Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Brudziński: Rząd wyciąga afery jak króliki z kapelusza

Brudziński: Rząd wyciąga afery jak króliki z kapelusza

Wyświetlaj:
Tuskolamacz / 213.199.192.* / 2008-02-19 12:52
PRZYPOMINAM TUSKOWI CO OBIECAL W EXPOSE !!! : A WIEC :
1. Obrona praw pracowników.
2. Wspieranie przedsiębiorczości i zmiana prawa na korzystniejsze dla pracowników i pracodawców.
3. Obniżenie podatków i danin publicznych'.
4. Wzrost płac pracowników sektora publicznego.
5. Pomoc ze strony państwa dla najsłabszych'.
6. Ograniczenie deficytu.
7. Bezpieczne wprowadzenie Euro.
8. Zahamowanie wzrostu inflacji.
9. Większe środki na rozwój i edukacje.
10. Radykalne uproszczenie prawa podatkowego, gospodarczego i trybu poboru ZUSu
11. Uproszczenie procedur zakładania firm.
12. Prywatyzacja kluczowych firm polskiej gospodarki.
13. W przypadku firm należących do Skarbu Państwa - rzetelne wybierania zarządów i rad nadzorczych.
14. Zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego.
15. Wsparcie projektów infrastrukturalnych UE dot. bezpieczeństwa energetycznego.
16. Przyśpieszenie budowy obwodnic i autostrad.
17. Wyeliminowanie barier prawnych blokujących szybki rozwój infrastruktury.
18. Modernizacja PKP
19. Powszechny dostęp do szerokopasmowego Internetu.
20. Wprowadzenie możliwości załatwiania spraw państwowych (podatki itp.) przez Internet.
21. Gospodarczy powrót Polski nad morze'.
22. Mądre wykorzystywanie funduszy europejskich.
23. Decentralizacja władzy.
24. Wsparcie rozwoju regionalnego.
25. Modernizacja wsi i rolnictwa
26. Usprawnienie procesu składania wniosków o dotacje unijne.
27. Reforma instytucji publicznych obsługujących rolnictwo.
28. Ekologiczna produkcja żywności.
29. Wytwarzanie biopaliw i biogazów.
30. Reforma systemu ubezpieczeniowego rolników.
31. Rozwój rybołówstwa.
32. Ochrona środowiska.
33. Wdrożenie programu Natura2000
34. Wprowadzenie polityki solidarnego państwa.
35. Ułatwienie młodym startu zawodowego.
36. Obniżenie bezrobocia.
37. Długoterminowe uniknięcie zagrożeń demograficznych.
38. Rozwój edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich.
39. Oddanie sprawy edukacji dzieci rodzicom.
40. Podniesienie pensji nauczycielom.
41. Zmiana mechanizmów finansowania edukacji.
42. Zwiększenie miejsc pracy dla ludzi powyżej 50 roku życia.
43. Reforma emerytalna.
44. Poprawa jakości służby zdrowia.
45. Zwiększenie powszechnego dostępu do służby zdrowia.
46. Podwyższenie pensji pracownikom służby zdrowia.
47. Podział NFZ na kilka konkurencyjnych zakładów ubezpieczeniowych.
48. Reformacja polityki refundacji leków.
49. Ułatwienie zdobywania specjalizacji lekarzom.
50. Ułatwienie osobom niepełnosprawnym zdobycie wykształcenia i pracy.
51. Rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
52. Zmiana ustawy o organizacjach pożytku publicznego i wolontariacie.
53. Stabilizacja finansowa sektora kultury.
54. Organizacja Euro 2012
55. Program Boisko w każdej gminie'
56. Wsparcie sportu wyczynowego.
57. Odbudowa zaufania obywateli do władzy
58. Ograniczenie przywilejów władzy
59. Likwidacja zagrożeń korupcyjnych.
60. Zmiany w prokuraturze (min. rozłączenie funkcji Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego).
61. Reforma prawa karnego.
62. Zmiana systemu odbywania kar.
63. Prowadzenie walki z przestępczością.
64. Zapewnienie bezpieczeństwa i praworządności w Polsce.
65. Budowa systemu ochrony i ratownictwa ludności.
66. Dokończenie reformy administracji publicznej.
67. Wprowadzenie e-dowodu osobistego.
68. Zmiana sposobu prowadzenie polityki zagranicznej.
69. Dbanie o interesy Polski w UE
70. Udział Polski w dbaniu o bezpieczeństwo światowe.
71. Realizacja polityki historycznej.
72. Uzawodowienie Wojska.
73. Zakończenie misji w Iraku w 2008 r.
NAIWNA PO-KOMUSZA GAWIEDZI; - WSKAZCIE TYLKO JEDNA SPELNIONA PRZEZ WASZEGO IDOLA SEPLENIACEGO PSEUDO-PREMIERKA OBIETNICE; TYLKO JEDNA !!!
MN4 / 80.51.231.* / 2008-02-19 07:07
"w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracującym tam urzędnikom" zagłuszano rozmowy telefoniczne 4 pielęgniarek. Ech, Brudziński.
Zośka w śledziach / 83.17.101.* / 2008-02-18 23:11
Panie "pienkny"... Jesteś pan powodem, że porządni obywatele olali w wyborach pańską partyjkę. Dziłaj pan tak dalej, a znikniecie dla dobra tego kraju...
lusterko / 80.55.154.* / 2008-02-18 20:54
Mnie jak zwykle interesuje coś innego,niż wasze kłótnie!!Czy zdarzyło się w jakimś kraju,np.Rosji.Niemczech,Angli,USA,itd.aby strajkujący mogli okupować gabinet premiera??Bo podejrzewam,że ochrona natychmiast by ich wyprowadziła.Dodatkowo ponieśliby odpowiedzialność karną.Zdarzyło się gdzieś takie coś???
MN4 / 80.51.231.* / 2008-02-19 07:05
Do wyprowadzenia trzeba mieć charakter, do zagłuszania trzeba nie mieć charakteru.
lusterko / 80.55.154.* / 2008-02-19 11:10
Aha. Ucieczka Pawlaka przed żonami górników to co to było?Bo to ani charakter,ani jego brak.Podkreślę,że pytałem o coś innego NIEKUMATY!! MN4 Jak nie wiesz,to nic nie pisz!! Mnie propaganda nie interesuje tak samo jak reklama.
ekonom222 / 217.153.241.* / 2008-02-18 19:15
...
wemic / 90.129.122.* / 2008-02-18 17:48
A kiedy ten mądrala nie uznał za usadnione działania PiSiaków?
Fałsz i obłuda, cynizm i chamstwo na każdym kroku.
Czy ktoś im powie, że mamy ich dość i, że już nie rządzą i "wielki" nieomylny prezes wisi nam jak pół kilo u sufitu.
srututuu / 83.24.209.* / 2008-02-18 18:13
ale oni to wiedzą, tylko tak dla jaj drażnią się z esbekami, a faktycznie powinni uważać, bo w większości mają oni do cna przeżarte wątroby, które im wiszą jedynie na przewodach żółciowych i mało im potrzeba, aby nie walnąć kopytami w sufit.
olo1 / 89.79.212.* / 2008-02-18 17:03
Afera w koalicji PO-PSL

„Wprost” dotarł do szczegółów pierwszej afery w koalicji PO-PSL. Chodzi o podejrzaną inwestycję posła platformy Mirona Sycza. Zamieszany w nią jest także inny parlamentarzysta, Adam Krzyśków (PSL).
Na trop afery wpadła posłanka PO Lidia Staroń, która zgłosiła już wniosek o prześwietlenie całej sprawy przez NIK. Własne śledztwo zamierza przeprowadzić także pełnomocniczka rządu ds. walki z korupcją Julia Pitera. – Sycz psuje opinię całej platformy. Jeśli to wszystko jest prawdą, to powinien złożyć mandat – mówi Pitera. W podobnym tonie wypowiada się Staroń. – Jeśli moje informacje są potwierdzą, to Sycz powinien zostać usunięty z naszego klubu parlamentarnego – uważa.

O co chodzi? Sprawa dotyczy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, w którego władzach zasiadają obaj posłowie. Sycz jest członkiem rady nadzorczej, a Krzyśków prezesem. W czerwcu 2007 roku do Funduszu trafił wniosek o dofinansowanie budowy wiaty edukacyjnej. Złożyło go założone przez Sycza Środkowoeuropejskie Centrum Szkolenia Młodzieży. We władzach tego stowarzyszenia zasiada żona posła. Siedziba Centrum mieści się zaś w jego domu. Już w lipcu 2007 roku, a więc miesiąc po złożeniu wniosku, WFOŚiGW przyznał powiązanemu z posłem stowarzyszeniu 40 tys. złotych dotacji.
Problem jednak w tym, że ziemia, na której miała powstać wiata, to prywatna działka posła. Centrum Szkolenia Młodzieży w momencie wnioskowania o dotację nie miało do niej żadnych praw. Także sama budowa była nielegalna, bo działka nie była budowlana i została odrolniona dopiero w grudniu 2007 roku, a więc długo po zakończeniu budowy i podpisaniu umowy z WFOŚiGW. – Jeszcze przed przyznaniem tej dotacji założyłem sobie, że w przyszłości przekażę na rzecz Centrum 2 ha ziemi – broni się poseł Miron Sycz.

Sycz użyczył stowarzyszeniu działkę w listopadzie 2007 r. Czyli w momencie, gdy dotacja była już dawno przyznana a budowa wiaty miała się ku końcowi. Poza tym owo przekazanie to nie darowizna, a umowa nieodpłatnego użyczenia. Można ją rozwiązać z końcem każdego roku. Jedynym warunkiem jest trzymiesięczny termin wypowiedzenia. Wybudowana za państwowe pieniądze wiata w każdej chwili może więc przejść na własność Sycza. Adam Krzyśków, szef WFOŚiGW i poseł PSL, utrzymuje, że przyznanie dotacji odbyło się zgodnie z prawem. – Ale będziemy tę sprawę jeszcze wyjaśniać. Najważniejsze jednak, że wiata edukacyjna powstała – mówi „Wprost" Krzyśków.
Po co Syczowi wiata? Według oficjalnej wersji, mają się pod nią odbywać szkolenia i zajęcia dla lokalnej społeczności. Nasi informatorzy w Górowie Iławeckim twierdzą jednak co innego. – Sycz mówił mi kiedyś, że latem chce tam zrobić dyskotekę. Grill, piwo, muzyka. Zawsze powtarzał, że w Górowie przydałaby się tancbuda – relacjonuje jeden z byłych współpracowników posła.
Bodek2 / 2008-02-18 16:28 / Bywalec forum
"Rząd wyciąga afery jak króliki z kapelusza"

- Panie Sekretarzu, Generalny! Zostawiliście obfity kapelusz afer, co rusz na jakąś chłopaki natrafiają, to i wyciągają. Co by ludzie widzieli coście wyczyniali.
młotkiemoberwałeś? / 83.24.209.* / 2008-02-18 16:44
z laptopami oczywiście!
łamaczkaczorów. / 79.184.65.* / 2008-02-18 12:44
pożal sie boże autorytet,ktory nigdy nie może sie spotkać
z prawda.No cóż wierny uczen i nasladowca swojego
pokretnego wodza.
psf / 79.188.238.* / 2008-02-18 12:55
Dzisiaj uroczyste otwaric eRoku Herbertowskiego w Teatrze Wielkim w Warszawie, warto znac jego opinie o niektórych z piedestału rewolucji magdaleńskiej;
>Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca, oszust intelektualny." - Zbigniew Herbert<

Niestety nie zdążył się wypowiedzieć o Człowieku Honoru michnika, Czesławie Kiszczaku.
Aramis 10 / 83.22.209.* / 2008-02-18 14:20
Już traciłem nadzieję a tu nagle jest , pojawił się : Michnik , rozstrzygający argument w każdej dyskusji ,od cen benzyny po Kosowo.
Znajomość literatury to rzecz chwalebna. Warto więc przytoczyć słowa innej, wielkiej postaci z tej dziedziny :
Na szczęście Kaczyńscy przeminą, choć zdążą popsuć gospodarkę. Czeka nas zastój. Ale tylko przez cztery lata. Potem naród jak koń, któremu ktoś przystawił kaktus pod ogon, zacznie wierzgać i wszelki ślad po bliźniakach zaginie. Oni po prostu znikną w tym bezmiarze obietnic bez pokrycia. Stanisław Lem.
zby79 / 89.174.40.* / 2008-02-18 21:43
W tym przypadku Lem nie miał racji. Czy gospodarkę popsuto? Wzrost gospodarczy był wysoki, zmniejszono deficyt budżetowy. Ja tu katastrofy nie widzę. Szkoda, że Tusk nic nie robi by walczyć z inflacją.
Aramis 10 / 83.22.209.* / 2008-02-18 22:55
Wie Pan , to trudno powiedzieć czy miał czy nie miał racji.
Poprzedni rząd zmarnował superkoniunkturę przez zaniechanie reform. Reformy łatwiej przeprowadzać gdy jest dobra sytuacja budżetowa. W tym przypadku rozdano kiełbasę zaś problemy ( reforma służby zdrowia , reforma finansów publicznych ,reforma emerytur itp ) pozostawiono następcom.
Jest jeszcze inna sprawa. Nieszczęsny konflikt w PZU . Polska przegrała proces zaś roszczenia Eureko ,jeśli zostaną w tej skali zaakceptowane przez trybunał oczywiście, rozsadzą budżet dokładnie. Można się było zapierać , potrząsać szabelką lecz jeśli już proces został przegrany należało usiąść do stołu i rozmawiać aby zminimalizowac skutki. Tego uprzedni rząd nie zrobił i zostawił to nieświerze jajo następcom.
Proszę również zwrócić uwagę na to ,że Lem zakładał czteroletnie rządy pisowskiej ekipy. Trudno więc dywagować co by było po czterech latach.

Obciążanie Tuska ,że nie walczy z inflacją jest bardzo nietrafionym stwierdzeniem. Walka z inflacją to zadanie Rady Polityki Pieniężnej .RPP ma instrumenty umożliwiające prowadzenie takich działań. Rząd ma znikome pole manewru w tej sprawie. RPP nie podlega w żaden sposób rządowi gdyż jest organem NBP. Przewodniczącym RPP jest obecnie p. S. Skrzypek powołany na wniosek Prezydenta Kaczyńskiego przez poprzedni parlament na sześcioletnią kadencję. Do Rady czy do p. Skrzypka proszę więc kierować swoje żale ,że nie walczy z inflacją.
Inna sprawa to taka ,że według mnie akurat walczy . Może nie do końca tak jak to powinno być lecz każdy jest mądry po fakcie. Jest to jednak zupełnie inna historia.
Vox bis / 83.1.68.* / 2008-02-18 16:38
St. Lem - nie wiedziałem że był ekspertem od spraw gospodarczych :)
man13 / 2008-02-18 12:17 / Tysiącznik na forum
Zabor POLSKI dokonal sie po opanowaniu tego kraju przez czarna zaraze.
Tyle razy jestes POLAKIM ile razy uciekniesz z lekcji RELGII - swiete przykazanie normalnego obywatele
normalnyobywatel / 83.15.89.* / 2008-02-18 13:32
Uciekłeś z forum onetu? Przecież tam jest zlot antyKK
Handel wyrokami 1 / 83.21.8.* / 2008-02-18 11:11
Czy szykowany rozbiór Polski będzie podobny do rozbioru Serbii ?
KAP / 2008-02-18 13:32 / Tysiącznik na forum
gdybysmy mieli mniejszosci narodowe to po PiSie z LPRem pewnie mielibysmy tez problemy z chcacymi secesji....
5555jk / 81.190.88.* / 2008-02-18 22:57
Gdybys mial choc troche tej swojej inteligencji to wiedzielbys, ze Tusk jest Kaszubem i popieral separatystyczne dazenia Kaszubow. Polska jest dla niego czyms obcym i niepotrzebnym.
man13 / 2008-02-19 02:28 / Tysiącznik na forum
... gdybys byl inteligebtny...
KAP / 2008-02-19 08:50 / Tysiącznik na forum
nie ma takiej mozliwosci....
man13 / 2008-02-18 10:49 / Tysiącznik na forum
Taki stan zastal i konsekwentnie go przedstawia.
Sabre / 2008-02-18 10:17 / Tysiącznik na forum
Myślę że znacznie większe znaczenie ma nie samo zagłuszanie pielęgniarek (choć to także ciekawe), ale kłamstwa Jarosława K. i innych polityków PiS. Warto przypomieć, że oni wręcz zaklinali się, że żadnego zagłuszania nie było.
Mnie osobiscie bardzo ciekawi też fakt zastosowania takich właśnie rozwiązań. Czy ta "okupacja" pomieszczeć kancelarii przez kilka pań w średnim wieku była aż tak niebezpieczna, że należało zastosować zagłuszarki?
Wcześniej już PiS zastosował tajny program, który powinien być używany do śledzenia terrorystów, by załatwiać wewnątrzpartyjne porachunki.
Te metody działania świadczą nie tylko o małostkowości tej partii, zwanej dla zgrywy Prawem i Sprawiedliwością, ale przede wszystkim o pogardzie dla bezpieczeństwa kraju.
naokrągło! / 83.24.209.* / 2008-02-18 17:55
Myślę, że znaczenie ma nie samo zagłuszanie pielęgniarek (choć to też ciekawe), ale kłamstwa Tuska i innych polityków PO. Warto przypomnieć, że oni wręcz się zaklinali, że ruszą do budowania drugiej Irlandii, że mają w szufladach przygotowane pakiety ustaw odnoszących się do każdej dziedziny życia, a tu się okazuje, że pozostało jedynie epatowanie narodu sprawą zagłuszania pielęgniarek, czy też niszczenia laptopów. Mnie osobiście bardzo ciekawi, jak długo można karmić gawiedź pytaniami z cyklu, a po co zastosowano zagłuszanie. Czy może kogoś obecnie interesować jeszcze „okupacja” pomieszczeń kancelarii przez kilka pań w średnim wieku, kiedy to nie tak dawno byliśmy świadkami zablokowania całej granicy wschodniej i zgonów dwóch kierowców TIR-ów z wycieńczenia. Okazuje się, że dla PO jest pożywką także i to, że prokuratura zastosowała swego czasu tajny program, który powinien być używany do śledzenie terrorystów, do wykrycia przestępców na stanowiskach. Te metody działania świadczą o kompletnym nie przygotowaniu PO do rządzenia, o pogardzie dla logicznego myślenia, o małostkowej chęci wywołania burzy wokół PIS-u, a zatem o zupełnej bezradności w rozwiązywaniu problemów w tym związanych z bezpieczeństwem kraju.
PSF / 79.188.238.* / 2008-02-18 12:10
coż to jest wobec kłamstwa wielkich rozmiarów twojego wesołego romka.
Nikt nie potrafi go prześcignąć.
U Julki wszystko dobrze, goni korupcję ?
Aramis 10 / 83.22.235.* / 2008-02-18 11:31
Przyznam, że problem kłamstwa w sprawie zagłuszania też mnie interesował i co nie ukrywam irytował.
Doszedłem jednak do wniosku ,że widocznie kłamstwo to jeden z kanonów odnowy moralnej której przeprowadzenie zapowiadał wielokrotnie PiS. Jak ta odnowa dokonywana do spółki z A. Lepperem i jego drużyną miała wyglądać przekonujemy się niemal codziennie.
Sabre / 2008-02-18 13:37 / Tysiącznik na forum
"Nikt nas nie przekona że czarne jest czarne, a białe jest białe" - to freudowskie "przejęzyczenie" Kaczyńskiego jest najlepszym podsumowaniem.
KAP / 2008-02-18 10:57 / Tysiącznik na forum
Pojecie klamstwa , przyzwoitosci w pojeciu PiS funkcjonuje w innym ukladzie wspolrzadnych. Ten uklad wspolrzednych wyznacza Prezes na podstawie aktualnej przydatnosci do realizacji celu(ów) Partii. To, o ile dobrze pamietam, nazywa sie realatywizmem. W zarzadzaniu firma jest takie nieformalne powiedzenie, ze g... plynie z góry. Tj metodami postepowania i zachowania (zwane czasem kultura organizacji) ludzie kopiuja, nawet bezwiednie swoj zarzad. Cale szczescie ze ten zarzadzal krajem jedynie 2 lata...
Sabre / 2008-02-18 11:28 / Tysiącznik na forum
Niedawno widziałem jak członkowie PiS (cała gromada) zorganizowali konferencję prasową i na wyścigi wyrażali swoje oburzenie kolejnym atakiem na ich prezesa. Gdy dowiedziałem się, że chodzi tu o ograniczenie ilości borowików w ochronie Jarosława K., byłem zaskoczony - tyle hałasu o taka bzdurę!
Te ich przestępowanie z nogi na nogę by dorwać się do mikrofonu i wykazać się świętym oburzeniem, to zwyczajne lizusostwo. Relatywizm to trochę za "wysoko", jeśli chodzi o ocenę takiego postępowania.
itaknaokrągło! / 83.24.209.* / 2008-02-18 18:02
Niedawno widziałem jak członkowie PO (cała gromada) zorganizowali konferencję i na wyścigi wyrażali oburzenie atakiem opozycji na zarządzenie tajności obrad sejmowych. Gdy dowiedziałem się, że chodzi o to, że na obradach tych nic tajnego nie przekazano, byłem zaskoczony, tyle hałasu o taką bzdurę. Te ich przestępowanie z nogi na nogę by dorwać się do mikrofonu i wykazać się wiedzą na temat zasad tajnego obradowania, toż to zwyczajne duractwo. Relatywizm to trochę za „wysoko”, jeśli chodzi o ocenę takiego postępowania.
PSF / 79.188.238.* / 2008-02-18 12:15
a afera z dostarczaniem wieśmaków polonezem policyjnym na dworzec nie zdiwiała ciebie Sabre ? TVN kilka dni o tym opowiadał.
A wohgóle co tam PZU, LFO, i cała reszta to pikus wobec tego agłuszania, a jeszcze pan piękny chce wsadzić am jakas infekcja panuje antypolonica, niedawno na urlopie tam zachorował Kaczmarek i zainfekował całą Polskę tym wirusem, teraz Donek przywlecze coś podobnego.
KAP / 2008-02-18 11:40 / Tysiącznik na forum
to wg mnie nie jest przede wszystkiem lizusostwo. Poslowie PiS i pracownicy Prezydenta ewidentnie dostaja tezy i na wyscigi je wyglaszaja. Po prostu zmasowany ostrzal PRowski. Przyznaje ze robi wrazenie spojnosci i uporzadkowania jak wojsko na polu walki (zwlaszcza w bitwach XIX wieku). Dlaczego robi to wrazenie lizusostwa - sadze ze ten kto wypada najlepiej i najskuteczniej dostaje lepsza pozycje w Partii. Dlaczego bywa skuteczne? Bo kazda teza powtarzana wielokrotnie staje sie 'prawdziwsza'.
5555jk / 81.190.88.* / 2008-02-18 23:08
Czlowieku nie goraczkuj sie tak! Jeszcze troche, wroci Jarek i zrobi porzadek. Tusk musi teraz wziac na siebie problemy kraju :))) Miejmy nadzieje, ze za trzy lata, gdy Kaczorek wroci a Tusk juz sie wypali to stadiony i autostrady beda wybudowane, reformy sluzby zdrowia przeprowadzone, deficyt i inflacja zmniejszone itd. Kaczorek wroci na gorke a Tusek na smietnik historii :))) I o to chodzi;))) Problem jest w Tusku bo jakos nic nie chce reformowac :(((
ijakjestjużprawdziwe? / 83.24.209.* / 2008-02-18 18:09
to w/g mnie nie, jest przede wszystkim lizusostwo.
Posłowie PO i pracownicy kancelarii Premiera ewidentnie
dostają tezy i na wyścigi je wygłaszają. Po prostu
zmasowany ostrzał PR-owski. Przyznaję, że robi wrażenie
spójności i uporządkowania, jak wojsko na polu walki
(zwłaszcza w bitwach XIX wieku). Dlaczego robi to
wrażenie lizusostwa – sądzę, że ten kto wypada
najlepiej i najskuteczniej dostaje lepsza pozycje w
Partii. Dlaczego bywa skuteczne? Bo każda teza
powtarzana wielokrotnie staje się 'prawdziwsza'.
Aramis 10 / 83.22.235.* / 2008-02-18 10:11
Już to było. Zagłuszanie pielęgniarek-odwrócenie uwagi od tego co się dzieje w państwie. "Morderstwa laptopów-odwrócenie uwagi od tego co się dzieje w państwie. Niszczenie ministerialnych dokumentów-odwrócenie uwagi od tego co się dzieje w państwie. Umorzenie długów PC-odwrócenie...Odszkodowanie dla byłej minister w rządzie J. Kaczyńskiego-....
Jak długo można. Czy PiS nie stać na wymyślenie nowej wersji dla ciemnego ludu?
Na koniec warto dodać ,że to PiS właśnie rozmnożył te króliki które teraz zostają wyciągane z kapelusza
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy