28 III - 01 IV

u2mart / 2011-03-27 22:08
No jak co tydzień widzę, że nikt nie pali się otworzyć nowy wątek więc ja to czynię, a że nie robiłem tego długo to może tydzień będzie udany dla fundów akcji czego życzę wszystkim którzy takowe posiadają
Wyświetlaj:
u2mart / 2011-04-01 18:34 / Tysiącznik na forum
Tak czy siak tydzień uważam za udany, wzrosty były, w20 wybił się górą. A dlaczego ?
W końcu wątek tygodniowy otworzyłem )))
Przyszły tydzień obstawiam wzrosty również a co za tym pasuje mi otworzyć nowy wątek w niedzielę co by passy nie przerwać.
Miłego weekendu wszystkim czytającym życzę )
Zeus52 / 2011-04-02 13:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Słusznie,słusznie...wiemy,kto powinien więc otwierać wątki...
u2mart / 2011-04-02 14:47 / Tysiącznik na forum
Wiemy wiemy , ale jeszcze w zależności kto jakie pozycje ma otwarte.
Wczoraj to w ogóle jakieś przeczucie bo dokupiłem rano mojego Krezusa a po południu zanotował wystrzał +7%. No i na full akcyjne więc tydzień cieszy
u2mart / 2011-04-02 11:42 / Tysiącznik na forum
NO i następny konkurs
http://kbcmakler.pl/konkurs
Zeus52 / 2011-04-01 14:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdyby kogoś dziwiła dzisiejsza słabość złotówki,to nie ma powodów makro. Publikowane dane powinny PLN wzmacniać. Także po wczorajszych danych,gdy okazało się,że straszenie przez HSBC nie miało podstaw,saldo błędów i opuszczeń...tu,wbrew HSBC, wyraźny pozytyw: nie było korekty. Złotówka wczoraj, od razu po tych danych, podskoczyła. Także Światowy Kongres Żydów odciął się od apelu swego przedstawiciela...to spowodowało ponowne,wczorajsze umocnienie złotówki(po środzie). Jednak dziś znowu słabnie. Jedynym powodem wydaje się rezygnacja EDF z kupna pakietu 51% akcji ENEI. 5 mld PLN nie wpłynie do budżetu,ale...co ważne dla nas....ta kasa nie przepłynie przez rynek walutowy! Pewna ilość euro nie zostanie wymieniona na 5 mld PLN...a to mogło być już po części w cenach. Dlatego,z powodu dużej sumy(to jak interwencja walutowa)może nastąpić odwrócenie trendu na parach złotowych. Plus dla nas,w walutowych fundach.
misiek440 / 2011-04-01 15:20
Dobre wyniki ze stanów, ciekawe na jakim poziomie dolar dzisiaj zakończy sesje.
Zeus52 / 2011-04-01 16:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...dane umacniające dolara. Zwlaszcza,że dziś znowu Plosser się przypomniał i straszył bardzo jastrzębio...to wygląda,jak jakaś akcja straszenia. Prześciganie się w propozycjach podniesienia stóp,to o 75pb,to więcej. To w przyszłym roku,to znów w tym,albo nawet już w czerwcu...sorry,ale to są bajdy dubeltowe. Akcja,czort wie,co mająca na celu. Jednak rynek na to reaguje...chwilowo. Jednak dobre dane...a w kwietniu mogą być lepsze na temat produkcji...nie powinny szkodzić zbytnio surowcom przemysłowym. Tu znowu możemy mieć rozdzielenie surowców typu ropa,miedź,od złota...tak już bywało. Na przełomie grudzień2009/styczeń2010... Ale na razie spoko. Zobaczmy,co dalej. Bo spółki gold($XAU)tak skore do spadków nie są. Akcje,to akcje... A z USD/PLN może trochę przesadziłem. Raczej nie grozi zmiana trendu,lecz wyraźniejsza, wzrostowa korekta.
max1224 / 2011-03-31 17:39 / Tysiącznik na forum
uff wreszcie po szalonym dniu (przegląd pasieki zrobiony) teraz trzeba się wgryźć w to co się dzieje;-))
maxsio / 2011-03-31 13:43 / portfel
Wcześniej niż przypuszczałeś Zeus pojawiło się info:
http://news.money.pl/artykul/na;wojne;w;libii;pojechalo;cia;obama;pozwolil,26,0,803610.html#utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Pietrodolar / 2011-03-31 12:54 / Bywalec forum
Dla zainteresowanych rynkiem Afrykańskim... Noble Africa dzisiaj wznowił notowania z wyceną -2,78% (-7,30% w stosunku do ostatnich notowań) poniżej ceny debiutu jednostek. W stosunku do szczytu notowań przed zawieszeniem spadek wynosi -14,45%czyli w zasadzie tyle co np fundusze tureckie w okresie od grudnia do teraz, czyli nie jest aż tak źle... Giełda egipska po spodziewanych 2-3 dniach spadków po otwarciu dość energicznie wzięła się za odrabianie spadków (choć entuzjazm stygnie).
Zeus52 / 2011-04-01 17:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wypada życzyć takiego odbicia,jak w Arabii Saudyjskiej,gdzie indeks praktycznie odrobił straty równie szybko,jak one powstały...takie:"V"Się zrobiło
Zeus52 / 2011-03-30 19:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo....nieźle.Nie ma to,jak windows dressing!
max1224 / 2011-03-30 21:30 / Tysiącznik na forum
ml5 też drgął dziś 2,21% + 0,18% za dolara
Zeus52 / 2011-03-30 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...wyjdzie miesiąc,tak jak myślałem. Neutralnie. Może kwiecień będzie lepszy...po jakiejś małej korekcie,pewnie Stasiek zaatakuje szczyt. Zobacz na skrzynkę. Masz wykresy na bloga wraz z osobistą zgodą Piotrusia na publikację.
tedchom / 2011-03-31 00:07 / Tysiącznik na forum
Zeus czy mogę również prosić?
max1224 / 2011-03-30 23:06 / Tysiącznik na forum
OK, troche wymiękam
Zeus52 / 2011-03-30 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobra,dobra...zwłaszcza ten Wig20 jest zarąbiście przejrzyście zrobiony...to łącznie daje jakby klin...i idzie praktycznie w punkt...
max1224 / 2011-03-30 23:18 / Tysiącznik na forum
looknij do skrzynki
a co do wykresów potwierdzam ... nie ma dziwne
Zeus52 / 2011-03-30 23:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,widziałem. Ale jednak powinieneś zaznaczyć,bez zbędnej skromności..."za zgodą:P.K.". Tak się robi,bo to chodzi o prawa autorskie. To nie jest żadna nieskromność,ale taka zasada,obowiązek. A jeszcze coś. Dotyczy Newcrest Mining. Lepiej widać o co chodzi,jeśli dodać parę wykresów dłuższych...bo fragment 3-miesięczny trochę mało mówi o całości...zaraz poszukam wykresu 10Y/monthly...on dużo mówi.
quest77 / 83.16.17.* / 2011-03-31 07:44
Zeus jak myślisz do jakiego poziomu w dolarach dojdzie Newcrest?
Zeus52 / 2011-03-31 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pierwszy poziom,poziom ostatniego szczytu został właśnie osiągnięty. To ciągle próba powrotu ponad linię szyi tej wielkiej RGR z jesieni ubiegłego roku...i na tym poziomie mamy znów silny wzrost wolumenu...opór jest więc silnie broniony przez niedźwiedzie. Pojawia się silna podaż. Widać,że na txm poziomie są realizowane zyski...inwestorzy nie mają nadziei(część z nich)na pokonanie oporu w tym ruchu i uciekają. Jednak porównując wolumen skupu,ten w dole,z obecnym...na razie może jakaś korekta,może jedynie w formie ruchu w bok,nieco poniżej szczytu. To optymistyczna wersja...trochę sugeruję się flagą na samym złocie...bo to,co pisałem do maxa,nie jest tak na 100% pewne...ta interpretacja wzrostu wolumenu. To dość trudne w tym układzie,bo z drugiej strony wzrost wolumenu może być związany z wybiciem wcześniejszego układu. Poza tym nie jest to tak przejrzyste,jak wolumen skupu przy dnie,ponieważ sam ruch był duży...proporcje wolumenu do korpusu nie są już tak wyraźnie dystrybucyjne...tak,że pisałem to tylko,aby na to uważać,"mieć z tyłu głowy"...jednak to nie 100%pewność zwrotu w dół. To nie jest to,co było na dole. Dwukrotnie. Zejście na wsparcie(po lewej strona wykresu widać mocne wsparcia) i gwałtownie rosnący wolumen...można było powiedzieć wtedy:Now! To jert ten punkt! I było wejście na fulla w ML5. Później drugie uderzenie,tym razem w 35AUD...znów skup. Teraz to nie jest aż tak oczywiste,te odwrócenie:wolumen,jako silna obrona,tym razem oporu. Bo stosunek wzrostu do wolumenu jest inny,nie tak duży. Inaczej mówiąc: przy tak dużym ruchu up,ten wolumen nie jest stosunkowo duży,względnie. A wracając do poziomów. Jeśli jednak teraz będziemy mieli tylko chwilowe zatrzymanie,konsolidację,to poziomem istotnym będzie przebicie poziomu 42 AUD(tuż poniżej 42)...to poziom prawego ramienia RGR(jest ich kilka...ale to normalne. A.T. uznaje wieloramienne formacje RGR). Dopiero wtedy możemy mówić,że RGR została zanegowana. Do tego momentu wszystko może być tylko ruchem powrotnym. Mamy niedawny przykład z Bovespą,gdzie była RGR,ruch powrotny aż do wysokości prawego ramienia...Bovespa nie utrzymała się trwale ponad nim. Zaliczyła na zasadzie:"berek,teraz gonisz"...i w efekcie runęła czerwonym wodospadem w dół. Dlatego,choć nadal siedzę częściowo w ML5,to pod obserwacją mam obecną sytuację,lub zachowanie się Newcrest przy poziomie negacji RGR...okolice 42AUD. Jeśli ten poziom byłby pokonany,to dopiero wtedy możemy obliczać podwojoną wysokość RGR w górę... Z drugiej strony musimy wziąć pod uwagę ostatnie straszenie podwyżkami stóp w Stanach. Czy jest to realne,czy nie,to inna sprawa...same takie oświadczenia już mogą namieszać. Do tego,jak pamiętam,to kwiecień zwykle nie był miesiącem dla złota. Widzisz więc...A.T. zdaje się w tym momencie dwuznaczna,bo ten wolumen na oporze(albo to pozytyw po wybiciu?)...ale jeśli dodać info z poza A.T....musimy uważać. My,którzy zajmujemy pozycję...bo,jak widać z wykresu,tylko o utrzymywaniu pozycji może być mowa. W żadnym razie jej zajmowanie,albo powiększanie. A! Jeszcze jedno. Ktoś pytał,czy do końca kwietnia ML5 będzie stał po 65$. Można powiedzieć,że po dzisiejszej sesji już to osiągnął(ML5: 64,68$).
quest77 / 83.16.17.* / 2011-04-01 08:26
http://azfinanse.pl/index.php?dzid=390&did=5865 w tym artykule też jest rekomendacja dla surowców w drugim kwartale w tym także i dla blackrock ml5
quest77 / 83.16.17.* / 2011-04-01 08:19
co myślisz o tym ostatnim akapicie? http://azfinanse.pl/index.php?dzid=390&did=5835 daje dużą nadzieję na wzrosty
Zeus52 / 2011-04-01 17:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
W przypadku Wig20,to faktycznie,tak jak opisują...to nie OFE są przyczyną. To ogólnie rynki EM są w niełasce...ani Chiny,ani Brazylia nie mają problemów z OFE,a zachowują się podobnie. Poza tym,nie ma co demonizować tematu. OFE odpowiadają za zaledwie nieco ponad 10%(13?) obrotów na GPW...To względnie duży gracz,ale dla nas. Natomiast wobec głównych graczy na GPW, jak JPMorgan(45-50%,czy M.S.,OFE,to większy leszcz,bez wpływu na kierunek ruchu. Większym problemem GPW,o którym oni w artykule nie wspomnieli jest fakt posiadania przez Skarb Państwa ogromnych pakietów akcji w większości dużych spółek...i duże zagrożenie"dzikimi",ni z gruszki,ni z pietruszki,prywatyzacjami...nikt nie będzie pompował cen tych spółek,jeśli istnieje możliwość nagłej podaży dużej ilości akcji przez Skarb Państwa...i Wig20 tak się międli...
quest77 / 83.16.17.* / 2011-04-01 08:13
ML5 klasy E jest na razie na poziomie 60,62$. Nie jestem znawcą giełdy dlatego mam pytanie zeus tak krótko węzłowato czy po prostu trzymać ml5 czy sprzedawać całość czy część? Mam 100% w ml5.... a jeśli kupić to ewentualnie co? Ja mam ciągle nadzieję na dojście do szczytów z końca grudnia ml5 i potem sprzedać. Mam przeczucie że może to pójść mocno w górę teraz no ale też są obawy że runie mocno w dół niewiadomo do jakiego poziomu
Zeus52 / 2011-04-01 13:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładniej,to ML5 klasy E: 60,93$ za wczoraj. Pewnie z opóźnieniem to podają(tak,jak i u nas,w Skandii). Co do prognoz...patrząc na indeks spółek Phil.Gold&Silver index, $XAU,to już pisałem,że technicznie ma otwartą drogę do minimum 266p. Ale"technicznie otwarta droga" jeszcze nie gwarantuje takiego ruchu... Dlatego takie moje różne spostrzeżenia. To nie są"gotowce",ale różne myśli. Bo coś zauważyłem na Newcrest,albo groźby różnych przedstawicieli FED...mogą nam namieszać...Tak,że...ja siędzę połową w ML5,jak by nie było....i siedząc na pozycji,nie zaszkodzi wyłapywać ewentualne zagrożenia.. Bo te 266p. na XAU może być osiągnięte bardzo różnymi drogami...większe korekty...a może coś się zdarzyć,co przekreśli ten kierunek...choć to trudne w tej chwili. Musiałby być potężny zjazd,wręcz odwrót.
Zeus52 / 2011-04-01 13:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja swoje 50% jeszcze trzymam. Faktycznie,nie zauważyłem,że chodzi o klasę E. Ale on za wczoraj ma już 61$ bez paru setnych procenta. Dzisiaj Newcrest znów na zielono,ale znowu jest to doji....czekam,aż się zdecyduje...taki układ na Newcrest z ostatnich sesji, na wykresie kagi może być początkiem odwrócenia,jak i kontynuacji. Możliwe że,jak pisał max,powstanie prawe ramię ORGR...zjazd lokalnie,do średniej(?) Czekam. Bo "w razie Niemca"jest właśnie średnia.
quest77 / 83.16.17.* / 2011-04-01 15:27
czytałeś zeus te artykuły? są dość optymistyczne na ten kwartał
max1224 / 2011-03-31 00:07 / Tysiącznik na forum
OK pozmieniałem co nieco dzięki
Zeus52 / 2011-03-31 00:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podesłałem wykresy Newcrest Mining 10Y-monthly, 1Y-daily(OHLC),wraz z opisem. Lepiej widać możliwości,a także zagrożenia. Zagrożenia chyba nieuniknione...ten zjazd do średniej na długim wykresie,aż się sam prosi. W średnim terminie może wyskok(ta ORGR)...ale biorąc miesiącami,to brakuje np kwietniowej świeczki na dolnym cieniu świecy marcowej. Takie twarde uderzenie w średnią. Może to przebiegać też z innym timingiem...najpierw większy ruch w górę...ale ostatecznie uderzenie w średnią powinno być kwestią czasu. To tyle z długiego wykresu. Musimy o tym pamiętać i uważać. Ale na razie walczymy i lokalnie można jeszcze pod górę podjechać. Może nawet po korekcie(te prawe ramię ORGR).
quest77 / 83.16.17.* / 2011-03-31 08:32
jeszcze jedno.... czy ml5 myślisz też w dłuższym terminie pójdzie w dół mocno? w perspektywie 3 miesięcy jak myślisz że ml5 będzie wygladać?
Zeus52 / 2011-04-01 19:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trzy miesiące,to trochę długi czas. Technicznie gold i XAU wygląda nieźle. Ale musimy pamiętać o tym,że do czerwca jedynie,trwa QE2...skup obligacji przez FED. Jest wiele głosów przedstawicieli FED z różnych stanów,o wszczęciu wyciągania kasy z rynku natychmiast po zakończeniu programu skupu,już w czerwcu. Rynek na razie jedzie up. Window dressing...pierwsze sesje miesiąca też można do tego zaliczyć...później jazda pod,prawdopodobnie wysokie,wyniki za I kwartał. Ale pewnie już w ich trakcie,lub tuż po sezonie wyników,rynek będzie chciał zdyskontować przyszłe zakończenie programu skupu,oraz podwyżki stóp...rynek na pewno nie będzie czekał do czerwca. Zjazd nastąpi wcześniej. A kiedy? Kto to wie...pozostaje obserwować wykresy i technika w ruch! Chyba teraz to pozostanie...bo właściwie,cała reszta,tak ogólnie jest już wiadoma...dane będą coraz lepsze,problemy PIIGS są lekceważone...stopy w Eurolandzie prawdopodobnie pójdą w górę pierwsze...a Stany już myślą o tym...dane,wyniki za I kw negatywnie raczej nie zaskoczą. Akcja w Libii...wszelkie konflikty dotąd działały negatywnie tylko do chwili rozpoczęcia interwencji...później już jazda up. Reszta krajów afrykańskich...zdaje się,że to ma szansę się rozwiązać(choć nie tak szybko). Japonia...czas na odbudowę. Reaktory w Fukushimie? Rdzenie reaktorów? Chyba wszyscy logicznie myślący zdają sobie sprawę...że ich od dawna tam nie ma. Są już od 2 tygodni,w stanie całkowicie stopionym w strefach rozdziału poniżej,pod reaktorami. Te rdzenie spływały tam w dniach 13-15 marca...wtedy,w tym czasie,gdy wykryto trzynaście rozbłysków neutronowych...gdy rdzenie spływały do stref rozdziału widocznie parę razy,lokalnie mogły być przekroczone masy krytyczne. Dlatego te rozbłyski neutronów. Teraz tylko pytanie...czy fundamenty na których teraz bezpośrednio"leży" to,co zostało z rdzeni( od nich teraz wszystko zależy) nie są popękane,czy są szczelne...bo na nich przez miesiące i lata stopiona masa będzie stygła...w miarę wygasania reakcji jądrowych. A więc właściwie wszystko jasne. Co miało się stać,już dawno temu się stało,reszta jest w miarę przewidywalna. Pozostaje więc chyba A.T.
max1224 / 2011-04-01 22:01 / Tysiącznik na forum
sell in may and go away;-))
Zeus52 / 2011-04-02 13:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niestety,właśnie dzisiąj się dowiedzieliśmy,że są pęknięcia...oczywiście nadal blagują,że to tylko woda wycieka do oceanu...a tymczasem od dawna już mają pluton w wodach gruntowych(ze stopionych rdzeni,które dawno temu spłynęły...właśnie na popękany fundament i teraz co? To wygląda tak,że dotychczasową,siedmiostopniową skalę może przyjdzie rozszerzyć....coś takiego nawet w Czarnobylu się nie zdarzyło...
Zeus52 / 2011-04-02 01:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Yes! Of course!
Zeus52 / 2011-03-30 16:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
HSBC pomaga nam,abyśmy dobrze wyszli w rozliczenach fundów,na USD/PLN,publikując raport,który stawia w negatywnym świetle nasz bilans płatniczy. Dane o bilansie jutro. Ale ciekawe,że złotówka słabnie już od godziny...
StoneFox / 85.222.30.* / 2011-03-29 18:42
Co sadzicie o HSBC Turkey E na bliska przyszlosc ?
pterus / 80.48.73.* / 2011-03-29 21:13
Czekamy na przebicie 66k, a potem pożyjemy zobaczymy ;)
quest77 / 83.16.17.* / 2011-03-29 15:40
Myślicie że ml5 klasy E w dolarach do końca kwietnia dojdzie do 65 dolarów?
Zeus52 / 2011-03-30 12:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może. I niekoniecznie za aż tak długo...Newcrest Mining zaatakował dziś luką hossy na otwarciu,a następnie zakrył dwa okna bessy,także to górne,z początku marca,białym korpusem...oni tam w Australii,też sądzą,że podwyżki stóp w Stanach,to blaga dubeltowa...
max1224 / 2011-03-30 12:13 / Tysiącznik na forum
jak rano zoaczyłem te 3,6 z okładem zaraz o Tobie pomyślałem i nie pomyliłem się ;-))
Zeus52 / 2011-03-30 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to obserwowałem prawie na żywo...najpierw system im nawalił i jakąś dziwaczną świecę mieli w nocy...ale poprawili.
Zeus52 / 2011-03-30 13:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Marzec chyba zamknie się neutralnie w portfelu...luty wypadł zarąbiście,za to marzec 3,6% na minusie. Najbliższe dwie sesje dadzą wyjście na zero...Może kwiecień będzie lepszy. Parę spraw: window dressing+sezon wyników kwartalnych+posiedzenie ECB+posiedzenie RPP...z tym wszystkim coś trzeba zrobić.
max1224 / 2011-03-30 14:26 / Tysiącznik na forum
tfu tfu żeby nie zapeszyć Necrest się materializuje .... na razie i oby tak dalej
Zeus52 / 2011-03-30 15:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziś ciąg dalszy wystąpień członków FED. O 19.30 wystąpienie ma T.Hoenig z Cansas City,a o 22.00 znów J.Bullard ze St.Louis. Straszą stopami procentowymi...ale jeszcze raz przejrzałem wystąpienie Plossera z poniedziałku. Fakt,że mówił o możliwości podniesienia stóp,przedstawił nawet plan,jak on to widzi,zmiany polityki monetarnej...ale było tam też to,o czym pisałem:że na razię jest to niebezpieczne. W jednym z punktów Plosser powiedział:Jeśli próba zaostrzenia polityki zostanie zrobiona nieumiejętnie,to skończy się katastrofą...a więc ostrożnie teraz z takimi planami.
długodystansowiec / 193.188.253.* / 2011-03-29 11:10
Ciekawy artykuł w "Rz"
http://www.rp.pl/artykul/9211,633553_Slabszy-jen-kolejnym-motorem-hossy.html

Może jest coś na rzeczy i warto przygotować się na kolejną falę hossy. Co o tym sądzicie?
Zeus52 / 2011-03-29 14:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja,jak z resztą wszyscy tutaj,co widać po wpisach,od dawna nawet nie myślę o bessie. Ciągle tylko kombinacje:w co najlepiej wejść...Wig20,faktycznie jest nowy szczyt. Ale przypominam(już wczoraj),że jest blisko górnej bandy łagodnego kanału wzrostowego...jakieś odbicie w dół może być. Gold? 1413$/ozt,to akurat dobry punkt do odbicia i utworzenia prawego ramienia marcowej ORGR(już pisałem o tej możliwości bodaj w piątek). Dziś o 11.00 namieszał Bullard...mam nadzieję,że to jednak na krótko i inwestorzy szybko zorientują się,że to tylko werbalna,nie mająca pokrycia w realnych możliwościach, akcja FED w celu osłabienia surowców.
quest77 / 95.40.132.* / 2011-03-28 22:33
Witam! Ja się bawię tylko na ml5 a dokładniej na axa blackrock world gold. Fajnie wystrzeliło ostatnio w górę. Liczę po spadkach w piątek i dziś na wzrosty w dłuższym terminie. Widzę że ty też Zeus bawisz się tylko w kopalnie złota ;)
madix / 2011-03-29 11:20
A ja sie zasiedzialem w Indiach i tylko Indiach.. Trzeba bedzie teraz wejsc w zlotko jeszcze.. :)
Zeus52 / 2011-03-28 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co do Libii...jakby były wątpliwości,co do celów...siły NATO przymierzają się chyba do niszczenia czołgów i pojazdów w mieście(Trypolis?)...widziałem samoloty A-10 Thunderbold...poza całym zestawem rakiet,nie bardzo nadającym się do walk w mieście,wśród"swoich",główne uzbrojenie: 7 lufowe działko przeciwpancerne,pociski z rdzeniem uranowym.
Zeus52 / 2011-03-28 17:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Osobny temat,to GPW. Złotówka,zgodnie z resztą,z opisywanymi tutaj przewidywaniami,wykazała się siłą,mimo nawet osuwania się ED...to sugeruje jej silne wzmocnienie w razie pretekstu ze strony ED...każdy zwrot w górę na tej parze,to wystrzał złotówki(spadek par EUR/PLN,USD/PLN,CHF/PLN). Jedna z przyczyn,to spodziewana podwyżka stóp w kwietniu. Do tego czasu złotówka może się umacniać,a przy ruchu ED w górę,umacniać poważnie(następna fala spadkowa USD/PLN). Kapitał z zewnątrz będzie miał podwójną okazję do zarobku: na rosnących akcjach na GPW,wycenianych w PLN,oraz dodatkowo na walucie...może więc skusi się na wejście.
domus1 / 2011-03-28 17:53
WIG20 w każdym razie chyba już na dłuższą chwilkę pokonał to magiczne 2800. W ciągu ostatnich kilku miesięcy skupywałem i fundusze MiSiowe i szerokiego rynku i dużych spółek i, ni stąd ni z owąd, mam ponad 40% w WIGach. Co do spółek rolniczych to jest to, przynajmniej funduszowo, czysta spekuła - jedyny fundusz tego typu na naszym rynku (DWS Agrobiznes, reszta polskich fundów żywnościowych to właściwie przetwórstwo) był bardziej skorelowany z ruchami na Staśku niż cenami na rynku towarowym. Mam jeszcze jakieś drobne w Agrobiznesie - sprzedałem większość właściwie w idealnej górce, a teraz kombinuje na co zamienić resztówkę. Z tego co piszesz Gold chyba na najbliższy czas nie jest najlepszym pomysłem. Może właśnie nasz lokalny straganik???
Zeus52 / 2011-03-28 18:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja jeszcze niczego nie rozstrzygam...tak,głośno myślę...różne,oderwane wątki,pod omówienie i zastanowienie. Co do Wig20...gdyby brać dotychczasowy zakres ruchu,z ostatnich miesięcy,jako boczniak...to wygląda O.K. Jest wybicie szczytu! Ale jeśli dokładnie wyrysować kreski...to mamy kanał wzrostowy. W nim porusza się Wig20. A to może być ostrzeżeniem,bo w takim razie nie mamy jeszcze wybicia i może stuknąć w górną bandę i odbić się w dół...tu jest ta niepewność. A z drugiej strony ta lokalna,pozytywna figura(flaga?). No i prawdopodobieństwo umacniania się złotówki powinno przyciągać kapitał...bo mają podwójny zysk w razie wzrostów. Tak to wygląda od zewnątrz. My,wchodząc w fundy zagraniczne mamy dolara,jako poduszkę w razie spadków,ale przy wzrostach dolar część zabiera. Natomiast dla inwestorów z zewnątrz,dolarowych,takiej poduszki brak...mają podwójne zyski,z akcji+waluta. Ale też w razie spadków mają wręcz pogrom w portfelach....zrozumiałe staje się określenie:"apetyt na ryzyko"...oj,dla zewnętrznych inwestorów na GPW,to trzeba mieć apetyt na ryzyko,aby wejść! Ale duże prawdopodobieństwo aprecjacji złotówki,to nie tylko kusząca perspektywa dla inwestycji z zewnątrz,kusząca większymi zyskami. Ale też tym razem w miarę bezpieczna...dopóki fundamentalnie coś się nie zdarzy,co może złotówkę oslabić. Pamiętajmy,że to,na czym my zyskujemy na USD/PLN...na tym samym druga strona,kapitał zewnętrzny na GPW traci.
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-03-28 18:59
A jak widzisz XAU? Bo biorąc pod uwagę ML5 na który składa się ~xau oraz usd/pln, to dolar wygląda nie fajnie, a złoto (w krótkim terminie)?? pzdr
Zeus52 / 2011-03-28 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozostaję nadal bez zmian,ML2/ML5:pół,na pół. To miało być chwilowe,ale jak widać,prowizorki są najtrwalsze....Widzę,że jest trochę chętnych do zakupów gold na tym poziomie...wolumen na kontraktach gold rośnie,wyraźnie wyróżniając się z poziomów dotychczasowych...
gornik z Bogdanki / 78.131.137.* / 2011-03-28 22:04
ja od jakiegoś czasu mam 100% ML5, martwi mnie jednak ten dolar
Zeus52 / 2011-03-28 22:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czas by na jakoweś "windows dressing" na zakończenie kwartału...i wyniki kwartalne później....Tymczasem,jak rzekł Piotruś..obawy inwestorów gdzieś zanikły,bo rentowność 10Y prawie się nie zmieniła...miedź zaś boi się wybicia z prowzrostowej flagi. Na razie.
Zeus52 / 2011-03-28 16:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Należy wziąć pod uwagę,że w kwietniu możemy się spodziewać wystrzałowego wyniku produkcji c.a. w Stanach...już drugi odczyt był nieszczególny,a tymczasem Philadelphia FED-Index już drugi raz z rzędu ma wręcz kosmiczne odczyty...korelacja Phil.FED z produkcją jest dość dokładna,tylko przesunięta w czasie właśnie o 1-3 miesięcy. Teraz powinien więc wypaść bardzo wysoki odczyt,niezależnie co prognozują analitycy. A to woda na młym dla podwyżek stóp...mocny pretekst. Trzeba więc przemyśleć surowce. Być może w następnym miesiącu to nie gold i silver będą najlepsze. Może w ogóle najlepsze,to będą te najbardziej odporne na podwyżki stóp...te,którym grozi najmniejszy spadek,a nie wzrost...rolnicze(?). Ewentualnie przemysłowe(?).
Zeus52 / 2011-03-28 16:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj 18.40: D.Lockhart z Atlanty,o 22.00: Ch.Evans z Chicago. Jutro,o 11.00 J.Bullard ze St.Louis. Środa,19.30 T.Hoenig z Kansas City,o 22.00 znów J.Bullard ze St.Louis. W czwartek o 16.00 J.Lecker z Richmond. W piątek o 14.15 znowu Ch.Plosser z Filadelfii,a o 15.00 W.Dudley z N.Jorku. To tyle zaplanowanych na ten tydzień wystąpień członków FED. Poza tym parę razy Trichett i inni członkowie ECB. To może być bardziej istotne od danych. Trichett poczyna coraz ostrzej,także dzisiaj. Efekt był widoczny na EUR/USD.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy