8 XI - 12 XI

max1224 / 2010-11-07 10:32
Po udanym tygodniu warto spróbować prawa serii
dlatego otwieram nowy wątek po raz drugi z rzędu
Wyświetlaj:
max1224 / 2010-11-12 20:57 / Tysiącznik na forum
jakim cudem dziś ml5 0,36% up? był niedoszacowany ale to już przegięcie będziem to w poniedziałek oddawać chyba że od samego rana totalny odpał i się wyzeruje (wątpię)
Zeus52 / 2010-11-12 22:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niżej oczywiście zrobiłem,jak z resztą widać,tylko bilans za ostatnie dni: wtorek/ środa/piątek-łącznie z czwartkiem....chodziło mi o tę końcówkę,dramatyczne wydarzenia.
max1224 / 2010-11-12 22:22 / Tysiącznik na forum
no wiesz od wejścia 3.11 ml5 dał 9,35% z dzisiejszymi wynikami a od 29.09 dws 4,99 zaś ml7 5,41% czyli mimo nerwówki nie ma co jest nieźle
Zeus52 / 2010-11-13 00:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz jeszcze na stockcharts.com i porównaj wykres samego złota($gold) z wykresem spółek wydobywczych złota i srebra($XAU). XAU wygląda nieporównywalnie pozytywniej...zobacz świece i gdzie w dole jest wsparcie,ten przebity opór(z marca 2008r.). Pisałem o tym,że spółki,każda z osobna,a nie tylko indeks,mogą być bardzo trudnym orzechem do zgryzienia dla niedźwiedzi. I wyobraź sobie sytuację,tak hipotetycznie,że złoto idzie jeszcze bardziej na południe...a tymczasem spółki XAU utrzymują się nadal powyżej wsparcia,robiąc ewentualnie zejście do niego(Obecne zejście złota nie zmusiło XAU do powrotu do wsparcia,spółki mają jeszcze swobodę ruchu do niego). I w pewnym momencie następuje przesilenie i gold zaczyna ruch w górę. Domyśl się,jaki ruch mamy wtedy na XAU...
max1224 / 2010-11-13 09:23 / Tysiącznik na forum
zauważyłem o ile gold buduje rgr o tyle xau co najwyżej jakiś prostokąt,klin, cy cuś;-))
Zeus52 / 2010-11-13 10:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może być i cy-cuś,a nawet dwa.Jako typowy przedstawiciel"mammales"....nie mam nic przeciwko. Taki atawizm. Jestem"obiema ręcyma":ZA!
max1224 / 2010-11-14 15:08 / Tysiącznik na forum
eee tam za powinno być NA;-)))
Zeus52 / 2010-11-14 16:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
;-))...tylko,żeby nam się tu kącik polityczno-erotyczny nie zrobił. Tymczasem pora przenieść się do nowego tygodnia...a ktoś mówił,że nie potrafimy przenosić się w czasie...kurna,robię to z pozytywnym skutkiem już kilkadziesiąt lat....niestety...na razie mam opanowany ruch w jedną stronę. Cóż...od czegoś trzeba zacząć...
Zeus52 / 2010-11-13 10:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
I może być tak,że gold faktycznie zbuduje głowę RGR...a spółki zjadą do wsparcia(szczyt z 2008r.:209p.,ewentualnie szczyt na zamknięciu,około 200p.). To może się stać,choćby w tym tygodniu. I wtedy złoto...niechby nawet za tydzień...wystarczy,jeśli zbuduje prawe,niższe ramię...a na spółkach mamy rakietę Ziemia-Kosmos. A to wszystko dlatego,że jak wszyscy pewnie zauważyli,spółki dotąd były bardzo w tyle za gold. Bardzo,bardzo w tyle. Ten szczyt,opór-teraz wsparcie,to szczyt przy cenie złota 1032$/ozt. Gold biło co trochę nowe szczyty,a spółki były blokowane...właśnie przez ten opór. Tak było rok temu. Tak było latem...Jeśli ten opór w końcu pekł,to nie było to w żadnym razie przypadkowe przebicie,ale od dawna przygotowywane. Do złota można mieć wiele zastrzeżeń. Wysoko,za szybko to wszystko...
Zeus52 / 2010-11-12 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,sam poniedziałek i tak przyniesie stratę,co by się nie działo. Bo w razie gwałtownego ruchu ED w górę...po łbie da nam dolar(fixing NBP o 11.00),a spólki wyjdą ewentualnie na zero wobec dzisiejszej końcówki. Wtedy plusy dopiero we wtorek. Natomiast w razie dalszej drogi na południe...dolara mamy dzisiaj z dość wysokiej półki,więc może o 11.00 nie być jeszcze na tyle w górze,aby dać dużą poduchę. Z tego wynika,że poniedziałek,tak czy siak idzie na straty...tylko ich rozmiar nie jest znany. A co później? Nawet Kuczyn dzisiejszy spadek surowców w takim rozmiarze...z podkreśleniem zwłaszcza złota...określił,jako bezzasadny,kuriozalny i niczego nie zmieniający...chodzi o strach przed podwyżką stóp w Chinach...że to może teraz,w ten weekend. Tylko,że Chiny podniosły już stopę rezerw,podniosły stopę referencyjną...to już było. I to na tyle niedawno,że chińczycy mogli się tego spodziewać,takiej inflacji...i być może ta ostatnia podwyżka już miała ją na uwadze. Poza tym...za mało czasu upłynęło od działań chińskich władz monetarnych...te działania jeszcze nie mogły przynieść efektów...bo jak miały zmniejszyć inflację? Wstecz? Poza tym była zbyt wielka przesada w reakcji surowców. Druga sprawa...kompletne fiasko G-20. Ministrowie i cała reszta zrobili sobie na koszt podatników wycieczkę do Korei. Pozwiedzali,pogadali,wypowiedzieli wiele truizmów(vide:raport końcowy)...i co? Jaki efekt. Wielkie,totalne ZERO. Po prostu wycieczka za free,sponsorowana z budżetów. Właściwie,jak ktoś powiedział,to nie był szczyt G-20,ale G-2...Chiny i Stany+publika. I poza ogólnikami,jak to...że,kursy walut powinny być regulowane przez rynek...bardzo odkrywcze...:)...nic nowego. No,poza tym,że konflikt jeszcze bardziej się po szczycie zaostrzył. Ale czemu się dziwić. Sam widziałem,jak pokazywali w T.V. Obamę,który z rozbrajającą szczerością przekazywał światu,to o czym pisaliśmy. Sienkiewicz i moralność Kalego się kłania."Wszyscy powinni zrozumieć,że to co dobre dla Stanów,jest dobre dla Świata"...tak brzmiały słowa Obamy. Niezły wstęp do porozumienia...róbta,co chceta...my jesteśmy za porozumieniem,ale tylko pod warunkiem,że będzie tak,jak my chcemy...i tylko na taki "kompromis"się zgodzimy. A kto się z nami nie zgadza,ten terrorysta walutowy. Z drugiej strony Chiny...nie będą popełniać samobójstwa,bo Obama tak chce,bo to dobre dla Ameryki. Tak,że G-20 niczego nie zmienił. A więc z tej strony brak impulsów do jakiegokolwiek ruchu...a jeśli już,to nie w tę stronę na ED i gold,w którą poszło,raczej w przeciwną.
Zeus52 / 2010-11-12 21:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. A wczorajszego nie liczysz? Łączny wynik,za czwartek+piątek,który zobaczymy w Skandii w poniedziałek wieczorem,to: ML5=+1,53% Do tego dolar,więc łącznie=+3,82%! Więc na razie wypada niezłe odbicie. Natomiast następny wynik...oj może nas szarpnąć,oj może. Ale to ewentualnie. Jeśli w poniedziałek niczego fajnego nie zrobią...wtedy nam szarpnie. Ale suma sumarum będzie to pierwsze szarpnięcie...bo do tego czasu jest jakby...dodaj:+4,49%-4,68%+3,82%=+2,63% Tak około. Wszystko zależy od poniedziałku,dolara i paru innych rzeczy. Jak choćby,czy znikną obawy,że Chiny w weekend podniosą stopy procentowe...
max1224 / 2010-11-12 22:19 / Tysiącznik na forum
tak tak wczoraj o tym było ale jak rano zobaczyłem co się dzieje to jakoś wyzbyłem się złudzeń co do poniedziałku to faktycznie może zaboleć ale poducha jest i jak nie będzie poprawy to dolec będzie dalej amortyzował a odbicie przyjdzie jakoś tak sobie pomierzyłem fibo to w najczarniejszym scenariuszu do 1314 może zejść ale to musiałby już trup z szafy wylecieć a nie strachy na lachy jakieś chińskie stopy up na to do 1336 z drugiej strony ed trzyma się wyżej 1,3636 i to nasz atut:-))
PS. Wisła rozniosła Legię całkiem przyzwoity meczyk
Zeus52 / 2010-11-13 10:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dla złota"trupem z szafy"musiałoby być nagłe odkrycie,że jest super. Tak zarąbiście,że FED rezygnuje z "dodruku",Chiny godzą się na wszystko,zgodnie z wolą Obamy. Tymczasem brak porozumienia,zaognienie sytuacji...do tego FED"dodrukuje"nie 75mld$,ale 105mld$ do 6 grudnia...to na razie z tej samej puli 600mld$,ale jeśli teraz FED widzi taką potrzebę,to nie ma pewności,czy na tych 600mld$ się zakończy...albo raczej:jest pewność,że 600mld$,to wstęp. Na razie,do połowy przyszłego roku...gdy okaże się,że to za mało. Pewnie nawet wcześniej. FED nie osiągnie swego celu,a ze szczytu G-20(Obama)widać,że Janki nie odpuszczą w deprecjacji dolara...to reszta ma się dostosować...Chiny już prawdopodobnie nie tylko grożą(rating Stanów)wyprzedażą amerykańskich obligacji,ale zdaje się,że to powoli robią(takie słuchy chodziły ostatnio,jeszcze przed tym ratingiem..."jakieś banki azjatyckie",tak mówiły plotki)dlatego pewnie rośnie rentowność amerykańskich obligacji. Bo innej przyczyny nie widać...i to rośnie(spadają ceny obligacji) w czasie,gdy FED oglasza ich skup za 105mld$. Ktoś musi opychać ile wlezie. Irlandia i inne państwa Eurolandu,to nie jest na dłuższą metę zagrożenie dla gold. Wręcz przeciwnie. Na krótką metę tak,bo eurodolar spada,ale gdyby to się rozwinęło,zagroziło poważnymi kłopotami w Eurolandzie,to złoto pójdzie w górę nie bacząc na EDa... będzie wykupowane bezpośrednio za euro,gdy euro stanie się zagrożone...bezpośrednia zamiana. Takie coś miało miejsce niedawno. Wtedy spadek euro=wzrost złota. Będzie podwójna premia:gold+dolar. Tak,jak wiosną. Tak,że z tej strony zagrożenie może być chwilowe. Na razie mamy spadek z powodu ogólnego zrzutu na surowcach. Wszyscy obawiają się podwyżki stóp w Chinach...bo taka inflacja. Może,przy okazji,podnosząc stopy,zechcą zrobić też gest wobec Obamy i Stanów? Bo G-20 ogłosił taki"sukces" rozmów.... No,a na nasze nieszczęście,przy okazji surowców,do tego samego worka wrzucono złoto. Dostało mu się"przy okazji".
myfa / 2010-11-12 21:04 / Bywalec forum
w poniedziałek nas siorpnie porządnie , sporo do odrabiania będzie miał a coś mi się nie wydaje że może jeszcze niżej polecieć :(
u2mart / 2010-11-12 16:50 / Tysiącznik na forum
Abstrahując od tematu.
W lidze skarbca naliczyli mi prawie 0,6% mniej niż powinni i zamiast top 40 jestem pod koniec pierwszej setki, a zważywszy że od dziś nie miałem już surowców w portfelu to już po dzisiejszym dniu powinien być spory awans, a to akurat półmetek konkursu więc szansa na jakąś nagrodę by była. Czekam na odpowiedź bo zgłosiłem błąd. Od dziś robię screeny ekranu tak w razie w
London / 2010-11-12 22:39 / Bywalec forum
Dobrze być teraz poza rynkiem i zaczaić się na okazje . W przyszłym tygodniu jakieś odbicie można przycelować. A w surowcach to już wogle masakra. Najszybciej ostatnio rosły więc i oddają najwięcej.
Co do skarbca to dobrze wiedzieć , będzie trzeba kontrolować jak im dodawanie idzie ;)
u2mart / 2010-11-12 18:43 / Tysiącznik na forum
Działa wam stooq.pl ?
u2mart / 2010-11-12 18:52 / Tysiącznik na forum
Widzę , że już działa ale co się tam dzieje uf
Narzekać w końcu nie mogę bo dalej w zielonym siedzę i czekam, do tego zakupiłem na próbę Skarbiec Alternatywny bo ciekawie wygląda ale co z niego wyjdzie się zobaczy. Jak siedzieli na długiej pozycji to zacznie z mocnego minusa ale lepiej nie
max1224 / 2010-11-12 15:29 / Tysiącznik na forum
dobrze by było domknąć tę lukę na wig20 na zamknięciu dość ładny biały korpus już jest...
max1224 / 2010-11-12 13:24 / Tysiącznik na forum
edek walczy a przy okazji ładną świeczkę buduje teraz tylko kiedy kamyczek ruszy lawinę
privy / 2010-11-12 18:37 / Tysiącznik na forum
Nie wlazł do trójkąta, a to był warunek jakiejś poprawy na rynkach. I znowu robi się gorąco.
Zeus52 / 2010-11-11 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. ML5:+1,20%...a gdyby tak doliczyć dolara(nie było fixingu NBP,ale tak hipotetycznie),to mamy ponad+3%...czyli,zgodnie z zapowiedzią,że dziś odbijany na ML5. Do tego powinien być,z tym wynikiem,tym razem niedowartościowany. Ale jutro w Skandi ubędzie nam(na razie)w portfelach ..wyświetli się ten wczorajszy zjazd. Natomiast dzisiejsze up, pewnie będzie zsumowane z poniedziałkowym wynikiem. Pożyjemy,zobaczymy. Tymczasem spółki gold trzymają się dzielnie. Dzisiaj mamy najwyższy wynik w historii na zamknięciu na XAU! To odbyło się późno,w godzinach popołudniowych notowania były nędzne. A wtedy ML5 zbiera wyniki i dlatego napisałem,że powinien być mocno niedowartościowany...te zamknięcie...będzie dobrze.
max1224 / 2010-11-11 23:33 / Tysiącznik na forum
taa już mam to oszacowane i w pełni potwierdzam licho wie co zrobią równie dobrze mogą stratę pomniejszć nie ważne ważniejsze to niedoszacowanie i dolar a najważniejsze jak nawet mogłem to przeoczyć (dawno nie oglądałem) spx na stockcharts a tam ZŁOTY KRZYŻ pod koniec października i to cieszy
Zeus52 / 2010-11-12 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pomniejszyć? Myślę o nadbiciu maksymalnego wyniku...a teraz,do poniedziałku przynajmniej wyrównanie
max1224 / 2010-11-11 23:37 / Tysiącznik na forum
chyba na innym świecie jest i na nasdaq i na dow jones kurcze i njakoś nie pamiętam żeby coś na ten temat ktokolwiek wspomniał a to ważne
Zeus52 / 2010-11-12 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wydawało mi się to tak oczywiste. Ale pisałem o tym jednak na forum,gdy DJIA właśnie dążył do"Złotego krzyża",bo to ten indeks był pierwszy. Pisałem też,że na zderzenie idą też średnie na Nasdaq i S&P500 i że niebawem"Złoty krzyż będzie wszędzie"...to już było...ho,ho,ho...Musiałeś przeoczyć.
privy / 2010-11-11 15:43 / Tysiącznik na forum
Ale puchy. Pogoda do bani, jankesi na głębokim basie a za 4 godziny przejdzie nad nami gruba warstwa frontowych chmur a wszyscy chyba na pochodzie :)

Tak przyglądam się Jankesom i widzę światełko w tunelu, pewnie IC, ale kreski dają szansę na podbicie z okolic środka wstęgi. Martwi jednak sukcesywne spuszczanie powietrza z EM, a człowiekowi jeszcze związali świętem ręce.
Zeus52 / 2010-11-11 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ministrowie nie mogą się dogadać w sprawie budżetu Unii na 2011r. Ale ostatecznie,najpóźniej w poniedziałek mają wszystko domknąć...także Irlandia ma coś tam przedstawić,jakiś plan,bodajże we wtorek. A że strach ma zwykle na rynkach większe oczy,niż rzeczywistość...to niebawem ten cały zjazd ED zostanie mocno skorygowany(przynajmniej skorygowany). W dłuższym natomiast terminie,chciałem przypomnieć,że musiałby przebić okolice 1,33 aby wypaść z trendu...do tego czasu,ciągle to może być"czwórką"spadkową w impulsie wzrostowym. Jeśli pójdzie up wcześniej,a sądzę,że właśnie tak będzie...to może się okazać,że nawet"czwórki"jeszcze nie bylo i ciągle jesteśmy w jednej z podfal"trójki".
tim999 / 2010-11-11 17:16
Realizuje się to o czym mówił w piątek Kuczyn. Zaznaczał, że rynek amerkański jest wykupiony i że przydałoby się "może nie korekta ale takie wachnięcie" na Staśku. Zastanwiam się do jakiego poziomu Janki mogą polecieć, czy będą bardziej w boczniaku lecieć.

Nasz rynek w opini Kuczyna wykupiony nie jest, no ale marsz na 3k pkt tak czy siak musi odbywać się z "poparciem" Janków. Tak się zastanawiałem nad jakąś konwersją czasową na pieniężne, ale z doświadcznia wiem, że jeżeli to nie bedą duże ruchy w dół to z fundów nie za bardzo opłaca się wychodzić bo potem można nie zdążyć na kolejny odpał....
Zeus52 / 2010-11-12 07:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kuczyn zwykle ma rację...Jak popatrzeć na Staśka,to idzie lekko opadająco w bok,a to jest rodzaj konsolidacji-prowzrostowej flagi...a 15 listopada blisko(w/g prognoz Kuczyna PRZYPUSZCZALNY termin odpału na giełdach)
privy / 2010-11-11 19:07 / Tysiącznik na forum
Edek wypadł z drugiej strony trójkąta, teraz już do niego nie wlezie. Być może zacznie się większy odwrót od EM bo i złociszcz traci. Wydaje się zatem, że nie mamy już do czynienia tylko z samą słabością euro. Nie chcę krakać, trzeba czekać do jutra.
Zeus52 / 2010-11-12 00:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
To bardzo lokalny trójkąt. Natomiast z dużego,odwrotnego trójkąta(rozszerzającego się w prawo) jeszcze nie wypadł...i ma prawo jeszcze się trochę obsunąć,nie wypadając z niego.
max1224 / 2010-11-11 21:02 / Tysiącznik na forum
jeśli dobrze wymierzyłem to kluczowa dziś jest obrona 1,3636 na edku 38,2 zniesienia jak pęknie to mamy otwartą drogę do 1,34-1,33 (pierwsze 50% zniesienia a drugie 38,2% ale mierzone od czerwcowego dołka)
privy / 2010-11-11 22:21 / Tysiącznik na forum
Dobrze prawisz.
max1224 / 2010-11-11 22:23 / Tysiącznik na forum
blisko coraz bliżej
London. / 82.132.139.* / 2010-11-11 15:52
Ja sobie narazie stanalem z boku. Poczekam chwile az niebo sie przeczysci I chmury burzowe sie troszke oddala;)
Zeus52 / 2010-11-11 00:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. A Big-Bull Benowi się nie dziw. Wiem,że miało być mniej. Ale Ben wie,że Św. Mikołaj nadchodzi...a prezesi banków mają żony,dzieci,sekretarki...niekoniecznie w tej kolejności...więc na cukierki(i nie tylko) co nieco się im przyda. Nie zapominając o krówce"Sobieskiego"dla każdego...75mld mogło by nie wystarczyć. Dlatego postanowił im "nadrukować" 105 mld.do 6 grudnia!...ale na premie noworoczne,to jak sądzę, będzie i tak potrzebna świeża dostawa...pachnąca farbą.
Zeus52 / 2010-11-10 18:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chociaż,z punktu wykresu kagi...jeśli na świecowym będzie szpulka w świetle czarnego korpusu,to na kagi wyjdzie płytkie załamanie i wtedy istnieje zagrożenie sygnałem sprzedaży...maly ruch w dół na następnej sesji i miśki wyprowadzają linię jin...ale to znowu utrudniałby wykres świecowy...linia jin mogłaby być nierozwojowa z uwagi na bliskość wsparcia,także na kagi....tak sobie"głośno"myślę...jak dożyjemy,zobaczymy. Już teraz wiem,czemu"Sobieski"tak rwie w górę...
max1224 / 2010-11-10 18:48 / Tysiącznik na forum
jednym słowem tak prosto dla ew. wszystkich przestraszonych niepewnych itp. itd. powinno być dobrze na razie odpoczynek musi być
Zeus52 / 2010-11-10 22:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...wczoraj:+4,49(już z dolarem,na czysto),dzisiaj:-4,68(też z dolarem). W przybliżeniu wynik tych dwudniowych operacji:-0,19%. A jutro co...odbijany? Coś mi to przypomina. Pamiętasz wiosną? 5% w górę...3% w dół...znowu ze 4% w górę...i znowu w dół. Albo:"łyżeczkami Panowie i Panie,łyżeczkami! A od czasu ,do czasu...chocheleczką!) Ale wtedy to była bardziej zasługa dolara. No i skład był inny:ML5,ML6...i coś tam jeszcze(SCH1?),nie pamiętam. To nie to,co teraz:99,6%ML5+zaczepki na szybkie zmiany...kurna,tylko po co mi te zaczepki,jeśli i tak siedzimy miesiącami w jednym? No prawie. Acha! Tak na wszelki wypadek...dla lepszego samopoczucia. :)
max1224 / 2010-11-10 22:39 / Tysiącznik na forum
ha pamiętasz kumpla od złota? ten ostatnio tak mówił mam te ślady ale nie wiem po co bardziej dla komfortu że jakby co aniżeli dla faktycznych korzyści a tak po za tym jutro i u nas i u janków święto więc będą szumy w sensie niepełnego obrazu rynku na jutro pozostaję optymistą
Zeus52 / 2010-11-10 23:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsiu...Benek już teraz,najpóźniej do 6 grudnia,wykupi obligacje za 105 mld dolarów...tak,żeby na Św.Mikołaja było na prezenty. ;). Ale to nie żart. Żartobliwie wypada termin wykupu... Świeże info.
wojt36 / 2010-11-10 23:19
"Jutro jest normalna, pełnowymiarowa sesja w USA. Owszem, jutro w USA Dzień Weterana, ale odbędzie się normalna sesja."
Zeus52 / 2010-11-10 23:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale rynek obligacji,jak zwykle w takich razach,pewnie nieczynny? A jeśli tak,to wiele zmienia.
Zeus52 / 2010-11-10 17:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
O...i taka szpulka,lub doji wysokiej fali w świetle czarnego korpusu na gold,też ładnie wygląda...mogła by być. Spółkom gold się podoba i to bardzo się podoba,biorąc pod uwagę notowania(%) podobne liczbowo do wczorajszych,ale za to w milszym kolorze
Zeus52 / 2010-11-10 17:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Tak zastanawiam się...dolar dziś nie będzie wielkim problemem,spadł o 0,21%. Problemem będzie...w którym momencie wczoraj ML5 załapał notowania...fakt,że w tych wysokich notowaniach były też zaległości z poprzedniego dnia...ale jednak. Jeśli załapał się wysoko,np na górnym cieniu...to trochę może być nieciekawie. Ale jeśli niżej,to przeżyjemy jakoś.
max1224 / 2010-11-10 21:03 / Tysiącznik na forum
miałeś rację jednak pozostaję optymistą dziś przesadna przecena oznacza jutro duży wzrost coś mi to się tak układa że łapie wyceny idealnie dołek górka i tak na przemian dziś oddał dużo więcej niż zarobił wczoraj
max1224 / 2010-11-10 13:03 / Tysiącznik na forum
zginą od własnej broni ???
Dagong Global Credit Rating chińska agencja raitingowa obniżyła raiting usa !!!!!!!!
ha ha ha zaczyna się ...
Zeus52 / 2010-11-10 14:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
To FED będzie musiał ze 2 biliony jeszcze dodrukować...jak Chiny zaczną pozbywać się obligacji...
Zeus52 / 2010-11-10 14:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie...może ktoś powie:co tam,to bez znaczenia. Ale to poważna sprawa. To groźba: zaczniemy pozbywać się obligacji amerykańskich! A właściwie rating powinien już zobowiązywać instytucje finansowe Chin do pewnych działań...
G77 / 2010-11-10 10:01
Na złotku jak narazie RSI leci jak pisałeś Zeusie mam nadzieje ,że przebije w góre linie RSI bo otworzyłem drugi kontrakcik na złotku na forex po 1384,90 idealnie odbiło od lini szczytu z października :) resztki pierwszego mam po 1330 taki wykres odrazu ładniej wygląda te czerwone linie z ustawionym SL na zero dodają uroku ;) pozdr
Zeus52 / 2010-11-10 10:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówiłem o próbach,że takowe będą i to już dzisiaj...ale czy będą skuteczne,to się(jak zwykle) okaże. W zasadzie analizy i prognozy dla gold nie odbiegają od tych dla silver i copper...To,co można o wykresie miedzi,pasuje jak ulał do złota...choć oczywiście różnią się. Ale mają też wiele wspólnego.
G77 / 2010-11-10 11:03
Ważne ,że do przodu stracić nie stracę już a i tak lepiej mi idzie na złotku niż na walutach połowe tego co miałem na złotku już na edku straciłem. Kurde dobrze śledząc wasze forum można znaleźdź przewidywania ,które pasują i do fundów i forex i do akcji ;) Chwała bogu ,że kiedyś na Was trafiłem :)
Zeus52 / 2010-11-10 14:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ktoś,jakiś duży gracz,chce na siłę wywołać korektę. Tak czytam"on line"Rzeźniczaka. Od rana są próby zejścia do dotychczasowych minimów,przez rzucanie koszyków zleceń. A następnie sypią się setki na kontraktach. Są to,jak pisze Rzeźniczak,zlecenia po kilkaset sztuk z jednej ręki...tak było przed południem,a teraz się nasiliło. Trudno zgadnąć,jaki ostateczny cel ma grubas,ale tymczasem chce zwalić rynek. To z resztą dzieje się nie od dziś,tylko że rynek zbyt mocny i dotąd się nie dawał...biorąc pod uwagę,że"grubas"jest z ogólnej"centrali",więc dzieje się to i będzie działo wszędzie. Być może chodzi o rozbujanie rynku...wystraszenie graczy,korektę niezbędną do późniejszego odpału? To,o czym pisaliśmy,gdzieś tu niżej: że jeśli chcemy oglądać 3000p. na Wig20 na koniec roku,to najpierw przydał by się jakiś zrzut...może gruby kombinuje podobnie
Zeus52 / 2010-11-10 09:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
A propos"Sobieskiego"...tak patrzę na jego wykresik i ładnie idzie w górę.... Widać,że Privy co nieco tych "krówek" kupił...
privy / 2010-11-10 10:00 / Tysiącznik na forum
Chyba trochę przesadzili, aż takim alkoholikiem nie jestem :)
Zeus52 / 2010-11-10 10:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie...no zobacz,co się dzieje. Można by rzec...i są to słowa zgodne z prawdą...że "na GPW ostatnimi czasy ostro pobiera się Sobieskiego"...:))
Zeus52 / 2010-11-10 10:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,no...jak maxowi nie chce się wyjść do kolektury,to totolotek leży i kwiczy,teraz Ty postanowiłeś zakupić nieco"krówek"...i co!? Same grubasy,jak widać tu urzędują...już o sobie nie mówię,że zażyczyłem sobie załamania kagi na gold.To drobiażdżek...przy Sobieskim!?. Ale widać,że jak na giełdzie nerwówa,to Sobieski w cenie...bo to nie od dzisiaj. Co tam gold! Przy Sobieskim,to,pikuś. Pan Pikuś.
max1224 / 2010-11-10 11:13 / Tysiącznik na forum
tak z innej beczki miałem wczoraj telefon pani chciała mi wcisnąć program emerytalny amplico nie żebym miał coś przeciwko ale wyobraź sobie tę rozmowę - ubaw po pachy;-)))
tedchom / 2010-11-10 11:21 / Tysiącznik na forum
no to chyba ją wypytałeś co, jak, kiedy trzeba robić z fundami na takich platformach więc teraz już bedziesz wiedział co nie? :)
u2mart / 2010-11-10 12:02 / Tysiącznik na forum
No to miałeś takie małe szkolenie za free hehe )))
max1224 / 2010-11-10 12:31 / Tysiącznik na forum
no ba!!!
Zeus52 / 2010-11-10 15:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
I pewnie dowiedziałeś się ile urosła np GPW od półtora roku? Chodzi o czas przeszły,dokonany.A spytałeś się,jak długo będzie rosło? I o poradę trzeba było poprosić...w co wejść,jak zacznie spadać... Na pewno wszystko już wiesz. Podziel się...:))
zapytajnik / 83.26.55.* / 2010-11-09 22:46
Hej.
Siedzę w Generali w następujących fundach:
Schroder ISF Greater China - dolarowy
Templeton Global Total Return Fund - też dolarki
BNP Paribas L1 Equity Turkey - tutaj euro
Arka Akcyjny

Jak myślicie czy będzie jakaś korekta na giełdach światowych. Najbardziej obawiam się o te tureckie. Od jakiegoś czasu idą ostro w górę mimo spadku euro. No i te Chiny też nie za ciekawie, nie wiadomo co tam znowu odwalą.
Najgorsze jest to że nie mogę uciekać z fundów pojedynczo, bo po daniu zlecenia jestem odcięty na 4 dni od wszystkich zmian na portalu :/ (tak jest w Generali) i jak na drugni dzień coś łupnie to jestem w czarnej...

Czekać jeszcze i jak już pójdzie w dół to uciekać wszystkim w bezpieczne czy już teraz pozbyć się czegoś ? Tylko czego ?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Zeus52 / 2010-11-10 09:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na pewno się nie da z tymi zleceniami? Bo w Skandii też tak się wydawało,bo blokada z wyświetleniem transakcji...ale znaleźliśmy sposób na szybsze ruchy,nawet tam i z powrotem...a to z uwagi na to,że u nas daje się zlecenia procentowo,a nie ilość jednostek...Może ktoś jeszcze jest w Generali i może zna jakiś podobny do tego w Skandii trick. Niech się odezwie...czy naprawdę się nie da szybciej.
r0mik / 2010-11-10 15:20 / portfel
Cześć, dołącze się z prośbą o podpowiedź, czy z AXą też da się szybciej cos zdzialać.
...Zeus a jeśli możesz to powiedz o swoim doswiadczeniu przyśpieszającym ruchy w skandii ......może i w axie zadziala. pozdro
niezalogowany dumniy / 83.7.116.* / 2010-11-11 23:01
W AXIE jest procentowo dwie tabelki (zakładki) umarzane i kupowane
W umarzanych można wsadzić jeden, dwa lub więcej funduszy (cały portfel również) jakie sieę chce umorzyć oraz % jaki maja być umorzony dla kazdego funduszu z osobna.np
Umarzam AXA Akcji 90%, Unikorone 60% itd

W nabywanych wklekjam z kolei funduszę ,które chce nabyć i znów może to być jeden funusz ,2, 3 itd i ich wartość procentową która łącznie ma zawsze wynosić 100%
np umorzyłem poprzednie a za umorzone jednostki chce nabyć fundy
pieniężne 30%, Skarbiec obligacje 35%, lokacyjny 20% i templeton global bond 15%.

A teraz sedno: Zgodnbie z OWU kolejne zlecenie wykonywane jest po pełnym wykonaniu poprzedniego. Wyjaśnie na przkładzie
dzień 1 daje zlecenie konwersji "1"
dzien 2 daje zlecenie konwersji "2"/ akceptacja konwersji nr"1"
dzien 3 wykonanie konwersji nr "1"/ konwersja nr "2"
dzien 4 konwersja nr "1" została już wykonana w poprzednim dniu /
akceptacja konwersji nr"2"
dzien 5 konwersja nr "1" wykonana / wykonanie konwersji nr "2"
dzien 6 konwersja nr "1" wykonana / konwersja nr "2" wykonana
dzien 7 operacja 1 pokazana po zalogowaniu / konwersja nr "2" wykonana
dzien 8 operacja 1 pokazana po zalogowaniu / konwersja nr "2" wykonana
dzien 9 operacja 1 pokazana po zalogowaniu / operacja 1 pokazana po zalogowaniu

Czasami od zlecania konwersja moze być wykonana na 4 dzień czyli 1 zlecenie, 2 akceptacja, 3nic albo umorzenie jednostek, 4 kupno ale od maja mi sie nie zdarzyła konwersja na 4 dzień a trochę ich było ( może jakieś nowe standardy)

Natomiast czy można dawać zlecenie odwrotne na fundach których sie jeszcze realnie nie kupiło podczas pierwszego zlecenia -nie wiem. Naprwadę proponuję infolinie AXA, myślę że na pewno dadzą wyczerpującą odpowiedz gdyż w moim mniemaniu icich infolinia jest naprawdę dobra , a uwierzcie zadawałem dużo pytań i zawsze otrzymywałem odpowiedz zgodnie z prawdą.
r0mik / 2010-11-12 14:57 / portfel
Dumniy i Zeus dziękuję. Wędkarzom życzy sie połamania kija, pilotom by im sie dzieci samolotu nie czepiały,.....a czego się życzy graczom na fundach?! ... tego Wam życzę
Zeus52 / 2010-11-10 17:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten trick był parę razy omawiany. Przede wszystkim możliwy przy zleceniach procentowych,no i musi być możliwość zakupu i sprzedaży każdego fundu z osobna,a nie tylko zmiana całego portfela...u nas akurat jest taka opcja. I jeszcze jedno: to nie przyspiesza samego zlecenia,ono i tak czeka 2 dni giełdowe na realizację,ale powoduje że nie jesteśmy blokowani i możemy dać inne zlecenie,nawet przeciwne, od razu,np na drugi dzień. Tylko muszę zapytać maxa,może on pamięta,jak odnaleźć ten wątek. Żeby nie rozpisywać się po raz kolejny na ten sam temat...bo to już było. Ale znajdziemy.
G77 / 2010-11-09 21:56
Złotko w korekcie a gdzie się zatrzyma ? myślicie ,że szczyt z października to dobry punkt ?pozdr
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy