Forum Polityka, aktualnościKraj

Banksterzy pod ostrzałem. Ostrą broń wyciąga rząd, UOKiK i KNF

Banksterzy pod ostrzałem. Ostrą broń wyciąga rząd, UOKiK i KNF

Wyświetlaj:
biedronka56 / 83.27.197.* / 2015-07-02 11:48
sama jestem agentem ubezpieczeniowym, sama sprzedaję polisolokaty, sama mam polisolokatę, i uważam,że potrzeba ukrócić możliwości oszukiwania klientów na etapie nieuczciwych agentów zatajających przed klientem ewentualne koszty i na etapie szkolenia agentów tak by zatajali. Ja sprzedaję polisolokaty tylko osobom, które mają realne szanse na pewne dochody lub ubezpieczenia od ich utraty. W ten sposób jestem spokojna o swoje sumienie i wyniki inwestycyjne. Miałam polisolokate, na której zarobiłam średnio 28% rocznie przez 9 lat ( wliczając w to rok 2008), w 2012 roku zamieniłam ją na korzystniejszą (niższe opłaty), na której mam na razie 5,8% średnio rocznego zysku, a nie mogę jej zerwać przez 10 lat (ja i moi klienci to wiemy). W mojej firmie była jeszcze korzystniejsza gdzie zerwanie było możliwe bez kosztów już po 6 latach - prowizja była kilkakrotnie niższa niż piszecie. Niestety przez tę nagonkę nie ma już tej świetnej polisy i firmy też. Pozdrawiam
kotek139 / 176.115.6.* / 2015-07-02 11:47
ja akurta wiem ,że rzecznik ubezpieczonych trzyma stonę ubezpieczycieli
jaaaaaaaaaa / 89.75.113.* / 2015-07-02 11:46
kiedyś oszczędzając pieniądze w PKO to mi zawsze trochę przybyło , teraz trzymam na końcie w banku i raczej ubywa niż przybywa . Brać pożyczki z banku bez procentów pożyczyć się nie da ! My jesteśmy zmuszani do zakładania kont aby otrzymać wypłatę ! wolałabym dostać na rękę !!!! Dawno wiadomo że od banku jak najdalej trzymać się powinno ...żadnego zysku nie masz , a bank obraca naszą kasą
___muszelka / 94.158.224.* / 2015-07-02 11:43
___Polecam na You Tube Bankowi gangsterzy są na całym świecie, a my tkwimy w tym systemie od zawsze, jako maleńki trybik.
stat / 99.242.223.* / 2015-07-02 11:42
Kazdy kto mysli, ze bank jest dla klienta ( czyli instytucja charytatywna ) - jest glupi. Bank mysli TYLKO jak zarobic najwiecej pieniedzy kosztem kienta.
eli470 / 195.238.227.* / 2015-07-02 11:42
Banki czekają na wytyczne w sprawie przejmowania lokat swoich klientów

Zagraniczne banki w Polsce – największym ryzykiem dla klientów
Polska oraz kilka innych krajów EU otrzymała w ostatnich dniach od Komisji Europejskiej 2 miesiące na wdrożenie dyrektywy pozwalające bankom bezkarne przejęcie oszczędności ich klientów w sytuacji gdy bankowi grozić będzie upadłość. Miało to charakter tzw. „podatku ratunkowego”. Dyrektywy UE umożliwić mają realizację scenariuszy przetrenowanych na Cyprze.

Przypomnijmy, w myśl zaprojektowanych przez Brukselę scenariuszy upadający bank w pierwszej kolejności przejmie pieniądze wierzycieli i akcjonariuszy a następnie przejmie pieniądze z lokat swoich klientów. Szczegóły tego bandyckiego procederu opisywane były rok temu tutaj amerbroker.pl/

Jeśli Polska nie przygotuje wewnętrznych przepisów regulujących sposób przejmowania pieniędzy klientów banków wówczas zostanie pozwana przed Trybunał Sprawiedliwości i będziemy musieli zapłacić olbrzymie kary za brak przepisów w tym względzie.

Czarne scenariusze przybliżają się w szybkim tempie. To co jeszcze rok temu wydawało się fikcją powoli staje się rzeczywistością. Trzymanie pieniędzy w jakimkolwiek zagranicznym banku w Polsce staję największym ryzykiem. Jeśli już ktoś chce lub musi trzymać pieniądze alternatywą jest PKO BP lub banki spółdzielcze. Warto powoli przyzwyczaić się na najbardziej nieprawdopodobne scenariusze jakie będą miały miejsce w Polsce i Europie w ciagu najbliższych kilku lat. Ratujcie swoje pieniądze póki jest jeszcze czas.
marek777 / 83.0.134.* / 2015-07-02 12:00
No PKO BP to i może jest to alternatywa, ale banki spółdzielcze ??? gdzie kasjerka wyprowadza miliony z kont klientów....(ostanie info o BS w Husowie na Podkarpaciu)
Waniek / 2015-07-02 12:45 / Bywalec forum
Gdyby nie wymogi na banku polskim to byś się tego nigdy nie dowiedział. A myślisz że w bankach zachodnich nie było takich przekrętów? Tylko one nie muszą o tym nic mówić!!! Skrzętnie takie coś zamiatają pod dywan bo strata wizerunkowa często przekłada się na wyższe straty w działalności ubezpieczeniowej i kredytowej.
SIEKACZ / 148.81.137.* / 2015-07-02 11:40
O jakich "produktach" tu mowa? To są zwykłe USŁUGI. Produktem to jest np mleko, samochód czy kiełbasa. No ale jak banda złodziei chce sobie podnieść ego to swoje złodziejskie wyczyny nazywa produktem.
Produkt / 37.128.62.* / 2015-07-02 14:02
Nie zgodzę się. Produkt Bankowy - jest również wyprodukowany przez kogoś - a bank go sprzedaje. Nadal jest on produktem. Są zarówno produkty spożywcze, ubezpieczeniowe, bankowe itp.
Pracowałam wiele lat w Banku i czepianie się o terminologię, gdy nie macie racji jest niezbyt logiczne.

Jeśli chodzi o "frankowiczów" też nie do końca się zgadzam. Miałam propozycję wiele lat temu kredytu we frankach, jak i w złotówkach. We frankach była wtedy dużo niższa rata - wtedy wszyscy się rzucali na te kredyty, nie myśląc, co będzie potem - to była ich decyzja, nie Banku. Ja wybrałam wyższą, ale mniej więcej zawsze stałą ratę. Przez te lata płacąc w złotówkach byłam do tyłu porównując z "frankowiczami", teraz z perspektywy czasu, widzę, że wyszłam na plus. Ale nikt nikogo nie zmuszał do konkretnej waluty - przynajmniej się z tym nie spotkałam.
Nie zgadzam się, by Państwo również z moich pieniędzy wypłaciło "frankowiczom" odszkodowania, bo w tym momencie mi też niech wypłacą, za to, że tyle lat płaciłam więcej...
Zgadzam się natomiast, aby Banki przewalutowały Klientom te kredyty bezpłatnie.
Wszystkim, a nie tylko wybranym Klientom. A jeśli rekompensata, to jedynie od Banku.

Takie jest moje zdanie. Zdaję sobie sprawę, że może wydawać się niektórym kontrowersyjne, ale je potrzymuję.
NickNick / 80.110.77.* / 2015-07-02 11:59
Bankster bierze z lewej kieszeni 10 zlotych, przeklada do prawej i nagle ma 12 zlotych. Poniewaz to twoje pieniadze, to ty nagle zamiast 10 zl masz 8. I to jest wlasnie ten produkt. Ciekawe, ze wszystko to odbywa sie na ogromna skale i jest goraco popierane przez UE.
h2o2 / 81.190.40.* / 2015-07-02 11:36
pytanie za 5 pkt. i kredki:

- dlaczego w ostatnim czasie banki na całym chyba świecie (w tym polskie) straszą zwolnieniem, w sumie kilkuset tysięcy swoich pracowników?
niezalogowany 112 / 217.153.72.* / 2015-07-02 11:35
Cwani bankowcy wymyślają jakiś nowy super produkt typu kredyt frankowy, opcje walutowe albo poliso-lokaty, do tego akcje marketingowe, reklamowe, opinie "ekspertów" itd. Jak się okazuje, że to mina to wtedy mówią: nie trzeba było podpisywać frajerze, teraz płacz i płać bo jak na tobie nie zarobimy to odbijemy sobie na innych a jak nie to system się zawali a kraj zbankrutuje. Dopiero wtedy budzi się KNF, UOKIK i rząd i twierdzi, że to złe i nielegalne ale NIC SIĘ NIE DA ZROBIĆ. "Produkt" jest wycofywany z rynku bo i tak już się na niego nikt nie nabierze a w międzyczasie powstaje następny - i tak w kółko. Banksterzy zarabiają, ludzie płacą i interes się kręci.
specjalT / 212.87.24.* / 2015-07-02 11:34
zamiast robić raban, wzięliby się za lepsze wykształcenie ludzi; każdy może i powinien przeczytać, co podpisuje i to ZROZUMIEĆ (więc jedno co powinny te różne KNF-y zrobić, to pilnować jasności prawa, zresztą CAŁE PRAWO POWINNO BYĆ ZROZMUMIAŁE dla przeciętnego człeka, bo to on - a nie po fakcie jego adwokat - ma tego prawa przestrzegać].
Ja np. b. chwalę sobie polisolokaty, jakie sobie swego czasu założyłem, ale pomyślałem, i zrobiłem to w dołku a nie na szczycie
atyprawnik / 212.87.24.* / 2015-07-02 12:20
gdyby prawnicy tworzyli zrozumiałe prawo, to by stracili robotę; nie są tacy głupi, by podcinać gałąź, na której sobie wygodnie i DOSTATNIO żyją
net100 / 81.15.248.* / 2015-07-02 12:31
To znaczy, że nie pracują rzetelnie, tylko dla własnych potrzeb i do tego oszukują ludzi!
EMERYT571 / 87.205.223.* / 2015-07-02 11:32
Mam na lokacie 40 tys na 3 miesiące oprocentowanie 2,00% jak bym kredyt dostał 40 tys na 3 miesiące to płacę 5%prowizji i 7,5 % od kredytu wniosek ile bank zarabia na kredytobiorcach a klient co ma lokatę ma ochłapy
mental / 193.41.230.* / 2015-07-02 12:14
To teraz weź kredyt u swojej rodziny lub znajomych i niech dadzą Ci hipoteke na 300 tys w zamian za czekolade... tylko niech uwzglednia, ze przez te 35 lat Twojej splaty moze wydarzyc sie bardzo duzo. Ludzie zastanowcie sie co podpisujecie, bank to nie organizacja charytatywna. Pozyczajac bank wiele ryzykuje, lokujac daje gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, na ktory idzie ogromna suma pieniedzy. Fakt jest, ze niektore banki i ich produkty sa z gory trefne i nastawione na skubanie klienta, ale to w waszym interesie jest aby sprawdzac co podpisujecie.
Waniek / 2015-07-02 13:06 / Bywalec forum
Wiesz że deutche bank sporo gotówki umoczył na pożyczaniu Grecji Portugalii i Hiszpanii pod zastaw papierów skarbowych?? Przecież to wspaniały bank i podobno w polsce pewny!!!
Waniek / 2015-07-02 12:25 / Bywalec forum
Tylko w tym problem że banki nie publikują tego dla zwykłych ludzi że są trefne. W wielu miejscach się tego ludzie dowiadują po bardzo długim czasie od wkopania się w kredyt i zakup poliso lokaty lub opcji walutowych.
ananalityk / 77.254.85.* / 2015-07-02 11:30
Pan Sebastian Ogórek napisał szumnie w tytule "Banki już nas nie oszukają "-Jak to jest Panie Ogórek -to banki nas oszukiwały?! To Pan nie wiedział że banki cały czas oszukiwały klientów i oszukują dalej ?!A może Pan dobrze wie o wałkach banksterów tylko nie wolno Panu pisać bo robotę się straci!! Żal mi Cię człowieku.
januszzz / 93.89.203.* / 2015-07-02 11:29
Nic nie zrobią. Banki są międzynarodowe i stoją ponad prawem
mariolla / 83.27.135.* / 2015-07-02 13:21
Podobnie jak powiązane z nimi firmy ubezpieczeniowe, sprzedające polisy na życie, z udziałem obcego kapitału, jak Internationale Nederlanden itp. które prowadziły agresywną kampanię reklamową , dodatkowo wzmacnianą przez zachłyśniętych perspektywą ,,gruszek na wierzbie", łatwowiernych członków rodziny, namawiając do zawierania tych umów na lichwiarskich warunkach, ponieważ wycofanie się z umowy przed upłynięciem długiego terminu, wiązało się z utratą 3/4 zgromadzonych środków na koncie, a miało to miejsce w końcu lat 90-tych, i odbywało się bez jakichkolwiek możliwości ochrony praw konsumenta. Polacy byli oszukiwani przez wiele lat i nie wierzę, że działo się to bez wiedzy instytucji kontrolnych, które dopiero teraz próbują wprowadzić na rynek jakąkolwiek ochronę konsumenta. Presja rodzin, znajomych znajomego, agentów ubezpieczeniowych, w tym byłych księży, była nie do odparcia, nawet przez kogoś, kto podchodził sceptycznie do tego rodzaju oferty finansowej. Manipulacja polegała na obietnicach dużego kapitału dla rodziny, w tym dzieci, po wielu latach wpłacania składek, a za przerwanie umowy przed wydłużonym terminem, zazwyczaj 20 letnim- zważywszy na coraz większe problemy na rynku pracy -była kara w postaci odebrania większości zgromadzonego kapitału.
mariolla / 83.27.135.* / 2015-07-02 13:18
Podobnie jak powiązane z nimi firmy ubezpieczeniowe, sprzedające polisy na życie, z udziałem obcego kapitału, jak Internationale Nederlanden itp. które prowadziły agresywną kampanię reklamową , dodatkowo wzmacnianą przez zachłyśniętych perspektywą ,,gruszek na wierzbie", łatwowiernych członków rodziny, namawiając do zawierania tych umów na lichwiarskich warunkach, ponieważ wycofanie się z umowy przed upłynięciem długiego terminu, wiązało się z utratą 3/4 zgromadzonych środków na koncie, a miało to miejsce w końcu lat 90-tych, i odbywało się bez jakichkolwiek możliwości ochrony praw konsumenta. Polacy byli oszukiwani przez wiele lat i nie wierzę, że działo się to bez wiedzy instytucji kontrolnych, które dopiero teraz próbują wprowadzić na rynek jakąkolwiek ochronę konsumenta. Presja rodzin, znajomych znajomego, agentów ubezpieczeniowych, w tym byłych księży, była nie do odparcia, nawet przez kogoś, kto podchodził sceptycznie do tego rodzaju oferty finansowej. Manipulacja polegała na obietnicach dużego kapitału dla rodziny, w tym dzieci, po wielu latach wpłacania składek, a za przerwanie umowy przed wydłużonym terminem, zazwyczaj 20 letnim- zważywszy na coraz większe problemy na rynku pracy -była kara w postaci odebrania większości zgromadzonego kapitału.
obyw. / 79.184.119.* / 2015-07-02 11:41
wystarczy ostrzec klientów przed bublem
olabogal / 185.18.178.* / 2015-07-02 11:27
Banksterzy z PO w walce o korytko obiecają wszystko tak jak Bronek bulu stający na krześle.
stanley 54 / 83.29.230.* / 2015-07-02 11:26
wypadaloby sprawdzi fundusze m.in.takie jak pionier!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy