Forum Forum podatkoweInne

Akcyza na papierosy wzrośnie o 16 proc.

Akcyza na papierosy wzrośnie o 16 proc.

jedna z pacynek / .* / 2005-06-17 07:33
Komentarze do wiadomości: Akcyza na papierosy wzrośnie o 16 proc..
Wyświetlaj:
sugar / .* / 2005-06-18 10:55
Witam. Rząd podnosi akcyzę na wyroby tytoniowe a ich zarobki to 20 000 / 80 000 zl na miesiąc , podnosi akcyzę na paliwo ponieważ nawet w sprawach prywatnych jeżdża ' służbowymi" tzn naprawy,poliwo ,OC,AC itp z saldem zero( Oleksy , rzecznik praw dziecka , Miller , Kwaśniewski i tysiące innych ).Podnoszą ZUS,podatki a sami nie płacą i jeszcze defrałdują nasze . Są to tzw zbieracze naszego dochodu w skali 1 / 4 - rząd i rodziny możnych 20% , naród 80 a wliczebności to jest 1 / 40 - rząd 1 000 000 , naród 38 000 000.I TO JEST PRAWDA O AKCYZACH,PODWYŻKACH I ZMUSZANIU ICH PRZEZ UNIĘ (ale nic na temat zarobków , cen detalicznych )TERAZ WIADOMO DLACZEGO KWAŚNIEWSKI I MILLER TAK DĄŻYLI DO UNI !!!!!!!!!BANDA CWANIAKÓW!!!!!!!!!!!!!!!
Jaq / .* / 2005-06-17 10:19
Ministerstwo powinno zmienić sobie rzecznika. Powinni pisać, że jest to związane z narastającymi wydatkami na leczenie palaczy i biernych-palaczy. Wtedy nikt by nie dyskutował, bo koszty leczenia tych osób są ogromne. Mogliby także dodać o kosztach sprzątania wszędzie rzucanych petów, a nawet kosztach związanych z ochroną środowiska (w papierosie jest prawie cała tablica Mendelejewa).Ponieważ palenie tytoniu nie ma żadnych pozytywnych efektów, więc uważam, że MF powinno podnieść akcyzę jeszcze o kilkaset procent.
Vivaldi / .* / 2005-06-19 00:54
Oczywiście może nawet o milion procent, bo ty gogusiu nie palisz i decydujesz o pieniądzach innych. Odnośnie kwestii zdrowotnuch płacę składkę zdrowotną i inne podatki. Liczy się wolność wyboru. Jedzenie gównianeg.... pożywienia też jest niezdrowe i co podnosimy podatki. JA MAM WOLĘ PALIĆ I TYLE. TO MOJA SPRAWA. I NIE LUBIĘ JAK JAKIŚ GOGUŚ BĘDZIE DECYDOWAŁ CO JEST ZDROWE A CO NIE. 20.30 LAT TEMU NIC O SZKODLKIWOŚCI PALENIA SIĘ NIE MÓWIŁO. Może za parę lat okaże się że jedzenie chleba skraca życie? Jakie to ma znaczenie. CHODZI O KASĘ POLITYKIERÓW I BIUROKRATÓW, TĄ LEWICOWĄ BANDĘ TYCH CO TO LEPIEJ WIEDZĄ ZA OBYWATELA, CO DLA NIEGO LEPSZE I KIEDY.
Jaq / .* / 2005-06-20 13:50
Ale oczywiście, że to ma znaczenie. Skoro zostało udowodnione, że statystyczny koszt leczenia osoby palącej jest dużo wyższy, to dlaczego Ty i ja mamy płacić tyle samo za leczenie. Ja nie chce płacić w swojej składce za takich gości jak Ty. Chcesz się truć, to się truj, ale nie decyduj o Tym, że większość społeczeństwa (ta niepaląca) musi później ponosić koszty droższego leczenia palących. Na lecznictwo wydaje się fortune, to z kądś trzeba wziąść kasę.Jak na przejściu dla pieszych, na zielonym świetle ktoś cię potrąci jadąc 150 km/h, to też Ci powie: "JA MAM WOLĘ JEŹDZIĆ SZYBKO I TYLE. TO MOJA SPRAWA. I NIE LUBIĘ JAK JAKIŚ GOGUŚ BĘDZIE DECYDOWAŁ ILE MAM JEŹDZIĆ, A ILE NIE"20, 30 lat temu o szkodliwości palenia się MÓWIŁO, ale jak taki ktoś jak Ty nie miał wymalowane dużymi literami, to i tak nie wierzył.A, że klasa polityczna reprezentuje identyczną spychologię jak Ty, to i za 100 lat nic się nie zmieni.
Vivaldi / .* / 2005-06-19 00:54
Oczywiście może nawet o milion procent, bo ty gogusiu nie palisz i decydujesz o pieniądzach innych. Odnośnie kwestii zdrowotnuch płacę składkę zdrowotną i inne podatki. Liczy się wolność wyboru. Jedzenie gównianeg.... pożywienia też jest niezdrowe i co podnosimy podatki. JA MAM WOLĘ PALIĆ I TYLE. TO MOJA SPRAWA. I NIE LUBIĘ JAK JAKIŚ GOGUŚ BĘDZIE DECYDOWAŁ CO JEST ZDROWE A CO NIE. 20.30 LAT TEMU NIC O SZKODLKIWOŚCI PALENIA SIĘ NIE MÓWIŁO. Może za parę lat okaże się że jedzenie chleba skraca życie? Jakie to ma znaczenie. CHODZI O KASĘ POLITYKIERÓW I BIUROKRATÓW, TĄ LEWICOWĄ BANDĘ TYCH CO TO LEPIEJ WIEDZĄ ZA OBYWATELA, CO DLA NIEGO LEPSZE I KIEDY.
Vivaldi / .* / 2005-06-19 00:53
Oczywiście może nawet o milion procent, bo ty gogusiu nie palisz i decydujesz o pieniądzach innych. Odnośnie kwestii zdrowotnuch płacę składkę zdrowotną i inne podatki. Liczy się wolność wyboru. Jedzenie gównianeg.... pożywienia też jest niezdrowe i co podnosimy podatki. JA MAM WOLĘ PALIĆ I TYLE. TO MOJA SPRAWA. I NIE LUBIĘ JAK JAKIŚ GOGUŚ BĘDZIE DECYDOWAŁ CO JEST ZDROWE A CO NIE. 20.30 LAT TEMU NIC O SZKODLKIWOŚCI PALENIA SIĘ NIE MÓWIŁO. Może za parę lat okaże się że jedzenie chleba skraca życie? Jakie to ma znaczenie. CHODZI O KASĘ POLITYKIERÓW I BIUROKRATÓW, TĄ LEWICOWĄ BANDĘ TYCH CO TO LEPIEJ WIEDZĄ ZA OBYWATELA, CO DLA NIEGO LEPSZE I KIEDY.
SLon / .* / 2005-06-17 11:51
Zgadzam się w całej rozciągłości, albo przeciwnie... To znaczy, kretyn rzecznik prasowy, bo było to uzasadnić zdrowiem, a nie Unią. Natomiast trudno jest dorosłemu zabronić palenia, więc niech pali. Szczególnie, że zarabia na tym fiskus, który mogłby oddawać tę kase na rzecz MZiOS (a nie na inne cele). Ale za to trzeba propagować niepalenie wśród młodych i pilnować, by nie palili (nie sprzedawać i pędzić szczeniaków)! Kiedyś nasze opiekuńcze państwo słusznie dotowało organizacje typu ZHP, które krzewiły (i krzewią) nie tylko wychowanie obywatelskie (wtedy teoretycznie także prosocjalistyczne), wykonywały funkcje społęczne (odciągały dzieci od wychowania na "ulicy"), ale także propagowały zdrowe (harcerz nie pali i nie używa alkoholu...). Dziś nasze Państwo ma takie organizacje w... i pozwala im zdechnąć. A bandytyzm rośnie...
mada / .* / 2005-06-17 08:24
No coz, zgodze sie na rownanie cen z UE jesli i nasze pensje beda zrownane z pensjami UE. Np w Irlandii srednia pensja to 2000 Euro, kto u nas zarabia 8000 zl.Dla nich wydanie 5 E na paczke papierosow to "pryszcz" a u nas 20 zl tonajczesciej stawka dziennego utrzymania 4 osobowej rodziny. Nie twierdze ze papierosy sa najwazniejsze (pewnie dla tych co pala tak ) -ale zaczyna sie od akcyzy na papierosy potem na paliwa, gaz olej opalowy. Gdyby nie twardy sprzeciw ludzi ktorzy zamontowali piece na olej opalowy i grozba egzekwowania odszkodowan za "przymus" takowy to pewnie Minister by to przepchnal. Po papierosach pewnie przyjdzie ochota na zrownanie cen na wszystkie inne towary. I tak po wejsciu doUE wszystko poszlo chorendalnie w gore, wprowadzenie Euro spowoduje ze ceny pojda znowu tylko nikt sioe nie pyta spoleczenstwa czy chce tego Euro. Mamy swoja walute (ostatnio plakali nawet ze zloty jest za mocny) po co nam cos obcego.
SLon / .* / 2005-06-17 11:56
Masz rację. U nas można też zrównać ceny np. z niemieckimi, ale trzeba też zrównać płace. I system podatkowy, i system ubezpieczeń społecznych, i system ubezpieczeń emerytalnych. Tylko, co wtedy ukradną nasi "wybrańcy"? I Jak ukradną?
Beres / .* / 2005-06-17 11:59
No, najlepiej od 1 stycznia zmienić walutę na "ojro". Płacić ludziom w euro - 1:1. Ile teraz dostają w złotówkach, dawać tyle samo w euro. Przy naszym bajzlu podatkowym wystarczy miesiąc, aby państwo zebrało tyle euro, że pokryje wszystkie długi... naszych władców.
jedna z pacynek / .* / 2005-06-17 07:33
Jasne Tak najlepiej -obwiniać wymogi U.E. a wszyscy wiemy że chodzi o wyrwanie pieniędzy z kieszeni i tak już bardzo zubożałego społeczeństwa Co panowie Ministrowie brakuje na ........... Życzę miłej zabawy pacynką, która nazywa się społeczeństwo pamiętajcie tylko że to żywy organizm,może odczuwać ból!!!!!
SLon / .* / 2005-06-17 11:53
Pacynko. Rządziciele mają nas w... Dalece, zresztą. Im trzeba odebrać tyle samo, co oni odbierają nam - włacznie z nadzieją na lepsze jutro. Głosuj na UPR - ci przynajmniej nie oszukują w swoim programie i mówią jasno, jak ma być i jak do tego dojść. Nie obiecują gruszek na wierzie, ale krew, pot i łzy, żeby nasze wnuki miały normalnie (i tym samym - lepiej).

Najnowsze wpisy