Forum Forum podatkoweInne

Gronicki: Nie będzie obniżki akcyzy na paliwa

Gronicki: Nie będzie obniżki akcyzy na paliwa

rwojc / .* / 2005-06-21 16:01
Wyświetlaj:
miŚ / .* / 2005-06-23 16:04
Nie wiem, jak jest naprawdę, ale do unijnej minimalnej stawki akcyzy na benzynę mamy podobno - o ile pamiętam - 400 zł. A to oznaczałoby, że pan PROFESOR, jest kłamczuszkiem.
JAP / .* / 2005-06-22 10:07
Nie po prostu Pan Gronicki nie wie co ma robić. Działa zachowawczo. Jakimś cudem dostał tą posadę, nie ma panuje nad tym co się dzieje i do końca nie rozumie co się dzieje koło niego. Czasem mam tez wrażenie że nie zna podstawowych zasad ekonomii....
szwejk / .* / 2005-06-22 09:07
cENA BENZYNY TO OKOŁO 1,5ZŁ/LITR. reSZTA TO PODATKI. TEN PAN GRONICKI TO KTO?. NASZ KARBOWY, EKONOM, ZARZĄDCA?.A JAK MY JUŻ DZIĘKUJEMY ZA KOŁCHOZ ??
@mario21@ / .* / 2005-06-22 08:31
Przecież akcyza jest podatkiem od luksusu a ktoś mi moze powiedziec jakim luksusem w XXI wieku jest paliwo to jest przecierz standard. I z czym weszliśmy do Unii wstyd. panie ministrze.
SLon / .* / 2005-06-22 12:49
Nie masz racji - akcyza to podatek od towarów, które państwo uznaje za przynoszące strategiczne dochody. A nie luksusowe. Więc nasze "panstwo" (czytaj pa~stwo) uznało, że zarówni posiadanie samochodu jak i nim jazda to luksus. Każdym pojazdem (bo paliwo do autobusu i statku też jest obłożone akcyzą). Także używanie energii elektrycznej w domu i produkcji (i komunikacji też), spożywanie cukru, alkoholu (nawet jako składnik leku), używanie gazu ziemnego czy płynnego i... samemu poszukaj towarów obłożonych akcyzą). Fakt, że to przekłąda się na ceny wszystkich towarów i usług jest dyskretnie pomijany, bo... wzrasta wymiar VAT-u (ha, ha) od podwyższonej ceny. Ot, przykład: litr oleju napędowego kosztuje "netto" w sprzedazy ok. 1,85 zł plus akcyza 1,18 plus VAT 0,67 i mamy 3,70. Gdyby nie było akcyzy to byłoby to paliwo 1,85+VAT 0,41 = 2,26 zł. Jaka to "strata" dla "panstwa"? 1,44 zł. A zatem tu nie tylko idzie o akcyzę ale i o generowanie wyższego VAT-u. Gorsz do grosza... Przeciętny "taryfa" (niech będzie ten fach) z samochodem diesel pali na tydzień co najmniej 100 litrów ropy. Czyli co tydzień dopłaca do naszego "panstwa" 144 zł. Ile musi kilometrów płatnych zrobić, żeby zarobić taką kasę? Jeżeli średnia cena kilometra warszawskich taksówek to... dokłądnie 1,44 zł, to... co mam się rozwodzić. Każdy umie liczyć. A względem wstydu. Od kiedy chłopie/babo wstyd u polityka występuje? U naszego? Nigdy! No, może przed wojną...
jedenaście na 100km / .* / 2005-06-22 08:06
...a ja się zakładam, że obniżka będzie, tyle, że we wrześniu, po urlopach. Teraz będą wić się jak piskorze serwując nam złodziejski bełkot
camel / .* / 2005-06-22 07:40
Bedzie obniżka gdy nie będzie juz Gronickiego ?I innych jego socjalistycznych przyjaciol...
tak, tak / .* / 2005-06-22 08:49
Tak masz rację prezydent usa przyśle nam tanią ropę z Iraku tylko, że zmieszaną z krwią co możę doprowadzić do zatarcia silnika (wszak przecież dla zniszczenia silnika agenci wsypują cukier do zbiornika z paliwem a krew jest słodka oczywiście ta w tętnicach). Tak więc naiwniaczku gospodarka to ekonomia a nie manna spadająca z nieba aby nasysić lud wybrany. Lud wybrany sam się wyżywi jak -powiedział Urban
jliber / .* / 2005-06-21 20:41
No tak, rzeczywiscie 5 proc obnizka niewiele zmieni. Ciekawe czy przyszla temu Panu kiedykolwiek do glowy obnizka np o 100%? Nie, to przechodzi jego zdolnosci rozumowania. Jak to? Mamy tak po prostu przestac okradac ludzi? Przeciez Ci frajerzy i tak nie kumaja ze placa 3zl haraczu za kazdy litr kupionego paliwa zebysmy mogli sobie budowac palace.
Ad / .* / 2005-06-21 22:39
No, ukazał się twój post na stronie. Zadowolony? To teraz paciorek i do łóżeczka, dziecko.
jliber / .* / 2005-06-22 05:50
Tak zadowolony, dziekuje. Zrobione, tylko bez paciorka, bo jestem niewierzacy.
Andrzej Szymański / .* / 2005-06-22 01:35
Popieram, z małą poprawką, przed paciorkiem należy zrobić "siusiu".Pan Minister tego nie robi, po prostu "olewa".Naszą UKOCHANĄ Ojczyznę, przez swoje nieprzemyślane decyzje, a podejrzewam, że nie pracuje społecznie. tylko ze swoją pensją podnosi średnią krajową POLSKA "toniie" w biedzie, Cytuję słowa polityka z przed lat: "Rząd się wyżywii".To jest ciągle aktualne. Pozdrawiam.Andrzej
rwojc / .* / 2005-06-21 16:01
nie wiem co ten pan sobie mysli ale chce nam wcisnac ciemnote, min. stawka na benzyne bezolow. wynosi 359EUR (po kursie z dnia 21.06.05 = 1454 zł na 1000 litrów).

Najnowsze wpisy