Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Algorytmiczne inwestowanie na GPW

Algorytmiczne inwestowanie na GPW

polifoniusz / 2007-10-22 13:24
Witajcie,

Interesuje mnie możliwość algorytmicznego inwestowania na GPW, czyli programowej analizy danych ciągłych w celu generowania alertów i zleceń.

Nie wiecie może czy platforma którekolwiek z biur maklerskich oferuje możliwość skryptowania na własną rękę? Z tego co widziałem ostatnia wersja Sidomy (oferowana np. przez ING) wprowadza zlecenia warunkowe, ale w zbyt ograniczonej formie.

Czy też może jedyną drogą uzyskania bezpośredniego dostępu do danych ciągłych byłoby zostanie członkiem GPW?

Wszelkie wskazówki mile widziane!
Wyświetlaj:
fazik / 2007-10-23 21:56 / "Gpw-racer"
teoretycznie wszystko się da. należało by obsłużyć panel składania zleceń i napływające notowania + oferty. bossa prowadzi podobne zlecenia na zasadzie wykonania jeżeli ..... (i tu warunek kursu/zmiany/obrotu itp.
alberto / 2007-10-23 23:36
Notowania2Pro z firmy statica dają ci dostęp do danych ciągłych (BOS ma pakiet który daje w pakiecie dostęp do tej aplikacji, lub możesz go kupić osobno). Nie musisz zostać członkiem GPW:)) Poza tym jeśli chcesz się bawić w pisanie skryptów to możesz podpiąć Amibrokera pod static'e w trybie eSignal i będziesz mógł zacząć się bawić.
Z tego co piszesz to chyba rozpoczynasz zabawę z GPW więc radze uważać z automatami. Tutaj trzeba doświadczenia jak nigdzie indziej. Niech nie zwodzą Cię także super wyniki z danych historycznych twojego systemu. Dopiero życie zweryfikuje Twój system.
polifoniusz / 2007-10-25 14:43 / Inwestycjusz raczkujący
fazik, alberto - dzięki za rady. Wygląda na to, że muszę się bliżej przyjrzeć ofecie Bossy, bo chyba przegapiłem to i owo ;) Na GPW bawię się od około pół roku, na razie na małym minusie, ale bez tragedii (małe kwoty). Z braku czasu nie mogę się niestety zająć inwestowaniem intraday na poważnie, więc chodzą mi po głowie mechanizmy, które mogłyby zastąpić śledzenie notowań na bieżąco - np. inteligentne stopy sprzedające po górce itp. Nie celuję póki co w pełni automatyczny system, ale poeksperymentować nie zaszkodzi :)
Khartoum / 2007-10-24 20:38 / portfel / Młodszy gracz giełdowy
No właśnie "Giełda, Wolność i Pieniądze; Poradnik Spekulanta" Dr-a Van K. Tharpa polecam przy okazji :). Jest tam przystępnie napisane na co trzeba zwrócić uwagę przy projektowaniu systemu i jak dostosować do siebie ryzyko.
polifoniusz / 2007-10-25 14:47 / Inwestycjusz raczkujący
Dzięki za wskazówkę! "Poradnik spekulanta" mam nawet w kolejce do przeczytania, ale nie zdążyłem jeszcze do niego zajrzeć. Przesuwam na początek książkowej kolejki.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy