25 II - 1 III

tedchom / 2013-02-25 00:06
Jako że już jakiś czas nie otwierałem wątku niniejszym to właśnie uczynię. Liczę na dobre opuszczenie rynku po dzisiejszej wycenie. Potem niech się dzieje co chce. Odpowiadał by mi zjazd ale miejsca nie ma już zbyt wiele;(
Wyświetlaj:
privy / 2013-03-01 11:18 / Tysiącznik na forum
Na rudej małpie klasyczne odcięcie prądu. 4 miechy jednym ciachnięciem. Robi się ciekawie.
tedchom / 2013-03-01 11:36 / Tysiącznik na forum
Rudej małpie? Cóż to za index?
privy / 2013-03-01 12:19 / Tysiącznik na forum
KGHM
tedchom / 2013-03-01 13:09 / Tysiącznik na forum
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa no logiczne dzięki
Zeus52 / 2013-02-28 16:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jankesi wczorajszych posesyjnych planów zakrycia cienia i ataku na czarny korpus z początku tygodnia raczej nie zmienili. Tym bardziej po danych...liczba wniosków o zasiłek spadła...no,to może niepokoić o to,co zrobi FED...zwłaszcza,że to się dzieje w lutym...a co to dopiero będzie,gdy przyjdzie wiosna. Ale wiadomo,że Ben nie jest skory do zbyt pospiesznego zaostrzania polityki...do 6,5% bezrobocia droga i tak daleka. Chicago PMI...ładnie,ładnie...prosta droga do niezłego odczytu ISM...po co więc te kombinacje...nie wiem. No,chyba że jest coś na rzeczy,o czym może nie słyszałem.
Zeus52 / 2013-02-27 21:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Buldożer ciśnie. DJIA to jest już ponad zamknieciem z 15 października 2007r.,właściwie w ramach zmienności świecy dziennej z 11 października,na której padł rekord wszechczasów.
Zeus52 / 2013-02-27 18:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i ładnie nam się windows dressing rozwija...tak,tak...windows dressing...luty jest nieco krótszy,gdyby ktoś zapomniał. :) Kurna,zapomniałem znowu podciągnąć wyżej stop...tak leży odłogiem na wczorajszym minimum...eee,tam...teraz nie mogę,bo rynek zamknięty...a poza tym,cel był inny...tak,jak pisałem:złapać dno w czwartek,doprowadzić do stopa na choćby małym plusie(przy zabezpieczeniu przed przegrywającym Montim na gold)...i niech sobie leży wszystko,na dłużej....by nie musieć zaglądać co godzinę i sprawdzać,co się dzieje. Małe wejście,na dłużej...będziemy zaglądać tak,jak do funduszy...raz na jakiś czas...za parę dni,za tydzień...jak w QUE2,tylko lewar realny wychodzi nieco wyższy niż 2. Można by ustawić jeszcze mniejszy,nawet 1:1,albo mniej...jak kto chce i jaki ma poziom ryzyka w planach....chociaż...ryzyko(?)...wychodzi się w sekundę,a nie kilka dni,czy tydzień...czasu też na zaglądanie i pilnowanie wcale tracić nie potrzeba,przy tak niskim lewarze...po prostu wchodzę 1/10 kapitału...lewar realny=5. Wchodzę 1/20 kapitału...lewar realny=2,5 itd. Opłat za zarządzanie ect, żadnych...jedynie spread(czyli prowizja) przy każdym wejściu(przy dobrym trafieniu parę sekund ruchu to załatwia,góra parę minut)...gotowka dostępna natychmiast...kliknięcie i przelew na konto,często w tym samym dniu. Co jeszcze dodać? Aaa..! Podatki...fundusze parasolowe ect...taaa...tyle,że na FRX też płacisz podatek dopiero od tego,co przelejesz sobie na konto...wypłacisz,jeśli masz zysk. Czyli jest pewne podobieństwo. Na FRX,w odróżnieniu od funduszy parasolowych(spróbuj wyciągnąć więcej niż wpłaciłeś,zobaczysz,jaki to parasol) nikt ci nic nie potrąca...rozliczasz się z fiskusem sam,na własną rękę. Dostępność rynków....no nie wiem,czy jest gdzieś większa poza FRX....dowolne pary walutowe,dowolne surowce...obligacje,indeksy. Nieco się rozgadałem...ale od dawna taki miałem zamiar,by o tym napisać....zebrać do kupy i rozwiać garść MITÓW na temat funduszy i FRX..."nie każdy ma czas","ryzyko","koszty,podatki"....no,a teraz to mnie pewnie zgnoją za coś takiego na wątku funduszowym. Ale proszę Was o litość...i tak siedzę w fundach i nie psioczę na nie,każdy niech robi co chce...a to potraktujcie tylko jako małą dygresję...taki dodatek,do poważnego przemyślenia. Jako np dodatek do fundów. Nawet jako zabezpieczenie....z fundów nie zdążyłeś zwiać na czas,a tu wszystko się wali? No i co z tego...można hedżować pozycje w QUE2 krótką pozycją na FW20 na FRX....straciłeś w fundach,zarobiłeś na FRX. Chcesz,to zysk możesz przelać na na Skandię i zakupić jednostki QUE2,które w tym czasie staniały. Choćby po to warto by się tym zainteresować. Pozdrawiam All...i...tylko bez rękoczynów wobec mojej osoby,bardzo proszę...:)
defro / 92.40.253.* / 2013-02-27 19:09
zeus = twórca nowego gatunku literatury
stock market\forex science fiction
Zeus52 / 2013-02-27 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Znowu leków nie wziąłeś!?
Zeus52 / 2013-02-27 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi...najbardziej to mi się podoba Dow Jones połykający czarną gromnicę...bez gryzienia,w całości...
''privy'' / 83.25.135.* / 2013-02-27 18:38
Wzrost się albo właśnie skończył, albo po krótkiej korekcie nastąpi poprawka. Od jej charakteru będzie zależało czy nie nastąpi suprajs. Tylko trochę czasu mało na taki manewr, zobaczymy.
Zeus52 / 2013-02-27 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
A sprawdzałeś moje wyliczenia na włoskich 10-latkach? Bo tak wypada,że tak by wyszło...za 1 lot"sell" ponad 13000.-PLN... I pytanie...dlaczego nikt tym się nie zainteresował...ja także. Jeszcze wczoraj pisałem"czy ktoś pojeździł sobie na tym,JEŚLI MIAŁ DOSTĘP"...kurna,ja przecież mam dostęp. Tylko,tak jakoś wypadło,że dotąd to pomijałem. Na forum też nikt nie zwrócił uwagi,że nie tylko waluty,surowce istnieją...i jakoś,tak samo z siebie to się pominęło. Ale powinniśmy o tym pamiętać....
Zeus52 / 2013-02-27 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
To jest windows dressing...luty ma 28 dni,a dziś mamy 27 lutego...duzi gracze,fundusze,uzupełniają portfele...zakupy rozłożone na całą sesję z powodu ich ilości...to jak buldożer. A pod buldożer raczej nogi się nie podstawia.
''privy'' / 83.25.228.* / 2013-02-27 20:38
Luty już mają na plusie, zresztą co to za miesiąc pod WD? Chyba zwyczajna reakcja na dane.
Zeus52 / 2013-02-27 20:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Albo raczej zniwelowanie dość nieprzemyślanej i bezsensownej reakcji na Włochy...no i do tego Bernanke...choć,gdyby o niego chodziło,to złoto by nie spadało. Pozostają więc dane,przemyślenie Włoch...i koniec miesiąca. Poza tym,szczyt z 2007 przyciąga...a obserwowałeś waluty? Jak pary jenowe czaiły się pod górną bandą trójkąta intra...czaiły,czaiły nie odpadając i szykowały do skoku. I pooo...oszło wybicie górą z trójkąta na USD/JPY i EUR/JPY.
Zeus52 / 2013-02-27 16:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dość mocne dane dziś się pokazały. Zamówienia na dobra trwałe...ogólne dużo poniżej konsensusu,ale te mało się liczą. To,co się liczy,dane o zamówieniach bez środków transportu(najistotniejsze!)...+1,9% wobec oczekiwań zaledwie+0,2%...tak,że w tych danych kompletny szok in plus. Do tego budowlanka...co prawda tutaj wzrosty od dawna nie dziwią,ale poziom dzisiejszego odczytu to jednak szok nawet dla optymistów. I teraz się rozstrzygnie...czy taki zestaw dobrych danych zostanie właściwie wykorzystany przez byki...jeśli tak,to w porzo. Jeśli nie...no,to mamy problem.
Zeus52 / 2013-02-27 15:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten fragment jest wybitnie tylko dla forexowiczów,więc resztę przepraszam.Mam małą uwagę do ala, privego....kurna,pewnie nie wiecie co właśnie ćwiczę...i to na bossie...nie wiem,dlaczego nikt na forum o tym nie wspomniał wcześniej. Włoskie 10-latki. Zainteresujcie się obligacjami,a nie ciągle waluty,futures na indeksy...oczywiście to dotyczy i mnie samego. Też nie zwróciłem uwagi na taką możliwość. A tymczasem...FBTP10...nawet wejście niewielkie...1lot=2265 PLN... Jedna transakcja,jedno kliknięcie w poniedziałek dałoby z jednego lota ponad 13000.-PLN zwrotu...do wtorku,w kilkanaście godzin.Zamiast kisić 1lota gold i FW20+lokalnie w GBP/PLN,można było wyciągnąć ponad 50000.-PLN zwrotu z tej samej kasy,ale wrzuconej w FBTP10. A właściwie można było załatwić i częściowo gold i sell na FBTP10. Piszę po to,abyśmy zwrócili uwagę na inne możliwości tkwiące w platformach FRX...nie tylko waluty,surowce i F-indeksów tam są dostępne....są też obligacje,włoskie,hiszpańskie,niemieckie bundy,jankeskie 10Y,nasze....to tyle,tak bardziej pod rozważenie potencjalnych możliwości.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-02-28 08:06
Mediolan poszedł jak burza;-),ogolnie przestalem zerkac oblligi panstw eurolandu,czasami szwabskie zerkne na ktorych gralem ze 3 razy w zyciu;-) identyczna sytuacja z obligami na naszym rynku,nie tykam ,jak ktos daje rade to smiało;-)banan ,jakas zmiana zachowania od 3 dni ,wczoraj przy dotknieciu 2441 odpalił wyzszy dołek na fw z dziennego interw.,obecnie cel 2508-12 ,podobno zawsze nalezy miec jakis podczas otwierania pozycji;-)
Zeus52 / 2013-02-28 11:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Okazja była,bo Monti i tak nie miał szans i to absolutnie żadnych...a co niezmiernie zadziwia...rynek jakby o tym wcześniej nie wiedział. I tu tkwiła szansa i okazja...kurna,taki zjazd(na 10ITY.B strzał w górę)....4 godzinowe świece. Czyli tak po prawdzie to tylko 4 godziny,choć rozbite na dwa dni. Ale cóż,było minęło...trudno.
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-02-28 08:13
ps.opcje zerkałem na banana stock ,jak kupisz nie w pore to nieraz musi pojsc 1% w Twoja strone cena abys wyszedł na swoje,tam to mozna probowac ale w ostatnim miesiacu przed wygasem jak cos
Zeus52 / 2013-02-27 14:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i na FW20 pozostają longi z czwartkowego dolnego cienia...jednocześnie taki sobie młoteczek na Wig20,gdyby ktoś dotąd go nie zauważył...
Zeus52 / 2013-02-26 20:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gminna Spółdzielnia zarządziła,iż średnia cena złota ma wynieść 1600$/ozt w tym roku,a w przyszłym już tylko 1450$/ozt...
Zeus52 / 2013-02-26 19:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja jestem tylko ciekaw,czy ktoś się skusił(jeśli miał dostęp) i poszalał na włoskich 10-latkach....
Zeus52 / 2013-02-26 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja jestem tylko ciekaw,czy ktoś się skusił(jeśli miał dostęp) i poszalał na włoskich 10-latkach....
al_ lub wierny czytelnik / 89.70.15.* / 2013-02-26 09:46
Technom,gratki za podjecie słusznej decyzji
Zeus52 / 2013-02-26 17:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
"a co dalej,zobaczy się"...cóż,już zobaczyłem. Ale nie sądziłem,że nastąpi to tak szybko....a ja w domu będę dopiero za jakieś pół godziny...nic to,i tak jest nieźle.
Zeus52 / 2013-02-26 16:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niooo...z tym złotkiem to było niezłe...tylko na krótko i to minimalnie poszło ponad poziom wyjścia....można rzec,że wyszło w miarę optymalnie...od prawie minimum w czwartek,do prawie maximum dzisiaj. A co dalej...zobaczy się...ale to był lot...:) (słowo o wielu znaczeniach)
Zeus52 / 2013-02-26 12:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i sprawa sama się rozwiązała na stopie na cieniu z godzinówki na gold...sam sobie odpowiedziałem na pytanie...takiej pozycji na niezbyt pewnym gold się nie trzyma,ją się kasuje póki wygląda,jak wygląda...a z drobnymi na FW20...istotne jest dzisiejsze minimum...tam poczekam.
Zeus52 / 2013-02-26 11:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,mam mały problem...mogę podstawić stopa na FW20,wychodząc nawet w razie Niemca na małym plusiku...ale trochę szkoda pozycji(minimum z czwartku). Ale w razie draki,bez stopa...będą straty. Ale z drugiej strony mam też pozycję long na gold...też minimum z czwartku. FW20:1lot/FGold:1lot...czyli po równo... :) Sam grasz,więc wiesz dlaczego ten uśmieszek na końcu... Dzięki gold mam"głęboką kieszeń"wobec FW20...obecnie nawet bardzo głęboką. Fajnie byłoby wytrwać w longu na FW20...i zostawić to z tej pozycji na dłużej. Ale z drugiej strony...jeśli pójdzie nie po myśli...byłoby szkoda,bo niewiele brakuje do zagrania na gold 2 lotami...gdybym skasował FW20+środki wolne....kurna,i tak nikt za mnie nie zdecyduje...głupie pytania zadaję...
tedchom / 2013-02-26 00:22 / Tysiącznik na forum
Zastanawia mnie ML5 cena jest ok. Jeszcze tylko przeglądnę i może część kasy włożę.
privy / 2013-02-25 04:38 / Tysiącznik na forum
Ano nie ma. Dalszy zjazd byłby wejściem w szeroki boczny trend. Mamy na razie potrójne wsparcie.
tedchom / 2013-02-25 10:58 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem to jest jeszcze miejsce do okolic 2270na tygodniowym
Zeus52 / 2013-02-25 10:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
A jak Ci się podoba jazda na wspominanym w niedzielę GBP/PLN? Nawet podbitka była,jako okazja do sprzedaży funta za PLN...to z niedzieli,to chyba był z tych udanych wpisów...:)
privy / 2013-02-25 19:57 / Tysiącznik na forum
No ładna ładna.
Zeus52 / 2013-02-25 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
I mimo tego,co widać,ciąg dalszy nastąpi....przyznaję od razu,żeby nie było o bajkopisarstwie...nie wszedłem grubo w sell na GBP/PLN...z braku środków, tylko lekka pozycja. Wiesz,jak było w środę..."b_uy"na gold...podciągnięcie nocy stopów uratowało plusy...niestety,ten niewydarzony fixing na FW20(wiesz o czym mówię,bo pisaliśmy o tym),nie pozwolił rano wyjść z tarczą...straty...później łapanie noża,o którym pisałem...jeszcze większe straty. Ale w czwartek,z uporem osła znów łapałem dołek na FW20,a także na gold...w obu wypadkach to jest teraz dolny cień...pozycje zajęte od czwartku. Łapalem dołek,bo w tym położeniu ten zjazd powinien być tylko i wyłącznie dla wypłoszenia najtwardszych graczy. Wypłoszenia ostatnich optymistów. Dlatego zabrakło kapitału na większe wejście w sell na GBP/PLN...tylko lekkie pozycje...to był tylko taki dopalacz.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy