Forum Forum prawneCywilne

Uciążliwy lokator

Uciążliwy lokator

Kasia** / 2007-08-21 11:15
Wynajmowałam mieszkanie lokatorowi bez umowy i meldunku w prywatnym mieszkaniu, pobierałam opłatę, ale bez pokwitowania i nie umieszczałam tego w zeznaniu podatkowym. Lokator, b.b.b. uciążliwy, wyprowadził się dobrowolnie, nie opłacił rachunku za prąd, więc ja to zrobiłam, jednak teraz odgraża się listownie, że złoży donos na mnie do Urzędu Skarbowego, iż mieszkał niezameldowany, a ja czerpałam z tego koszty. Jakie mogą być konsekwencje?
Wyświetlaj:
Miksza / 193.239.80.* / 2007-08-22 01:32
W przypadku złożenia donosu, US może wszcząć czynności sprawdzające/postępowanie w celu wyjaśnienia sprawy.
Zapewne wezwą Ciebie i zapytają o szczegóły.
Wyjaśnienie sprawy dla US nie powinno być takie łatwe, zwłaszcza, że nie dawałaś żadnego pokwitowania podczas odbioru pieniędzy. Domyślam się, że nie było przelewów na Twój rachunek tylko "ręka w rękę".

Wg mnie wszystko opierałoby się na zeznaniach świadków. Dla US to gra nie warta świeczki.

Jeżeli przyznałabyś się i określiła wysokość dochodów - US wydałby decyzję określającą wysokość zobowiązania podatkowego, następnie podatek do zapłaty oraz wniosek o ukaranie na podstawie KKS.

***********
Kasia** / 2007-08-22 11:01
Dziękuję za odpowiedź, ale z tego co zrozumiałam wszystko w rękach świadków. Czy jednak US może w takiej sprawie wierzyć na słowo, nie mając żadnych konkretnych dowodów, przecież ludzie, zwłaszcza donosiciele, mogą powiedzieć, co im się podoba, drugie tyle dodać, tym bardziej, że ten akurat jest perfidny. Czy kara na podstawie KKS jest wysoka, od czego zależy?

Najnowsze wpisy