Forum Forum prawneCywilne

Bardzo uciążliwy sąsiad

Bardzo uciążliwy sąsiad

aifam / 2009-07-03 15:22
Witam jestem tu nowy chciałem się was kogoś poradzić w imieniu kilku mieszkańców mojej kamienicy mam nadzieje że to dobry dział jeśli nie proszę o nie usuwanie a przesuniecie w odpowiedni dział . Otóż mamy bardzo uciążliwego sąsiada który mieszka niestety na 1 piętrze... sprowadza okolicznych '' meneli '' i bezdomnych do picia alkoholu . Wogóle nie dba o mieszkanie gdy otwiera dzwi czy nawet okno ( jego okno jest nad moim ) to czuć fetor okrutny z mieszkania jak i samego użytkownika mieszania po jego ''znajomych'' do kieliszka okno wybite to przybył kawałek deski ściany w opłakanym stanie czasami sikają na korytarzu lub śpią pod na korytarzu brudni śmierdzący zawszawieni ludzie . W naszej kamienicy sporo osób ma małe dzieci i sami rozumiecie strach żeby same chodziły na dwór . Do tego ten kolator już miał kiedyś eksmisje z tego samego powodu z innego mieszkania . Mieszkamy w domach komunalnych u zastanawiamy się jak możemy alarmować u administracji - jak napisać dobrze podanie w którym opiszemy cała sytuacje i podpisy mieszkańców . Proszę o odpowiedź z góry bardzo dziekuje
Zbigniew556432 / 83.21.241.* / 2009-07-04 16:35
samo podanie do administracji nie wymaga jakiejś szczególnej formy, czy treści, wystarczy napisać skargę na zachowanie owego lokatora i opisać w jaki sposób jest on uciążliwy.
Innym, być może bardziej radykalnym wyjściem jest wystąpienie z powództwem o rozwiązanie najmu i nakazanie przez sąd opróżnienia lokalu. Prawo do wytoczenia takiego powództwa mają nie tylko wynajmujący, ale także osoby trzecie wymienione w art. 13 ust 1. OchrLokU (Ustawa o ochronie lokatorów). Podstawę powództwa stanowi rażące lub uporczywe naruszanie przez najemcę porządku domowego, które czyni uciążliwym korzystanie z innych lokali w budynku. Z takim powództwem może wystąpić inny lokator (np Pan) lub właściciel innego lokalu położonego w tym budynku.

Najnowsze wpisy