lipca spadł o 30%! Na dodatek to nie zostało wtedy zdyskontowane,bo raporty kwartalne,odbicie pod nie przesłoniło takie"drobiazgi". A więc już wiemy,czego Janki się tak boją. Prognoza:-11,5%, a indek:-30%. Ot zagwozdka.
max1224 / 2010-08-23 22:42 / Tysiącznik na forum
potwierdzam wspominał o tym PK w tv choć bez tej koleracji a wręcz mówił o prognozie i szansie jaką tak niska prognoza stwarza bo przecież dane choćby ciut lepsze od prognoz to atut byków a w ogóle stwierdził że letnia hossa skończyła się z raportami czas na korektę a wrzesień to statystycznie najgorszy miesiąc dla akcji w usa przy czym jeszcze w tym roku przewiduje kolejny impuls wzrostowy jako grę pod FED i drukowane przez niego dolary masy dolarów to tak z grubsza i bez cytatów
PS. ciekawe co w raporcie napisze i na ile bedzie to zbieżne z wypowiedziami Zeus liczę na Ciebie;-))
Zeus52 / 2010-08-24 00:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
W raporcie nic specjalnego,bo też i nie było o czym. Jednak na priva zwrócił uwagę,że nie można na 100% być pewnym zlych danych...bo ostatnio były dobre dane z rynku nieruchomości,z kredytów hipotecznych. Kurna...chyba go mail zaskoczył...to było po TVN CNBC...i właśnie...on chyba nie zwrócił uwagi na odczyt indeksu z początku lipca. Ale faktycznie dane z kredytów się ostatnio polepszały i to nowych kredytów,a nie tylko refinansowanych....oj max,ciężko. Nadal nic nie wiemy,wracamy do punktu wyjścia. Psia....
London / 2010-08-23 22:17 / Bywalec forum
No dziś mało bycza postawa w Usa i jak teraz dołoży się waluty i GPW to obraz się coraz bardziej rozjaśnia . Jeśli poprowadzimy linie po cieniach 10.07 i z 10.08 wychodzi nam chyba jedna z ostatnich lini obrony przed czymś większym.
romuald_z / 2010-08-23 22:14 / Bywalec forum
No cóż, wygląda, że dziś się pospieszyłem. Przede wszystkim z certami. Zamiast być na +3 z sropą jutro będę najprawdopodobniej na minusie (może niezbyt wielkim) z tym w co się wpakowałem. Z dolarem jest jeszcze cień nadziei, że od środy jakaś korekta jednak będzie. Chociaż po dzisiejszym zakończeniu w USA to też jest to chyba mini szansa.
A zawsze miałem problemy ze zbyt długim przetrzymywaniu zajętych pozycji.
Zeus52 / 2010-08-23 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jest taki element niepewności,że te wykresy indeksu umów i sprzedaży u Janków,były wtedy przygotowane przez PKO BP,które rozsyłałem zimą,miały wtedy przesunięcie 2-miesięczne,a nie 1-miesięczne...więc zawsze jest szansa,że to jeszcze nie przy tym odczycie,ale po następnym będziemy mieli zawał...gdyby tak było,to biorąc dzisiejszy strach Janków...jutro byłaby wielka ulga i wystrzał. Jednak choć korelacja wykresów jest dość ścisła,także liczbowo,to gorzej z dokładnym timingiem. Tyle tylko to nam daje,że jeśli teraz odczyt będzie dobry,to za miesiąc będzie burza z piorunami i trzęsienie ziemi,tak samo,jak z Philadelphia FED w zestawieniu z produkcją i ISM.
Shadowm / 2010-08-23 18:03
Ja również dziś dałem zlecenie konwersji UniDolara, robi się gorąco. Tak jak już Zeus pisał, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to te 2 dni na konwersję w sam raz pozwolą jeszcze trochę zarobić
max1224 / 2010-08-23 16:28 / Tysiącznik na forum
coś mi to wygląda na realizację zysków z obligacji niestety bez wejścia w gpw a to zbyt dobrze nie wróży na przyszłość co do poniższych dyskusji to panowie hola hola przecież to fundy więc nic intra a wszystko w dłuższej perspektywie dolar grzecznie się wznosi a złoto od drugiej strony musi przetestować wyłamane 1216 cel jest jeden 1300-1350 i kilkudniowe obsówki tego nie zmienią tak więc trzymam się założonych poziomów i pozostaję 50/50 ml5/skan2 a zmienię jak któryś osiągnie co ma osiągnąć idealnie by było 3,22 na dolcu i 1216 na goldzie
Zeus52 / 2010-08-23 17:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Ale zobacz. Kolega Romuald,dając zlecenie sprzedaży dolara i zakupu akcyjnych,z realizacją jutro...właściwie realizuje to,co tu było pisane. Wiesz,"następna pułapka na niedźwiedzie"itp...wszystko gra,tylko z jednodniowym,być może poślizgiem. Bo jeśli zakładałem,że dolar w tym ruchu nie wzrośnie więcej niż do granicy 3,22...to może właśnie jest czas na decyzję jego sprzedaży. Decyzja teraz...i niech sobie nadal rośnie,aż do realizacji zlecenia! Wiesz,jak zwykle,po Skandiowemu. Może nawet Romuald będzie miał lepszy timing?
max1224 / 2010-08-23 18:06 / Tysiącznik na forum
jest w tym coś pytanie co ewentualnie kupić?
Zeus52 / 2010-08-23 18:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
U mnie,to wiesz. A co zrobią inni...nie wiem. Ale wiesz,mi nie chodzi o cały portfel(70%Gold),ale o te 30%SKAN2(dolar). Jeśli zakładam,że dla dolara 3,20-22 w obecnym czasie to szczyt możliwości...podkreślam: w obecnym,najbliższym czasie. Tydzień,może więcej. To po co ma trzymać coś,po czym spodziewam się strat,już po osiągnięciu szczytu. A w co to wrzucić...to inna sprawa. Wiem,że Ty wiesz,o czym ja myślę...z resztą,struktura portfela wiele mówi,ale to moje osobiste zboczenie. Pozostali nie muszą się tym kierować.
max1224 / 2010-08-23 18:44 / Tysiącznik na forum
tak sobie tego dolarka oglądałem i powiem Ci że wszystko jest kwestią interpretacji jest też taka że dziś stukamy w linię o której piszesz a jakby przeliczyć falami i fibo to ten ruch może wyjść równie dobrze na 3,3088 za pól godzinki podrzucę Ci rysunek na maila teraz muszę wyjść na spacerek
Zeus52 / 2010-08-23 19:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złotowka ma jednak siłę. To dzisiaj,to raczej nietypowy zbieg kilku okoliczności. Obligacje,Węgry,projekcje członków RPP...i zastój na ED.
max1224 / 2010-08-23 19:38 / Tysiącznik na forum
a może też dystrybucja akcji i przygotowanie do opuszczenia regionu przez zagranicę jako dopełnienie tego co u janków?
Zeus52 / 2010-08-23 20:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz. Ogólnie scenariusz jest na większe spadki,jednak była okazja aby byki się wykazały...i jakoś na razie do zakupów ochotników u Janków brak...może faktycznie zaczekam. To wszystko może się sprawdzić:wyskok w górę indeksów,próba ratowania się byków...i dopiero później,w razie niepowodzenia zwałka. Ale utrafić to wszystko...jaki timing wydarzeń? Czasami się uda...cóż,jeszcze zerkam,ale zdaje się że po piątku animusz byków za oceanem gdzieś wyparował...Jednak ten poziom 3,22 ..żeby to przebić. To może być niełatwe.
max1224 / 2010-08-23 20:49 / Tysiącznik na forum
zgoda ale wtedy i tak będziemy z inwestycją na plusie więc ew. cofka lub zatrzymka nie zaszkodzi a w razie większych spadków na giełdach ten poziom trzaśnie jak nic i to nawet nie zauważymy kiedy
u2mart / 2010-08-23 19:11 / Tysiącznik na forum
Max jak się zdecydujesz zamienić dolca w mbanku daj znać. Nie wiem czy poczekać z nim jeszcze czy też już zamieniać
Zeus52 / 2010-08-23 17:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co do zwykłej realizacji zyskow z obligacji...teraz ja zapytam:czy pod nickiem"max"nie ukrywa się Kiepas z forexu?
Zeus52 / 2010-08-23 17:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu...czy widzisz u mnie panikę? Na gold obserwuję najpierw dolny cień piątkowej świecy. Jego pokonanie,połowa czarnej gromnicy,to dopiero pierwszy punkt niepokoju...nic więcej. A zobacz,co jest poniżej,z resztą napisałeś powyżej...to nawet lepiej pasuje do piątki wzrostowej."1"...później krótsze od"1",trójka...więc piątka będzie jeszcze krótsza,z małym nadbiciem trójki...pewnie skończy się u szczytu czarnej gromnicy(?)...już to przemyślałem,zanim napisałeś...będzie okazja na wyjście przed większą korektą. I to pasuje do teorii odbicia na indeksach i ED...właśnie niedużego. A czasu dokładnie nie wycyrklujesz...może kolega,tu niżej ma właśnie rację,że dał zlecenie sprzedaży dolca i zakup akcji. Pamiętajmy o dwudniowym wyprzedzeniu. Może to,co pisałem się sprawdzi...ale z jedno-dwusesyjnym przesunięciem do przodu. A wtedy byłoby akuratnie? Niepokoi silny odwrót od złotówki,już wcześniej. Bo teraz nie dziwi.
max1224 / 2010-08-23 17:52 / Tysiącznik na forum
nie chodziło mi tu o panikę a raczej nakręcającą się koninkturkę kombinowania a wtedy wiadomo łatwo przekombinować więc takim głosem nieco uspokającym i hamującym kombinacyjne zapędy chciałem się z Wami podzielić zaś co do wniosku o obligacjach to naprawdę do tego nie trzeba Kiepasa jeśli giełda rośnie i rośnie dość znacznie dolar a w ubiegłym tygodniu mieliśmy istne szaleństwo na naszych papierach dłużnych to co to może być ??
Zeus52 / 2010-08-23 18:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak...jasne. Zwłaszcza,że złotówka osłabła do dolara a także do euro. Dochodzą Węgry...a ponieważ to ten sam region,handlujemy z nimi,więc i złotówce się dostało. Także sprawa projekcji naszego wzrostu gospodarczego+względnie niska,jak na razie inflacja. To wszystko razem zadziałało na korzyść euro i dolara. Ale takie rzeczy to impuls jednorazowy,okazyjny. Bo ED akurat odpoczywał...jutro już to odpadnie,a ED raczej zrobi co najwyżej(może powinienem napisać:"co najniżej"?)wycieczkę do 1,26 i tyle. Z resztą okolice 3,20 wynikają z tej mini-flagi na wykresie USD/PLN i tam też przebiega właściwa linia trendu spadkowego. Tam najpóźniej nastąpi(chyba,że wcześniej) zwrot w dół. Więc uprzedzając wydarzenia...
London / 2010-08-23 18:00 / Bywalec forum
Dokładnie ,wzrosty na GPW patrząc względem walut wyglądają conajmniej "dziwnie"
max1224 / 2010-08-23 18:09 / Tysiącznik na forum
tylko jak brać poprawkę na obligacje to wszystko jasne;-)
privy / 2010-08-23 18:09 / Tysiącznik na forum
To prawdopodobnie realizacja zysków z długu także na razie spoko.
Zeus52 / 2010-08-23 14:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
A dla złotników informacja,że Newcrest Mining(podstawa ML5)w piątek wybadał czerwcową lukę bessy górnym cieniem,a dziś w nocy ją pokonał białym,bezcieniowym korpusem. Może niezbyt okazałym,nie udało się wyjść wyżej,ale jednak. Akurat więcej miejsca pomiędzy luką,a szczytem nie było. Przyczaił się teraz ponad luką,a tuż poniżej czerwcowego szczytu i czeka...teraz każdy,najmniejszy nawet ruch wyznaczy kierunek.
privy / 2010-08-23 15:24 / Tysiącznik na forum
A ja bym z goldem uważał. Mamy niemal gotowy układ 5-3- i teraz może zacząć się kolejne 5.
Zeus52 / 2010-08-23 16:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z resztą,te opcje...czy to"1-2-3-2-5"w górę,czy tylko trójka"a-b-c"nie tylko ja uważam,i nie tylko mi to na razie nie pozwala spokojnie siedzieć. Dlatego pewnie Newcrest Mining tak sprytnie się usadowił dziś w nocy...
romuald_z / 2010-08-23 16:17 / Bywalec forum
Witam. Złoto zmieniłem już w ub. tygodniu na short ropę, a dziś całą sropę wymieniłem na NE, DAXa i RTS. Poszły też zlecenia konwersji dolara w akcje (GPW i UK equity). Wycena jutro.
Zeus52 / 2010-08-23 17:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z drugiej strony,myśląc po naszemu,Skandiowców,myśleniu...dwa dni na realizację...jeśli zakładasz,że dolar dojdzie do max 3,20 co z resztą wydaje się bardzo możliwe...to faktycznie,może decyzja sprzedaży dolca jest w sam raz. Mamy czas na decyzję,jeszcze trochę godzin...przemyślę to.
Zeus52 / 2010-08-23 16:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trudno mi to skomentować...na razie czekam w bezruchu. Jak już w poprzednim wątku pisałem,przewaga niedźwiedzi na indeksach,od Wig20,po S&P500...od surowców,po ED...nie ulega wątpliwości. To właśnie byki są w narożniku,na linach...i muszą się wykazać siłą. To ich jedyna szansa...silne i szybkie odbicie w górę. Niedźwiedzie właściwie nic nie muszą,one nie muszą się niczym wykazywać,bo już to zrobiły,a teraz pozostaje im tylko czekać na jakiekolwiek potknięcie byków. W piątek,u Janków można rzec,że byki się wykazały...o tym pisałem. Że to daje szansę na podtrzymanie akcji i odbicie. Ale pisałem też,że nie liczę,iż będzie duże. To raczej tylko dla nabrania impetu w spadaniu i przebiciu wsparć. Ale poczekajmy,bo szansa na większą akcję byków jednak jest po piątku duża...poczekajmy,zobaczmy,czy ją wykorzystają. Dla Wig20...już pisałem na priva,w mailach...sytuacja jest groźna,bo po raz pierwszy nie został pokonany poprzedni szczyt. Zwrot w dół z połowy szerokości kanału...nie wiem,co jeszcze może być bardziej niedźwiedzim sygnałem...tylko przebicie w dół linii trendu...ale,jak pisałem wcześniej,liczę bardziej na próbę ponownego ataku byków...choć już słabszą,bez dojścia nawet do ostatniego szczytu. O połowie kanału nawet nie myślę. Po prostu,taka próba powinna być. Inaczej mówiąc,wszystko jest jeszcze możliwe,choć dla byków trudne. I sądzę,że jakie by te potyczki nie były,to ostatecznia przegrana byków jest bardziej prawdopodobna. Po prostu muszą,ale to koniecznie,teraz się wykazać. Mają taką szansę i tyle. Ale decyzja w takim momencie...trudna sprawa...niech to powyżej posłuży za komentarz. Decyzja i tak należy do każdego z osobna.Pzdr.
Zeus52 / 2010-08-23 15:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale o którym"5"myślisz? O tym"5"w górę i"3"w dół? Bo jeśli tak,to faktycznie,grozi nam"5".....w cudzysłowie"grozi". Ale na poziomy negacji wzrostowej piątki,oczywiście,że należy uważać...istnieje taka opcja i biorę ją pod uwagę..
privy / 2010-08-23 18:06 / Tysiącznik na forum
Ja mam chyba jakąś skazę genetyczną do złota bo więcej tam shortuje. Widzę jeszcze jedno w miarę bezpieczne podejście do góry okolice 1243-1245 a potem karuzela ze wskazaniem na spadek. Z tym 5-3-5 to raczej spojrzałem na bliższy czas czyli 5 jako ostatni spadek, 3 jako korekta. Biorąc jednak pod uwagę realizację potencjalnego orgr-jusza to wychodzi podwójny szczyt max1260 i sajonara. Ja tam ufam jednak tylko swoim kreskom a one mówią achtung i jeśli pójdzie na 1260 to pojawi się na nich ''red alert''.
Zeus52 / 2010-08-23 18:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście to poniżej to w razie realizacji się scenariusza,na jaki liczę. Zawsze może być szbsza rejterada. Także ten zakres 1300$(do tego nie wiem,z jakim nadbiciem)...na to też już nie liczę w tym,jednym ruchu...już staje się niemożliwe...musiałaby trójka być dłuższa od jedynki. Dużo dłuższa. A tymczasem już jest krótsza. Niewiele,ale jest. Więc piątka może być(powinna)falą najkrótszą. A więc po drodze czeka większa korekta. Bo traktuję to,tę całą lokalną piątkę...jeśli tak będzie,że się ułoży...jako dopiero dużą jedynkę impulsu. Czy więc będę wyskakiwał po drodze...tak po prawdzie,to nie chce mi się...ale z drugiej strony,trochę się boję...bo jednak ta piątka lokalna wypadnie prawdopodobnie poniżej szczytu...i tu zagrożenie,o którym piszesz,groźba podwójnego szczytu,więc będę tym razem musiał...ale podobno nie da się dwa razy wejść do tej samej rzeki...może wyjście na czas korekty,będzie tym razem błędem?
Zeus52 / 2010-08-23 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiem. Zauważyłem od razu(jak pewnie dało się doczytać)o czym pisałeś,bo sam o tym też myślę,o różnych opcjach...co jest właściwą trójką,a co piątką itp. Z tym,że mi w pobliżu 1264$,jak sądzę pojawi się:achtung! Ale niekoniecznie:sajonara. Przy 1300$...to tak. Tu już będzie chyba:Sajonara. Domo arigato gozai masta!
privy / 2010-08-23 18:53 / Tysiącznik na forum
Rzuć okiem na wykres week na gold i pomyśl co na 1264 będzie działo się z histogramem. RSI da wówczas dywergencje a STS będzie w prawdziwym kosmosie. O 1300 nawet nie myślę.
Zeus52 / 2010-08-23 19:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że pisaliśmy w tym samym czasie,choć wysyłka się różni. Zobacz wyżej. Właściwie to samo,choć bez wskaźników. Jeśli ten ruch na 1300 odbędzie się w ten sposób,jak powyżej,przedzielony korektami...no właśnie,wtedy wskaźniki też się inaczej ułożą. Na razie czekam na przebicie linii trendu na RSI,anulowanie negatywnej dywergencji...przecież korekta,którą wskazywała,już się odbyła. Mam nadzieję,że się odbyła. Tem dylemat właśnie,o którym piszemy.
Zeus52 / 2010-08-23 12:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jaja...wszyscy napalili się na spotkanie premiera z prezesem BoJ...i że może uzgodnią jakiś zastrzyk kasy,albo interwencyjkę walutową...nawet na forexie już gra pod nią była. Ha,ha,ha...Ci,co dostali przed niedzielą maila,max,priv,u2mart,student....wiedzą,z czego tak się haham...Premier Japonii stwierdził dziś,że:"Nie ma takiej potrzeby. Do spotkania dojdzie,jeśli zaistnieje taka potrzeba"
student_mel / 2010-08-23 12:12 / Bywalec forum
ładnie, ładnie... :)
Zeus52 / 2010-08-23 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,nie pamiętam,abym do premiera Japoni wysyłał w sobotę maila...ale może dotarł do niego okrężną drogą...i zgodził się z moją sugestią,że jeśli wszystko idzie zgodnie z matematycznym modelem impulsu fiskalnego...to po co spotkanie i jakakolwiek interwencja? Posłuchał...:)
u2mart / 2010-08-23 12:32 / Tysiącznik na forum
Może być znacznie gorzej Zeusie, bo że grubasy czytują forum to wiadomo nie od dziś ale być może włamują ci się do skrzynki )))
edek pomimo wzrostów indeksów stoi w miejscu a zielony do plna zyskue w takich okolicznościach co mnie bardzo cieszy
Zeus52 / 2010-08-23 12:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Albo jeszcze coś innego...ja to wysłałem,bodaj do 15 osób...ktoś z nich jest widocznie Ninja :) A żeby było śmieszniej,to zobacz na GPW...Czołówka najmocniej rosnących...same centrum zainteresowania! IGroup,Pol Aqua. A do tego jeszcze City Inter,obudził się po przesileniu i korekcie,i Hawe...
u2mart / 2010-08-23 12:48 / Tysiącznik na forum
widzę widzę i tak mi świta że może by ponaganiać na zielonego )
Zapodaj jakąś rekomendację dla tego papiera i zostanie nam tylko trzymać się fotela jak to odpali i liczyć zyski
Zeus52 / 2010-08-23 13:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,ale na forum(w nocy,na gorze poprzedniego wątku)było tylko o Pol Aqua i IGroup...reszta,City Inter i Hawe,to było poza forum,z resztą to wcześniejsze typy...widocznie jednak skrzynka :) Hi,hi...wiesz,bywalo,że połowa Top 10 się zdarzała,ale taka bardziej porozrzucana...ale to,to mi przypomina...jak na wyścigach konnych...pierwsza czwórka? A co do dolara...owszem,cieszy. Ale to dopiero Janki,zdecydują...poprzez giełdy i EDa. Jeśli podtrzymają atmosferę,to dolarem się długo nie nacieszymy. Ale na to,wtedy złotko będzie lekiem.
u2mart / 2010-08-23 13:14 / Tysiącznik na forum
złota nie posiadam, więc wolałbym na czas myknąć z dolca w pieniężne bądź akcje
Zeus52 / 2010-08-23 14:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrzymy na EDa,a zapominamy o czynnikach wewnętrznych. Otóż stan gospodarki i wskaźniki inflacji odsuwają na dalszą,nieokreśloną bliżej przyszłość,podwyżki stóp przez RPP...i dzięki temu mamy słabszą złotówkę...co nam odpowiada,z resztą(dolar).
u2mart / 2010-08-23 14:35 / Tysiącznik na forum
te wewnętrzne czynniki w naszym kraju bez urazy ale jak dla mnie nie wiele pomagają naszej walucie. Jakby tylko znów się rozdmuchało telenowelę Grecja w opałach albo coś w ten deseń to nawet najlepsze wskaźniki a naszym kraju nam nie pomogą bo znów pójdziemy do wora z resztą bloku tej części Europy, a jak indeksy zanurkują to już w ogóle
Zeus52 / 2010-08-23 14:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakiej urazy? Ja to wiem. Ale w sytuacji postoju EDa,oraz zielonej GPW,to właśnie pozostaje czynnik wewnętrzny,wypowiedzi członków RPP,który akurat w tym momencie jest języczkiem u wagi i mamy dolca na zielono. A poza tym na dłuższą metę,w dłuższym terminie to jednak czynnik wewnętrzny odgrywa dużą rolę. To determinuje to,czy złotówka jest słaba,czy mocna...są wahania krótkie,zależne od EDa i nastrojów zewnętrznych,to jest silnie widoczne na krótką metę,ale te wahania dążą do jakiegoś kierunku
Zeus52 / 2010-08-23 13:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prostu ED na razie zachowuje się wstrzemięźliwie i na tym chwilowo korzystamy(dolar)...ale później,po wejściu Janków do gry,po 14.00 a zwłaszcza po otwarciu...w piątek,to było jednak u nich,na indeksach,zwycięstwo byków...po takich danych nie można tego inaczej nazwać.
Miron11 / 192.249.36.* / 2010-08-23 17:30
Ja teraz siedze w DWS Gold. Jak myślicie bedzie jeszcze szlo w gore. Co ty sądzisz Zeus52. Może jakaś rada?
Zeus52 / 2010-08-23 17:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Źadnej rady być nie może. Po prostu czytaj na bieżąco...ja bym żadnych gwałtownych ruchów nie robił. Z resztą,przenoszę się właśnie na górę wątku,do maxa,bo coś mi nie daje spokoju.
privy / 2010-08-22 21:37 / Tysiącznik na forum
A ja od paru tygodni zastanawiam się, skąd masz kalendarz z tymi datami?
Moja prognoza jest taka: mamy jeszcze 2% spadków bez konsekwencji na wigwamie, jeśli pójdzie niżej może zmienić się trend długoterminowy na spadkowy stabilny. Tak czy inaczej w tym tygodniu należy szukać okazji do wejścia w akcje a w przypadku zejścia pod 2400 natychmiastowa ewakuacja.
student_mel / 2010-08-23 10:07 / Bywalec forum
ale jakiś błąd się wkradł?
u2mart / 2010-08-23 10:34 / Tysiącznik na forum
hehe zazwyczaj wątek zaczynamy od poniedziałku tak jak i giełdy.
Szczerze nawet nie zwróciłem uwagi ale jak zauważył priv może masz stary kalendarz )
London / 2010-08-23 00:22 / Bywalec forum
Wydaje się ,że przedział 2400 -2450 jest kluczowy i pokaże w którą stronę będziemy się kierować .
Zeus52 / 2010-08-23 06:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Konkretnie,to przebicie 2435p. grozi zjazdem o 100p....ale to chyba jeszcze nie teraz...
Zeus52 / 2010-08-23 06:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Konkretnie,to przebicie 2435p. grozi zjazdem o 100p....ale to chyba jeszcze nie teraz...
London / 2010-08-23 10:30 / Bywalec forum
Dla mnie jednak te 2400 ważniejsze . Tam jest zgrupowanie średnich + 50% fibo ostatniej fali wzrostowej .
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy