Forum Forum finansoweKonta

Bank PKO S.A. oszukuje klientów

Bank PKO S.A. oszukuje klientów

Nikita04 / 2008-03-21 21:07
Jestem posiadaczka konta w banku PKO S.A. Do rachunki otrzymałam kartę debetową VISA. Wypłata w bankomatach własnego banku jest bez prowizji (tak było w banku BPH przed połączeniem się z bankiem PKO S.A.). Wypłacałam z bankomatu banku PKO S.A. 500 zł i pobrano mi prowizję w wysokości 6 zł. Poszłam z tym problemem do banku. Co się okazało. Powiedziano mi, że po połączeniu teraz wypłata gotówki z bankomatów własnego banku w przypadku karty VISA jest obciążona prowizją ! O czym mnie nie poinformowano w liście, który otrzymałam wraz z nową kartą VISA !!! Co jest najlepsze w tym wszystkim !!! W banku znalazłam ulotkę pt. : "Bankomaty w Europie bez prowizji", gdzie zamieszczona jest następująca informacja: "Bezprowizyjne wypłaty dotyczą kart debetowych Banku PKO S.A. : Maestro, Maestro Junior, Maestro OK, Maestro Xelion, Maestro Business, Maestro Business SME, Maestro Politechnika, MaestroMax, Maestro Personal Banking, Maestro Private Banking, Maestro Inwestor, Visa, Visa Młodzieżowa".

Dlaczego więc bank wprowadza SWOICH klientów w błąd !!!
Wyświetlaj:
LP666 / 87.105.245.* / 2012-06-10 10:37
ile wam płaci dojcze bank za te pomówienia ja od lat mam konto w PKO i nie spotkałem się z tymi "oszustwami"
sledczy / 31.60.109.* / 2012-09-15 10:16
ty agentko pkosawska platna i w ogole
lima2011 / 46.134.105.* / 2012-08-12 13:35
to jest prawda ulokowałem w pko bp 7000 zł strata na dzień dobry 500 zł po roku zysk 17 zł a 6 zł przy wypłacie z bankomatu to prawda wypłacałem z bankomatu pkosa
Agata180 / 178.37.116.* / 2012-06-22 11:11
Wierutna bzdura ja również mam konto w PKO od lat i nigdy nic takiego nie miało miejsca ludzie nie oczerniajcie
xxxxx8653 / 78.8.47.* / 2012-06-06 17:32
ten bank to najbardziej rozwinieta i zalegalizowana przez nasz kraj oraz rząd LEGALNA LICHFA to jak oszukują to w głowie się niemieści
jarecki304 / 77.242.235.* / 2012-06-06 11:46
Jest to najgorszy Bank w Polsce.Posiadam konto w tym banku,robiłem przelew z konta na konto do tego samego banku.mało mnie szlak nie trafił jak okazało się że na konto odbiorcy piniądze wpłyneły po 48 godz.Przeciesz to jest paranoja
niezadowolona klientka / 178.42.145.* / 2012-03-01 19:09
Proszę zwrócić uwagę ile procent wykosił bank PKO SA za kredyt "Rok Linia" (prawie 20procent), a za kartę bankomatową wyskubali od ludzi 2-3 lata temu było tylko 10zł, potem 20zl a od 1-go marca 2012 stawka wzrosła 24zl.Trzeba będzie ze wszystkich banków zrezygnować,niech zostają bez klientów.Niesamowite zdzierstwo!!!Myślą, że ludzie nic nie rozumeją....
bs1422 / 95.160.186.* / 2013-01-13 19:57
a o którym PKO SA Państwo piszecie bo w PKO SA z żubrem nie ma czegoś takiego jak klredyt "rok linia", może zastanówmy się zanim napiszemy i oczernimy
k klient / 81.190.123.* / 2012-05-17 18:30
Czy ten bank tez ma kłopoty , czy jest w tej szóstce zagrożonych.
almi / 83.15.25.* / 2012-04-12 12:36
Ostrzegam przed bankiem pko sa oddział na placu Wolności Opole - kompletna klapa - niekompetentni pracownicy, nieuprzejmi, zabezpieczenia jak w Forcie Knox tylko nie wiem przed czym. weryfikowanie dokumentów dotyczących kredytu studenckiego trwało 5 m-cy i skończyło się fiaskiem. Totalna dezinformacja, brak spójności w postępowaniu i działaniu, mijanie się z prawdą podczas przekazywania informacji i ostatecznie brak jednoznacznej odpowiedzi przed upływem terminu, w czasie którego można się było zwrócić do innego banku. Serdecznie odradzam
klient 777 / 81.190.123.* / 2012-05-17 07:08
Nie tylko w Opolu i Gliwicach ale i winnych miastach, pracownicy nie mówią prawdy, oszukują klientów sam zostałem oszukany. PKO S.A. to najgorszy bank!!!!!
pcnt / 84.205.171.* / 2012-05-04 18:09
Podzielam te opinie.Placowka w Gliwicach na ul.Berbeckiego rowniez zrobili mnie w kuku.Wystapilam o kregyt hipoteczny,najpierw czekalam ponad miesiac na decyzje,przyszla odmowna bo niby zdolnosci nie mialam,pani w banku zmniejszyla wnioskowana kwote i po raz kolejny czekalam ponad 2 tygodnie na decyzje.Ba dostalam odpowiedz ze kredyt przyznany,czekalam kolejne ponad 2 tyg na umowe i co.....zadzwonila pani do mnie i mowi...przykro mi nie mam dlapani dobrych wiesci,kredytu nie przyznano.LUDZIE przeciez w tym banku Pekao SA robia z nas debili,bawia sie naszym czasem i zdrowiem.Unikajcie tego banku jak grypy,ja zostalam na lodzie po tylu miesiacach czekania na kredyt.
miki527 / 88.199.233.* / 2013-06-11 10:46
od kilku lat mam konto w tym banku ja i mąż ,mamy lokaty i rachunki oszczędnościowe to kpina co się o nich pisze nigdy nikt nas nie oszukał...
soffka / 82.37.49.* / 2012-01-30 13:11
Ja dokonalem przelwu miedzynarodowego na konto w PeKaO SA i przed tym przelwem dzwonilem do obslugi klienta ile mnie ten przelew bedzie kosztowal. Powiedziano mi ZERO NIC. Zrobilem wiec przelew i po kilku dniach kasowano mnie kilka razy w sumie na okolo 100zl. Zlozylem reklamacje i czekam juz ponad miesiac, jak dzwonie do obslugi klienta to mi mowia ze nic ze sprawa narazie nie jest robione. To jest normalnie bezprawie. Banki wykorzystuja kientow okradaja ich i nic z tym sie nie robi. Jest odgorne przyzwolenie na to zeby okradac tak jak to robia ci ktorzy to prawo tworza. Polska to kraj bezprawia - dzungla.
zofia r. / 85.222.105.* / 2012-01-27 10:12
bank żenada. wzieliśmy z mężęm kredyt z ubezpieczeniem od utraty pracy. w momencie kiedy mąż stracił pracę wystąpiliśmy z ubezpieczenia ale dostaliśmy decyzję odmowną ponieważ mąż nie był zatrudniony na czas nieokreślony. niestety przy zawieraniu ubezpieczenia nie zostaliśmy poinformowani, że ubezpieczenie dotyczy tylko umów na czas nieokreślony. dzwoniliśmy dwa miesiące aby ustalić gdzie złożyć podanie i byliśmy odsyłani od jednej jednostki do drugiej ale nikt nie był w stanie nam udzielić rzetelnej informacji. od tego czasu zaczeły się schody. spóżnialiśmy się z ratą. telefon dzwonił statystycznie co godzinę. zaczynał od 8 rano a kończył o 21:00. gdy mąż odebrał czy nie były wysyłane monity listem zwykłym i normalnym, poczta wysypywała się ze skrzynki a pieniądze za monity dobijały do raty kredytu. bank traktuje ludzi jak głąbów wysyłają pismo i dzwonią, w 21 wieku ludzie potrafią czytać!!!
Reasumując: u*********, mało dyskretni, traktują klientów jak imbecyli, brak rzetelnej informacji, zero wyrozumiałości, tragedia!!
całe szczęście że już kończymy spłacac ten kredyt, rezygnujemy z tego banku i nigdy więcej nie chcemy mieć nic doczynienia.
Dodam też, ze mam kredyt w BGŻ i zawsze można się jakoś dogadać, a w PKO traktują cię odrazu jak przestępce.
M.M / 86.82.167.* / 2012-04-22 01:38
O tak zgadzam się że ten bank to skandal.Wszystkie informacje o stanie naszego kąta są przekazywane przez p.magde k.naszym znajomym i jak tu zaufać paniom które mają trzymać brzydko mówiąc język za zębami.Gdzie udać się z tym problemem i czy to coś da,czy dalej będzie p.magda k.bezkarnie siedzieć i na domiar tego lewe kredyty załatwiać?SKANDAL!!!
mika / 77.223.192.* / 2012-07-25 08:55
MM,a podacdo sądu o udostępnianie danych osobowych i skończy na bruku taka franca
Świnoujście / 178.238.245.* / 2012-05-30 07:44
W moim małym miasteczku,też wiadomości o stanie konta w tym banku,roznoszą się...ale,podejrzewam,że jak przeniosę oszczędności gdzie indziej,to będzie tak samo:(
gość 3 / 46.186.15.* / 2012-02-05 09:59
A wystarczyło przeczytać warunki ubezpieczenia lub zapytać w Hestii (to ona jest ubezpieczycielem a nie Bank), Bank ma obowiązek takowe wręczyć Klientowi. A swoją drogą tak to wszyscy chcieliby wziąć kredyt, nie pracować i nie spłacać. Ludzie, Banki to nie instytucje charytatywne!
misiut / 178.36.186.* / 2012-01-13 20:37
Ja nie mam karty ale jestem zadowolony z tego oddziału Banku jakim jest PKO sa pozdrawiam
W. Galka / 74.15.241.* / 2012-01-10 19:45
Prywatna bankowość powinna zostać zlikwidowana i to natychmiast. również wszystkie prywatne środki masowego przekazu zajmujące się polityką.
ERYK ANTYKLERYK / 188.146.190.* / 2011-11-16 18:32
Bank 'PEKAO SA' ubezpieczało mnie na zdrowie i pobierało składkę na emryturę bez mojej wiedzy, zgody i woli. Jestem obywatelem USA i mam kontrakt/umowę pisemną, że bank nie będzie ruszał moich pieniędzy na żadne opłety/transakcje, a tym bardziej bez mojej zgody. Zawsze uprzedzałem 'PEKAO SA' aby mnie informowali pisemnie, telefonicznie lub elektronicznie o jakichkolwiek zmianach. NIGDY NIC NIE OTRZYMYWAŁEM od 'PEKAO SA', a pieniądze znikały mi z konta. Miałem tego dość i wypowiedziałem bankowie pozew sądowy, ale nie na warunkach polskich lecz amerykańskich, gdzie banki za takie draństwa są sądzone na miliony dolarów. I tak zrobię. W dodatku pracownicy kłamali i zatajali informacje przde mną. Nie dam się tak oszukiwać. Piszę do 'Komisji Nadzoru Finansowego ', Urzędu Ochrony Konsumentów ', zawiadamiam prokuraturę, radio, prasę i telewizję 'TVN' program 'UWAGA', gdzie już było coś na temat 'PEKAO SA' poruszane i urządzę pikiety przed bankiem. To złodziejstwo ma się skończyć. I wypłacić starcone pieniądze z odsetkami, wraz z odszkodowaniem i zadośćuczynieniem. Pracownice, które kłamały i oszukiwały też się dołożą. Nie zapomną mnie, ci złodzieje!
Kondika / 81.219.203.* / 2011-11-15 23:47
Ludzie, co Wy jeszcze robicie w tym banku ?? Ja już dawno przeniosłem konto gdzie indziej. Mam wszystko za 0 zł, słownie ZERO ! Nie chcę mieć już więcej nic wspólnego z PKO SA, zresztą z tym drugim PKO tak samo
Aag 736 / 91.150.223.* / 2011-11-02 18:53
Właśnie dzisiaj przsiadłam i sprawdziłam dokładnie jakie kwoty bank nam pobiera z konta-wyszło mi dokładnie 78 zł !!!!Fakt że korzystam z różnych bankomatów,często płacę kartą w sklepie ale mam też konto w Alior Banku-gdzie za takie rzeczy się nie płaci.
To jest złodziejstwo.Nie wspomnę już o tym że konto mamy tam od 10 lat,wpłaywy na konto regularnie co miesiąc i za każdym razem jak chcemy wziąć kredyt są jakieś przeszkody.Jutro likwidujemy konto w PKO SA,zakładamy w innym banku.Wszystkim oszukanym radzę to samo.
M.M / 86.82.167.* / 2012-04-22 01:42
POPIERAM ZŁODZIEJE!!!
goło i wesoło / 87.204.62.* / 2011-11-04 00:06
popieram bo też tak dzisiaj zrobiłem co innego jest przy podpisaniu umowy a co innego na zestawieniu transakcji robią poprostu co chcą jeszcze raz wszystkim oszukanym radzę tak samo uciekajcie z tego banku!!!!!
nabity w burelkę / 77.255.67.* / 2011-10-23 19:07
BANK PKO SA nabija ludzi w butelkę reklamując się, że udziela pożyczek bez prowizji.
W rzeczywistości są to pożyczki z prowizją o czym się sam przekonałem, kiedy dostałem umowę do reki a otrzymałem ją dopiero wtedy, gdy poszłem zapłacić pierwszą ratę.
Zwróciłem się z tą umową do Powiatowego Rzecznika Konsumentów, który rozmawiał w mojej sprawie z przedstawicielami banku i okazało się, że w umowie napisane jest,że klient zobowiązuje się spłacić pożyczkę wraz z odsetkami i prowizją.Rzecznik poinformował mnie, że nie pozostało mi nic innego tylko spłacić tą pożyczkę ponieważ sam ją podpisałem.Przed podpisaniem umowy przedstawicielka banku zapewniała mnie w 100 procentach, że pożyczka jest bez prowizji.
Informacja o bez prowizyjnej pożyczce udzielana jest nadal w każdym Banku PKO SA.
kwezal / 89.229.78.* / 2012-01-28 05:33
Człowieku, od lat trąbią w mediach , że umowy, które zamierza się podpisać należy czytać. Ze zrozumieniem. Przecież nie dodrukowali informacji o prowizji po podpisaniu umowy. Za gapowe się płaci, niestety...
Klijent PKO / 193.108.194.* / 2011-12-01 11:39
Jestem tego samego zdania. PKO robi sobie żarty z klientów. To że osoba nie jest dobrze poinformowana to nie znaczy ze trzeba ja oszukiwać. Bank tylko zarabia na tym że ludzie korzystający z usług banku zagapią sie ze spłata a bank pobira od nich kosmiczne Prowizje!!!!!!
TZD / 46.204.8.* / 2011-10-22 17:00
Co to za nagonka na PKO SA? KTO ZA TO PŁACI?
-Za listy ponaglające liczą 15zł -który bank nie?
-kolejki w banku -ja w ING mam gorszą obsługę

-jestem właścicielem konta w PKO SA (żubr) oraz ING. od 6 lat. Porównując:

-w ing za wpłatę własnej kasy w oddziale licza 9zł od wpłaty/wypłaty -w PKO SA jest to za darmo
-w ING musisz wydać 100zł na miesiąc żeby mieć kartę za darmo, jak nie koszt 7zł -w PKO SA koszt 4zł, bez limitów, ale otrzymujesz debet co miesiąc do wydania
-w ING przelewy internetowe za darmo, w pko nie wiem
jm2012 / 93.159.21.* / 2012-04-17 11:01
Jeszcze nie zostałeś oszukany , ale to tylko kwestia czasu. Nie twierdzę, że ing jest lepszy czy gorszy- po prostu mam złe zdanie o PKO S.A. i to na podstawie własnych doświadczeń.
ppppppppppp / 178.42.9.* / 2012-01-31 18:33
po rozwiazani rachunku konta ,po pół roku otrzymałem ponaglenie do zapłaty 90 zł za prowadzenie kata.Teraz musze przedstawic protokuły likwidacj bo bank niema,Dobrze ze ja mam kopie.Musie dzwonic jezdzic 50 km za swoje.I niemam jak doliczyc za dojazdy.
Biała toyota / 159.205.92.* / 2012-02-05 16:42
Ja także rozwiązałem umowę na piśmie w banku.Niestety nieświadomie nie pobrałem kopii.Minęło półtora roku i przysłano na adres mojej żony, która tylko była upoważniona do pobierania mojej wypłaty,ponaglenie o zapłatę jakiegoś minusowego salda.O co tu chodzi? W poniedziałek idę wyjaśniać i zapewne nie obędzie się bez wyzywania i przekleństw!
ludziczka / 83.26.160.* / 2012-01-13 10:49
pko oszukuje-mam konto i za prowadzenie tego rodzaju konta opłata wynosi 25 zł!!! za przelewy 15zł każdy!!! Zdzierstwa większego nie ma. Mam konta i w innych bankach np ING lub małym spółdzielczym i opłaty wynoszą :3zł za prowadzenie konta,1,- za przelewy,internetowe darmowe,w ING 0,- za prowadzenie przy używaniu karty lub max 9,- gdy brak ruchu na koncie.I jak to się ma do tego ZŁODZIEJSKIEGO PKO ?!
kwezal / 89.229.78.* / 2012-01-28 05:38
Czytając komentarze mam wrażenie, że większość została zmuszona do korzystania z usług danego banku. Co to znaczy - "pko oszukuje"? Przecież każdy klient otrzymuje tabelę prowizji i opłat, z której wynika jakie są pobierane opłaty za dane operacje. Zawsze można zmienić bank, jeśli nie podobają się warunki. Podpisując umowę wyrażamy zgodę na warunki jakie oferuje bank. Tylko, że nikomu się nie chce z nimi zapoznać. A później najprościej obrzucać błotem..
PKO SA manager / 178.107.146.* / 2011-10-21 23:02
i po co sie tak drzec o 6 zl?
Załamka / 93.11.98.* / 2011-10-18 12:25
Ja to w ogóle miałam przeżycia z tym bankiem nie dość,że musiałam się prosić o własne pieniądze to do tego na kartę czekałam ponad 2 miesiące, kobieta która zakładała mi konto twierdziła,że zamówiła karte lecz gdy karta nie przychodziła wybrałam się do tego banku i okazało się,że żadnego zamówienia karty nie było.
Jednego razu wciągnęło chłopakowi moją kartę bo mieli taki bałagan w systemie,że pod moim nazwiskiem był jego numer karty okazało sie dopiero jak pojechaliśmy zablokować kartę i zostaliśmy bez kart a on jeszcze pracuje za granicą i potrzebował tej karty do wyżywienia.
A takie prowizje ściągają ,że szok za wypłatę kartą w EURONECIE skasowali 60 zł nawet a pobieraliśmy tylko 300..
Mało tego za przelew za granicy 20 zł w innych bankach 10 a tak dostajemy 5 razy w miesiącu kase i 100 zł w plecy. Wypłata kartą za granicą dochodziło nawet do 140 zł prowizji. Nikomu nie polecam konta w tym banku
jelop / 83.6.148.* / 2011-12-14 18:27
zalamka idz do szkoly bo jesli jestes za granica to tylko kretynstwa pisz zawsze zza granicy
MIKA / 89.228.229.* / 2011-10-21 21:25
Jestem klientem banku od 6 lat. przez 4 lata regularnie spłacałam kredyt studencki. Obecnie kiedy zostały mi do spłaty 3 raty i spóźniłam się ze spłatą 9 dni , naliczyli mi opłatę za zwłokę w kwocie 80 zł., tłumacząc że wysłali wezwanie do zapłaty za które muszę zapłacić. Wezwanie otrzymałam 20 października a rata została zapłacona 10-go w ich oddziale.Do tej pory kiedy zapomniałam zapłacić na drugi dzień miałam informacje telefoniczną przypominającą o zapłacie i niezwłocznie dokonywałam wpłaty.
Tak właśnie traktuje ten bank swoich stałych klientów, nie ma się co dziwić,że ma ich coraz mniej. Nikomu nie polecam tego banku.
jelop / 83.6.148.* / 2011-12-14 18:42
bunga-bunga lezy i kwiczy i caly makaronland a unicredit szuka debili w Polsce

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: