Forum Polityka, aktualnościKraj

Będzie nowy kalendarz szkolny?

Będzie nowy kalendarz szkolny?

Money.pl / 2010-02-17 09:11
Komentarze do wiadomości: Będzie nowy kalendarz szkolny?.
Wyświetlaj:
Ivv / 89.72.90.* / 2010-02-17 17:41
Zamiast p********* powinni zająć się drastyczną redukcją programów nauczania, lepiej uczyć mniej, a porządnie, tak by na długo coś w głowach zostało, niż pędzić z programem po łebkach i kultywować tradycję: zakuć i zapomnieć. Jeśli lekturę - kobyłę, którą czyta się przynajmniej miesiąc przerabia się zaledwie na kilku godzinach lekcyjnych, to po co w ogóle ją czytać? Zeby przeżyć te kilka godzin wystarczy przeczytać jakieś streszczenie i jest duża szansa, że to nie zdąży się wydać. Zamiast uczyć dzieci solidnej pracy i nauki, obecne programy nauczania uczą cwaniactwa i uników. Wiem, co piszę, bo byłam i uczennicą i nauczycielką. Przeładowane programy nauczania tylko demoralizują i uczniów i nauczycieli. I po co komu ten ogrom wiedzy? A więc zakuć, albo lepiej ściągnąć i zapomnieć. A o wychowywaniu w tym bagnie, to w ogóle nie wspominajcie. Uczeń może nie chodzić do szkoły, bo mu się nie chce, potem odwołuje się do kuratorium i ocena nauczyciela zostaje podważona, bo pan kurator mówi wprost, że jak chodził do szkoły, to polskiego nie cierpiał i że na pewno wredna polonistka dzieciątko skrzywdziła. Na marginesie dodam, że to było jedyne takie przeze mnie 'skrzywdzone' na całą 35 osobową klasę technikum. Wszyscy obserwujący to uczniowie dostają jasny przekaz, że od dziś traktujemy polski jak WF czy muzykę, a ja, nie wyobrażając sobie już dalszej pracy w szkole, rezygnuję z niej. Takie nerwy za te psie pieniądze? Oto, jak wygląda w szkołach pozytywna selekcja do zawodu nauczyciela. Jeśli ja z edukacyjnymi sukcesami na koncie, nie mam do niej rzekomo powołania, to ciekawe kto ma? Od kilku lat pracuję poza szkołą i nawet jak było ciężko, nigdy nie żałowałam swojej decyzji i nie planuję powrotu. Obyś cudze dzieci uczył. To święte słowa. Niech się za to wezmą te pacany od reformy.
gal / 79.139.42.* / 2010-02-17 14:14
Po co i dla kogo te dziwne zmiany? Takie kombinacje nic dobrego nie dadzą. Lepiej niech resort zajmie się zmniejszeniem biurokracji w szkolnictwie i zadba o stronę wychowawczą w edukacji.
fred / 2010-02-17 10:33 / Bywalec forum
O to , żeby ucznia czegoś nauczyć wychować , chodzi chyba najmniej.
W ten sposób NAUCZYMY I WYCHOWAMY tylko chętnych, silnie zmotywowanych - JAKIEŚ 30% NARODU.
Za dużo złych rzeczy odgapiamy z zachodu ( Dzikiego Zachodu ?).
Tego typu reformy to odkładanie kosztów na później, zdobywanie zysków za wszelką cenę.
janiszek72 / 2010-02-17 10:02 / Tysiącznik na forum
Kolejne plany oszczędnościowe rządu Donalda Tuska wywrócą do góry nogami cały system edukacji w Polsce. Tusk jak król Midas czego sie dotknie zamienia w złoto, ale nie wszystko złoto co się świeci. Słońce Peru świeci ale zamiast złota przynosi ludziom syf i malarię. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
yulia / 83.5.134.* / 2010-02-17 09:56
Na Wschodzie (np.Białoruś), gdzie ja kończyłam szkołę, rok szkolny trwa od 1 września do końca maja i są 3 miesiące wakacji. Dzieli się na 4 części, i po każdej są tygodniowe ferie (trochę dłuższe w okresie sylwestrowym). Tylko tyle, że do szkoły chodzi się 6 dni w tygodniu, a nie 5. No i jest 11 lat, a nie 12 jak tu w Polsce. No i moim zdaniem, to dobre rozwiązanie, bo chodzenie do szkoły w lato jakoś do mnie nie przemawia ;-)
rwer / 81.15.172.* / 2010-02-17 16:45
Tylko moj szef nie da mi 3 miesiace urlopu latem. Dziecko ma sam siedzic w domu?
nyu / 88.156.191.* / 2011-01-19 20:55
to daje Ci 2 miesiące urlopu?
H Szatkowski / 2010-02-17 09:11

Zdaniem projektodawców, nauka w okresie matur to i tak fikcja,

Może niezupełnie na temat- ale moim z kolei zdaniem, po obserwacjach w rodzinie, u znajomych, po wynikach testów i matur, nauka od lat w większości szkół jest fikcją niezależnie od miesiąca.
martabo / 78.133.234.* / 2010-02-17 19:01
Ferie na początku listopada? Co mają wtedy robić dzieci w naszym klimacie? Taplać się w błocie na deszczu? Znowu pozostanie wielogodzinne siedzenie przed komputerem. Poza tym - po co odpoczynek po raptem dwóch miesiącach pracy poprzedzonych wcześniej dwumiesięcznymi wakacjami?

Najnowsze wpisy